Maledivy: Turistická víza, registrační karta (Arrival Card) a cestovní doklady

Platnost pasu a cestovní doklady potřebné na Maledivy, turistická víza a další víza, vstupní aneb registrační karta - Arrival Card, Health Declaration Form,  ztráta dokladů, kontaktní informace na imigrační a další důležité informace před cestováním na Maledivy.

Platnost pasu a cestovní doklady

Před cestou je třeba zkontrolovat si platnost cestovního pasu, popř. ostatních dokladů. Minimální platnost cestovního pasu je vyžadována ještě 6 měsíců po návratu z destinace. Od 1. července 2020 již nemusí mít cestovní pas po návratu z Malediv platnost dalších 6 měsíců, ale stačí pouze 1 měsíc, tedy 30 dnů. Pozor ale, při cestování přes Emiráty, Katar a další země musíte mít pas platný min. dalších 6 měsíců od data vstupu, což znamená, že tato novinka z Malediv pro běžné smrtelníky postrádá smysl a využít ji mohou pouze ti, kteří na Maledivy letí private jety nebo přes destinace, které pravidlo pasu 6 měsíců po návratu nevyžadují. Platí tedy, že pas musí mít platnost po návratu z Malediv min. 6 měsíců. Doporučujeme pořídit si jejich barevné kopie (pas, občanský průkaz, řidičský průkaz, včetně itineráře) a vzít je, spolu s několika vašimi fotografiemi a kopiemi voucherů s sebou. Nikdy nevíte, kdy přijdou vhod. Identické kopie dokumentů dejte také svým nejbližším. Nahlaste jim jména a kontaktní údaje hotelů, kde budete ubytováni. Občas jim také pošlete zprávu nebo e-mail, že jste v pořádku.

Turistické vízum na Maledivy

Turistické vízum se uděluje na letišti po příletu na Maledivy. To znamená, že není nutné žádat o vízum předem. Nejde to. Turistické vízum se uděluje po dobu 30 dnů zdarma. Pro udělení víza je nutné mít platný cestovní pas, zpáteční letenku a dostatečné finanční prostředky na pokrytí nákladů na pobyt v zemi, v hotelu, penzionu, resortu nebo lodi, kde budete trávit dovolenou (to znamená min. 100 USD jako základ + dalších min. 50 USD na den) nebo voucher na ubytování. Bez voucheru, dokladu o potvrzení ubytování nebo dostatku cash vás nepustí přes imigrační a vrátí vás dalším letem tam, odkud jste přiletěli. Pokud předložíte voucher nebo potvrzení o ubytování, nemusíte dokládat, že s sebou máte dostatečnou finanční hotovost na pobyt. Pro udělení turistického víza je také zapotřebí mít vyplněnou registrační kartu (Arrival Card), kterou dostanete v letadle (pokud dojdou v letadle, tak na letišti), na základě, které dostanete vízum. Arrival Card nyní nahrazuje online Health Declaration Form.

Od. 1. 1. 2017 vešly v platnost změny v udělování prodloužení turistického víza o dalších 60 dní. V případě prodloužení turistického víza je nutné mít maledivského sponzora a vše si zajistit včas. Pokud nemáte maledivského sponzora a překročíte limit 30 dnů, zaplatíte vysokou pokutu a budete vyhoštěni. Možnost zákazu vstupu do země a to nadobro. Pokud jste na Maledivách strávili plných 30 dnů a chce strávit více, již nelze odletět na Srí Lanku a zpět. Pokud nemáte maledivského sponzora, po dovršení 30 dnů musíte odletět a vrátit se můžete až za dalších 30 dnů. Jedná se o opatření proti nelegálním pracovníkům a baťůžkářům.

 

Na základě turistického víza nesmíte být zaměstnáni. Pokud vás chytí, že na turistické vízum pracujete, vyhostí vás nadobro ze země. Info o dalších typech víz naleznete níže.

