top of page
Turistická víza na Maledivy, registrační karta, Arrial Card, platnost pasu

Maledivy: Turistická víza, Traveller Declaration (Imuga) a cestovní doklady 2022

V případě, že na Maledivy aktuálně cestujete jako turisté, ke vstupu do země potřebujete pouze platný cestovní pas (1 měsíc po návratu z Malediv, doporučujeme ale více.), zpáteční letenku, voucher na ubytování, platební kartu s nějakou tou kačkou a QR kód, který vygeneruje elektronický formulář Traveller Declaration (Imuga). No ano, tak moc je to jednoduché! KOMPLETNÍ AKTUÁLNÍ PODMÍNKY POSTOVIDOVÉHO CESTOVÁNÍ NA MALEDIVY.

Turistické vízum na Maledivy v 2022 a 2023

Turistické vízum se uděluje na letišti po příletu na Maledivy. To znamená, že není nutné žádat o vízum předem. Nejde to. Turistické vízum se uděluje po dobu 30 dnů zdarma. 

 

Pro udělení víza je nutné mít platný cestovní pas, zpáteční letenku, voucher na ubytování, platební kartou s dostatečným obnosem, na pokrytí nákladů na účtu. Bez voucheru, dokladu o potvrzení ubytování vám imigrační víza neudělá a vrátí vás dalším letem tam, odkud jste přiletěli. Pro udělení turistického víza je také zapotřebí mít také QR kód, který jste získali vyplněním online registračního formuláře Traveller Declaration (Imuga). 

Od. 1. 1. 2017 vešly v platnost změny v udělování prodloužení turistického víza o dalších 60 dní. V případě prodloužení turistického víza je nutné mít maledivského sponzora a vše si zajistit včas. Pokud nemáte maledivského sponzora a překročíte limit 30 dnů, zaplatíte vysokou pokutu a budete vyhoštěni. Možnost zákazu vstupu do země a to nadobro. Pokud jste na Maledivách strávili plných 30 dnů a chce strávit více, již nelze odletět na Srí Lanku a zpět. Pokud nemáte maledivského sponzora, po dovršení 30 dnů musíte odletět a vrátit se můžete až za dalších 30 dnů. Jedná se o opatření proti nelegálním pracovníkům a baťůžkářům.

 

Na základě turistického víza nesmíte být zaměstnáni. Pokud vás chytí, že na turistické vízum pracujete, vyhostí vás nadobro ze země. Info o dalších typech víz naleznete níže.

Business vízum na Maledivy a další víza

Co se týká dalších víz, jako například "business", které je potřeba pro každého, kdo na Maledivy zavítá za jakýmkoliv jiným účelem než dovolenkováním, jsme za úplatu, pokud s námi budete cestovat, a pokud vaše cesta bude dávat smysl, ochotni vám víza zajistit. Na udělení business víza potřebujete maledivskou firmu, která se za vás zaručí a bude vás "sponzorovat" a maledivskou firmu, tu my máme. Další víza jako jsou např. studentská, manželská nebo pracovní povolení není nic jednoduchého získat.

Maledivský registrační formulář / karta Traveller Declaration aneb Imuga 2022

Od začátku epidemie Coviďáka se na příletu na Maledivy vyplňovala jednoduchá zdravotní karta. Od znovuotevření Malediv, které proběhlo 15. července 2020, bylo během 24 h. před příletem na Maledivy a odletem z nich, vyžadováno vyplnění online zdravotní karty s názvem Traveller Health Declaration (Imuga). Karta se dle změn kovidových opatření měnila a aktualizovala, až se z ní při zrušení Nouzového stavu 14. března 2022 stala Traveller Declaration (Imuga). Online registrační kartu Traveller Declaration (Imuga), je nutné vyplnit během 72 h. před příletem na Maledivy a také při odletu z Malediv. Jedná se v podstatě o takový check-in a check-out, který nyní slouží k účelům imigračního úřadu na Maledivách, a také pro lepší počítání statistik příjezdů pro účely Ministerstva cestovního ruchu. V případě cestování s "other way holiday" pro vás máme připravený návod, jak formuláře vyplnit. 

