Turistická víza na Maledivy, registrační karta, Arrial Card, platnost pasu

Maledivy: Turistická víza, Traveller Health Declaration a cestovní doklady

V případě, že na Maledivy aktuálně cestujete jako turisté, ke vstupu do země potřebujete pouze roušku, platný cestovní pas, zpáteční letenku, voucher na ubytování, platební kartu s nějakou tou kačkou, výsledek negativního RT-PCR testu, který není starší než 96 hodin před nástupem do letadla a QR kód, který vygeneruje elektronický formulář Traveller Health Declaration. Ti, kteří už za sebou mají druhou dávku očkování proti Covid-19, od druhé dávky uběhlo už 14 dní, na cestu na Maledivy od 16. dubna 2021 již nepotřebují RT-PCR test. No ano, tak moc je to jednoduché! KOMPLETNÍ AKTUÁLNÍ PODMÍNKY POSTOVIDOVÉHO CESTOVÁNÍ NA MALEDIVY.

Platnost pasu při cestování na Maledivy 

Před cestou na Maledivy je potřeba zkontrolovat platnost cestovního pasu, popř. ostatních cestovních dokladů. Od 1. července 2020 již nemusí mít cestovní pas po návratu z Malediv platnost dalších 6 měsíců, ale stačí pouze 1 měsíc, tedy 30 dnů. Pozor ale, při cestování přes Emiráty, Katar a další země musíte mít pas platný min. dalších 6 měsíců od data vstupu, což znamená, že tato novinka z Malediv pro běžné smrtelníky postrádá smysl a využít ji mohou pouze ti, kteří na Maledivy letí private jety nebo přes destinace, které pravidlo pasu 6 měsíců po návratu nevyžadují. 

Před cestou na Maledivy dále doporučujeme pořídit si tištěné barevné kopie pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a itineráře a vzít je spolu s několika vašimi dokladovými fotografiemi a kopiemi voucherů s sebou. Tento set mějte také v online verzi, např. v podobě PDF nebo JPEG ve vašich mobilních zařízeních, tabletech nebo na cloudech (online úložištích). Nikdy nevíte, kdy přijdou vhod, například, při ztrátě nebo odcizení pasu. Identické kopie dokumentů dejte také svým nejbližším. Nahlaste jim jména a kontaktní údaje hotelů, kde budete ubytováni. Občas jim také pošlete zprávu nebo e-mail, že jste v pořádku.

Turistické vízum na Maledivy v 2021

Turistické vízum se uděluje na letišti po příletu na Maledivy. To znamená, že není nutné žádat o vízum předem. Nejde to. Turistické vízum se uděluje po dobu 30 dnů zdarma. 

 

Pro udělení víza je nutné mít platný cestovní pas, zpáteční letenku, voucher na ubytování, platební kartou s dostatečným obnosem, na pokrytí nákladů na účtu. Bez voucheru, dokladu o potvrzení ubytování vám imigrační víza neudělá a vrátí vás dalším letem tam, odkud jste přiletěli. Pro udělení turistického víza je také zapotřebí mít také QR kód, který jste získali vyplněním online zdravotního formuláře Traveller Health Declaration. 

Od. 1. 1. 2017 vešly v platnost změny v udělování prodloužení turistického víza o dalších 60 dní. V případě prodloužení turistického víza je nutné mít maledivského sponzora a vše si zajistit včas. Pokud nemáte maledivského sponzora a překročíte limit 30 dnů, zaplatíte vysokou pokutu a budete vyhoštěni. Možnost zákazu vstupu do země a to nadobro. Pokud jste na Maledivách strávili plných 30 dnů a chce strávit více, již nelze odletět na Srí Lanku a zpět. Pokud nemáte maledivského sponzora, po dovršení 30 dnů musíte odletět a vrátit se můžete až za dalších 30 dnů. Jedná se o opatření proti nelegálním pracovníkům a baťůžkářům.

