top of page
Fushifaru Maldives, Lhaviyani atol, Maledivy

Fushifaru Maldives je malý romantický boutique resort nacházející se na krásném přírodním ostrůvku Fushifaru na Lhaviyani atolu, který je známou lokalitou na potápění a pro sezónní výskyt mant. Ostrov obklopuje velká laguna s azurově modrou vodou a vzdálenější korálový útes, který je dostupný z lodi.

 

Resort byl otevřen v roce 2017 a patří maledivské společnosti zabývající se obchodem s nábytkem, jejíž majitelé znám osobně poměrně dlouho. O chod resortu se stará skvělý tým místních, General manager Siyaar a resort manager Malaaz jsou mými přáteli již od roku 2012, kteří se hostům snaží přiblížit maledivskou kulturu. Jedná se o první z resortů, který tento koncept představil. Později tento koncept začaly kopírovat i ostatní resorty. Na Fushifaru mnoho přátel i mezi kuchaři, číšníky a pokojskými.

 

Co mě tu opravdu baví je, že je tým resortu složen z profesionálů, kteří pracovali na těch nejluxusnějších resortech nejenom na Maledivách, ale nechovají se jako profesionální sluhové. Personál si vzal absolutní profesionalitu z těchto resortů, ale zachoval si lidskou a přátelskou tvář a vytvořil tak dokonalé domácí prostřední se skvělými službami.

 

Na Fushifaru naleznete opravdu veškeré zázemí a služby. Ubytování, restaurace, bary, spa – lázně, společný bazén, dětský klub Kokko Kids Club, foto centrum, fitko, tenisový kurt, fotbalové hřiště, centrum vodních sportů i potápěčské centrum.

 

Fushifaru nabízí pouze 63 vil, z toho 41 plážových a 19 vodních vil s bazény nebo bez. Vily nejsou tak obrovské, jak je tomu známo ze starších resortů, ale mají příjemnou velikost jak ložnic, tak otevřených koupelen. My jsme vily shledali velmi pohodlnými a komfortními.

 

Stravování je možné formou bufetu i výběrem z menu formou À la carte. Hlavní bufetová restaurace Korakali nabízí opravdu ohromný výběr výborných pokrmů, kde si můžete vychutnat snídani se sklenkou šampaňského a oběd a večeři, jak v místním, tak mezinárodním stylu. Každý večer je tu připravená večeře z jiného konce světa a večerní program.

 

Společný bazén, u kterého si můžete vychutnat drink v baru Fanihandhi, nabízí krásný pohled na západ slunce. Odpolední svačinka či domácí zmrzlinka na vás čeká v trucku Thundi a čerstvou grilovanou rybku s výhledem na oceán vám připraví v Raakani Grill, kde je možné zažít i Teppanyaki. Nechybí tu ani možnost Destination Dinning (stravování kdekoliv), In-Villa Dinning (donáška do vilky) a populární Floating Breakfast (plovoucí snídaně).

 

V lázních Heylhi Spa, která jsou ukryta uprostřed ostrova v krásné zahradě zažijete opravdový relax, a to nejenom v jednom z masážních pokojů, ale také v ohromné venkovní vířivce uprostřed lázní. Samozřejmostí je také kosmetický a kadeřnický salón.

 

Naproti resortu se nachází ohromný sandbank (písečná mělčina) Huraagandu, který je součástí resortu Fushifaru. Na tomto krásném sandbanku je možné zažít opravdu mnoho nezapomenutelných zážitků. Například snídani, piknik nebo grilovačku na pláži či romantickou svatbu s přenocování pod hvězdami.

 

Dostatek soukromí a božský klid, to vše a mnohem víc je Fushifaru, které je vhodné pro milovníky méně „masové“ dovolené anebo na líbánky. A nechybí tu ani kino pod širým nebem.

 

Na Fushifaru Maldives se z mezinárodního letiště Velana International Airport / MLE přímo na resort dostanete hydroplánem za zhruba 45 minut. Druhou možností je let vnitrostátním letadlem z Velana International Airport / Male na ostrov Madivaru a pak cca 30 min. dlouhá plavba rychlo lodí.

 

Do Fushifaru, který jsme osobně navštívili již 2x, strávili tu pár nocí a rozhodně jsme tu nebyli naposledy, jsme se zamilovali hned na první pohled. I naši vlastní dovolenou si tu dokážeme představit. Lokalitu jsme navštívili nesčetněkrát. Fushifaru Maldives je oficiálně 5* resort. Vzhledem k jeho velikosti, menším vilám a menšímu výběru restaurací, jej označujeme jako 4,5*.

 

Fushifaru patří do naší kolekce „hand picked by Lucie“ a rádi ho klientům doporučujeme. Zatím se nám všichni z Fushifaru vrátili opravdu spokojení.

Fushifaru Maldives je skvělé do kombinace s jinými resorty na Lhaviyani atolu. Fushifaru Maldives však doporučujeme si užít na plno, a to např. na 7 nocí.

 

Kompletní informace, fotografie resortu Fushifaru Maldives, menu, ceny atd. vám sdělíme spolu s nabídkou ubytování.

Fushifaru Maldives 4,5* na Lhaviyani atolu na Maledivách - Dokonalá romantika

© Informace a fotografie použité na této stránce o Fushifaru Maldives

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace o resortu Fushifaru Maldives, které jsou doplněné mým vlastními zkušenostmi z opakovaných pobytů na tomto romantickém a klidném resortu. Fotografie resortu použité na této stránce jsou oficiální fotografie resortu, které jsou doplněné mým vlastními fotografiemi. Autorem koláží je other way holiday.

Cenová nabídka dovolené na Fushifaru Maldives

Cenovou nabídku pobytu na resortu Fushifaru Maldives, včetně aktuálních slevových nabídek, pobyt na resortu (ubytování, strava a doprava z letiště na resort a zpět) nebo cenovou nabídku kompletního zájezdu (ubytování, strava, doprava z letiště na resort a zpět na letiště, letenky na Maledivy nebo dalších doplňkových služeb, jak jsou např. letištní hotely při přestupu nebo cestovní pojištění nebo pojištění storna zájezdu pro vás připravíme na míru. Stačí zadat poptávku. 

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na Fushifaru Maldives

bottom of page