Business vízum na Maledivy a další víza

Co se týká dalších víz, jako "business", které je potřeba pro každého, kdo na Maledivy zavítá za jakýmkoliv jiným účelem než dovolenkováním, jsme za úplatu, pokud s námi budete cestovat a pokud vaše cesta bude dávat smysl, ochotni vám víza zajistit. Na udělení business víza potřebujete maledivskou firmu, která se za vás zaručí a bude vás "sponzorovat" a maledivskou firmu, tu my máme. Další víza jako jsou např. studentská, manželská nebo pracovní povolení není nic jednoduchého získat.

Zdravotní karta - Health Declaration Form Maldives

Od začátku epidemie Coviďáka se na na příletu na Maledivy vyplňovala jednoduchá zdravotní karta. Nově je od znovuotevření Malediv, které proběhlo 15. července 2020, vyžadováno 24 h. před příletem na Maledivy vyplnit online zdravotní kartu aneb Health Declaration Form. Karta se vyplňuje i na odletu z Malediv. V případě cestování s "other way holiday" vám s vyplněním karty rádi pomůžeme.

AKUTÁLNÍ PODMÍNKY VSTUPU NA MALEDIVY A INFO O COVID a OFICIÁLNÍ WEB IMIGRAČNÍHO

Registrační karta - Arrival Card - Dočasně pozastavena, nahradil ji Health Decl. Form

Registrační karta má od roku 2017 pouze jednu část, a to vstupní - ARRIVAL CARD. Odletová - DEPARTURE CARD byla zrušena. Registrační karta je v angličtině a je nezbytná pro imigrační úřad na Maledivách. Vyplnit je nutno údaje jako jméno, adresa, státní občanství, datum narození, číslo pasu, údaje o pobytu atd. Kartu, společně s pasem, voucherem (jakýmkoliv potvrzením, že máte zaplacené ubytování) a zpáteční letenkou, předložíte imigračnímu úřadu na letišti. VZOR REGISTRAČNÍ KARTY - ARRIVAL CARD.

Ztráta dokladů na Maledivách

Pokud na Maledivách ztratíte pas, nezačněte zmatkovat a zbytečně telefonovat domů. Prvním krokem, který musíte udělat je nahlásit ztrátu dokladů na nejbližší policejní stanici a získat policejní zprávu. Napište si vaše údaje jako název hotelu, telefonní číslo, faxové číslo, číslo pokoje, číslo průkazu totožnosti nebo cestovního pasu na kus papíru a poté zavolejte domů, nejspolehlivější osobě, kterou znáte. Všechny tyto údaje sdělte této osobě, včetně zaslání policejní zprávy faxem nebo e-mailem a nechte si od ní sdělit číslo jejího průkazu totožnosti nebo pasu, její jméno a příjmení. Požádejte tuto osobu, aby vašimi jmény kontaktovala imigrační úřad na Maledivách. A to faxem. Do faxu je nutné přiložit policejní zprávu, veškeré kontaktní informace, které jste daných osobách sdělili a vysvětlení dané situace.

Jelikož už na Maledivách působím nějaký ten pátek, přátelím se s poměrně dosti policisty a imigračními úředníky, včetně těch z vedení. Se ztrátou dokladů nebo komplikacemi jsme našim klientům velice rychle schopni pomoci. Ostatním, tedy těm, kteří s námi necestují, nemáme důvod pomáhat. Byla bych vážně moc ráda, aby Ti, kteří s námi necestují, už konečně pochopili, že zadarmo ani kuře nehrabe.

Kontaktní informace imigračního úřadu na Maledivách

Faxové číslo, na které je nutné poslat výše zmiňované dokumenty: +960 320 011, Telefon na vedení: +960 320 451


Výše zmiňované informace jsou oficiální informace z maledivského imigračního úřadu Departmant of immigration and emigration Republic of Maldives.

Vše o novém věrnostním programu Maldives Border Miles Loyalty Program.

Maledivy a vše o nich
Vše o Maledivách aneb kompletní informace o mém malém tropickém ráji.
Speciální nabídky dovolené
Speciální nabídky ubytování, dalších služeb a naše zájezdy.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené dle přání a vašich finančních možností.
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP