top of page
Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy

Royal Island Resort & Spa na Baa atolu, Maledivy

Royal Island Resort & Spa patří do známé a cenově nejdostupnější, maledivské hotelové sítě Villa Hotels. Royal Island Resort & Spa je vystavěn na menším, krásně zeleném, přírodním ostrově Horubadhoo, který je lemovaný nádherným korálovým útesem a je tak vhodný pro milovníky šnorchlování. A nejen proto, Royal Island Resort & Spa se nachází jen 15 minut rychlo lodí od velmi známého korálové útesu a laguny Hanifaru Bay, který je stejně tak, jako celý Baa atol, zapsaný na seznamu UNESCO. V této laguně se od června do listopadu (dle monzunů a proudů) vyskytuje opravdu velké množství mant (někdy i 60 a více) a občas je zde také možné spatřit žraloka obrovského (whale shark).

Royal Island Resort & Spa disponuje kompletním zázemím, do něhož patří plážové a zahradní vilky, recepce, dvě restaurace, a to hlavní restaurace Maakana, kde je formou velmi bohatého bufetu servírována místní a mezinárodní kuchyně a Raabon‘dhi, která je a À la carte, bazén s plážovým barem, Boli Bar, který je otevřený 24 h. denně a Fun Pub, kde najdete biliard, karaoke a další zábavu, který je otevřený až do posledního hosta, vyhlášené a několikrát oceněné lázně Araamu Spa, posilovna, několik obchodů se suvenýry, centrum vodních sportů a aktivit a potápěčské centrum. K resortu patří také menší ostrůvek Dhigurah, který se nachází hned naproti a kam se denně před západem slunce jezdí krmit rejnoci a žraloci druhu Nurse Shark. 

 

Royal Island Resort & Spa je jedním z nejlevnějších v lokalitě Baa atolu. V této úžasné lokalitě převažují dražší 4* nebo 5* luxusní resorty. Royal Island Resort & Spa je označován jako 4* resort, ale other way holiday jej hodnotí jako 3,5*

 

Co říkáte, stojí za to si o Royal Island Resort & Spa přečíst více a strávit tu dovolenou? 

Mapa Royal Island Resort & Spa, Maledivy

Fakta o resortu Royal Island Resort & Spa

Název resortu: Royal Island Resort & Spa 

Hotelový řetězec / Země: Villa Hotels / Maledivy

Rok otevření: 2001

Oficiální jméno ostrova: Horubadhoo

Velikost ostrova: přibližně 800 x 220 m

Lokalita: Baa atol / Baa Atoll 

Vzdálenost od mezinárodního letiště Velana: asi 118 km

Transfer: Vnitrostátní let + rychlo loď (20 + 15 min.) 

Příslušenství resortu: ubytování, restaurace, bar, lázně (spa), posilovna, centrum exkurzí, aktivit a vodních sportů, potápěčské centrum, lékař

Kategorie bungalovů / vilek: Beach Villa & President Suite

Služby resortu: stravování, exkurze a aktivity, masáže a další standardní služby

Stravování: polopenze, plná penze, All Inclusive

Kids friendly / Vhodné pro děti: pro malé ne, lépe pro školní věk nebo 12+; bez kids club

Zásnuby, svatba, líbánky: ano

Web: www.villahotels.com/royal-island

Minimální délka pobytu: 3 noci; kratší pobyt se nevyplatí

Prověřeno Lucií: Royal Island Resort & Spa jsem osobně navštívila, strávila tu jednu noc a jeden den v rámci inspekce a jednoduše jsem se do něho zamilovala. Lokalitu jsme navštívila mnohokrát, jelikož na Baa atolu / Goidhoo atolu stavíme náš vlastní penzion. Maledivský hotelový řetězec Villa Hotels patří k našim oblíbeným. Osobně známe majitelé a vedení resortů. Resorty Villa Hotels mají v oblibě Češi, Slováci, Němci a Italové. Resorty se nachází v pěkných a známých maledivských lokalitách a jsou cenově dostupné. Royal Island Resort & Spa patří do naší kolekce resortů „hand picked by Lucie“ v kategorii cenově dostupných resortů. Chcete vědět, proč já osobně bych si tento resort vybrala anebo nevybrala? Dozvíte se to na konci této stránky. 

