Maledivy: Auto, Autobus & Motocykl 

Taxi jezdí v Male', na Hulhumale' anebo na větších obydlených ostrovech, kde jsou vnitrostátní letiště. Jedna cesta klasickým autem, kamkoliv a odkudkoliv na ostrově v Male nebo na Hulhumale, stojí 25 MVR (asi 1 USD) bez zavazadel. Z Male na letiště Hulhule nebo opačně a stejně tak z Hulhumale na letiště Hulhule nebo z Male na Hulhumale a opačně za jednu jízdu zaplatíte 100 MVR. V případě, že cestujete od půlnoci do 6 h. do rána anebo se zavazadly, taxikář si k jízdě anebo za každé zavazadlo naúčtuje 5 MVR.  

 

Je zde také možnost malých nákladních aut, která využijete pokud vás bude větší počet. Jsou to takové větší multikáry (Mazda Pick Up). Cena se pohybuje od 70 MVR - 100 MVR (4 USD - 7 USD). Záleží na počtu osob a bagáže. Tyto ceny jsou pevně stanoveny vládou. Nikdy neplaťte více.

Pozor! Od června 2016 by měli mít nově všichni taxikáři taxametry, a to znamená, že výše zmíněné ceny za taxi již nebudou platit!!!

Autobus jezdí Male', na Hulhumale a mezi Hulhule' Hulhumale a Male. Autobusové zastávky jsou skoro na každém rohu a autobus jezdí každých 10 - 15 minut. Cena jednosměrného lístku pro jednu osobu je v rámci Hulhumale MVR 3 a lístek koupíte v autobuse. Na Hulhumale' jsou krásné nové klimatizované autobusy a zde se vyplatí jimi cestovat. V Male' jezdí staré nehezké autobusy a zde doporučujeme cestovat taxíkem nebo pěšky. Existuje tu také speciální autobus z Hulhumale' na letiště Hulhule, který stojí 2 USD za jednu osobu za jednu cestu. Klasické autobusy, mimo speciálního letištního autobusu, neberou pasažéry se zavazadly.

Na motocyklech jezdí pouze místní nebo cizinci, kteří na Maledivách žijí a pracují! Na Maledivách neexistují půjčovny automobilů a ani motocyklů. Půjčovna motorových vozidel.

Zajímavosti

Dne 30. srpna 2018 byl mezi letištěm Hulhule, Hulhumale a Male otevřen most SinaMale (CinaMale). Dvouproudový most, který je dlouhý 1,39 km a široký 20 m., byl postaven a z velké části investován Číňany za pouhé a necelé 3 roky. Kompletní stavba stála 150 mil. USD. Most, respektive nejdelší ohňostroj na světě, který stál něco kolem 80 000 000 Kč, byl zapsán do Guinnessovi knihy rekordů. Je fajn, že spousta obyvatel Malediv nemá, co jíst a kde se učit, hlavně, že viděli parádní ohňostroj!  

K 31. prosinci 2014 bylo na Maledivách registrováno celkem 68 208 vozidel. Kde? Řekla bych, že jsou všechny v hlavním městě Male'. :-D Teď vážně, v okolí hlavního města, do čehož spadá jak samo hlavní město, tak ostrov Villignili, Hulhumale a letiště Hulhule, je to 5 374 vozidel, z toho 290 různých druhů aut a 4 823 motocyklů. Statistika uvádí, že v Male', z celkového počtu 5 374, jezdí 80% automobilů a motocyklů.

Více informací sdělujeme pouze našim klientům.

Způsoby dopravy na Maledivách

Pronájem dopravních prostředků
Půjčovna a pronájem dopravních prostředků na Maledivách.
Auto & Moto & Bus
Pozemní doprava na Maledivách.
Veřejný trajekt / Ferry
Veřejné trajekty aneb Ferry na Maledivách.
Rychlo lodě
Rychlo lodě na Maledivách.
Vnitrostátní let
Vnitrostátní let na Maledivách.
Hydroplán
Hydroplány na Maledivách
Show More

Vše o mezinárodních a vnitrostátních letištích na Maledivách

Mezinárodní letiště (MLE)
Mezinárodní letiště Velana International Airport (MLE) na ostrově Hulhule u Male.
Vnitrostátní letiště
Vnitrostátní a mezinárodní letiště na Maledivách
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP