Maledivy, other way holiday, Lucie Mohelníková

Kdo je other way holiday? Přeci vaše dokonalá na Maledivách! 

Jsme malá rodinná česko-maledivská společnost. Na Maledivách působíme již od roku 2009, v ČR od května 2012 jako cestovní agentura "other way holiday", od října 2017 jako owh s.r.o. a od 3. října 2018 také jako česká cestovní kancelář.  

other way holiday, malá rodinná firmička s osobním přístupem

Tým "other way holiday" tvořím já (Lucie), v květnu 2019 se do našeho týmu přidala Michaela, která je mou rodinnou příslušnicí a dále několik dalších nejenom českých a maledivských kolegů a spolupracovníků, kteří pracují v naší partnerské cestovní kanceláři na ostrově Hulhumale na Maledivách nebo na Mezinárodním letišti Velana v Male. S maledivským parťákem Sirou, jsem koncem července 2021 partnerství a spolupráci po 7 letech ukončila. Dalšími našimi partnery v různých destinacích jsou SríLančané, Češi, Slováci, Ukrajinci, Bělorusové, Rusové, Katarci, Emiráťané a další cizinci. 

Já, Lucie, původce a tvůrce všeho kolem "other way holiday" budu jak vaším průvodcem naším webem, tak "průvodcem" na Maledivách. Všechny fotografie, které na našem webu uvidíte, mimo prezentací některých hotelových kapacit, jsou mé vlastní, z mého cestování po Maledivách a inspekčních cest. Na webu nesdílíme a nepoužíváme cizí fotografie stažené z internetu nebo nakupené z fotobank. V případě cizích fotografií, se vždy jedná o oficiální fotografie ubytovacích kapacit, které jsou určené k jejich propagaci. 

Osobně jsem byla u zrodu cestování na maledivské obydlené lokální ostrovy, jsem jeho průkopnicí a byla jsem také první cestovní agenturou specializovanou na tento druh cestování jak v Čechách, tak na Slovensku. V současné době jsem stále jediná, kdo v obou zemích lokální cestování v tomto měřítku nabízí a kdo toho o Maledivách ví tolik. Osobně neznám nikoho, kdo by toho měl z lokálních obydlených ostrovů procestováno tolik, co já, a to se na Maledivách a mezi lidmi, kteří tuto destinaci nabízí, známe všichni. Na Maledivách jsem zatím procestovala celkem 119 ostrovů (obydlených a resortů) na 13ti atolech z 20ti a více následuje již brzy. Jaké ostrovy a atoly jsem navštívila se dozvíte níže.

Bohužel se na internetu vyrojily různé "kopírky", a to jak v ČR, tak v SK, které můj web, nápady, práci, informace a také mé prověřené kontakty kradou. To je ale bohužel úděl podnikání a toho, když je někdo dobrý a má dobré produkty. Originál je ale vždycky jenom jeden. 

Ať si kdo chce, co chce říká, ale to, že já jsem byla ta první, která hned 4 originální produkty uvedla na český, slovenský, ale také zahraniční trh, mě nikdo nikdy nevezme. A jaké? Již zmíněné cestování na obydlené ostrovy, kombinace obydlených ostrovů, kombinace obydlených ostrovů a resortů a poznávací zájezdy s průvodcem po Maledivách. 

