top of page
Cestuj s Lucií

Cestuj s Lucií aneb Netradiční poznávací zájezdy se mnou

"Lucie a do jaké destinace nás vezmeš příště?" Tak zněla otázka na konci poznávačky "Maledivy s Lucií" v roce 2016, kterou mi položila parta spokojených "Účastníků zájezdu". "Cože?! Hmmm. Na Srí Lanku!" zněla moje odpověď. "A kam nás vezmeš po Srí Lance?!" ptali se dál. "Na Seychely, do Francouzské Polynésie a do všech tropů i netropů, prostě všude, kam se mnou budete chtít vyrazit!" A tak vznikl produkt "Cestuj s Lucií".

Produkt Cestuj s Lucií, jeho historie, přítomnost a budoucnost

Projekt "Cestuj s Lucií" vznikl naprostou náhodou, při relaxačně poznávacím pobytu "Maledivy s Lucií aneb s česky hovořící průvodkyní aneb s česky hovořící místní" v roce 2016, kdy skupinka mých velmi spokojených klientů a klientek nadhodila něco jako, jestli bych s nimi v budoucnu nechtěla cestovat i do jiných destinací, protože je se mnou sranda, vyznám se a nebojí se se mnou. Chvilku jsem přemýšlela, co jim na to říct, protože to popírá vše, za čím si stojím a co propaguji, a to, že pokud chci nějaký produkt nabízet, tak ho musím dobře znát. Moje speciální poznávačky na Maledivách vznikly v podstatě proto, abych při dovolené v mém druhém domově, pomohla těm, kteří neumí anglicky. Původní záměr nebylo průvodcovat, protože nejsem typický průvodce a nikdy jsem jím ani být nechtěla a ani jím nikdy nebudu, protože jim nechci být. Nechci dělat to, co dělají všichni ostatní, na Maledivách jsem prakticky "místní" a tak jsem i ostatním chtěla ukázat pravé Maledivy. Jenže skupinka mých stálých klientů a klientek tak dlouho naléhala, a protože miluju cestování, objevování a hlavně plánování poznávaček, tedy itinerářů, že jsem na únor 2019 připravila malý poznávací okruh Srí Lankou s relaxem na Maledivách, tedy dvoukombinaci destinací, který byl okamžitě vyprodán. Kombinace Malediv a Srí Lanky na rok 2024 se vyprodala za 12 h. a kombiance stejného okruhu na rok 2025 za necelých 24 h. Kombinace byly vypsány v lednu 2023. Srí Lanku doplňkově nabízíme už nějaký ten pátek, osobně jsem tam byla již 4x, a tak pro mě nebyl problém itienrář připravit. Další okruhy v kombinaci Srí Lanka a Maledivy zatím neplánuji.

Plánované destinace v produktu Cestuj s Lucií

V procesu plánování je pro naše stále klienty také 15denní okruh Seychelami v roce 2026 a 3týdenní okruh Francouzskou Polynésií v roce 2027. Do budoucna to vypadá také na okruh Mauriciem a Zanzibarem.

 

Dále mám v plánu také kombinace Malediv se 4 denním stopoverem v Doha. A jelikož je můj parťák z Ride with Hamma poloviční Arab a poloviční berber z Tuniska, arabština je jeho rodným jazykem, arabská kultura jeho rodnou kulturou a cestování s ním je nejenom v arabských zemích absolutní pohoda, v budoucnu se podíváme i do Saudské Arábie, do Ománu, do Tuniska a do Maroka. V záloze mám také a další nejenom tropické destinace. Čím dál více mě taktéž láká i polární záře a severské ostrovy. Necháme se překvapit, co dalšího nám budoucnost přinese...

Destinace a termíny plánují dle vhodného počasí na poznávačky anebo relax na pláži a vybírám do nich ty nejlepší místa, která je možné v destinacích vidět a aktivity, které je nejlepší zažít. Nejsme turisté chodící od jedné památky ke druhé, ale milovníci od všeho trošku, spíše pak milovníci krásných míst, výhledů, chůze, lenošení, pohody a skvělého jídla. Nejezdíme do destinací s tím, že uvidíme všechno a budeme pak totálně vyřízení, ale s tím, že uvidíme to nejlepší, něco zažijeme, odpočineme si a dobře se najíme. Prostě a jednoduše: "Všeho s mírou". JJ, občas i nějaký ten Míra s námi cestuje.

To vše je možné díky mým mezinárodním kontaktům a místním v různých destinacích po celém světě, jež jsem od roku 2009 na mých cestách na Maledivy, Srí Lanku, do Spojených arabských emirátů, v Kataru, na mezinárodních veletrzích cestovních ruchu v německém Berlíně a při obchodních cestách cizinců do Prahy, mohla poznat.

Okruhy jinými destinacemi než jsou Maledivy pořádám na žádost našich stálých klientů. Občas doplňujeme volná místa.

Cestujeme v malých skupinkách a vždy se sejde perfektní parta našich stálých klientů!

Maximální obsazenost okruhů dle lokalit a velikostí penzionů či hotelů je od 5 pokojů (10 osob + přistýlka) do max. 8  pokojů (16 osob + možná přistýlka). Platí tu stejné pravidlo jako při poznávačkách "Maledivy s Lucií".

Cesty jsou vhodné pro všechny, kteří se na ně cítí!

Poznávací zájezdy s kapkou odpočinku jsou většinou vhodné pro účastníky 12 až 70 let nebo dle jejich kondice. Děti se na cesty berou zřídka, a to pouze tehdy, jsou-li slušně vychované a rozumí si s dospělými.

 

Lidé, kteří se mnou budou cestovat, musí mít rádi cestování v partě, srandu a neformálnost. Cesty mimo Maledivy jsou pro mě koníčkem. Vždy se jedná o destinace, kam se sama již roky chci podívat a jež mám perfektně nastudované. Moji klienti mě v těchto případěch neberou jako průvodce, ale jako parťačku / kamarádku na cestování, která o destinaci něco málo ví, vše naplánuje a zajistí, a oni se tak nemusí o nic starat a jen si užívat.

Aktuální nabídka produktu Cestuj s Lucií 2025

bottom of page