top of page
Flickr - Ahola Fuvahmulah
Flickr - My very good friend Lonu, staff from our partner hotel.jpg
Fuvahmulah, Gnaviyani Atoll, Maldives
Flickr - Mashuni & Roshi
Flickr - Breakfast
Flickr - Cake
Flickr - Zaara from Fuvahmulah
Flickr - Local woman reaps the harvest.jpg Delicacy called Ala (Taro).jpg
Flickr - Fuvahmulakians always with smile.jpg.jpg.jpg
Flickr - Cooking in the Jungle
Lake Restaurant, Fuvahmulah
Flickr - Sashimi
Flickr - How big? :-D
Flickr - Cake
Flickr - Old is Gold
Flickr - Typicial Maldivian Lunch at Local House
Flickr - Typicial Maldivian Lunch at Local House
Flickr - Smile
Fuvahmulah
Flickr - King of road!
Most beautiful Fuvahmulakian
Real life, real people, real Maldives

Fuvahmulah aneb Gnaviyani atol, Maledivy

Fuvahmulah, Maledivy.jpg

Poloha: Ostrov Fuvahmulah, Gnaviyani atol 

Vzdálenost od mezinárodního letiště Velana: 494 km

Doprava na ostrov: letadlem / vnitrostátní let

K ostrovu obydlenému ostrovu Fuvahmulah mám opravdu co vyprávět, zejména k jednomu obyvateli z tohoto ostrova, který už bohužel není mezi živými (březen 2015), kterého jsem poznala, když pracoval na resortu Paradise Island Resort & Spa, kde jsem byla, v prosinci 2009, poprvé na Maledivách na dovolené. Příběh je to opravdu dlouhý a z počátku i veselý, ale ke konci už ne. Mnozí, zejména Evropané, by ho nemuseli pochopit a vyložit si ho ne zrovna v dobrém slova smyslu vzhledem k tomu, co se v dnešní době ve světě děje. Nicméně, byl tenhle človíček ten, kvůli kterému jsem se na Maledivy vrátila, postupně poznávala nové a nové lidi a nyní jsem tam, kde jsem a dělám to, co dělám.

Ostrov Fuvahmulah je naprosto fantastický a ojedinělý. Jako jediný na Maledivách je současně ostrovem a také atolem. Na ostrově je devět vesnic. Má dvě jezera, nádhernou džungli a bažiny se zdravým bahnem. Pláže tohoto ostrova jsou jako jediné na Maledivách pokryty kameny a malými oblázky různých barev. Pláž Thundi je posetá malými bílými oblázky. Na dalších plážích kolem ostrova je možné najít velké šedé a menší černé kameny. 

Vody a pobřeží Fuvahmulah je velmi vyhledávané potápěči, a to kvůli žralokům druhu Tiger Shark. Potápění v této lokalitě je ale vhodné pouze pro zkušené potápěče. 

 

Z ostrova pochází mnoho mých přátel, maledivských politiků, podnikatelů a VIP. ​Na ostrově se také natáčeli scény k dokumentárnímu filmu "Útěk na Maledivy", pro jehož filmaře jsem na Maledivách připravila pobyt a byla jejich průvodcem. 

Fuvahmulah je vhodný především pro ty, kteří už na Maledivách byli a rádi by prozkoumali i jiné lokality, a také pro ty, kterým zase tak moc úplně nejde o koupání, jelikož je tu moře opravdu divoké, a to vše všech sezónách.

Naším partnerským penzionem na tomto ostrově je penzion Marina Boutique 3,5*.