top of page
Baa atol aneb Maalhosmadulu Dhekunuburi na Maledivách.

Baa atol aneb Maalhosmadulu Dhekunuburi na Maledivách

Baa atol aneb Maalhosmadulu Dhekunuburi tvoří celkem 79 ostrovů, z nichž je 13 obydlených a na 18 jsou resorty.

 

Na Baa atolu doporučuji navštívit obydlený ostrov Kamadhoo s pěknou banánovou farmou a turisty nepolíbený ostrůvek Kihadhoo, vhodný pro milovníky šnorchlování s jedním jediným malým penzionem.

 

Z resortů nesmím zapomenout zmínit Kihaa Maldives, která je vystavěna na nádherném přírodním ostrově, dále pak resort Four Seasons at Landaa Giraavaru, Four Seasons Private Island Maldives at Voavah, který slouží k soukromým pronájmům, Anantara Kihavah Villas s podmořskou restaurací Sea, nádherný přírodní ostrůvek Dhigufaru Maldives, luxusní resort Milaidhoo a The Nautilus nebo můj oblíbený resort Vakkaru Maldives, u kterého se nachází nádherný šnorchlovací spot Blue Hole. Skvělým resortem je také náš oblíbený Avani+ Fares Maldives.

 

Milovníkům dovolených ve stylu Robinsona Crusoe a eko resortů nesmí uniknout má oblíbená Soneva Fushi, kde svou dovolenou kdysi dávno trávila i Lucie Bílá.

 

Nejvyhlášenějším místem na Maledivách, kde se od června do listopadu vyskytují manty, je Hanifaru Bay na atolu Baa, který je přírodní rezervací a je zapsán na seznamu UNESCO. Celý Baa atol je vyhlášený také pro rybolov.

 

Dalším místem, kde se celoročně vyskytují manty, je menší zátoka Hanifalhu Bay, nacházející se na přírodním atolu Goidhoo. K vidění je tu i větší seskupení živých korálů ve tvaru růže. Když na ně svítí sluníčko, vypadají jako zlaté. Za návštěvu stojí ostrovy Fulhadhoo a Fehendhoo, které jsou málo obydlené a jsou obklopené několikakilometrovou tyrkysovou lagunou.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Baa atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Baa atol jsem navštívila nesčetněkrát a navštěvuji jej pravidelně. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page