Klíčová slova: domácí korálový útes, šnorchlování, zeleň, potápění, žralok obrovský, manty, Hanifaru Bay, soukromí, pohodlí, dobré jídlo, minimum dětí

Vnitrotátní let na Dharavandhoo, Flyme, Villa Air

Doprava na Royal Island Resort & Spa

Cesta z „Velana International Airport“ na Royal Island Resort & Spa je možná jedním způsobem, a to vnitrostátním letem, který trvá 20 až 25 minut a poté 10 až 15 minut rychlo lodí dle povětrnostních podmínek. Vnitrostátní let je provozován místní leteckou společností FlyMe / Villa Air, která patří do stejné společnosti jako Royal Island Resort & Spa. Letadlo přistává na obydleném lokálním ostrově Dharavandhoo, kde se nachází jedno z vnitrostátních letišť. V případě čekání na letišti Velana je k dispozici VIP salónek. Důležité informace o dopravě na Maledivách.

V případě kombinace, na něž jsme specialisté, s jinými resorty nebo obydlenými ostrovy na Baa atolu nebo Goidhoo atolu také rychlo lodí anebo veřejným trajektem. 

Royal Island Resort & Spa, Maledivy

Na resortu Royal Island Resort & Spa vás přivítá uvítací výbor, který bude mít na 99% v čele tyto malé žralůčky. Když nebudou součástí uvítacího výboru, tak vám přijdou dát dobrý večer anebo dobrou noc. Jsou to totiž jedni z obyvatelů domácího korálového útesu, který lemuje Royal Island.

Royal Island Resort & Spa, pláž, Baa atol, Maledivy
Royal Island Resort & Spa, Lucie Mohelníková, Maledivy

Po check-in / přihlášení se do resortu Royal Island Resort & Spa vás tým resortu zavede do vaší plážové vilky, kde z kufru rychle vytáhnete vše potřebné, odhodíte svršky, namažete se opalovákem s 50+ faktorem, natáhnete plavky a pošupajdíte do moře...

Royal Island Resort & Spa, recepce, Baa atol, Malediv

Beach Villas aneb Plážové vilky na Royal Island Resort & Spa

- resort Royal Island & Spa má 150 vilek, z toho 148 plážových a 2 plážové prezidentské rezidence s bazénem pro 8 osob (dražší záležitost)

- check in je ve 14:00 hod. a check out ve 12:00 hod. Dle dostupnosti pokojů a druhu zakoupeného pobytu možnost brzkého přihlášení nebo pozdějšího odhlášení buď zdarma nebo za příplatek.

- Děti ve věku od 0 – 1,99 let jsou v resortu ubytovávány „zdarma“. Za kojence se platí pouze 6 USD za noc tzv. Green Tax, což je něco jako naše městská daň. Starší děti jsou v resortu také vítány. Z mého pohledu je pobyt na tomto resortu vhodný spíše pro páry anebo mládež starší 12 let. 

- velikost plážové vilky: 31,61 m2

- možná obsazenost: 2 dospělé osoby a 2 malé děti nebo 3 dospělé osoby

- pokoje: postel (1x king size nebo 2x jednolůžko + 1x přistýlka), stolek se židlemi, šatní skříň, toaletní stolek, klimatizace, stropní ventilátor, zásobený minibar (za poplatek), příslušenství pro přípravu kávy a čaje (zdarma), plazmová televize (satelitní programy), telefon, trezor, povlečení, plážové ručníky

- koupelna: částečně otevřená koupelna, venkovní i vnitřní sprcha, toaleta, toaletní papír, umyvadlo, odkládací plocha, toaletní potřeby (zdarma), ručníky, fén

- venkovní posezení / teráska: dřevěná podlážka, zahradní nábytek

- vilka je umístěna jen pár metrů od moře

- celá vilka je nekuřácká

- pokojová služba

Royal Island Resort & Spa, Beach Villa, Baa atol, Mal

Většina vilek je oddělená a samostatně stojících, ale najdeme tu také pár "dvojdomků", které jsou uvnitř propojené zamykatelnými dveřmi, což nám napovídá, že jsou vhodné pro rodiny s dětmi nebo party přátel.

Royal Island Resort & Spa, Beach Villa, Baa atol, Mal
Royal Island Resort & Spa, Beach Villa, Baa atol, Mal
Royal Island Resort & Spa, Beach Villa, Baa atol, Mal

Každá plážová vilka má vlastní lehátka, na kterých můžete odpočívat buď ve stínu stromů Dhigga anebo palem. Slunění, čtení knihy nebo spaní, to nechám na vás. Mobily doporučuji vypnout. 

Royal Island Resort & Spa, pláž, Baa atol, Maledivy (
Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy (6).jpg

Na resortu Royal Island Resort & Spa najdete mnoho zajímavých a romantických zákoutíček s lavičkami a houpačkami, včetně nádherné zahrady, která jsou dílem mého přítele Muaaze, bývalého ředitele resortu. 

Royal Island Resort & Spa, pláž, Baa atol, Maledivy.j
Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy (10).jp

Stravování na Royal Island Resort & Spa

Už máte hlad? Na Royal Island Resort & Spa si přijdou na své jak mlsné jazýčky, tak vegetariáni nebo dietáři.

- resort nabízí polopenzi, plnou penzi a All Inclusive (Máte-li rádi alkohol, doporučujeme All Inclusive.)
- stravování je možné formou bufetu v hlavní restauraci Maakana anebo À la carte (výběr z menu) v Rabondhi nebo v baru Boli a Chameleon Fun Pub
- máte-li speciální dietu, i v tomto směru je resort schopen vám vyhovět speciálním menu
- pokud jste dostali chuť na snídani do postele, i zde vám resort za příplatek vyhoví

- nechybí tu ani rozvoz pizzy, který je pro resorty z kolekce Villa Hotels typický

- oběd nebo romantická večeře na pláži (za příplatek)

- oběd nebo romantická večeře ve vaší vilce na terásce (za příplatek)

- možnost výběru z několika druhů chodů / menu a ceny na vyžádání spolu s nabídkou dovolené

- za štědrovečerní a silvestrovskou slavnostní večeři jsou účtovaný extra příplatky

Royal Island Resort & Spa, Maakana, Baa atol, Malediv

Restaurace Maakana na Royal Island Resort & Spa

V hlavní restauraci Maakana si vychutnáte snídani, oběd a večeři formou opravdu velmi bohatého bufetu s maledivskou i mezinárodní kuchyní. Zastoupena je většinou asijská a něco málo z evropské, především italské kuchyně. 

 

Časy stravování:

- snídaně: 07:30 - 10:00 hod.

- oběd: 12:30 – 14:00 hod.

- večeře: 19:30 - 21:00 hod.

Royal Island Resort & Spa, Maakana, Baa atol, Malediv
Royal Island Resort & Spa, Maakana, Baa atol, Malediv
Royal Island Resort & Spa, Maakana, Baa atol, Malediv

Koktejlíky a něco malého na zub si můžete vychutnat u bazénu od 10:00 do 18:00 hod. v Pool baru.

Royal Island Resort & Spa, bazén, Boli Bar, Maledivy

Bar Boli na Royal Island Resort & Spa

- otevřeno 24 hodin denně

- alkoholické a nealkoholické nápoje

- živá hudba

- Dj’s

- karaoke

- tematické večery

- vystoupení maledivské BoduBeru skupiny

- a bonus výhled na moře

Royal Island Resort & Spa, Boli Bar, Baa atol, Maledi
Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy (3).jpg

À la carte restaurace Raabondhi je skvělá pro romantické chvíle

V Raabondhi si můžete například oběd anebo vychutnat například romantickou večeři na pláži, skvělé sushi anebo mořské plody.

Otevírací doba: 11:00 - 23:00 hod.

Royal Island Resort & Spa, Raabon'dhi, Baa atol, Male
Royal Island Resort & Spa, Raabon'dhi, Baa atol, Male

Máte chuť na pizzu? Volejte 6220! 

Royal Island Resort & Spa, pizza, Baa atol, Maledivy.
Royal Island Resort & Spa, Chameleon Fun Fub, Baa ato

Chameleon Fun Pub na Royal Island Island Resort & Spa

V Chameleon Fun Pub, která slouží také jako konferenční místnost je možné cokoliv, například si zahrát si obří kulečník. Otevřeno tu mají od 21 h. až do posledního hosta. Když se vám zachce odejít až za svítání anebo rovnou na snídaní, jste vítaní!

Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy.jpg

Pár z obyvatelů ostrova Horubadhoo aneb Royal Island Resort & Spa... Volavka popelavá aneb Maakana (dhiveni - maledivština) a žralok černocípý aneb černocípák aneb black tip. A co to žééére? Černocípák je "vegetarián", který se živý pouze malými rybkami. Do zadečků vás při šnorchlování nekousne.