top of page
Rychlo loď na Maledivách, sdílená nebo soukromá

Rychlo loď aneb Speed Boat je vždy soukromá forma dopravy, a to jak na resorty, tak na obydlené ostrovy. Rychlo lodě na Maledivách jezdí podle vlastních jízdních řádů, které jsou na každý ostrov jiné a často se mění nebo je možné si je pro skupiny pronajmout soukromě na přesně daný čas. Ceny dopravy se pohybují od 2 USD (rychlo lodě v oblasti hlavního města) do 2 000 USD. Záleží na vzdálenosti ostrova a formě dopravy, zda se jedná o loď sdílenou s ostatními pasažéry nebo soukromou. Doprava rychlo loděmi vždy záleží na počasí a stavu moře. Někdy se jedná o velice pohodovou jízdu a někdy o pořádné dobrodružství! Zažít ďábelskou plavbu menší rychlo lodí na 2 m vlnách, to je to, co fakt nechcete!

Maledivy: Rychlo loď sdílená nebo soukromá aneb Speed Boat

Sdílená rychlo loď aneb Speed Boat na resorty 

Resorty mají vlastní rychlo lodě anebo speed boats a hosty na všech letištích nebo platformách hydroplánů vyzvedávají samy. Po příletu na vás na letišti bude čekat buď náš delegát nebo personál resortu, který vás zavede buď rovnou na terminál rychlo lodě anebo v případě čekání na další hosty, ke stánku resortu nebo do salónku. 

 

Časy odjezdů nejsou pevně dány a vše se řídí dle aktuálních spojů mezinárodních a vnitrostátních letů. Vždy se jedná o co nejbližší možný spoj bez velkého čekání. Příjezdy a odjezdy rychlo lodí na resorty nebo z resortů jsou vždy známy nejdříve 24 hodin před příletem nebo odletem hosta do nebo z destinace. Časy odjezdů rychlo lodí, pokud se nejedná o soukromý pronájem, nemůže žádná cestovka ovlivnit. 

 

Někdy se stane, že máte loď sami pro sebe a někdy, že ji sdílíte s dalšími hosty, kteří mají podobný přílet nebo odlet a míří na stejný resort. Rychlo lodě, pokud se nejedná o soukromý pronájem, nikdy nejezdí pro každého hosta extra. Jinak je tomu pouze v případě, že trávíte dovolenou na těch nejluxusnějších resortech, tady vše funguje odlišně. Pro klienty, kteří tráví dovolenou na luxusních resortech většinou lodě extra přijíždí. Na některé resorty, jako např. na One & Only Reethi Rah nebo na Jumeirah Maldives se dopravíte menšími jachtami nebo speciální luxusní rychlo katamarány, kterými jsem měla tu čest se svézt. Úroveň služeb je úměrná k úrovni vybraného resortu.

 

Rychlo lodě na resorty jezdí pouze v rámci severního a jižního Male atolu. Nebo uvnitř atolů, které jsou u mezinárodních nebo vnitrostátních letišť. Na vzdálenější atoly létají hydroplány nebo vnitrostátní lety.

 

Doprava rychlo lodí na resorty je dostupná 24 hodin denně. V případě nočního příletu na Maledivy nebo odletu, není-li opravdu velmi špatné počasí, vás personál vyzvedne a dopraví na resort. Pozor, noční doprava je vždy dražší! Nocování v Male nebo na Hulhumale bývá v tomto případě pouze výjimečně.   

 

​Ceny jsou pevně dány ceníky resortů a záleží na cenách pohonných hmot. Doprava na resorty je vždy součástí ubytování a je zajišťována resorty.

Sdílená rychlo loď aneb Speed Boat na obydlené ostrovy dle jízdního řádu

Na obydlené ostrovy jezdí soukromé sdílené rychlo lodě různých velikostí dle vlastních jízdních řádů. Na různé ostrovy jezdí lodě v různých časech. Na některé ostrovy ráno, na některé odpoledne, a na některé dokonce 2x nebo vícekrát denně, jako například na obydlené ostrovy v rámci Kaafu atolu aneb severního a jižního Male atolu. Sdílené rychlo lodě vždy jezdí pouze za příznivého počasí a ve dne. V případě opravdu špatného počasí jsou lodě rušeny. Týká se především dešťové sezóny, kdy doporučujeme cestovat spíše vnitrostátními lety nebo hydroplány, či omezit cestování loděmi mezi ostrovy na různých atolech. Noční doprava rychlo loděmi na obydlené ostrovy není možná. Jízdním řádům je vždy nutné se přizpůsobit.

Ceny jízdenek za sdílenou rychlo loď na obydlené ostrovy se pohybují od 20 USD do 200 USD za jednu osobu za jednu cestu. Jízdenky se vždy musí zarezervovat minimálně týden dopředu, mimo dopravy mezi letištěm Velana a Male. Rezervace jízdenek je součástí ubytování. Ceny jízdenek sdílených rychlo lodí jsou pevně dány dopravci a odvíjí se od ceny pohonných hmot.

 

​Rychlo lodě vždy odjíždí z hlavního města Male a vybrané již také z mezinárodního letiště Velana (MLE). Stejně tak vás lodě zase zavezou při cestě z ostrovů zpět. 

Kompletní informace o sdílených rychlo lodích na obydlené ostrovy, jízdní řády, odjezdové terminály, mola a další detaily poskytujeme pouze našim klientům.

Pronájem soukromé rychlo lodi aneb Speed Boat

Rychlo lodě aneb speed boats je možné také pronajmout soukromě. Cestovat s nimi můžete jak mezi různými resorty, vždy se jedná o loď resortu, tak mezi obydlenými ostrovy a resorty nebo mezi obydlenými ostrovy.

 

Soukromé rychlo lodě jezdí v podstatě kdykoliv. Soukromá rychlo loď bude přistavena tam, kde požadujete a v čas, který požadujete. Nesmí se však jednat o riskantní a nebezpečnou cestu z hlediska počasí. V případě, že máte pronajatou soukromou rychlo loď, vždy je pronajata s celou posádkou, stejně tak, jak to platí u pronájmu všech lodí, jachet a katamaránů. Pronajmout rychlo loď bez posádky není možné! 

​​

Soukromou rychlo loď je možné pronajmout si ve dne i v noci. Noční transfery jsou mnohem dražší a nebývají moc časté. Noční přesuny jsou nebezpečné. Ceny transferů se pohybují od 100 USD do 2 000 USD za celou loď dle velikosti lodě. Ceny pronájmu soukromých rychlo lodí se odvíjí od velikosti lodi, vzdálenosti mezi ostrovy a ceny pohonných hmot.

 

Tento druh dopravy využíváme nejenom při skupinových poznávačkách, ale také při kombinacích různých ostrovů.

© Informace a fotografie použité na této stránce o rychlo lodích

Většina informací použitých na této stránce pochází z vlastních zkušeností, které na Maledivách sbírám již od roku 2009. Mé informace jsou doplněné informacemi od provozovatelů rychlo lodí a z resortů na Maledivách. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mých pobytů na Maledivách a cestování rychlo loděmi. 

Způsoby dopravy na Maledivách

Vše o mezinárodních a vnitrostátních letištích na Maledivách

bottom of page