top of page
Royal Island, Baa atol, Maledivy

Royal Island Resort & Spa 3,5* na Baa atolu na Maledivách - Relax pro nenáročné

Royal Island Resort & Spa patří do známé a cenově nejdostupnější, maledivské hotelové sítě Villa Hotels. Royal Island Resort & Spa je vystavěn na menším, krásně zeleném, přírodním ostrově Horubadhoo, který je lemovaný nádherným korálovým útesem a je tak vhodný pro milovníky šnorchlování. A nejen proto, Royal Island Resort & Spa se nachází jen 15 minut rychlo lodí od velmi známého korálové útesu a laguny Hanifaru Bay, který je stejně tak, jako celý Baa atol, zapsaný na seznamu UNESCO. V této laguně se od června do listopadu (dle monzunů a proudů) vyskytuje opravdu velké množství mant (někdy i 60 a více) a občas je zde také možné spatřit žraloka obrovského (whale shark).

Royal Island Resort & Spa disponuje kompletním zázemím, do něhož patří plážové a zahradní vilky, recepce, dvě restaurace, a to hlavní restaurace Maakana, kde je formou velmi bohatého bufetu servírována místní a mezinárodní kuchyně a Raabon‘dhi, která je a À la carte, bazén s plážovým barem, Boli Bar, který je otevřený 24 h. denně a Fun Pub, kde najdete biliard, karaoke a další zábavu, který je otevřený až do posledního hosta, vyhlášené a několikrát oceněné lázně Araamu Spa, posilovna, několik obchodů se suvenýry, centrum vodních sportů a aktivit a potápěčské centrum. K resortu patří také menší ostrůvek Dhigurah, který se nachází hned naproti a kam se denně před západem slunce jezdí krmit rejnoci a žraloci druhu Nurse Shark. 

 

Royal Island Resort & Spa je jedním z nejlevnějších v lokalitě Baa atolu. V této úžasné lokalitě převažují dražší 4* nebo 5* luxusní resorty. Royal Island Resort & Spa je označován jako 4* resort, ale other way holiday jej hodnotí jako 3,5*. 

 

Co říkáte, stojí za to si o Royal Island Resort & Spa přečíst více a strávit tu dovolenou? 

Mapa Royal Island Resort & Spa, Maledivy

Fakta o resortu Royal Island Resort & Spa

Název resortu: Royal Island Resort & Spa 

Hotelový řetězec / Země: Villa Hotels / Maledivy

Rok otevření: 2001

Oficiální jméno ostrova: Horubadhoo

Velikost ostrova: přibližně 800 x 220 m

Lokalita: Baa atol / Baa Atoll 

Vzdálenost od mezinárodního letiště Velana: asi 118 km

Transfer: Vnitrostátní let + rychlo loď (20 + 15 min.) 

Příslušenství resortu: ubytování, restaurace, bar, lázně (spa), posilovna, centrum exkurzí, aktivit a vodních sportů, potápěčské centrum, lékař

Kategorie bungalovů / vilek: Beach Villa & President Suite

Služby resortu: stravování, exkurze a aktivity, masáže a další standardní služby

Stravování: polopenze, plná penze, All Inclusive

Kids friendly / Vhodné pro děti: pro malé ne, lépe pro školní věk nebo 12+; bez kids club

Zásnuby, svatba, líbánky: ano

Web: https://www.villaresorts.com/royal-island/

Minimální délka pobytu: 3 noci; kratší pobyt se nevyplatí

Prověřeno Lucií: Royal Island Resort & Spa jsem osobně navštívila, strávila tu jednu noc a jeden den v rámci inspekce a jednoduše jsem se do něho zamilovala. Lokalitu jsme navštívila mnohokrát, jelikož na Baa atolu / Goidhoo atolu stavíme náš vlastní penzion. Maledivský hotelový řetězec Villa Hotels patří k našim oblíbeným. Osobně známe majitelé a vedení resortů. Resorty Villa Hotels mají v oblibě Češi, Slováci, Němci a Italové. Resorty se nachází v pěkných a známých maledivských lokalitách a jsou cenově dostupné. Royal Island Resort & Spa patří do naší kolekce resortů „hand picked by Lucie“ v kategorii cenově dostupných resortů. Chcete vědět, proč já osobně bych si tento resort vybrala anebo nevybrala? Dozvíte se to na konci této stránky. 

Klíčová slova: domácí korálový útes, šnorchlování, zeleň, potápění, žralok obrovský, manty, Hanifaru Bay, soukromí, pohodlí, dobré jídlo, minimum dětí

Vnitrotátní let na Dharavandhoo, Flyme, Villa Air

Doprava na Royal Island Resort & Spa

Cesta z „Velana International Airport“ na Royal Island Resort & Spa je možná jedním způsobem, a to vnitrostátním letem, který trvá 20 až 25 minut a poté 10 až 15 minut rychlo lodí dle povětrnostních podmínek. Vnitrostátní let je provozován místní leteckou společností FlyMe / Villa Air, která patří do stejné společnosti jako Royal Island Resort & Spa. Letadlo přistává na obydleném lokálním ostrově Dharavandhoo, kde se nachází jedno z vnitrostátních letišť. V případě čekání na letišti Velana je k dispozici VIP salónek. Důležité informace o dopravě na Maledivách.

V případě kombinace, na něž jsme specialisté, s jinými resorty nebo obydlenými ostrovy na Baa atolu nebo Goidhoo atolu také rychlo lodí anebo veřejným trajektem. 

Royal Island Resort & Spa, Maledivy

Na resortu Royal Island Resort & Spa vás přivítá uvítací výbor, který bude mít na 99% v čele tyto malé žralůčky. Když nebudou součástí uvítacího výboru, tak vám přijdou dát dobrý večer anebo dobrou noc. Jsou to totiž jedni z obyvatelů domácího korálového útesu, který lemuje Royal Island.

Royal Island Resort & Spa, pláž, Baa atol, Maledivy
Royal Island Resort & Spa, Lucie Mohelníková, Maledivy

Po check-in / přihlášení se do resortu Royal Island Resort & Spa vás tým resortu zavede do vaší plážové vilky, kde z kufru rychle vytáhnete vše potřebné, odhodíte svršky, namažete se opalovákem s 50+ faktorem, natáhnete plavky a pošupajdíte do moře...

Royal Island Resort & Spa, recepce, Baa atol, Malediv

Beach Villas aneb Plážové vilky na Royal Island Resort & Spa

- resort Royal Island & Spa má 150 vilek, z toho 148 plážových a 2 plážové prezidentské rezidence s bazénem pro 8 osob (dražší záležitost)

- check in je ve 14:00 hod. a check out ve 12:00 hod. Dle dostupnosti pokojů a druhu zakoupeného pobytu možnost brzkého přihlášení nebo pozdějšího odhlášení buď zdarma nebo za příplatek.

- Děti ve věku od 0 – 1,99 let jsou v resortu ubytovávány „zdarma“. Za kojence se platí pouze 6 USD za noc tzv. Green Tax, což je něco jako naše městská daň. Starší děti jsou v resortu také vítány. Z mého pohledu je pobyt na tomto resortu vhodný spíše pro páry anebo mládež starší 12 let. 

- velikost plážové vilky: 31,61 m2

- možná obsazenost: 2 dospělé osoby a 2 malé děti nebo 3 dospělé osoby

- pokoje: postel (1x king size nebo 2x jednolůžko + 1x přistýlka), stolek se židlemi, šatní skříň, toaletní stolek, klimatizace, stropní ventilátor, zásobený minibar (za poplatek), příslušenství pro přípravu kávy a čaje (zdarma), plazmová televize (satelitní programy), telefon, trezor, povlečení, plážové ručníky

- koupelna: částečně otevřená koupelna, venkovní i vnitřní sprcha, toaleta, toaletní papír, umyvadlo, odkládací plocha, toaletní potřeby (zdarma), ručníky, fén

- venkovní posezení / teráska: dřevěná podlážka, zahradní nábytek

- vilka je umístěna jen pár metrů od moře

- celá vilka je nekuřácká

- pokojová služba

Royal Island Resort & Spa, Beach Villa, Baa atol, Mal

Většina vilek je oddělená a samostatně stojících, ale najdeme tu také pár "dvojdomků", které jsou uvnitř propojené zamykatelnými dveřmi, což nám napovídá, že jsou vhodné pro rodiny s dětmi nebo party přátel.