V dnešní době je strašně moc moderní psát blog a mít instagramový účet a sdílet vše a pořád. Při čtení blogů s informacemi o Maledivách nebo blogů o cestování, nevěřte všemu. Spousta lidí se chce rychle stát slavnými anebo se marketingem a psaním článků živí, ale destinace neznají. Informace berou, spíše kradou (pokud neuvádí zdroj), z internetu a právě na internetu jsou mnohdy informace okopírované, zastaralé, špatné anebo nepravdivé, což bývá klamavá reklama. Kvalitních blogerů, kteří jsou opravdu dobří a webů o cestování je jenom hrstka. Spousta amatérských blogerů, kteří o Maledivách píší, je navštívili jenom jednou na pár dní a jenom ta místa, kde ubytování dostali zdarma anebo se slevou za to, že napíší článek o daném penzionu či ostrovu. Zdaleka se nemusí jednat o perfektní místa, ba naopak. Osobně mám s blogery zkušenosti a nejenom s českými nebo slovenskými, ale i se zahraničními, a to jak dobré, tak i špatné. Tak, jak si profesionální blogeři pečlivě vybírají značku, kterou budou propagovat, tak já si ke spolupráci pečlivě vybírám je. 

Nevěřte zkrátka všemu, co na internetu vidíte, pokud to nemáte ověřené třeba doporučením nebo recenzemi. I když i recenze jsou dost často zavádějící. Je fakt, že nemusíte věřit ani mě tedy nám, ale říkám si, komu byste potom tedy chtěli věřit, když ne mě, tedy nám? Těm, kteří Maledivy opravdu znají. 

My v "other way holiday" našim klientům nabízíme to dobré a nejlepší, ne to nejhorší, horší a nejlevnější!

Fehendhoo, Baa atol, Maledivy

Doména "Maledivy levně" jako amatéři nebo "other way holiday" jako profesionálové?!

Dlouho jsem o tom, jak by měl web cestovky vypadat, jak by se na něj mělo psát, jakou doménu zvolit  atd., přemýšlela a četla různé články. Má první aktivita a propagace Malediv začala již v roce 2009 na sociálních sítích, a to hned po mě první návštěvě Malediv. Naší první registrovanou doménou byla v květnu 2012 samozřejmě www.otherwayholiday.com a chvíli po té, v říjnu 2013, www.maledivylevne.cz, kterou jsem ale po čase přestala používat. Slovo "levné" je k zamyšlení, je to relativní a vše levné vždy neznamená úplně dobré, že? A jak jsem již zmínila na úvodní straně "Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci."

 

Polemizovala jsem sama se sebou i o tom, zda chci vytvořit povědomí o "other way holiday" jako o firmě anebo jestli zvolím doménu s názvem země v doméně jenom kvůli marketingu, SEO, tedy jako dobrou potravu pro vyhledávače. Jelikož nejsme žádní amatéři, povědomí o vytvoření kvalitní značky a firmy vyhrálo. Kdo chce kvalitní produkt a nechce naletět hned na první stránky vyhledávačů, které jsou většinou placené, ano, ano, ano, i my občas internetovou reklamu platíme, tak si nás na internetu vždycky rád najde.  

Nejednou jsem dostala nabídky od různých profesionálů, kteří se tvorbou webů, SEO a marketingem živí, ale odmítla jsem. Prostě NE, NE a NE! 

Léta jsem všem a skoro na všechno říkala ANO, protože jsem neuměla a bála se říct NE, ale naštěstí jsem se bát přestala! To NE, ze mě udělalo to, kým jsem se stala, a hlavně kam jsem se dostala!

Nejenže nerada dělám věci tak, jak je dělají všichni ostatní, proto "other way holiday" (název vznikl na Maledivách, v pokoji dnes už neexistujícího penzionu pouhou náhodou hraním si se slovy) ve volném překladu "jiná dovolená" ale hlavně proto, že nejsem tak úplně "konzerva", tedy konzervativní typ. Mám svůj osobitý styl, díky kterému jsem se právě do tohoto tropického ráje dostala, tak si přeci nebudou hrát na to, co nebo kdo, nejsem. Chci mít web autentický, a to jaksi, pokud ho dám někomu ke správě, nebude. "other way holiday" jsem já, Lucie Mohelníková a ne webmaster, který web tvoří tak, aby se vám to jenom líbilo. To já nedělám.

Na webu o Maledivách píšu i to, co se vám vůbec líbit nemusí, ale podstata věci je ta, že píšu pravdivě a nesnažím se vás nalákat na pozlátko, ale ukázat vám tu bohužel tvrdou realitu. Nemám prostě důvod vám nic skrývat. Jak se říká: "Lež má krátké nohy a daleko s ní nedojdete." 
 

Pravidel a předpisů máme v životě dost a čím dál víc, takže proč nebýt alespoň trochu odlišný ve svém vlastním podnikání. V dnešní době se prezentacím produktů a v reklamě vážně meze nekladou, čím originálnější a odlišnější, tím lepší a já vlastně dělám reklamu sama na sebe, na to, aby jste se mnou, s mou cestovkou, na Maledivy cestovali.

Na stránky jsem zvolila modrou, červenou, bílou a azurovou barvu. Proč? Protože modrá, červená a bílá jsou barvy české a vlastně i slovenské státní vlajky a já jsem Češka (1/4 Slovenka) v cizině. A co ta azurová? Barva maledivských lagun a odkazů, které vás zavedou, tam kam je třeba. Nelekejte se tučného, červeného nebo podtrženého textu, důležité věci jsou zvýrazněny. Je všeobecně známo, že spousta lidí neudrží pozornost a nedokáže číst hodně textu, ale bohužel bez něj to jaksi nejde. Snažím se text rozrážet fotkami, ale stejně... Červená prostě a jednoduše upozorní na to, co je důležité a je nutné vzít na vědomí. Vzpomeňte si na školní léta, když jste si zvýrazňovači "malovali" ve skriptech či sešitech...

Už teď vím, že někoho můj web pobaví, někoho nadchne, někdo si zaťuká na čelo, někoho vyděsí a někdo se třeba dokonce i naštve, ale a právě o tom to je. Díkybohu, že nejsme všichni stejní.

Těší mě ale, že jsou reakce na můj web velice pozitivní. Nejeden klient, (toto berte s rezervou) ať "kravaťák", "inža" nebo "ninja", "dělňas" či "študent", který s námi cestoval, a to už s námi cestovali pořádné kapacity, ať z oboru cestovního ruchu, PR a marketingu, vědy, lékaři či zedníci, švadleny, prodavačky a další, prostě normální smrtelníci, mě řekli: "Líbí se mě, jak to máte udělané a napsané, lidově řečeno "nemažete med kolem huby", jak to některé cestovky normálně dělají. Dokonce se při čtení Vašeho webu i pobavím, a to je fajn, po těžkým dni v práci..." 

 

Takže, pokud se o Maledivách chcete něco dozvědět, vybrat si dovolenou snů v rámci vašich finančních možností, cestovat s námi a ještě se u toho pobavit, tak čtěte dál a posuďte sami..."   

Web mám sice napsaný podle sebe, ale ke své práci přistupuji zodpovědně a má řád a pravidla. Lehce se to dozvíte i v recenzích. Osobně miluji pěkné ubytování, kvalitní služby a hlavně výborné jídlo. Když se toto vše dá pořídit za rozumné peníze, je to lepší než orgasmus. :-D Jsem narozena ve znamení býka a býci jsou požitkáři, to mluví za vše. 

Shrnuto a podtrženo: other way holiday není, co se týká prezentace webu a ani přístupu ke klientovi, klasická cestovní kancelář a cestovní agentura a ani jimi být nechce a nebude. Co se ale týká pravidel a smluv, jsme standardní cestovní kancelář a cestovní agentura! Smlouvy jednoduše platí tak, jak jsou a ne jinak!!! 

Zkrátka se mě, na začátku to vážně nebylo jednoduché, stálo to hodně potu, slz a krve a nikdo mě nepomohl, podařilo něco, co ještě nikomu přede mnou. Nechci se vychloubat, chci vám ukázat, že Maledivy nemusí stát sta tisíce a že na ně může mít skoro každý. Mají ale svůj řád a pravidla a ty je třeba respektovat, jinak to nepůjde.

Lucie Mohelníková, Fehendhoo, Maledivy

Lucie Mohelníková (1981)

 

Jsem ze 3/4 Češka a z 1/4 Slovenka, pocházející z malého a malebného městečka Potštejn ve Východních Čechách. Pár let jsem také žila i v Rychnově nad Kněžnou. V současnosti střídavě žiji v Praze a na Maledivách. Od roku 2012 do roku 2015 jsem měla maledivského partnera a přítele, za kterého jsem byla symbolicky provdaná, kterého jsem v roce 2015 vyměnila za nového maledivského partnera Siraaje (viz níže). Jsem aktivní a multifunkční, taková holka pro všechno. Nesnáším strojenost, rejpaly, prudiče a budižkničemi. Jsem taková jaká jsem. V životě jsem to neměla jednoduché a zadarmo mě nikdy nikdo nic nedal, tak asi jako většině z vás. Od malička jsem se pohybovala v hotelovém prostředí - dřela jako mezek, vystudovala jsem střední ekonomickou školu, hned po maturitě šla makat do rodinného obchodu (večerky) a od roku 2003 podnikám. Chcete se o mě dozvědět víc zajímavých i osobních věcí, a to jak jsem se na Maledivy dostala? 

Lucie Mohelníková, Paradise Island, Maledivy

Moje první a osudová návštěva Malediv byla v prosinci 2009, kdy jsem na resortu Paradise Island Resort & Spa strávila naprosto fantastický týden, při němž jsem se dostala na výlet na obydlený lokální ostrov Himmafushi a do hlavního města Male. Prosinec 2009 ale nebyl velkou životní změnou jenom pro mě, ale pro celé Maledivy. Vládou totiž bylo oficiálně povolené lokální cestování. V lednu 2010 byl na ostrově Maafushi otevřen první, oficiálně registrovaný guesthouse (penzion), který už dnes nestojí a roste tu více jak 10 patrový hotel. Od mé první návštěvy Malediv se v ráji opravdu hodně změnilo, včetně několika prezidentů a vlád a nadále se mění, a to velice rychle. Nikdo z místních nepředpokládal, co všechno se povolením lokální cestování vlastně může stát! 

Procestovala jsem zatím 128 ostrovů, jak obydlených, tak resortů na 16 atolech z 20ti a další mě čekají v budoucnu. Na některých jsem byla tolikrát, že to ani nedokážu spočítat. Některé jsou mým domovem. Ostrovy znám, vím jak vypadají, vím, co je kde zajímavého, vím jací jsou místní atd. Vím, že se pobyt jak na lokálních ostrovech, tak na resortech, se nedá vybírat dle ceny ubytování, ale dle toho jak ostrov vypadá, dle toho, co je nebo není na něm zajímavého, kde je situován atd. Pokud je i sebehezčí a sebelevnější hotel (a že už jsem spala v pěkné řádce obyčejných i velmi luxusních hotelů) na ostrově, kde nic neuvidíte nebo je kolem něho jenom mořská tráva bez čisté pláže, máte po dovolené. A aby se vám tohle nestalo, tak právě od toho jsem tady já a můj kolega, který vám připraví pobyt stejně tak, jako bych ho připravovala já a stejně tak odpoví všechny vaše dotazy, tak jako bych to byla já a možná ještě lépe. 

 

V květnu 2018 jsem začala pracovat na mapě (stačí na ni kliknout) mnou navštívených a procestovaných lokalit, obydlených ostrovů, resortů, neobydlených ostrovů, písečných mělčích a korálových útesů. Snad se mě podaří ji dokončit brzy. O těchto místech vám mohu telefonicky, přes Viber, WhatsApp nebo Skype povyprávět. Osobní schůzky, vzhledem k mé velké pracovní vytíženosti nejsou možné a pokud, tak pouze ve výjimečných případech. 

Mapa Malediv

Shrnuto a podtrženo: Nejsem jen náhodná cestovatelka, bloggerka či turistka, která navštívila dovolenkový ráj jen jednou nebo vůbec. Nekradu informace z jiných stránek a nevydávám je za své. Nedělám ze sebe na internetu důležitou a nepíšu o sobě, že o Maledivách vím víc, než sami místní a přitom nevím. Nezkouším ukrást know how a obchodní kontakty a nikoho nekopíruji. Já tvořím. Nedělám to, co ostatní. Já Maledivy pravdu znám. Mám procestováno více ostrovů než 80% místních. Mnoho místních se na mě obrací s prosbou, abych jim řekla, jak jezdí lodě z ostrovů, na které oni sami běžně nejezdí anebo abych jim zajistila dovolenou v jejich vlastní zemi. 

Mohamed Siraaj, Hulhumale, Maledivy.jpg
 

Mohamed Siraaj (1988)

Siraa je má bývalá drahá maledivská polovička. Se Sirou jsme byli v obchodním partnerství od března 2015 do července 2021. Společně jsme založili maledivskou společnost O.W.H. Collection Pvt. Ltd., pod kterou se začal stavět penzion Atholhu Residence

 

Siraa je podnikatel, dive master a bývalý osobní fotograf jednoho z nejvlivnějších politiků a podnikatelů na Maledivách a díky této práci procestoval všechny maledivské obydlené ostrovy, před časem 201 (dnes už jich je jenom 199) a zatím 23 resortů a kolem 175 neobydlených ostrovů a sand banků / písečných mělčin a ostrůvků. Celkem tedy 399 ostrovů. Jelikož je dive master, potápěl se na více jak 80 potápěčských spotech. To znamená, že nejsme žádný béčka a maledivské ostrovy známe opravdu dokonale.  

Dovolím si poznámku pro všechny závistivce a že už jich bylo a ještě bude. Cestovku mám od roku 2012. V té době jsem byla ve vztahu s mým maledivským ex, kterého jsem si symbolicky vzala na pláži a již jsem měla procestováno něco kolem 50 ostrovů. Podotýkám, že mě můj ex s cestováním po ostrovech a ani s kontakty nepomohl, naopak se mě snažil využívat jak jen to bylo možné. Byl zaměstnanec na resortu odkud se hnul 2x ročně na týdenní dovolenou. Se Sirou se známe podle vidění z maledivských ulic od roku 2013. Kromě toho, že jsme si vůbec, ale vůbec nebyli sympatičtí, jsme o sobě v té době nic moc nevěděli. Dohromady nás úplnou náhodou v březnu 2015 dala smrt našeho společného velmi dobrého kamaráda Ahmeda, kterého jsme poznala na resortu Paradise Island Resort & Spa při mé první návštěvě Malediv v prosinci 2009 a hlavně business. V této době měl Siraa na městském ostrově Hulhumale penzion a moc si s ním nevěděl rady. Začala jsem mu pomáhat s jeho provozem, posílat mu klienty a nápad založit společně firmu O.W.H. Collection se zrodil. Později přišel nápad postavit penzion / vilu Atholhu Residence na Fehendhoo a několik dalších nápadů, které ale nebylo možné uskutečnit. V této době jsem měla procestováno již 72 ostrovů. Podotýkám bez kohokoliv pomoci. Tolik ostrovů mám procestováno díky vlastní píli a poctivosti. Nikomu za to nevděčím. Siraa mě občas na mých cestách doprovázel, a to i na místa, kde sám před tím nikdy nebyl. 

Co se týká lásky a vztahu s Maledivcem, upřímně lituji slečny a dámy, které si myslí, že láska s Maledivcem je láska až za hrob. Lituji ty, které naletí na ten jejich krásný úsměv a hned si myslí si, že on miluje jenom je a vždy bude. Řečičky o investicích na Maledivách a rychlém zbohatnutí je némlich to samé. Místní, kteří pracují v cestovním ruchu a nejenom tam, mají na každém prstě 10 takových a někteří i více. A to nemluvím o tom, že spousta z nich je již ženatých a mají děti, což vám samozřejmě neřeknou. Jste jenom prázdninový flirt. Sbalit Maledivce v průběhu pobytu umí skoro každá. Otěhotnět s ním, to by také zvládla skoro každá, ale vyjít s ním a žít s ním, tak to už je oříšek. Každopádně, dítě se nepořizuje jako obchodní artikl! Nejedna dáma z Evropy již nedopadla dobře. Otěhotněla s Maledivcem, naletěla na ty krásný řečičky a ve finále sedí v Evropě na zadku s děckem na krku, bez peněz a tatínek nikde! 

Osobně jsem trošku jiný případ. Od svých 18 let podnikám a na Maledivy jsem nepřiletěla jako mladá naivní slečna, ale jako skoro 28letá žena s bohatými zkušenostmi v podnikání a ze všedního evropského života. Ne každá nebo každý má na podnikání a život na Maledivách žaludek. Sníte o tom žít na Maledivách? Tak se probuďte ze sna. Dovolená a běžný denní život jsou dvě odlišné věci!!! I já si kdysi myslela, že bych tu mohla žít natrvalo. Dnes už ale vím, že ani náhodou. Miluji Prahu a Českou republiku. Létat na Maledivy pracovně a přežít v tropech pár zimních měsíců je po mých aktuálně 12letých zkušenostech s tímto rájem až až. Různé světy nabízí různé možnosti. Maledivy miluji, ale být tu celoročně je velmi psychicky i fyzicky náročné, a to z mnoha důvodů. Těmi největšími důvody je pro mě velikost ostrovů, celoroční tropické podnebí - střídání monzunů, špatná dostupnost běžných produktů a náklady na život, které jsou vyšší než v Praze, nikoliv náboženství, jak by si mnoha většina našinců myslet. Ti, kteří si život na Maledivách vyzkoušeli, moc dobře vědí, o čem je řeč.

other way holiday

Kdo není other way holiday?! 

Nejsme lháři, to už jsem již zmínila, charita, free info koutek a ani poradna pro baťůžkáře a nezávislé cestovatele. 

 

Kdybychom byli lháři, nepsaly by o nás časopisy a nespolupracovala by s námi další media. Dokonce by s námi nespolupracovaly ani známé cestovní kanceláře.

Pečlivě vybírejte, u koho si dovolenou na obydlených lokálních ostrovech, ale vlastně i na resortech, kupujete! Většina CK a CA, které nabízí lokální cestování tzn. pobyt na obydlených lokálních ostrovech nemá o tom, co prodávají ani páru anebo nabízí to ne úplně dobré! Nedávno jsem náhodou narazila na jednou velkou českou CK, která nabízí hotel na ne úplně pěkném lokálním ostrově, kde přímo před hotelovou pláží vedou trubky s odpadem z toalety... 

Pokud už máte ubytování zabookované a koupené přes rezervační systémy nebo na přímo a chcete po nás jen informace, které na internetu nenajdete, bohužel máte smůlu. O informace si budete muset napsat tomu, u koho jste si ubytování nebo pobyt zakoupili anebo mě za konzultaci řádně zaplatit. Informace samostatně, bez zakoupení ubytování nebo pobytu prostřednictvím naší cestovky, neposkytujeme. Nemáme k tomu důvod. Ještě jednou, nejsme free info koutek. Sice máme sympatie ministerstva cestovního ruchu a oficiálního marketingového boardu na Maledivách, ale za poskytování informací nás neplatí. Na našem webu, pokud si ho pečlivě přečtete, najdete informací zdarma, které vám jinde neřeknou, až až.

Rozdávat rady na cestu zdarma není naší povinností, cestovku neděláme jenom jako koníčka, ale především jako business, jako ostatně každý. Ten, kdo má peníze na dovolenou na Maledivách se také nějak živí, a to znamená, že mu za jeho práci někdo platí, tak proč zrovna my, bychom měli rozdávat rady na cestu zdarma! Nám zadarmo také nikdo nic nedal a vše, co o Maledivách víme, jaké partnery máme atd. jsme museli poctivě nadřít, investovat do toho peníze a čas a lokálními trajekty procestovat. V době, kdy bylo povoleno lokální cestování žádné rychlo lodě nebyly. 

Ten, kdo na webu bude tvrdit, že svůj web s informacemi provozuje bez nároku na zisk ve většině případů lže. Weby jsou plné reklam, oken s možností rezervování ubytování, letenek atd. Jakmile přes ně rezervujete, provozovateli webu bude vyplacena provize. Je to příjem, kterého si normální smrtelník nevšimne. Pokud má web bez reklam, čistě a jednoduše podniká načerno.

Nebudu kruťas, přeci jenom vám jednu radu zdarma dám: "Buďte na pozoru!". Rezervační systémy nikdy nemohou poskytnou stejný servis jako my. Popisy ubytování na rezervačních systémech jsou velice strohé a často s nesprávnými informacemi nebo falešnými fotografiemi atd. Navíc systémy na webu uvádí ceny bez daní, daně jsou tam napsány jako doplněk a tak malými písmeny, že si jich ani nevšimnete, když rezervujete. Jejich slogany hlásí "Už žádné další poplatky..." a podobně, ale je to jen klamavá reklama. Vám se může zdát, že prodávají za nízké ceny, ale opak je pravdou. Nesmíte také zapomínat na dopravu a další náklady spojené s pobytem. Coviďák také ukázal, kdo je v případě potíží ihned nápomocen a kdo ne. Online rezervační systémy to rozhodně nebyly!!! Narozdíl od online rezervačních systémů, my jsme byli v pohotovosti nonsntop.

Na hlášku "Maledivy bez cestovky" či "Dovolená bez cestovky", které "kopírky" atd. rády používají, byť je to opět klamavá reklama, jsem opravdu alergická. Kdokoliv, kdo vám prodá ubytování, ať je to třeba online rezervační systém, který je přezdíván OTA = online travel agent, česky online cestovní agent / agentura nebo osoba, musí být tzv. "cestovka", jinak by podnikal načerno. Jak jednou rezervujete přes jakýkoliv online rezervační systém, okamžitě cestujete s "cestovkou". My ale nabízíme víc, než zmiňované OTA. 

Jsme česká cestovní agentura a cestovní kancelář a nestydíme se za to. Kdybychom vám tvrdili, že nejsme a zprostředkovali vám ubytování, podnikali bychom načerno.

Prostě a jednoduše, pokud nedokážete anebo nechcete ocenit služby, které vám nabízíme, především znalost Malediv a všech ostrovů, které vám rezervační systém v životě nabídnout nemůže a nedokáže, protože na Maledivách nikdy nebyl a ostrovy a penziony nezná, nikdy v penzionech, hotelech a ani resortech nespal, prosím nemarněte náš čas.

S dotazy typu: "Kolik paštik si na Maledivy můžu přivézt?", "Můžu si na Maledivy přivézt alkohol v placatce?", "Dá se na Maledivy ze Srí Lanky doplavat na nafukovacím člunu?", "Jsme dva a chceme jet na Maledivy na tři týdny a máme rozpočet 8 000 Kč na celý pobyt, je to možné?", "Mohu si sebou vzít do batohu plynový vařič a stan?" nebo "Dá se u vás koupit dovolená na stravenky?", "Jak se za Maledivce vdát a být jako Vy?", "Seženete mě na Maledivách prostituku/prostituta?"...už vážně nebudeme ztrácet čas. Stačí si pečlivě pročíst náš web. 

Proč s námi cestovat?