top of page

Svatba na Dhiffushi & líbánky na Thinadhoo v hotelu Plumeria Maldives


Maledivy

Klient: Tom & Regi, Stařé Město, Termín: Srpen 2015, Lokace: Rashu Hiyaa at Dhiffushi, Maafushi, Plumeria Maldives at Thinadhoo

Markéta & Tomáš nám napsali: "Dobrý den Lucko, znovu Vám děkujeme za perfektně naplánovanou cestu na Maledivy. Měli jsme možnost poznat několik ostrovů a vidět tento úžasný tropický svět z různých perspektiv.

Zažili jsme zde úžasnou kombinaci dobrodružství a (jak s oblibou říkáme) chill out-u :) Důležitou součástí této cesty byla naše maledivská svatba, která se konala na sand banku uprostřed indického oceánu za západu slunce. Pro nás to byl velmi epický zážitek - vyloženě zážitková jízda na rychlo člunu, po příjezdu na sand bank pak procházka uličkou tvořenou místními ženami ve stylovém tradičním oblečením, které po nás z ošatek házeli květiny a za doprovodu bodu beru maledivské hudby hrané místními hudebníky na bubny jsme přišli k oltáři vyrobeného z palmového listí. Pokud někdo o svatbě na tropickém ostrově někdy alespoň uvažoval, tak naprosto doporučujeme.

Svatba - Maledivy

Dalším objeveným světem byl ten oceánský, který se dá objevit při šnorchlování a dalším levelem je pak potápění, které mě osobně zcela uchvátilo. Podmořský svět na Maledivách je nádherný! Doba dovolené 10 dní se nám zdála naprosto ideální. Doprava veřejnou lodí - ferry byla také pohodová, v každém případě při cestě na vzdálenější ostrovy doporučujeme zvážit speed boat.

Námi navštívené ostrovy: Male (hlavní město) - oblíbili jsme si restauraci Sea House Brasserie. V Male doporučujeme navštívit fruit market a prohlídnout si pár budov u pobřeží, ale jinak se není potřeba pouštět dále do centra. Opravdu přeplněné a předimenzované město.Hulhumale - nebo také Nové Male, zde je to už mnohem příjemnější, široké silnice a pohodový dopravní provoz. Také pěkné pláže, ale koupání pouze v oblečení. Nachází se zde letiště. Přespávali jsme zde noc před odletem.

Svatba - Maledivy

Maafushi - turisty oblíbený ostrov plný hotelů a lidí. Opravdu malá pláž na tolik turistů. Na tomto ostrově jsme přespali jednu noc a jsme rádi, že jsme viděli jak vypadá rozjetý cestovní ruch na lokálním ostrově. Ale opravdu to není ten ostrov, na kterém byste chtěli strávit dovolenou, pokud chcete zažít pravé Maledivy.

Svatba - Maledivy

Dhiffushi - úžasný ostrov, který jsme si opravdu oblíbili. Penzion Bibee na pláži je perfektním místem pro ubytování. Nádherná pláž se spoustou prostoru, oceánem plným barev a výhledem na rezort. Místní život je velmi poklidný, lidé velmi přátelští, místní děti za vámi utíkají, zdraví vás a mávají:) Ideální ostrov na nahlídnutí do života maledivanů a užívání si odpočinku na krásné pláži. Také jsem zde měli naši svatbu. Celkem jsme zde strávili 4 dny.

Líbánky - Plumeria Maldives

Thinadhoo (Vaavu atol) - pravý tropický ráj. Velká část ostrova je čistá džungle a místní pláže jsou dlouhé, plné zeleně, s výhledem na malé "trosečnické" ostrovy a hlavně s domácím korálovým útesem plným pestrobarevného podmořského života. Ideální místo na šnorchlování a potápění. Žije zde velmi málo lidí a vládne tady pohodová atmosféra. Luxusní hotel Plumeria je rájem pro pravé gurmány. Šéfkuchař nám přišel představit každé jídlo, které pro nás připravil a že se měl čím pochlubit. Personál hotelu byl velmi vstřícný a příjemný, připravili nám spoustu pěkných překvapení včetně bodu beru koncertu na přivítání i rozloučení. Děkujeme za zprostředkování tohoto fantastického zážitku :) V případě zájmu můžete poskytnout náš e-mail zájemcům o více informací kolem svatby nebo ostrovů, které jsme navštívili."

Tom & Regi

OWH odpovídá: "Moc děkujeme za "pár" krásných řádků. Jsme rádi, že jste měla krásný pobyt a nezapomenutelné zážitky. Zásnuby, svatby a líbánky milujeme!"

bottom of page