AKUTÁLNÍ PODMÍNKY VSTUPU NA MALEDIVY A INFO O COVID a OFICIÁLNÍ WEB IMIGRAČNÍHO ÚŘADU NA MALEDIVÁCH

Registrační karta Arrival Card je zrušena a nahradila ji Traveller Declaration aneb Imuga

Registrační karta měla od roku 2017 pouze jednu část, a to vstupní - ARRIVAL CARD. Odletová - DEPARTURE CARD byla zrušena. Registrační karta byla v angličtině a byla nezbytná pro imigrační úřad na Maledivách. Vyplnit bylo nutné údaje jako jméno, adresa, státní občanství, datum narození, číslo pasu, údaje o pobytu atd. Karta se společně s pasem, voucherem na ubytování a zpáteční letenkou, předkládala imigračnímu úřadu na letišti. .

Platnost pasu při cestování na Maledivy 

Před cestou na Maledivy je potřeba zkontrolovat platnost cestovního pasu, popř. ostatních cestovních dokladů. Od 1. července 2020 již nemusí mít cestovní pas po návratu z Malediv platnost dalších 6 měsíců, ale stačí pouze 1 měsíc, tedy 30 dnů. Pozor ale, platnost pasu doporučujeme mít delší. Nikdy nevíte, co se vám cestou může přihodit! 

Před cestou na Maledivy dále doporučujeme pořídit si tištěné barevné kopie pasů, občanského průkazu, řidičského průkazu a itineráře a vzít je spolu s několika vašimi dokladovými fotografiemi a kopiemi voucherů s sebou. Tento set mějte také v online verzi, např. v podobě PDF nebo JPEG ve vašich mobilních zařízeních, tabletech nebo na cloudech (online úložištích). Nikdy nevíte, kdy přijdou vhod, například, při ztrátě nebo odcizení pasu. Identické kopie dokumentů dejte také svým nejbližším. Nahlaste jim jména a kontaktní údaje hotelů, kde budete ubytováni. Občas jim také pošlete zprávu nebo e-mail, že jste v pořádku.

Ztráta dokladů na Maledivách

Pokud na Maledivách ztratíte pas, nezačněte zmatkovat a zbytečně telefonovat domů. Prvním krokem, který musíte udělat je nahlásit ztrátu dokladů na nejbližší policejní stanici a získat policejní zprávu. Napište si vaše údaje jako název hotelu, telefonní číslo, faxové číslo, číslo pokoje, číslo průkazu totožnosti nebo cestovního pasu na kus papíru a poté zavolejte domů, nejspolehlivější osobě, kterou znáte. Všechny tyto údaje sdělte této osobě, včetně zaslání policejní zprávy faxem nebo e-mailem a nechte si od ní sdělit číslo jejího průkazu totožnosti nebo pasu, její jméno a příjmení. Požádejte tuto osobu, aby vašimi jmény kontaktovala imigrační úřad na Maledivách. A to faxem. Do faxu je nutné přiložit policejní zprávu, veškeré kontaktní informace, které jste daných osobách sdělili a vysvětlení dané situace.

Jelikož už na Maledivách působím nějaký ten pátek, přátelím se s poměrně dosti policisty a imigračními úředníky, včetně těch z vedení. Se ztrátou dokladů nebo komplikacemi jsme našim vlastním klientům velice rychle schopni pomoci. 

Kontaktní informace imigračního úřadu na Maledivách

Faxové číslo, na které je nutné poslat výše zmiňované dokumenty: +960 320 011, Telefon na vedení: +960 320 451


Výše zmiňované informace jsou oficiální informace z maledivského imigračního úřadu Departmant of immigration and emigration Republic of Maldives.

Vše o novém věrnostním programu Maldives Border Miles Loyalty Program.

Český honorární konzulát v Male, hlavní město, severní Male atol, Maledivy.jpg

Honorární konzulát České republiky na Maledivách

Od 17. června 2021 máme na Maledivách Honorární konzulát České republiky. Honorárním konzulem je můj maledivský známý Madeeh Jamal, se kterým jsme v přímém kontaktu již od jara 2021. V prosinci 2021 jsme se v jeho kanceláři v Male také setkali osobně a pohovořili o budoucí spolupráci v nadcházejících letech. Madeeha jsem měla tu čest přivítat v květnu 2022 v Praze a přátelsky si popovídat u večeře.

 

Kontakt: Honorární konzulát České republiky v Malé; e-mail: male@honorary.mzv.cz; telefon: +960 777 10 69; adresa: G. Lailac, Ameenee Goalhi, Male 20042.

 

V případě potíží na Maledivách je možné se na konzulát obrátit. Hlavním komunikačním kanálem ale zůstává české velvyslanectví v Novém Dillí v Indii, se kterým jsme od března 2021 rovněž ve spojení. 

bottom of page