Flickr - Ahola Fuvahmulah
Flickr - My very good friend Lonu, staff from our partner hotel.jpg
Fuvahmulah, Gnaviyani Atoll, Maldives
Flickr - Mashuni & Roshi
Flickr - Breakfast
Flickr - Cake
Flickr - Zaara from Fuvahmulah
Flickr - Local woman reaps the harvest.jpg Delicacy called Ala (Taro).jpg
Flickr - Fuvahmulakians always with smile.jpg.jpg.jpg
Flickr - Cooking in the Jungle
Lake Restaurant, Fuvahmulah
Flickr - Sashimi
Flickr - How big? :-D
Flickr - Cake
Flickr - Old is Gold
Flickr - Typicial Maldivian Lunch at Local House
Flickr - Typicial Maldivian Lunch at Local House
Flickr - Smile
Fuvahmulah
Flickr - King of road!
Most beautiful Fuvahmulakian
Real life, real people, real Maldives

Fuvahmulah aneb Gnaviyani atol, Maledivy

Fuvahmulah, Maledivy.jpg

Poloha: Ostrov Fuvahmulah, Gnaviyani atol 

Vzdálenost od mezinárodního letiště Velana: 494 km

Doprava na ostrov: letadlem / vnitrostátní let

K ostrovu obydlenému ostrovu Fuvahmulah mám opravdu co vyprávět, zejména k jednomu obyvateli z tohoto ostrova, který už bohužel není mezi živými (březen 2015), kterého jsem poznala, když pracoval na resortu Paradise Island Resort & Spa, kde jsem byla, v prosinci 2009, poprvé na Maledivách na dovolené. Příběh je to opravdu dlouhý a z počátku i veselý, ale ke konci už ne. Mnozí, zejména Evropané, by ho nemuseli pochopit a vyložit si ho ne zrovna v dobrém slova smyslu vzhledem k tomu, co se v dnešní době ve světě děje. Nicméně, byl tenhle človíček ten, kvůli kterému jsem se na Maledivy vrátila, postupně poznávala nové a nové lidi a nyní jsem tam, kde jsem a dělám to, co dělám.

Ostrov Fuvahmulah je naprosto fantastický a ojedinělý. Jako jediný na Maledivách je současně ostrovem a také atolem. Na ostrově je devět vesnic. Má dvě jezera, nádhernou džungli a bažiny se zdravým bahnem. Pláže tohoto ostrova jsou jako jediné na Maledivách pokryty kameny a malými oblázky různých barev. Pláž Thundi je posetá malými bílými oblázky. Na dalších plážích kolem ostrova je možné najít velké šedé a menší černé kameny. 

Vody a pobřeží Fuvahmulah je velmi vyhledávané potápěči, a to kvůli žralokům druhu Tiger Shark. Potápění v této lokalitě je ale vhodné pouze pro zkušené potápěče. 

 

Z ostrova pochází mnoho mých přátel, maledivských politiků, podnikatelů a VIP. ​Na ostrově se také natáčeli scény k dokumentárnímu filmu "Útěk na Maledivy", pro jehož filmaře jsem na Maledivách připravila pobyt a byla jejich průvodcem. 

Fuvahmulah je vhodný především pro ty, kteří už na Maledivách byli a rádi by prozkoumali i jiné lokality, a také pro ty, kterým zase tak moc úplně nejde o koupání, jelikož je tu moře opravdu divoké, a to vše všech sezónách.

Naším partnerským penzionem na tomto ostrově je penzion Marina Boutique 3,5*.

Výběr obydlených ostrovů
Mapa obydlených ostrovů a jejich výběr.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené na míru dle vašich přání a rozpočtu.
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP