top of page

Nádherná dovolená na Adaaran Select Meedhupparu na Raa atolu na Maledivách, na kterou slova nestačí, protože neexistují!


Klient: Petr a Dagmar

Termín: Leden / Únor 2024

Lokalita: Water Villa a Beach Villa na resortu Adaaran Select Meedhupparu na Raa atolu na Maledivách; Premium All Inclusive 

Letecká společnost: Qatar Airways

 

Petr nám napsal: "Krásný dobrý den Lucko. Dovolená byla nádherná, nepopsatelná, plná relaxu a úžasu. Popsat tento způsob dovolené v tomto ráji není vůbec jednoduché. Na to prostě slova jen nestačí. A to jsme už na Maledivách byli, ale jak sama říkáte, všude je to jiné a přitom tak krásně okouzlující. Pokud nám dovolí zdraví a finanční stránka, tak bychom se určitě ještě minimálně jednou vrátili.


QATAR: První hledání letenek u nás začal probíhat už cca rok před odletem. Nakonec jsme vybrali a zakoupili letenky 3/4 roku před dovolenou od Qatar Airways. Měli nejlepší časy příletu / odletu a krátký stop v Doha. Můžeme jen doporučit, jejich služby nejen na palubě letadla jsou fenomenální. Dokonce nám nabídli možnost upgrade (tam i zpět) do business a to opravdu jen za "hubičku".


DOHA: Letiště v Doha je neskutečně obrovské a stále se zde staví. Na přesun mezi gaty je možno využít i rychlodráhu. Při zpáteční cestě, kdy se člověk pohybuje pouze v tranzitu, nám celníci sebrali vodu z letadla. Jako fakt?? Naštěstí jsme si přikoupili salonek, kde jsme se mohli občerstvit (jídlo, pití). Ten nás moc nenadchnul, ale aspoň něco.


MALE: Po přistání na Male začalo to správné letištní dobrodružství. My měli trochu smůly, že přistála během chvíle 4 letadla najednou. Nekonečně dlouhý had se pomalu klikatil přes všechny kontroly. I přes již velkou únavu jsme i s úsměvem celý proces dali a již čekali jen na kufry. Tady jsme se zdrželi opravdu dlouho. Ony ty 4 letadla udělala své. Jen jsme vyšli ven z příletové haly, tak už na nás mávala nějaká slečna (paní) s cedulkou, kde byla naše jména. Neumíte si představit, jaký tam byl chaos a už vůbec si ani ve snu nedokážete představit, jaký mají v tomto chaosu pořádek, systém a řád. Neuvěřitelné.


SEAPLANE: Pak už to nabralo rychlý spád, první stánek, druhý stánek, kde jsme nechali všechna zavazadla, přesun na letiště hydroplánů, občerstvení v salónku a přes čekárnu odletů jsme již pomalu se skupinou spolucestujících kráčeli k našemu hydroplánu. A to neumíme anglicky. Toto vše trvalo cca 45 minut, jak jsem již psal, místní organizace je neuvěřitelná. Cesta samotným hydroplánem je takový adrenalinový zážitek. Na druhou stranu, komu se podaří vidět z výšky všechny ty kouzelné ostrůvky.


ADAARAN SELECT MEEDHUPPARU: Na ostrově nás přivítali zaměstnanci spolu s hudebním doprovodem, opravdu milé přivítání. Jedná se o menší, ale nádherně zelený ostrov plný vegetace obklopený nádherně zbarvenou a průhlednou vodou Indického oceánu bez chaluh a jiných nečistot. Kolem celého ostrova je korál. Jsme sice "odkojeni" Egyptem, ale i zde si dovolím napsat, že pří šnorchlování je vidět celkem slušný podmořský život. Na ostrově jsou celkem 3 restaurace, 3 bary a 1 fast food, dále menší bazén, také s barem, dětský koutek, půjčovna, posilovna a hřiště a SPA. Nudit se určitě nikdo nebude. Pobyt jsme si vyzkoušeli, jak ve vodních vilách, tak i v plážových vilkách. Vodní vily jsou právem nazvány jako luxusní. K těmto vilám (18+) patří i privátní restaurace s barem a bazén. A k tomu dostanete i jednoho usměvavého "butlera", který se o vás stará 24 hodin. Restaurace sice nabízí stravování pouze formou ala carte, ale určitě si každý vybere z menu, které bylo každý den jiné. A výsledek? Nezapomenutelné gastro. Výborná nabídka vína, tvrdého alkoholu je samozřejmostí. Plážové vily jsou stejně zařízené jako vodní, tedy včetně denně doplňovaného minibaru (alko/nealko), umístěné blízko oceánu a jako bonus mají venkovní sprchu. Stravování formou bufetu sice se opakující s menším výběrem ale chutné. Dokonce měli i vepřové! Hlad jsme rozhodně neměli. K dispozici byla i zmrzlina. Ohromný výběr alko/nealko drinků, docela slušné i místní pivo, možný výběr vín z celého světa. Večery je možno strávit v hlavním baru, kde je každý večer jiné vystoupení. Využili jsme i dvou výletů. Západ slunce i delfíni se povedly. Občas jsme narazili i na Čechy. Mají tady i pro nás jednu raritu a to, že mají vlastní čas. Mají ho posunutý ještě o hodinu dopředu. Všichni zaměstnanci jsou úžasní, samý úsměv, zdraví už z dálky. Dovolenou jsme si užili, nic nám nechybělo, počasí nám přálo po celý pobyt, úžasné služby, výborně vybrané místo.


ZPÁTEČNÍ CESTA: Poslední večer před odletem jsme měli na pokoji dopis, kde byly uvedené veškeré údaje k našemu odjezdu, Prostě super! Cesta zpátky byla sice časově napresovaná, ale oni to tak prostě mají. Zavazadla odevzdáte na ostrově a "uvidíte" je až na letišti v Malé. Na letišti na nás čekal tentokrát pán s cedulí, vyzvedl nám zavazadla, odvedl do fronty a pápá Maledivy.


Děkujeme Lucii za nádhernou dovolenou, na kterou ani slova nestačí, protože prostě neexistují!!! Problém ovšem nyní nastává s výběrem další dovolené. Kam jet, tam přeci nebudou mít to, ono, tamto? :-D:-D Trochu jsem se rozepsal, ale umím to i lépe. B-). S pozdravem."


Lucie aneb other way holiday odpovídá: "Dobrý den Petře, moc děkuji za nádhernou a detailní recenzi a fotky. Moc si vážím času, který jste sepsání recenze věnoval. Jsme moc rádi, že se vám na Maledivách s námi líbilo. Bude nám potěšením, když se na nás v budoucnu opět obrátíte. Přejeme, ať se daří a těšíme se na příště."

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page