top of page
Villa Park, Sun Island Resort & Spa, Alif Dhaal atol, Maledivy.jpg

Villa Park (Sun Island) 3,5* a 4* na Alif Dhaal atolu na Maledivách - Family Friendly

Resort Villa Park (Sun Island Resort & Spa) je vystavěn na krásném přírodním ostrově Nalaguraidhoo a nachází se na Alif Dhaal atolu, který je domovem žraloka obrovského a mant. Ostrov patří k větším a najdeme tu velmi bujnou vegetaci a vlastní bio farmou uprostřed ostrova. 

Villa Park (Sun Island Resort & Spa) byl oficiálně otevřen 8. listopadu 1998. V letech 2021 až 2023 resort procházel rekonstrukcí a výstavbou nových vil, která ale nijak nerušila hotelové hosty. Neustálé drobné úpravy a údržba jsou součástí každého resortu. Většinou jsou ale prováděny v dešťové sezóně. 

V prosinci 2022 bylo společností vlastnící resort Sun Island Resort & Spa oznámeno, že od dubna 2023 resort mění název na Villa Park. Resort je není označován jako "luxusní". Ceny nezůstaly stejné jako v minulosti. Resort je výhodné zarezervovat pouze tehdy, když vypíše speciální nabídku, což poctivě sledujeme.

Na ostrově Nalaguraidhoo a resortu Villa Park (Sun Island Resort & Spa) najdeme kompletní zázemí do něhož patří velká recepce, mnoho restaurací (místní, mezinárodní, gril, bio, thajská a italská kuchyně formou bufet a á la carte) a barů, bazén, lázně – spa, ohromný sportovní pavilon (posilovna, stolní tenis, squash…), obří videoherna pro děti, několik obchodů se suvenýry, vodní sporty, potápěčské centrum.

Naší nejoblíbenější restaurací je ZERO, která se nachází na kraji jungle a vaří se zde z produktů vypěstovaných na ostrově. Restaurace se musí zarezervovat dopředu a nevztahují se na ní stravovací plány polopenze, plné penze a All Inclusive, ale pokud máte jeden z vybraných stravovacích plánu, dostanete tu slevu.

 

Resort Villa Park (Sun Island Resort & Spa) disponuje několika kategoriemi bungalovů a vil, a to zahradních, plážových a vodních. Vodní bungalovy patří k cenově nejdostupnějším na Maledivách a mají vlastní restauraci.

 

Pěkná pláž a laguna, šnorchlování na zatím živých korálech dostupné z pláže/mola, mnoho možností vyžití, animační programy, včetně výletu zdarma na sousední resort Villa Haven (Holiday Island), pozor, zakoupený stravovací plán je nepřenosný. V případě výletu si vše platíte, vyhlášené potápěčské lokace, lokace na žraloka obrovského a manty. To vše je Sun Island Resort & Spa.

Na resort Villa Park (Sun Island Resort & Spa) se dopravíte velmi snadno, a to vnitrostátním letem, který je dlouhý max. 25 až 30 minut, a po té vás čeká 10 až 15 minutová jízda rychlo lodí. Délka dopravy vždy záleží na povětrnostních podmínkách a stavu oceánu.

Resort Villa Park (Sun Island Resort & Spa) jsme osobně navštívili a strávili v něm několik nocí. Tuto lokalitu jsme navštívili nesčetněkrát a máme ji skoro celou prošnorchlovanou a probrázděnou na lodi.

Villa Park (Sun Island Resort & Spa) má oficiálně 5*😅. other way holiday jej hodnotí jako 3,5* pro stáří vil některých kategorií, hlavních restaurací a vybraných barů. 4* dáváme novým vilkám. Celkově resort hodnotíme jako maximálně 4*. Pozor, resort rozhodně není luxusní a nepatří mezi luxusní resorty. Jedná se o 3,5* až 4* resort. Marketing je marketing. Luxus opravdu vypadá jinak! Nicméně ostrov patří mezi naše oblíbené přírodní ostrovy s opravdu pěknou přírodou a lagunou.

Sun Island Resort & Spa, Maledivy

Plážové, zahradní a vodní bungalovy na resortu Villa Park (Sun Island Resort & Spa)

Villa Park (Resort Sun Island Resort & Spa) má několik kategorií plážových bungalovů, jednu kategorii zahradních bungalovů a dvě kategorie vodních bungalovů, které jsou přejmenovány. Níže jsou zmíněny staré názvy. Napravíme brzy.

Standard Beach Bungalow (21 m2) je nejzákladnější a nejlevnější kategorie plážových bungalovů, které "other way holiday" shledala nevyhovující pro naše klienty. Bungalovy jsou velmi staré, nachází se nedaleko technického zázemí resortu a není před nimi pěkná pláž.

Superior Beach Bungalow (21 m2) jsou nejprodávanější kategorie bungalovů na resortu Sun Island a je jimi lemovaný skoro celý ostrov.