 

Na základě turistického víza nesmíte být zaměstnáni. Pokud vás chytí, že na turistické vízum pracujete, vyhostí vás nadobro ze země. Info o dalších typech víz naleznete níže.

Business vízum na Maledivy a další víza

Co se týká dalších víz, jako například "business", které je potřeba pro každého, kdo na Maledivy zavítá za jakýmkoliv jiným účelem než dovolenkováním, jsme za úplatu, pokud s námi budete cestovat a pokud vaše cesta bude dávat smysl, ochotni vám víza zajistit. Na udělení business víza potřebujete maledivskou firmu, která se za vás zaručí a bude vás "sponzorovat" a maledivskou firmu, tu my máme. Další víza jako jsou např. studentská, manželská nebo pracovní povolení není nic jednoduchého získat.

Zdravotní karta Traveller Health Declaration 

Od začátku epidemie Coviďáka se na na příletu na Maledivy vyplňovala jednoduchá zdravotní karta. Nově je od znovuotevření Malediv, které proběhlo 15. července 2020, vyžadováno během 24 h. před příletem na Maledivy vyplnit online zdravotní kartu aneb Traveller Health Declaration. Karta se vyplňuje i na odletu z Malediv. V případě cestování s "other way holiday" vám s vyplněním karty rádi pomůžeme.

AKUTÁLNÍ PODMÍNKY VSTUPU NA MALEDIVY A INFO O COVID a OFICIÁLNÍ WEB IMIGRAČNÍHO

Registrační karta Arrival Card je nyní zrušena, nahradila ji Traveller Health Declaration!

Registrační karta měla od roku 2017 pouze jednu část, a to vstupní - ARRIVAL CARD. Odletová - DEPARTURE CARD byla zrušena. Registrační karta je v angličtině a je nezbytná pro imigrační úřad na Maledivách. Vyplnit je nutno údaje jako jméno, adresa, státní občanství, datum narození, číslo pasu, údaje o pobytu atd. Kartu, společně s pasem, voucherem (jakýmkoliv potvrzením, že máte zaplacené ubytování) a zpáteční letenkou, předložíte imigračnímu úřadu na letišti. VZOR REGISTRAČNÍ KARTY - ARRIVAL CARD.

Ztráta dokladů na Maledivách

Pokud na Maledivách ztratíte pas, nezačněte zmatkovat a zbytečně telefonovat domů. Prvním krokem, který musíte udělat je nahlásit ztrátu dokladů na nejbližší policejní stanici a získat policejní zprávu. Napište si vaše údaje jako název hotelu, telefonní číslo, faxové číslo, číslo pokoje, číslo průkazu totožnosti nebo cestovního pasu na kus papíru a poté zavolejte domů, nejspolehlivější osobě, kterou znáte. Všechny tyto údaje sdělte této osobě, včetně zaslání policejní zprávy faxem nebo e-mailem a nechte si od ní sdělit číslo jejího průkazu totožnosti nebo pasu, její jméno a příjmení. Požádejte tuto osobu, aby vašimi jmény kontaktovala imigrační úřad na Maledivách. A to faxem. Do faxu je nutné přiložit policejní zprávu, veškeré kontaktní informace, které jste daných osobách sdělili a vysvětlení dané situace.

Jelikož už na Maledivách působím nějaký ten pátek, přátelím se s poměrně dosti policisty a imigračními úředníky, včetně těch z vedení. Se ztrátou dokladů nebo komplikacemi jsme našim vlastním klientům velice rychle schopni pomoci. 

Kontaktní informace imigračního úřadu na Maledivách

Faxové číslo, na které je nutné poslat výše zmiňované dokumenty: +960 320 011, Telefon na vedení: +960 320 451


Výše zmiňované informace jsou oficiální informace z maledivského imigračního úřadu Departmant of immigration and emigration Republic of Maldives.

Vše o novém věrnostním programu Maldives Border Miles Loyalty Program.