Royal Island Resort & Spa, Beach Villa, Baa atol, Mal
Royal Island Resort & Spa, Beach Villa, Baa atol, Mal
Royal Island Resort & Spa, Beach Villa, Baa atol, Mal

Každá plážová vilka má vlastní lehátka, na kterých můžete odpočívat buď ve stínu stromů Dhigga anebo palem. Slunění, čtení knihy nebo spaní, to nechám na vás. Mobily doporučuji vypnout. 

Royal Island Resort & Spa, pláž, Baa atol, Maledivy (
Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy

Na resortu Royal Island Resort & Spa najdete mnoho zajímavých a romantických zákoutíček s lavičkami a houpačkami, včetně nádherné zahrady, která jsou dílem mého přítele Muaaze, bývalého ředitele resortu. 

Royal Island Resort & Spa, pláž, Baa atol, Maledivy.j
Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy

Stravování na Royal Island Resort & Spa

Už máte hlad? Na Royal Island Resort & Spa si přijdou na své jak mlsné jazýčky, tak vegetariáni nebo dietáři.

- resort nabízí polopenzi, plnou penzi a All Inclusive (Máte-li rádi alkohol, doporučujeme All Inclusive.)
- stravování je možné formou bufetu v hlavní restauraci Maakana anebo À la carte (výběr z menu) v Rabondhi nebo v baru Boli a Chameleon Fun Pub
- máte-li speciální dietu, i v tomto směru je resort schopen vám vyhovět speciálním menu
- pokud jste dostali chuť na snídani do postele, i zde vám resort za příplatek vyhoví

- nechybí tu ani rozvoz pizzy, který je pro resorty z kolekce Villa Hotels typický

- oběd nebo romantická večeře na pláži (za příplatek)

- oběd nebo romantická večeře ve vaší vilce na terásce (za příplatek)

- možnost výběru z několika druhů chodů / menu a ceny na vyžádání spolu s nabídkou dovolené

- za štědrovečerní a silvestrovskou slavnostní večeři jsou účtovaný extra příplatky

Royal Island Resort & Spa, Maakana, Baa atol, Malediv

Restaurace Maakana na Royal Island Resort & Spa

V hlavní restauraci Maakana si vychutnáte snídani, oběd a večeři formou opravdu velmi bohatého bufetu s maledivskou i mezinárodní kuchyní. Zastoupena je většinou asijská a něco málo z evropské, především italské kuchyně. 

 

Časy stravování:

- snídaně: 07:30 - 10:00 hod.

- oběd: 12:30 – 14:00 hod.

- večeře: 19:30 - 21:00 hod.

Royal Island Resort & Spa, Maakana, Baa atol, Malediv
Royal Island Resort & Spa, Maakana, Baa atol, Malediv
Royal Island Resort & Spa, Maakana, Baa atol, Malediv

Koktejlíky a něco malého na zub si můžete vychutnat u bazénu od 10:00 do 18:00 hod. v Pool baru.

Royal Island Resort & Spa, bazén, Boli Bar, Maledivy

Bar Boli na Royal Island Resort & Spa

- otevřeno 24 hodin denně

- alkoholické a nealkoholické nápoje

- živá hudba

- Dj’s

- karaoke

- tematické večery

- vystoupení maledivské BoduBeru skupiny

- a bonus výhled na moře

Royal Island Resort & Spa, Boli Bar, Baa atol, Maledi
Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy

À la carte restaurace Raabondhi je skvělá pro romantické chvíle

V Raabondhi si můžete například oběd anebo vychutnat například romantickou večeři na pláži, skvělé sushi anebo mořské plody.

Otevírací doba: 11:00 - 23:00 hod.

Royal Island Resort & Spa, Raabon'dhi, Baa atol, Male
Royal Island Resort & Spa, Raabon'dhi, Baa atol, Male

Máte chuť na pizzu? Volejte 6220! 

Royal Island Resort & Spa, pizza, Baa atol, Maledivy.
Royal Island Resort & Spa, Chameleon Fun Fub, Baa ato

Chameleon Fun Pub na Royal Island Island Resort & Spa

V Chameleon Fun Pub, která slouží také jako konferenční místnost je možné cokoliv, například si zahrát si obří kulečník. Otevřeno tu mají od 21 h. až do posledního hosta. Když se vám zachce odejít až za svítání anebo rovnou na snídaní, jste vítaní!

Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy

Pár z obyvatelů ostrova Horubadhoo aneb Royal Island Resort & Spa... Volavka popelavá aneb Maakana (dhiveni - maledivština) a žralok černocípý aneb černocípák aneb black tip. A co to žééére? Černocípák je "vegetarián", který se živý pouze malými rybkami. Do zadečků vás při šnorchlování nekousne.

Royal Island, volavka šedá, Maakana, žralok, Maledivy

All Inclusive na Royal Island Resort & Spa

All Inclusive program obsahuje:

- přivítání na letišti zástupcem resortu a naším delegátem

- welcome drink

- Soft Mini Bar: 2x Coca Cola a 2x džus v plechovce (doplňován 1x denně). Ostatní z minu baru je za poplatek.

- snídaně, obědy a večeře formou bufetu v restauraci Maakana v daných časech stravování
- služby, nápoje a něco malého na zub z hlavního baru Boli a baru u bazénu od 10:00 to 1:00 h. ráno.

- služby baru Chameleon Fun Pub od 18:00 do 1:00 h. ráno

- vybrané tematické večery

- balená voda bez limitu

- nápoje od 10:00 do 1:00 hod. (nápoje po 1:00 hod. budou účtovány za obvyklé sazby)

- nealkoholické nápoje (Cola, Fanta, Sprite, Bitter Lemon, tonik, soda, džusy dle nabídky)

- káva, čaj, ledová káva, ledový čaj

- točené pivo 

- červené a bílé víno (Asie)

- alkoholické nápoje (Gin, Vodka, Rum, Whisky...)

- vybrané koktejly

- Stolní hry, plážový volejbal, badminton, stolní tenis, šipky, squash, posilovna, kulečník, windsurfing, tv, snorchlařské vybavení (maska, šnorchl, ploutve), canoe v časech od 10:00 do 12:00 hod. a od 14:30 do 17:00 hod. dle dostupnosti. V ostatních časech je výpůjčka zpoplatněna. Lekce a kurzy jsou zpoplatněny také.

- Wi-Fi (recepce, Bar Boli a restaurace Raabondhi) 

 

All Inclusive program neobsahuje:

- položky neuvedené výše, zejména mini bar a nápoje na exkurzích

 

Aktuální nabídka s aktuálními cenami speciálních večeří je vždy k doptání přímo na recepci resortu. Nabídka nápojů v rámci balíčků All Inclusive se může měnit.

Resort nabízí také balíček Premium All Inclusive. Cena a nabídka na vyžádání. 

Royal Island Resort & Spa, Araamu Spa, Baa atol, Male

Araamu Spa na Royal Island Resort & Spa

jsou na Maledivách známá, vyhlášená a několikrát oceněná spa, která najdete na všech resortech ze sítě Villa hotels. Spa / lázně za poplatek nabízí kompletní péči o tělo, a to počínajíc masážemi konče kosmetikou a kadeřnickými službami. Např. masáž celého těla, hlavy, krku, zad, nohou, masáž pro páry, nechybí tu ani ayuverdské masáže od indických profíků, peeling, pedikúra, manikúra a další. Ceník masáží a dalších služeb je na vyžádání spolu s nabídkou dovolené. www.araamuspa.com

Royal Island Resort & Spa, Araamu Spa, Baa atol, Male
Royal Island Resort & Spa, Araamu Spa, Baa atol, Male

Je libo ayuverdskou masáž, olejovou nebo lávovými kameny anebo relax u bazénku? A co takhle manikúru nebo pedikúru? 

Royal Island Island Resort & Spa, Araamu Spa, Baa atol, Male

Kids club aneb dětský koutek na Royal Island Resort & Spa

na resortu není dětský koutek. Resort je vhodný spíše pro starší děti od školního věku, které umí šnorchlovat.

Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy
Royal Island Resort & Spa, obchody, Baa atol, Malediv

Nejenom sportovní, ale i nákupní vyžití na Royal Island Resort & Spa

- obchody (šperky, suvenýry, oblečení, hygienické potřeby, krém na opalování, nafukovací lehátko...mimo potravin)

- knihovna 

- WIFI

- posilovna / fitness centrum

- potápěčské centrum (PADI)

- centrum vodních sportů, exkurzí a aktivit

- badmintonové hřiště

- fotbalové hřiště

- plážový volejbal

- stolní tenis

- šipky

- deskové hry

- kulečník

Tenis, posilovan, Royal Island Resort & Spa, Baa atol
Royal Island Resort & Spa, potápění,  DiveOceanus, Ma

Potápěčské centrum DiveOceanus na Royal Island Resort & Spa

- certifikovaní PADI instruktoři  

- potápění na domácím korálovém útesu i potápění z lodi (za poplatek)

- možnost potápěčských kurzů v angličtině

- v okolí Royal Island najdeme ohromné množství vyhlášených potápěčských lokalit, jednou z nich je například Hanifaru Bay nebo Blue Hole

- www.diveoceanus.com

Royal Island Resort & Spa, vodní sporty, water sports

Centrum vodních sportů a aktivit Q-Adventures na Royal Island Resort & Spa

Zpoplatněné vodní sporty a aktivity

- kánoe 

- windsurfing

- kitesurfing

- katamarán

- fun tube

- jízda na banánu

- kneeboarding

- paddleboard

- parasailing

- wake board

- šnorchlování

- šlapadla

- jet ski / vodní skútr a mnoho dalšího

Krmení žraloků a rejnoků, Royal Island Resort & Spa,

Exkurze a výlety pořádané resortem Royal Island Resort & Spa

- každodenní podvečerní krmení žraloků druhu Nurse Shark (další z "vegetariánů") a rejnoků na protějším ostrůvku Dhigurah (zdarma)

- šnorchlování na domácím korálovém útesu (zdarma) anebo na jiných útesech za poplatek

- šnorchlování se žralokem obrovským, mantami, želvami a rybkami 

- piknik na sandbank / písečná mělčina 

- výlet na neobydlený ostrov 

- koktejl při západu slunce a možná i delfíni budou

- ranní nebo večerní / noční rybolov (za poplatek)

- Big Game Fishing / Sportovní rybolov

- návštěva obydlených lokálních ostrovů Dharavandhoo, Maalhos nebo Eydhaafushi

Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy
Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy

Zásnuby, svatba anebo líbánky na Royal Island Resort & Spa

Zásnuby, svatba anebo symbolický svatební obřad na pláži i líbánky je možné na resortu uspořádat a zajistit. Royal Island nabízí několik různých svatebních balíčků s cenami od 1 232 USD. Svatební balíčky vám v případě zájmu zašleme spolu s nabídkou dovolené.

Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy

Další služby resortu Royal Island Resort & Spa

- zdarma nápoj na uvítanou

- recepce je otevřena 24 hodin denně

- pokojová služba

- wake up call (probuzení po telefounu)

- WIFI zdarma je pouze na recepci, v restauraci a baru. Pozor ale, signál bude kolísat. Pokud opravdu potřebujete být online kvůli práci nebo jste závislák na sociálních sítích, doporučuji zakoupit sim kartu s datovým balíčkem přímo na letišti. Více info je dostupných pouze pro naše klienty v informační příručce, kterou posíláme po zakoupení pobytu u „other way holiday“.  

- lékař / první pomoc na resortu 

- prádelna a praní prádla (za poplatek)

- směnárenské služby (za poplatek)

- platby jsou možné hotově, nejlépe v USD anebo platebními kartami typu Visa, MasterCard anebo American Express.

 

Royal Island Resort & Spa, stejně tak, jako všechny ostatní penziony, hotely a resorty zmiňují, že jsou bezbariérové, ale co se týká bezbariérového přístupu, byla bych v tomto případě opatrná. Ne mnoho ubytovacích kapacit počítá se širšími dveřmi pro invalidní vozík anebo se speciálně vybavenými koupelnami. Vždy nutné ověřit.

Na Royal Island Resort & Spa se domluvíte

anglicky, italsky, německy, rusky a čínsky... V případě potřeby je na telefonu k dispozici česky / slovensky hovořící delegát/ka anebo my v „other way holiday“. Hosté resortu jsou převážně Němci, Italové a mix z různých zemí. Velmi často tu potkáte také Čechy nebo Slováky.

Day Visit aneb výlet na Royal Island Resort & Spa

Půldenní nebo celodenní návštěvy z ostatních resortů nebo obydlených ostrovů na Royal Island jsou povoleny. Turistů z obydlených ostrovů sem ale zavítá minimálně.  V sezóně záleží na obsazenosti resortu. 

Na resortu Royal Island Resort & Spa je zakázáno

- kouření ve všech vilách

- domácí mazlíčci musí zůstat doma, ty žádný resort na Maledivách neakceptuje

- resort se drží pravidla o ochraně soukromí, a tak je nutné se na používání dronů, bezpilotních letadel a podobných srandiček, přímo na resortu dotázat o povolení

Royal Island Resort & Spa, Baa atol, Maledivy

Proč strávit nebo nestrávit dovolenou na resortu Royal Island Resort & Spa?

Proč bych si já osobně tento resort vybrala?

Royal Island Resort & Spa mě doslova uchvátil svými nádhernými zákoutími, zahradou, korálovým útesem a jelikož jsem mlsná bejčice, tak také bohatým bufetem. Je to malý, cenově dostupný ráj pro milovníky šnorchlování v dokonalé lokalitě Baa atolu, jen pár minut od Hanifaru Bay (Sezóna na manty a žraloka obrovského od června do října.). Jelikož tu není dětský koutek, neuslyšíte tu ani moc dětského křiku. 

Proč bych si já osobně tento resort nevybrala?

Vlnolamy. Osobně mi to nevadí, ale někomu může. Hned za vlnolamy na Royal Island najdete velmi bohatý podmořský život. Dobré je také počítat s tím, že je resort trošičku starší. 

Shrnuto a podtrženo

Royal Island Resort & Spa je vhodný především pro páry, na zásnuby, svatbu nebo líbánky, pro milovníky šnorchlování, potápění, odpočinku na pláži, relaxu v lázních, soukromí, pohodlí a dobrého jídla, kteří zase až tolik nedbají na stáří resortu. Perfektně se hodí také do kombinace s jinými resorty na tomto atolu nebo s obydlenými ostrovy.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Royal Island Resort & Spa 

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace o resortu Royal Island Island Resort & Spa, které jsou doplněné informacemi od personálu resortu a mými vlastními zkušenostmi. Fotografie resortu použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z pobytu na resortu Royal Island Resort & Spa, mimo miniatur z dronu, ty jsou oficiální fotografie resortu.

Cenová nabídka dovolené na Royal Island Resort & Spa na Baa atolu na Maledivách

Cenovou nabídku pobytu na Royal Island Resort & Spa, včetně aktuálních slevových nabídek, ubytování, strava a doprava z letiště na resort a zpět nebo cenovou nabídku kompletního zájezdu, ubytování, strava, doprava z letiště na resort a zpět na letiště, letenky na Maledivy nebo dalších doplňkových služeb, jak jsou např. letištní hotely při přestupu nebo cestovní pojištění nebo pojištění storna zájezdu pro vás připravíme na míru. Stačí nám zaslat e-mail s poptávkou.

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na Royal Island Resort & Spa

bottom of page