Sunset Villa (26 m2) jsou plážové vilky na západní straně ostrova. Jedná se o pěkné, nové a moderní plážové vilky, které byly dostavěny a otevřeny 2014/2015, jsou tedy nejnovějšími vilkami na ostrově. Jelikož je ostrov větší, na pláž se musí dojít pár kroků, což ale nikomu neuškodí. Lehátka jsou k dispozici jak u vilek, tak přímo na pláži.

Sun Villa (28 m2) jsou umístěny uvnitř ostrova v pěkné zeleni. Jedná se o pěkné, nové a moderní zahradní vilky, které byly dostavěny a otevřeny zároveň se Sunset Villas, a to 2014/2015. Na pláži, která je vzdálená cca jsou pro hosty těchto vilek očíslovaná lehátka ve stínů palem. 

Water Bungalow (32 m2) jsou vodní bungalovy, které jsou cenově nejdostupnějšími na celých Maledivách.

Presidental Suite (264 m2) jsou vodní vily se dvěma ložnicemi a najdeme je na konci mola u thajské restaurace. 

Sun Island Resort, vodní bungalov, Maledivy

Restaurace na Villa Park (Sun Island Resort & Spa): Maaniyaa, Island BBQ, Zero a další

Stravování v resortu je možné formou polopenze, plné penze a All Inclusive. Doporučujeme plnou penzi anebo All Inclusive. Cenově se vyplatí.

V polopenzi je zahrnutá snídaně a večeře a v plné penzi snídaně, oběd a večeře. All Inclusive plán zatím na vyžádání. Postupně jej na web doplníme. 

Restaurace

Maaniyaa je hlavní restaurace a stravují se tu všichni hosté ubytovaní v Standard Beach Bungalow, Superior Beach Bungalow, Sunset Villa a Sun Villa. Pokrmy jsou podávány formou velmi bohatého bufetu, který nabízí místní, mezinárodní a asijskou kuchyni. 

Southern Star je indickou restaurací, kde je formou bohatého bufetu podávána také místní, mezinárodní a asijská kuchyně. Restaurace nabízí také mořské plody. V této restauraci se budete stravovat pokud budete ubytováni ve Water Bungalows anebo Presidental Suite.

Fish Market / Island BBQ je speciální restaurací, kde můžete ochutnat čerstvé úlovky místních rybářů připravené na grilu. Doporučujeme vyrazit na večerní rybolov, který je možný absolvovat v rámci exkurze, a poté si váš úlovek nechat v této restauraci připravit. Do této restaurace je nutná rezervace. V případě, že máte zakoupený stravovací plán s polopenzí, plnou penzí anebo All Inclusive, budete mít v této restauraci slevu.

Sun Star Thai je thajská restaurace, která se nachází na konci mola u vodních vil. Do této restaurace je nutná rezervace. V případě, že máte zakoupený stravovací plán s polopenzí, plnou penzí anebo All Inclusive, budete mít v této restauraci slevu.U této restaurace se denně v podvečer krmí žraloci typu Nurse Shark. Připlouvají sem i jiné druhy žraloků a také rejnoci. Doporučuji tu být včas.

Ristorante Al Pontile je italská restaurace, která se nachází u hlavního příjezdového mola. Najdete tu pravou italskou kuchyni a také zmrzlinu, která je fantastická. Máte-li chuť na pizzu před vaším bungalovem, místní poslíček vám ji doručí až do "domu". Do této restaurace je nutná rezervace. V případě, že máte zakoupený stravovací plán s polopenzí, plnou penzí anebo All Inclusive, budete mít v této restauraci slevu. U této restaurace také najdete schůdky do vody, odkud je přístup na korálový útes. 

 

ZERO je naše oblíbená a naprosto úžasná restaurace nacházející se uprostřed ostrova, hned za bio farmou, ve které si můžete vychutnat plodiny vypěstované na ostrově.

Kavárna

Vani Coffee Shop & Bar je místní kavárnou, ve které si můžete vychutnat odpolední svačinu, čaj a kávu.

Bary

Lobby Bar se nachází v lobby a je perfektní ke schůzkám.

Mekunu Bar je hlavní bar, kde na vás každý večer čeká spousta zábavy.

Pool Bar je vestavěn přímo v bazénu. Můžete tak pohodlně relaxovat na barových židličkách ve vodě.

Beach Bar Sunrise Gril je situován u té nejhezčí pláže celého ostrova.

 

Club Greenhouse Bar najdete u minigolfového hřiště.

Nově je na resortu také Teppanyaki.

Exkurze a aktivity na Villa Park (Sun Island Resort & Spa)

Různé exkurze a aktivity se pořádají několikrát týdně. Objednání účasti je nutné nahlásit alespoň 1 den předem na recepci hotelu nebo resortu, kde také naleznete rozpisy. Přesné časy a místa schůzky vždy stanoví hotelový personál. Výlety a exkurze vždy záleží na počasí. Množství a výskyt mořských potvůrek není garantován. Jedná se o divoké tvory, kteří žijí volně v oceánu, nikoliv v ZOO.

Resort nabízí velké množství exkurzí a aktivit, které postupně doplníme. Zatím je nabídka je na vyžádání.

 

other way holiday doporučuje:

- Výlet na resort Villa Haven (Holiday Island Resort & Spa) (zdarma)

- Šnorchlování se žralokem obrovským / Whale Shark (za poplatek)

- Večerní rybolov (za poplatek)

- masáž (za poplatek)

Day Visits neboli půl denní nebo celodenní návštěvy hostů z ostatních resortů nebo obydlených ostrovů jsou na tomto resortu povoleny. Vždy záleží na obsazenosti resortu.

Araamu Spa aneb nejenom masáž v místních lázních na Villa Park

Araamu Spa jsou největšími lázněmi na Maledivách a třetími největšími v jihovýchodní Asii. Rozkládají se v krásné zahradě a mají celkem 60 pokojů určených k masážím. 14 masážních prostorů je situováno v zahradě a mimo masážní pavilon pro jednotlivce nebo páry tu, najdete také vířivku, venkovní sprchu a parní lázeň. Tyto lázně byly několikrát oceněny různými prestižními cenami. Masáže a různé procedury je možné zarezervovat na recepci lázní. Denně jsou Araamu Spa otevřena od 9:00 do 20:00 h. 

Další informace o resortu Villa Park (Sun Island Resort & Spa)

Resort disponuje velkým konferenčním sálem a je tak vhodný i pro firemní pobyty a konference. Pro skupiny nabízíme speciální ceny a slevy.

Na resortu je zakázáno

- kouření ve všech bungalovech/vilách

- ubytování dětí do 12 let ve vodních vilách / rodiče mladších dětí musí vyplnit souhlas s pobytem

- domácí mazlíčci musí zůstat doma, ty resort neakceptuje

- drony můžete používat pouze tak, aby nerušily soukromí ostatních hostů, popř. musíte mít souhlas od hostů, kteří budou na záznamu

Resort přijímá platby cash v USD, maledivských rufiích anebo platebními kartami Visa, MasterCard, American Express a Union Pay. Měna, daně a poplatky na Maledivách.

Na Villa Park (Sun Island) se domluvíte německy, anglicky, rusky, lotyšsky, francouzsky, japonsky, čínsky, thajsky, indonésky a hindi.

Villa Park (Sun Island), stejně tak, jako všechny ostatní penziony, hotely a resorty zmiňují, že jsou bezbariérové, ale co se týká bezbariérového přístupu, byla bych v tomto případě opatrná. Ne mnoho ubytovacích kapacit počítá se širšími dveřmi pro invalidní vozík anebo se speciálně vybavenými koupelnami. Vždy nutné ověřit.

Proč bych si osobně tento resort vybrala?

Villa Park (Sun Island) bych si vybrala kvůli dostatečným možnostem aktivit, pro krásnou džungli, nádhernou pláž se sand bank / písečnou mělčinou, restauraci ZERO a dalším stravovacím možnostem, lázním Araamu Spa, možnosti šnorchlování na blízkém korálovém útesu, který je dostupný z mola, herně pro děti, žraloku obrovskému a mantám a také výletu na sousední a sesterský resort Villa Haven (Holiday Island Resort & Spa).

 

Proč bych si osobně tento resort nevybrala?

Pokud bych hledala klid, vadila by mě velikost ostrova a taková trošku menší masovost a koncentrace lidí při snídani, obědu a večeři v hlavní restauraci Maaniyaa. V případě potřeby klidu bych volila sousední a menší ostrůvek Villa Haven (Holiday Island Resort & Spa) a výlety na Villa Park (Sun Island).

 

Shrnuto a podtrženo: Villa Park (Sun Island) je vhodný pro páry, rodiny s dětmi, milovníky šnorchlování, potápění, kitesrufingu, odpočinku na pláži, relaxu v lázních, pohodlí a dobrého jídla, kteří zase až tolik nedbají na stáří resortu.

Zaujal vás tento resort? Pokud ano, tak nám neváhejte zaslat poptávku. Rádi pro vás připravíme nabídku na míru. Odkaz na vlastní a originální fotografie z mého pobytu a inspekce na Villa Park (Sun Island) vám zašleme společně s nabídkou. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o Villa Park (Sun Island)

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace o resortu Villa Park (Sun Island) a část pochází z mých vlastních zkušeností.  Letecké miniatury resortu jsou oficiální fotografie resortu Villa Park (Sun Island). Mé vlastní fotografie budou na web přidány již brzy. Autorem koláží je other way holiday.

Cenová nabídka dovolené na resortu Villa Park (Sun Island)

Cenovou nabídku pobytu na resortu Villa Park (Sun Island), včetně aktuálních slevových nabídek, pobyt na resortu (ubytování, strava a doprava z letiště na resort a zpět) nebo cenovou nabídku kompletního zájezdu (ubytování, strava, doprava z letiště na resort a zpět na letiště, letenky na Maledivy nebo dalších doplňkových služeb, jak jsou např. letištní hotely při přestupu nebo cestovní pojištění nebo pojištění storna zájezdu pro vás připravíme na míru. Stačí nám zaslat e-mail s poptávkou.

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na Villa Haven (Holiday Island)

bottom of page