top of page
Villa Resorts, Villa Hotels & Resorts.

Villa Hotels & Resorts Maldives je maledivský hotelový řetězec cenově dostupných resortů, který byl založen v roce 1988. V prosinci 2022 řetězec oznámil rebranding na "luxusní" resorty, a od dubna 2023 svůj název změnil na Villa Resorts Maldives. Změna značky se zatím dotkla 3 resortů z 5, které společnost vlastní. 

Do skupiny Villa Resorts Maldives patří resorty Royal Island Resort & Spa na Baa atolu, název a koncept zatím zůstává stejný, Villa Nautica (Paradise Island Resort & Spa) na severním Male atolu, Villa Park (Sun Island Resort & Spa) na Alif Dhaal atolu, sousední Villa Haven (Holiday Island Resort & Spa) a Fun Island Resort & Spa, který je nyní uzavřen z důvodu kompletní přestavby.

Villa Hotels bývaly naše srdcovka. Paradise Island Resort & Spa (Villa Nautica) byl můj první navštívený resort a moje první a poslední dovolená na Maledivách v prosinci 2009, kde se začal psát můj maledivský příběh. Nový koncept resortů, ale hlavně nové vedení, vše změnili. Z našich zkušenosti bylo předchozí vedení lepší a zkušenější. Resorty Villa Hotels & Resorts mívaly opravdu hodně v oblibě Češi, Slováci, Němci, Italové a všechny rusky hovořící trhy. Pro nás bývaly tyto resorty v minulosti jedny z nejprodávanějších, dnes už tomu ale tak není. Rekonstrukce resortů byla na čase, ale navýšení ceny a označování se jako "luxusní" byť tomu tak není, resorty skutečně neměly zapotřebí.

Všechny resorty z kolekce Villa Resorts jsme osobně navštívili a některé dokonce vícekrát.

Villa Resorts Maldives (Villa Hotels & Resorts Maldives)

Villa Shipping and Trading Company Pvt. Ltd. (VSTC)

Villa Hotels & Resorts Maldives patří do skupiny Villa Shipping and Trading Company Pvt. Ltd. (VSTC) založených Qasimem Ibrahimem, která je jednou z největších soukromých společností na Maledivách. VSTC provozuje lodní flotilu, ke které patří několik nákladních lodí a tankerů, letecká společnost FlyMe by Villa Air, cestovní kancelář, služby cestovního ruchu, 5 resortů, zásobování potravinami obchod se stavebním materiálem, zásobováním propan butenem, školy a mnoho dalších obchodních aktivit. Společnost Villa Group má svá sídla v Male (Maledivy), ve Frankfurtu (Německo), v Zurichu (Švýcarsko), v Londýně (Anglie), v Tokiu (Japonsko) a v Hong Kongu (Čína).

 

Qasim Ibrahim je známý maledivský politik a podnikatel, pro kterého pracoval můj bývalý maledivský přítel a partner Siraaj. Osobně znám Sanu, dceru Qasima.

Resorty patřící pod společnost Villa Resorts Maldives (Villa Hotels & Resorts Maldives)

© Informace a fotografie použité na této stránce o Villa Resorts (Villa Hotels)

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace o resortech Villa Resorts (Villa Hotels), které jsou doplněné informacemi od personálu resortů a mými vlastními zkušenostmi. Fotografie resortu použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z pobytů na resortech Villa Resorts, které jsou doplněné oficiálními fotografiemi resortů Villa Resorts (Villa Hotels). Jedná se o miniautry pohledů z dronu.

Volitelné doplňující služby k dovolené na Villa Resorts (Villa Hotels)

Na Maledivy z Prahy doporučujeme létat s Qatar Airways, Emirates nebo s Turkish Airlines. Z Rakouska navíc ještě také s Austrian Airlines a Etihad Airways a z Německa taktéž. Více info o letenkách najdete na stránce o letenkách.

bottom of page