Maledivy: Turistická víza, registrační karta (Arrival Card) a cestovní doklady

Platnost pasu a cestovní doklady potřebné na Maledivy, turistická víza a další víza, vstupní aneb registrační karta - Arrival Card, ztráta dokladů, kontaktní informace na imigrační a další důležité informace před cestováním na Maledivy.

Platnost pasu a cestovní doklady

Před cestou je třeba zkontrolovat si platnost cestovního pasu, popř. ostatních dokladů. Minimální platnost cestovního pasu je vyžadována ještě 6 měsíců po návratu z destinace. Doporučujeme pořídit si jejich barevné kopie (pas, občanský průkaz, řidičský průkaz, včetně itineráře) a vzít je, spolu s několika vašimi fotografiemi a kopiemi voucherů s sebou. Nikdy nevíte, kdy přijdou vhod. Identické kopie dokumentů dejte také svým nejbližším. Nahlaste jim jména a kontaktní údaje hotelů, kde budete ubytováni. Občas jim také pošlete zprávu nebo e-mail, že jste v pořádku.

Turistické vízum na Maledivy

Turistické vízum se uděluje na letišti po příletu na Maledivy. To znamená, že není nutné žádat o vízum předem. Nejde to. Turistické vízum se uděluje po dobu 30 dnů zdarma. Pro udělení víza je nutné mít platný cestovní pas (platný po dobu nejméně šesti měsíců po návratu z destinace), zpáteční letenku a dostatečné finanční prostředky na pokrytí nákladů na pobyt v zemi, v hotelu, penzionu, resortu nebo lodi, kde budete trávit dovolenou (to znamená min. 100 USD jako základ + dalších min. 50 USD na den) nebo voucher na ubytování. Bez voucheru, dokladu o potvrzení ubytování nebo dostatku cash vás nepustí přes imigrační a vrátí vás dalším letem tam, odkud jste přiletěli. Pokud předložíte voucher nebo potvrzení o ubytování, nemusíte dokládat, že s sebou máte dostatečnou finanční hotovost na pobyt. Pro udělení turistického víza je také zapotřebí mít vyplněnou registrační kartu (Arrival Card), kterou dostanete v letadle (pokud dojdou v letadle, tak na letišti), na základě, které dostanete vízum.

Od. 1. 1. 2017 vešly v platnost změny v udělování prodloužení turistického víza o dalších 60 dní. V případě prodloužení turistického víza je nutné mít maledivského sponzora a vše si zajistit včas. Pokud nemáte maledivského sponzora a překročíte limit 30 dnů, zaplatíte vysokou pokutu a budete vyhoštěni. Možnost zákazu vstupu do země a to nadobro. Pokud jste na Maledivách strávili plných 30 dnů a chce strávit více, již nelze odletět na Srí Lanku a zpět. Pokud nemáte maledivského sponzora, po dovršení 30 dnů musíte odletět a vrátit se můžete až za dalších 30 dnů. Jedná se o opatření proti nelegálním pracovníkům a baťůžkářům.

 

Na základě turistického víza nesmíte být zaměstnáni. Pokud vás chytí, že na turistické vízum pracujete, vyhostí vás nadobro ze země. 

Registrační karta - Arrival Card

Registrační karta má od roku 2017 pouze jednu část, a to vstupní - ARRIVAL CARD. Odletová - DEPARTURE CARD byla zrušena. Registrační karta je v angličtině a je nezbytná pro imigrační úřad na Maledivách. Vyplnit je nutno údaje jako jméno, adresa, státní občanství, datum narození, číslo pasu, údaje o pobytu atd. Kartu, společně s pasem, voucherem (jakýmkoliv potvrzením, že máte zaplacené ubytování) a zpáteční letenkou, předložíte imigračnímu úřadu na letišti. VZOR REGISTRAČNÍ KARTY - ARRIVAL CARD.

Business vízum na Maledivy a další víza

Co se týká dalších víz, jako "business", které je potřeba pro každého, kdo na Maledivy zavítá za jakýmkoliv jiným účelem než dovolenkováním, jsme za úplatu, pokud s námi budete cestovat a pokud vaše cesta bude dávat smysl, ochotni vám víza zajistit. Na udělení business víza potřebujete maledivskou firmu, která se za vás zaručí a bude vás "sponzorovat" a maledivskou firmu, tu my máme. Další víza jako jsou např. studentská, manželská nebo pracovní povolení není nic jednoduchého získat.

Ztráta dokladů na Maledivách

Pokud na Maledivách ztratíte pas, nezačněte zmatkovat a zbytečně telefonovat domů. Prvním krokem, který musíte udělat je nahlásit ztrátu dokladů na nejbližší policejní stanici a získat policejní zprávu. Napište si vaše údaje jako název hotelu, telefonní číslo, faxové číslo, číslo pokoje, číslo průkazu totožnosti nebo cestovního pasu na kus papíru a poté zavolejte domů, nejspolehlivější osobě, kterou znáte. Všechny tyto údaje sdělte této osobě, včetně zaslání policejní zprávy faxem nebo e-mailem a nechte si od ní sdělit číslo jejího průkazu totožnosti nebo pasu, její jméno a příjmení. Požádejte tuto osobu, aby vašimi jmény kontaktovala imigrační úřad na Maledivách. A to faxem. Do faxu je nutné přiložit policejní zprávu, veškeré kontaktní informace, které jste daných osobách sdělili a vysvětlení dané situace.

Jelikož už na Maledivách působím nějaký ten pátek, přátelím se s poměrně dosti policisty a imigračními úředníky, včetně těch z vedení. Se ztrátou dokladů nebo komplikacemi jsme našim klientům velice rychle schopni pomoci. Ostatním, tedy těm, kteří s námi necestují, nemáme důvod pomáhat. Byla bych vážně moc ráda, aby Ti, kteří s námi necestují, už konečně pochopili, že zadarmo ani kuře nehrabe.

Kontaktní informace imigračního úřadu na Maledivách

Faxové číslo, na které je nutné poslat výše zmiňované dokumenty: +960 320 011, Telefon na vedení: +960 320 451


Výše zmiňované informace jsou oficiální informace z maledivského imigračního úřadu Departmant of immigration and emigration Republic of Maldives.

Maledivy a vše o nich
Vše o Maledivách aneb kompletní informace o mém malém tropickém ráji.
Speciální nabídky dovolené
Speciální nabídky ubytování, dalších služeb a naše zájezdy.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené dle přání a vašich finančních možností.
Show More
  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Spojenými arabskými emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy, Srí Lanka a Emiráty by OWH

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday (OWH) 

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565, Skype: otherwayholiday 

E-mail: rezervace@owh.czinfo@otherwayholiday.com, Web: www.otherwayholiday.com

Otevírací doba: Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. českého času, Neděle: Pouze pro VIP

Kompletní kontakty, koncese, pojistka, smluvní podmínky atd.

​​

 

Maledivy / Pouze v případě mé přítomnosti v ráji

Lucie / Tel: +960 997 64 81, Siraaj / Tel.: +960 742 24 22 (OWH Collection Pvt. Ltd., Maledivy)

© ​Design webu, text a fotografie, to vše dělané s láskou k práci a hlavně k Maledivám by Lucie Mohelníková (2009 - 2019​). 

Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí!