Doprav na Maledivách

Maledivy: Auto, Autobus & Motocykl 

Taxi jezdí v Male', na Hulhumale' anebo na větších obydlených ostrovech, kde jsou vnitrostátní letiště. Jedna cesta klasickým autem, kamkoliv a odkudkoliv na ostrově v Male nebo na Hulhumale, stojí 25 MVR (asi 1 USD) bez zavazadel. Z Male na letiště Hulhule nebo opačně a stejně tak z Hulhumale na letiště Hulhule nebo z Male na Hulhumale a opačně za jednu jízdu zaplatíte 100 MVR. V případě, že cestujete od půlnoci do 6 h. do rána anebo se zavazadly, taxikář si k jízdě anebo za každé zavazadlo naúčtuje 5 MVR.  

 

Je zde také možnost malých nákladních aut, která využijete pokud vás bude větší počet. Jsou to takové větší multikáry (Mazda Pick Up). Cena se pohybuje od 70 MVR - 100 MVR (4 USD - 7 USD). Záleží na počtu osob a bagáže. Tyto ceny jsou pevně stanoveny vládou. Nikdy neplaťte více.

Pozor! Od června 2016 by měli mít nově všichni taxikáři taxametry, a to znamená, že výše zmíněné ceny za taxi již nebudou platit!!!

Autobus jezdí Male', na Hulhumale a mezi Hulhule' Hulhumale a Male. Autobusové zastávky jsou skoro na každém rohu a autobus jezdí každých 10 - 15 minut. Cena jednosměrného lístku pro jednu osobu je v rámci Hulhumale MVR 3 a lístek koupíte v autobuse. Na Hulhumale' jsou krásné nové klimatizované autobusy a zde se vyplatí jimi cestovat. V Male' jezdí staré nehezké autobusy a zde doporučujeme cestovat taxíkem nebo pěšky. Existuje tu také speciální autobus z Hulhumale' na letiště Hulhule, který stojí 2 USD za jednu osobu za jednu cestu. Klasické autobusy, mimo speciálního letištního autobusu, neberou pasažéry se zavazadly.

Na motocyklech jezdí pouze místní nebo cizinci, kteří na Maledivách žijí a pracují! Na Maledivách neexistují půjčovny automobilů a ani motocyklů. Půjčovna motorových vozidel.

Zajímavosti

Dne 30. srpna 2018 byl mezi letištěm Hulhule, Hulhumale a Male otevřen most SinaMale (CinaMale). Dvouproudový most, který je dlouhý 1,39 km a široký 20 m., byl postaven a z velké části investován Číňany za pouhé a necelé 3 roky. Kompletní stavba stála 150 mil. USD. Most, respektive nejdelší ohňostroj na světě, který stál něco kolem 80 000 000 Kč, byl zapsán do Guinnessovi knihy rekordů. Je fajn, že spousta obyvatel Malediv nemá, co jíst a kde se učit, hlavně, že viděli parádní ohňostroj!  

K 31. prosinci 2014 bylo na Maledivách registrováno celkem 68 208 vozidel. Kde? Řekla bych, že jsou všechny v hlavním městě Male'. :-D Teď vážně, v okolí hlavního města, do čehož spadá jak samo hlavní město, tak ostrov Villignili, Hulhumale a letiště Hulhule, je to 5 374 vozidel, z toho 290 různých druhů aut a 4 823 motocyklů. Statistika uvádí, že v Male', z celkového počtu 5 374, jezdí 80% automobilů a motocyklů.

Více informací sdělujeme pouze našim klientům.

Způsoby dopravy na Maledivách

Vše o mezinárodních a vnitrostátních letištích na Maledivách