top of page
Kulinářský zážitek na Maledivách, fine dinning Maledivy
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Gurmáni a milovníci kulinářských zážitků si na své přijdou v luxusních restauracích resortů a v hotelech, které nabízí pochoutky místní i pochoutky z celého světa.

Pro milovníky objevování a ochutnávání místní kuchyně a street food, jsou tu místní restaurace, bistra a kavárny. Jak v luxusních, vyhlášených restauracích, tak v místních, si vaše mlsné a zhýčkané jazýčky zajisté přijdou na své.  

Na Maledivách je možné najít ty nejlepší kulinářské zážitky na mnoha luxusních resortech. Věřte, že do dneška na některé resorty nemohu zapomenout, například na resort Soneva Fushi, Gili Lankanfushi nebo Huvafen Fushi. To se nedá popsat, to se musí zažít. Milovníci mořských plodů a ryb si přijdou na své v jedné z podvodních restauracích.

Pokud ale milujete objevování a ochutnávání hlavně místní kuchyně a nemáte zrovna sta tisíce či miliony na účtu, tak i pro vás je tu možnost, a to vyrazit na obydlené lokální ostrovy. Menší restaurace a bistra na obydlených ostrovech nabízí autentické zážitky, a to pravou maledivskou kuchyni, která je mixem srílanské, indické, asijské a něco málo má i z arabské kuchyně. 

Maledivy: Kulinářský zážitek za nerozumný i rozumný peníz

Kombinace chutí celého světa během jedné dovolené

V případě dvojkombinace anebo trojkombinace destinací si na své přijdete také na Srí Lance, kde bych ale s ochutnáváním street food byla velmi opatrná. Mluvím z nejenom z vlastních zkušeností, ale také ze zkušeností místních (Srílančanů), ale i Maledivců, pro které je Srí Lanka druhým domovem.

V emirátech, např. v Doze v Kataru nebo Spojených arabských emirátech zažijte jedny z nejlepší kulinářských zážitků na světě. To nejlepší z celého světa ochutnáte například v Dubaji v hotelu Burj Al Arab anebo Armani a pravou emirátskou kuchyni zase v restauracích ze sítě Al Fanar. Emiráty jsou pro mlsné jazýčky poměrně zajímavé. Najdete tu opravdu mnoho mezinárodních restaurací, od afgánské kuchyně, přes íránskou, indickou, tureckou, levantinskou, až po středomořskou nebo italskou. 

Dovolená nejenom na Maledivách s kulinářskými zážitky

​Dovolenou zaměřenou na kulinářské zážitky pro vás velmi rádi připravíme na míru dle vašich přání a vašeho rozpočtu. V případě zájmu nám neváhejte zaslat poptávku.

bottom of page