Rychlo loď na Maledivách, sdílená nebo soukromá

Maledivy: Rychlo loď sdílená nebo soukromá 

Rychlo loď (speed boat) je vždy soukromá forma dopravy, a to jak na resorty, tak na obydlené ostrovy. Rychlo lodě jezdí na Maledivách buď podle jízdních a letových řádů nebo si je můžete pronajmout soukromě. Ceny dopravy se pohybují od 2 USD do 2 000 USD. Záleží na vzdálenosti ostrova a formě dopravy, zda se jedná o loď sdílenou s ostatními pasažéry nebo soukromou. Doprava rychlo loděmi vždy záleží na počasí a stavu moře. Někdy se jedná o velice pohodovou jízdu a někdy o pořádné dobrodružství!

Sdílená rychlo loď na resorty 

Resorty mají vlastní rychlo lodě a hosty na všech letištích nebo platformách hydroplánů vyzvedávají samy. 

Časy odjezdů nejsou pevně dány a vše se řídí dle aktuálních spojů mezinárodních a vnitrostátních spojů. Vždy se jedná o co nejbližší možný spoj bez velkého čekání. Příjezdy a odjezdy rychlo lodí na resorty nebo z resortů jsou vždy známy nejdříve 24 hodin před příletem nebo odletem hosta z destinace. Časy odjezdů rychlo lodí, pokud se nejedná o soukromý pronájem, nemůže žádná cestovka ovlivnit. 

Někdy se stane, že máte loď sami pro sebe a někdy, že ji sdílíte s dalšími hosty, kteří mají podobný přílet nebo odlet a míří na stejný resort. Rychlo lodě, pokud se nejedná o soukromý pronájem, nikdy nejezdí pro každého hosta extra. Pozor, pokud tedy netrávíte dovolenou na těch nejluxusnějších resortech, tady vše funguje trošku jinak. 

Ceny jsou pevně dány ceníky resortů a záleží na cenách pohonných hmot. Doprava na resorty je vždy součástí ubytování a je zajišťována resorty.

Rychlo lodě na resorty jezdí pouze v rámci severního a jižního Male atolu nebo uvnitř atolů, které jsou u mezinárodních nebo vnitrostátních letišť. Na vzdálenější atoly létají hydroplány nebo vnitrostátní lety.

 

Na letištích na vás bude čekat buď náš delegát nebo personál resortu, který vás zavede buď rovnou na terminál rychlo lodě anebo v případě čekání na další hosty, ke stánku resortu nebo do salónku. 

Doprava rychlo lodí na resorty je dostupná 24 hodin denně. V případě nočního příletu na Maledivy nebo odletu, není-li opravdu velmi špatné počasí, vás personál vyzvedne a dopraví na resort. Pozor, noční doprava je vždy dražší! Nocování v Male nebo na Hulhumale bývá v tomto případě pouze výjimečně.   

Sdílená rychlo loď na obydlené ostrovy dle jízdního řádu

Na obydlené ostrovy jezdí sdílené rychlo lodě různých velikostí dle jízdního řádu. Velikost lodí vždy záleží na pravidelnosti spoje a vzdálenosti ostrovů, kam máte namířeno. Na většinu obydlených ostrovů už dnes jezdí rychlo lodě 1krát nebo 2krát denně. Na některé ostrovy i vícekrát. Vždy je nutné se jízdním řádům přizpůsobit.

 

Jízdní řády sdílených rychlo lodí na obydlené ostrovy a doba cesty, vždy záleží na počasí a stavu moře. Sdílené rychlo lodě vždy jezdí pouze za příznivého počasí a ve dne. V případě opravdu špatného počasí jsou lodě rušeny. Týká se především dešťové sezóny, kdy doporučujeme cestovat spíše vnitrostátními lety nebo hydroplány, či omezit cestování loděmi mezi ostrovy na různých atolech. Noční doprava rychlo loděmi na obydlené ostrovy není možná. 

Ceny jízdenek za sdílenou rychlo loď na obydlené ostrovy se pohybují od 20 USD do 200 USD. Jízdenky se vždy musí zarezervovat minimálně týden dopředu, mimo dopravy mezi letištěm a Male'. Rezervace jízdenek je součástí ubytování. Ceny  jízdenek sdílených rychlo lodí jsou pevně dány dopravci a odvíjí se od ceny pohonných hmot.

Rychlo lodě vždy odjíždí z hlavního města Male a vybrané již také z mezinárodního letiště Velana / MLE. Stejně tak vás lodě zase zavezou při cestě z ostrovů zpět. 

Kompletní informace o sdílených rychlo lodích na obydlené ostrovy, jízdní řády, odjezdové terminály / mola a další detaily poskytujeme pouze našim klientům.

Pronájem soukromé rychlo lodi 

Rychlo lodě (speed boats) je možné také pronajmout soukromě. Cestovat s nimi můžete jak mezi různými resorty, tak mezi obydlenými ostrovy a resorty nebo mezi obydlenými ostrovy.

Soukromá rychlo loď bude přistavena tam, kde požadujete a v čas, který požadujete. Tedy až na malé výjimky. V případě, že máte pronajatou soukromou rychlo loď, vždy je pronajata s celou posádkou, stejně tak jak to platí u pronájmu všech lodí, jachet a katamaránů. Pronajmout rychlo loď bez posádky není možné! 

Tento druh dopravy využíváme nejenom při skupinových poznávačkách, ale také při kombinacích různých ostrovů.

Ceny pronájmu soukromých rychlo lodí jsou pevně dány a odvíjí se od velikosti lodi a ceny pohonných hmot. Soukromou rychlo loď je možné pronajmout si ve dne i v noci. Noční transfery jsou mnohem dražší a nebývají moc časté. Noční přesuny jsou nebezpečné. Ceny transferů se pohybují od 100 USD do 2 000 USD dle velikosti lodě, vzdálenosti mezi ostrovy a ceně pohonných hmot. 

Soukromé rychlo lodě jezdí v podstatě kdykoliv. Nesmí se však jednat o riskantní a nebezpečnou cestu z hlediska počasí. 

Způsoby dopravy na Maledivách

Vše o mezinárodních a vnitrostátních letištích na Maledivách