top of page
Male, Maledivy.jpg

Plánujete-li stopover na Maledivách, rovnou vám povím, že v případě Malediv je stopover na méně než 3 noci opravdu velký nesmysl a pouze vyhozené peníze oknem! Stopover se ve většině případů týká hlavně penzionů a hotelů na obydlených lokálních ostrovech kolem hlavního města Male a letiště. Většina resortů stopovery nenabízí a vzhledem k ceně transferu, pokud se nejedná o resorty v těsné blízkosti Male, které slouží jako tranzitní resorty, se také finančně nevyplatí. Resorty většinou mají délku pobytu stanovenou na minimálně 3 noci, což je rozumné. Stopover na Maledivách na méně než 3 noci vám rovněž zkazí celkový dojem z božských Malediv, jelikož neuvidíte nic jiného než město a jeho okolí, tedy severní nebo jižní Male atol. Zapomeňte na stopover a naplánujte si v našem nádherném tropickém ráji alespoň 5 nocí!

Stopover na Maledivách aneb Krátká zastávka v ráji

Stopover na Maledivách na 1 až 2 noci → Z kapacitních důvodů již nezajišťujeme!

Zastávka na Maledivách na 1 až 2 noci je nesmysl, protože z Malediv nic neuvidíte, ale když už to musí být, doporučuji zůstat na severním nebo jižním Male atolu. V případě 1 noci na městském obydleném ostrově Hulhumale nebo v hlavním městě Male, v některém z penzionů nebo hotelů. Pokud na Maledivách máte stopover na 2 noci, doporučuji ubytování na zmíněných obydlených ostrovech či na obydleném ostrově Villingili (ViliMale), ze kterých si můžete udělat jednodenní výlety za šnorchlováním, na The Marina Crossroads či na nějaký z blízkých resortů. Nejideálnějším ostrovem pro krátký stopover je ostrov Hulhumale. V případě, že nechcete stopover trávit na obydleném ostrově, doporučuji pobyt na nějakém z blízkých resortů v lokalitě letiště, jako jsou například resorty Kurumba, Sheraton Maldives Full Moon, Kuda Bandos, Bandos, Centara Ras Fushi, Velassaru Maldives, Adaaran Prestige Vadoo, Hard Rock Hotel a Saii Lagoon u The Marina Crossroads, Taj Exotica Resort & Spa a Embudu Village.  

Všechny penziony, hotely a resorty na Maledivách nabízí různé výlety a aktivity. Přímo na Hulhumale nebo na Villingili jsou dostupné vodní sporty a také potápění, které ale při takto krátkém pobytu není možné. Ceny za exkurze a aktivity se pohybují od 25 USD výše. Vždy je také možné prozkoumat Male a Hulhumale na vlastní pěst. Na stránce o hlavním městě Male pro vás mám pár tipů nebo je možné najmout si místního průvodce, který je ale spíš takový naháněč do suvenýr shopů. Pozor, na zmíněných městských obydlených ostrovech není bikini pláž a je tu tak zakázáno koupat se v bikinách či plavkách. V případě zájmu o vykoupání se, doporučuji půldenní nebo celodenní výlet na The Marina Crossroads do beach club. 

Takto krátký nucený stopover často bývá zahrnut v rámci levných letenek od nízkonákladových dopravců. 

Stopover na Maledivách na 3 až 4 noci → Z kapacitních důvodů již nezajišťujeme!

Zastavit se na Maledivách na 3 až 4 noci, tak to už zní trochu lépe, ale pořád to není to pravé ořechové! Při takto krátkém stopoveru pro pobyt na obydlených ostrovech i resortech stále doporučím lokalitu severního a jižního Male atolu, a to z důvodu dopravní dostupnosti, ceny dopravy a času dopravou stráveným. Tedy pokud jste na Maledivy nepřiletěli private jetem! Platí zmíněné výše plus obydlené ostrovy a resorty na celém severním a jižním Male atolu vč. prohlídky hlavního města Male. V případě stopover na 3 nebo 4 noci

 

Tento krátký stopover je většinou kombinován s poznávačkou na Srí Lance.

Stopover na Maledivách na 5 až 6 nocí → Zajišťujeme s omezením!

Zastavit se na Maledivách na 5 až 6 nocí to už zní rozumněji. V nabídce pro vás máme ty nejlepší obydlené ostrovy a resorty. V případě 6 nocí je možné nakombinovat i dva různé ostrovy, a to 2 obydlené ostrovy na stejném atolu nebo obydlený ostrov a resort na stejném atolu. Rovněž tu platí možnost prohlídky hlavního města Male.

 

Z kapacitních a časových důvodu v případě pobytu na 5 nocí zajišťujeme pouze pobyt na 1 obydleném ostrově nebo pobyt na 1 resortu. V případě 6 nocí zajišťujeme pobyt buď na 1 obydleném ostrově nebo na 1 resortu. V případě kombinace zajišťujeme pouze pobyt na 1 obydleném ostrově na 3 noci a pobyt na 1 resortu na 3 noci. 

I tento krátký stopover bývá většinou kombinován s poznávačkou na Srí Lance či stopoverem v Doha v Kataru, která je na stopover jako dělaná nebo ve Spojených arabských emirátech.

Dovolená na Maledivách na 7 a více nocí → Zajišťujeme kompletní servis!

Strávit na Maledivách 7 a více nocí, tak to už je velmi rozumné! V nabídce pro vás máme ty nejlepší obydlené ostrovy a resorty a kombinace různých ostrovů. Při 7 a více nocích strávených na Maledivách máte v případě zájmu možnost kombinovat i různé ostrovy na různých atolech. Opět vč. možnosti prohlídky hlavního města Male.

Pozor na cestování na obydlené ostrovy v pátek!

V případě cestování na obydlené ostrovy je lepší se vyhnout příletu a odletu v pátek. V tento den na obydlené ostrovy mimo městských nejezdí trajekty a na většinu ani rychlo lodě, jelikož je na Maledivách volno. Soukromé sdílené rychlo lodě jezdí v pátek pouze na pár vybraných obydlených ostrovů, pokud například hotel nevlastní vlastní rychlo loď a dopravu si nezajišťuje sám. Možné je využít i vnitrostátní lety například na obydlené ostrovy Dhigurah na Alif Dhaal atolu, Fodhdhoo a Lhohi na Noonu atolu nebo Vashafaru a Kelaa na Haa Alif atolu či na Baa atol a další vzdálené ostrovy.

© Informace a fotografie použité na této stránce Stopoverů na Maledivách

Informace na této stránce pochází z mé vlastní zkušenosti, doplněné podmínkami ubytovacích kapacit, které na Maledivách čerpám již od roku 2009. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách.

bottom of page