Doprav na Maledivách

Maledivy: Vnitrostátní a další mezinárodní letiště

Na Maledivách je aktuálně 15 vnitrostátních letišť, a to Male (Velana International Airport), Gan (Addu atoll / Seenu atoll), Hanimadhoo, Maamigili Dharavandhoo, Fuvahmulah, Ifuru (resort), Kaadedhdhoo, Kadhdhoo, Kooddoo (resort Mercure), Kudahuvadhoo, Thimarafushi, Kulhudhuffushi (červenec 2019), Maafaru (prosinec 2019) a Funadhoo (2020).

 

Výstavba letiště Kulhudhuffushi byla totální nesmysl, jedná se o pozůstatek po bývalé vládě. Toto letiště se nachází pouhých 17 km od letiště Hanimadhoo. 

Další nová letiště budou otevřena v průběhu roku 2019 a 2020. Jedná se o Madivaru a Maavaarulu.

Letiště Male / Velana International Airport, Gan (Addu atol / Seenu atol) Hanimadhoo, Maamigili a Maafaru jsou zároveň také mezinárodními letištěmi

Na letišti v Male / Velana je vždy velmi hustý provoz. Mezinárodní lety mají vždy při odletu a příletu přednost, a tak bývají vnitrostátní lety dost často opožděné nebo změněné. Standardní zpoždění bývá od 30 do 60 min.. Výjimečně se může lete opozdit i o 2 hodiny. Místní letecké společnosti ale vždy kompletní informace o klientech a o tom, kam a kdy pokračují a vždy se snaží zajistit vše tak, aby klienti nezmeškali další spoj. Přílety, odlety a čísla letů se mohou změnit z hodiny na hodinu. Dopředu se tyto změny neví. Vše je řízeno z hlavního města Male.

Kompletní informace zatím poskytujeme pouze našim klientům.

Vše o mezinárodních a vnitrostátních letištích na Maledivách

Způsoby dopravy na Maledivách