top of page

Dovolená jako z katalogu na resortu Dhigufaru na Baa atolu na Maledivách

Dhigufaru Island Resort na Baa atolu na Maledivách

Klient: Eva a Jiří

Termín: Březen 2024

Lokalita: Kombinace plážové vily Boaku Beach Villa a vodní vily Findhanfulhu Water Villa na resortu Dhigufaru Island Resort na Baa atolu na Maledivách; All Inclusive

Letecká společnost: Emirates

 

Eva nám napsala: "Dobrý den, dovolená proběhla v pořádku a hned bychom se vrátili zpět. Pokud se v budoucnu (a já doufám že ano) budeme chtít na Maledivy zase podívat, určitě Vás znovu oslovíme.

 

Delegátka byla skvělá, všude nás dovedla osobně, všechno ukázala. Nikde jsme nebloudili a vše proběhlo velmi profesionálně a rychle.

 

Pobyt na resortu jsme si moc užili. Jedná se o menší resort, kde je opravdu dostatek klidu - což jsme chtěli. Měli jsme kombinaci 5 dní boaku vila a 4 dny watter vila na západ slunce. A zpětně bych na celý pobyt určitě vybrala jen watter vilu. Zaprvé ten výhled je dechberoucí a západ slunce na terase je něco neskutečného. Ve vile na pláži jste mezi stromy a o tuto část dne jste ochuzeni. Navíc pouze watter vili mají koupelnu klimatizovanou, vilky na ostrově mají koupelnu otevřenou ven (Boaku i Veli), takže klimatizace nic. Vzhledem k neustálému vlhku a vedru nebylo možné si v koupelně např. vysušit vlasy, spotili jste se jen u čištění zubů :-)


Pokud se rozhodnete pro vilku na pláži bez bazénu určitě doporučuji boaku vily. Někde na internetu jsem četla, že u boaku vil nemáte soukromí a naopak Veli vily ač jsou dražší mají více soukromý a soukromou uličku. Tak to je nesmysl. U Boaku vil se potkáte na pláži jen se sousedy ( a to taky spíš ne) jinak je tam klid a "mrtvo" a soukromou uličku od vily k lehátkům máte taky, naopak Veli vily jsou na druhé straně, kde má moře sice hebounký písek (jako jediné místo na ostrově, na všech ostatních plážích jsou mrtvé korály = doporučuji boty) ale tedy lidí se zde koupe o něco více. Navíc u Veli vil bez bazénů je už písek od moře u lehátek tak podemletý, že není možné ležet pod slunečníky a vše je vypodloženo pytly s pískem - esteticky to není vůbec pěkné.


Pokud chcete jet na Maledivy primárně za šnorchlováním a pozorovat rybky v blízkosti resortu, tak zde budete spíše zklamáni. Většina korálu je mrvých a to už od břehu kde je vody po kolena, takže to chce opravdu boty do vody. Na pár místech jsme rybky našli, pokud ale chcete Nema, Doris, želvy a baby sharky tak musíte jinam. Baby sharky jsme tu potkali dva a asi osm rejnoků, vždy ale jen v podvečer kdy už byly naučeni, že je krmení.


Co se ale týče vody ta byla neuvěřitelná. Mohla bych jen celou dobu sedět a koukat na moře a stačilo by to. Vypadalo přesně jako z těch fotek z katalogů. A to je taky to proč jsme jeli sem, chtěla jsem klid a jen se kochat tou nádherou kolem a to se mi splnilo na 1000%.


Jídlo bylo skvělé, každé den bylo tématické (italské, americké, indické ..) a na výběr opravdu z hodně variant. Mají vždy i jejich indické - hodně pálivé, ale k tomu i normální nepálivé jídlo, takže bylo z čeho vybírat.


Co bych u tohoto resortu doporučila je plná penze, all inclusive které jsme měli za to nestálo - respektive rozdíl mezi pp a all jsme nevyčerpali (a to jsme každý den měli vína / drinky / colu / kafe)  a kdybychom si vše co jsme propili platily, pořád by nám dost zbylo. Zrovna zde ceny za pití (ať už alko / nealko) nebyly nijak přehnaně vysoké.


V rámci PP i ALL je k snídani automaticky káva a džusy, k obědu a večeři voda. Vodu Vám také neustále doplňují i na pokoje. Takže určitě doporučuji radši oželet ALL a připlatit si za watter vilu. Hosti zde byly převážně v 90% francouzi a italové.


Pokud tedy přemýšlíte zda na Maledivy jet a finanční prostředky na to máte, tak jeďte. Děkujeme."

 

Lucie aneb other way holiday odpovídá: "Dobrý den, Evo, děkuji za recenzi i zaslané fotečky. Jsem moc ráda, že se Vám s námi na Maledivách líbilo. Eroze pláží je bohužel problém téměř všude na Maledivách. Je to škoda, ale za globální klimatické změny můžeme tak trochu všichni. Přejeme, ať se daří a budeme se těšit na příště."

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page