top of page
Fuvahmulah aneb Gnaviyani atol, Maledivy

Fuvahmulah, Fuvahmulaku aneb Gnaviyani atol na Maledivách

Velký přírodní ostrov Fuvahmulah, Foamulah nebo Fuvahmulaku, který je zároveň také jako jediný na Maledivách atolem Gnaviyani se nachází pod rovníkem. Je naprosto unikátní a ojedinělý svého druhu.

 

Na ostrově Fuvahmulah se nachází 9 vesnic, 2 jezera se sladkou vodou, jejichž bahno je prý léčivé a několik mokřadů. Pláže tohoto ostrova jsou jako jediné na Maledivách pokryty kameny a malými oblázky různých barev. Pláž Thundi je posetá malými bílými oblázky. Na dalších plážích kolem ostrova je možné najít velké šedé a menší černé kameny.

 

Vody a pobřeží Fuvahmulah je velmi vyhledávané potápěči, a to kvůli žralokům druhu Tiger Shark. Potápění v této lokalitě je ale vhodné pouze pro zkušené potápěče.

 

Na ostrově Fuvahmulah je možné najít několik penzionů. Resort tu není žádný. Z ostrova pochází mnoho mých maledivských přátel, spoustu politiků, podnikatelů i gangstříků.

 

​Na ostrově se také natáčeli scény k dokumentárnímu filmu "Útěk na Maledivy", pro jehož filmaře jsem na Maledivách připravila pobyt a byla jejich průvodcem. Strávili jsme tu necelý krásný týden, během kterého jsme Fuvahmulah perfektně prozkoumali.

 

​Fuvahmulah je vhodný především pro ty, kteří už na Maledivách byli a rádi by prozkoumali i jiné lokality, a také pro ty, kterým zase tak moc úplně nejde o koupání, jelikož je tu moře opravdu divoké, a to vše všech sezónách.

 

K ostrovu obydlenému ostrovu Fuvahmulah mám opravdu co vyprávět, zejména k jednomu obyvateli z tohoto ostrova, který už bohužel není mezi živými (březen 2015), kterého jsem poznala, když pracoval na resortu Paradise Island Resort & Spa, (dnes Villa Nautica), kde jsem byla, v prosinci 2009, poprvé na Maledivách na dovolené. Příběh je to opravdu dlouhý a z počátku i veselý, ale ke konci už ne. Mnozí, zejména Evropané, by ho nemuseli pochopit a vyložit si ho ne zrovna v dobrém slova smyslu vzhledem k tomu, co se v dnešní době ve světě děje. Nicméně, byl tenhle človíček ten, kvůli kterému jsem se na Maledivy vrátila, postupně poznávala nové a nové lidi a nyní jsem tam, kde jsem a dělám to, co dělám.

Všeobecné informace o obydleném ostrově Fuvahmulah aneb Gnaviyani atolu

Ostrov: Fuvahmulah

Atol: Gnaviyani atol

Lokalita ostrova

Vzdálenost od mezinárodního letiště Velana: 494 km

Doprava na ostrov: letadlem / vnitrostátní let

Počet obyvatel: 11 140

Ubytování na obydleném ostrově Fuvahmulah aneb Gnaviyani atolu

Zažijte pohostinnost jednoho z našich partnerů na ostrově Fuvahmulah na Gnaviyani atolu na Maledivách. Na Fuvahmulah spolupracujeme s mnoho pěknými peziony, hotely i potápěčskými centry. Pro více informací a cenovou nabídku nás kontaktujete e-mailem.

© Informace a fotografie použité na této stránce o obydleném ostrově Fuvahmulah

Veškeré informace použité na této stránce pochází z mých vlastních zkušeností a pobytu na obydleném ostrově Fuvahmulah. Fotografie z ostrova Fuvahmulah použité na této stránce jsou mé vlastní fotografie pořízené během pobytu na ostrově a v jeho okolí.

Cenová nabídka dovolené na obydleném ostrově Fuvahmulah na Gnaviyani atolu

Cenovou nabídku pobytu na obydleném ostrově Fuvahmulah na Gnaviyani atolu na Maledivách, pobyt v penzionu (ubytování, strava a doprava z letiště na ostrov a zpět) pro vás připravíme na míru. Stačí zadat poptávku dle instrukcí na stránce Poptávka.

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na obydleném ostrově Fuvahmulah

bottom of page