Koronavirus (Coronavirus) SARS-CoV-2 a COVID-19 na Maledivách aktuálně 

Denně nebo dle změn přinášíme aktualizované informace o výskytu koronaviru SARS-COV-2 a onemocnění COVID-19 na Maledivách, a to již od 30. ledna 2020. Byli jsme první, kdo o výskytu koronaviru SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19 na Maledivách začal informovat českou a slovenskou veřejnost a i nadále v tom pokračujeme. Informace o koronaviru a vše kolem něho pochází z maledivských oficiálních vládních zdrojů a také z vlastní zkušenosti.

Aktualizováno: 5. 8. 2020.

Aktuální informace z Malediv - Znovuotevření maledivských hranic

Oficiální otevření maledivských hranic pro běžné smrtelníky: 15. července 2020. Pozor, Maledivy stále nejsou na seznamu EU jako bezpečná a ani nebezpečná destinace. O této skutečnosti se aktuálně jedná v EU parlamentu. Avšak i přes tuto skutečnost byli Češi mezi prvními hosty Malediv dne 15. července 2020. MZV cestování na Maledivy nezakazuje, ale ani nedoporučuje.

Do 14. července 2020 byly Maledivy dostupné pouze pro nejbohatší a bylo povoleno pouze přistání private jetů a kotvení luxusních jachet. 15. června 2020 došlo k uvolnění přísné karantény a začalo postupné rozvolňování, které je podobné jako u nás. Nouzový stav stále trvá a jeho platnost se zatím prodlužuje každých 14 dní.

Zaměstnancům resortů bylo teprve začátkem června povoleno se vrátit zpět do resortů. Znamená to tedy, že se vše začíná pomalu probouzet. Pozor ale! Ne všechny resorty budou ihned otevřeny. Mnoho resortů bude uzavřeno celou dešťovou sezónu, a to například z důvodů rekonstrukce. Seznam resortů a jejich znovuotevření najdete níže, ale zatím není 100%. Ne všechny resorty zatím poskytly informace o jejich znovuotevření a hlavně data otevření se za pochodu mění!!!

Obnovené letecké spoje na Maledivy

Kompletní obnovení leteckých spojů nejenom z Prahy na Maledivy je stále tak trošku ve hvězdách. Zatím víme, že více letů než z Prahy, bude v nadcházejících pár měsících dostupných z Německa nebo Rakouska. Vše se ale bude postupně vracet do normálu.

Qatar Airways z Prahy na Maledivy létají od července 2020. Některé lety budou kombinované s leteckou společností Lufthansa. Od srpna by mělo přibýt více letů. POZOR! Nezapomeňte si nastudovat, jaká opatření a omezení je nutné dodržovat v případě přestupu v Kataru!

Emirates z Prahy na Maledivy začínají létat od srpna 2020. Některé lety budou kombinované s leteckou společností Fly Dubai. Zatím 3x týdně. Od prosince by mělo být vše v normálu. POZOR! Od 01.08.2020 musí mít všechny osoby starší 12 let, které cestují do/z Dubaje nebo v Dubaji pouze přestupují negativní osvědčení na COVID-19. Testy musí být provedeny maximálně 96 hodin před odletem. Další informace týkající se vstupních požadavků pro cesty do Dubaje.
 

Turkish Airlines by z Prahy na Maledivy měly začít létat od července 2020. POZOR! Nezapomeňte si nastudovat, jaká opatření a omezení je nutné dodržovat v případě přestupu v Istambulu!

Obnovené letecké spoje na Maledivy

- Obnovení leteckých spojů na Maledivy od 15. července 2020. Pozor, nejedná se o lety z Prahy! Jedná se o lety z různých destinací. Aerolinky budou lety a odletová letiště postupně přidávat.

 • Emirates: 1x denně

 • Qatar Airways: 1x denně

 • Etihad Airways: 2x týdně

 • Hong Kong Airlines: 2x týdně

 • IndiGo: 2x denně

 • Singapore Airlines: 1x denně

 • Silk Air: 2x denně

 • Turkish Airlines: 5x týdně / 2x denně

Aktuálně výhodné letenky na Maledivy nabízí Qatar Airways a Lufthansa. Ceny kolem 15 000 Kč. S koupí neváhejte. Přebookovat se dají vždy. Vše o letenkách a běžných cenách letenek na Maledivy.

PCR testy na pražském letišti Václava Havla / Ruzyni a návrat do ČR

Nově letiště Václava Havla nabízí ve spolupráci s akreditovanou laboratoří GHC Genetics testování formou PCR testů. Otestovat se mohou jak cestující, tak široká veřejnost. Návštěvníci letiště mohou využít odběrové místo ve spojovací chodbě mezi Terminálem 1. Otevřeno je denně od 4:00 hodin ráno do půlnoci. Další dvě místa se nacházejí v neveřejné části obou letištních terminálů před pasovou kontrolou, která jsou otevřená dle aktuální potřeby. Cena za PCR test na koronavirus je 1750 korun. Výsledek testovaný dostane prostřednictvím e-mailu maximálně do 12 hodin od odběru vzorku. K dispozici je také služba expresního testování, kdy jsou výsledky testovanému sděleny do 3 hodin. Cena rychlotestu je 7 500 Kč.

Nezapomeňte, že při návratu do ČR stále platí různá omezení a opatření! Ministerstvo zdravotnictví dne 30. června 2020 vydalo nové ochranné opatření, které stanovuje podmínky pro vstup osob na území České republiky s účinností od 1. července 2020. Předložit test nebo podstoupit karanténu musejí jen ty osoby, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14ti dnech na území států, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 (tzv. červené země). Maledivy stále nejsou na seznamu EU. Aktuálně o nich jedná evropský parlament.Testy na COVID-19 nehradí žádná pojišťovna a ani stát a bude si jej muset uhradit sami. Kompletní informace o vstupu do ČR platné od 1. července 2020

Cestovní pojištění a léčebné výlohy spojené s COVID-19 nově nabízí naše partnerská pojišťovna ERV Evropská pojišťovna.

Před cestou na Maledivy již od ledna 2020 z vlastní zkušenosti doporučujeme

Před cestou je dobré pořídit si roušku anebo respirátor. Dalším vhodným pomocníkem při cestování je antibakteriální gel a vlhčené ubrousky nebo chirurgické rukavice. Doporučujeme také vhodné cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu nebo pobytu. 

Bezpečnostní a preventivní procesy proti COVID-19 na Maledivách aktuálně

Aktuální procedury a opatření dle průvodce vydaného 23. června 2020 maledivskou vládou a Ministerstvem cestovního ruchu na Maledivách:

Přílet a letiště

- V letadle nebo nebo na letišti Velana International Airport či jiném mezinárodním maledivském letišti, kde probíhá váš první vstup do země, se stále vyplňuje příletová karta jako tomu bylo v minulosti, na jejíž základě dostanete víza, která jsou stejně tak, jako tomu bylo v minulosti zdarma.

- 24 h. před příletem na Maledivy musí každý vyplnit online zdravotní kartu aneb Traveler Health Declaration. Tato zdravotní karta se vyplňuje i na odletu, a to buď online nebo pokud zapomenete, tak papírová ne letišti! V případě cestování s "other way holiday" vám s vyplněním karty rádi pomůžeme.

- Všem cestovatelům bude měřena tělesná teplota.

- Testy na Coviďáka na příletu nejsou vyžadovány.

- Cestovatelům prokazujícím symptomy COVID-19 bude proveden PCR test. V případě cestování ve skupině, test podstoupí celá skupina. Budou prováděny také náhodné testy. V případě pozitivního testu si bude moc cestovatel vybrat, zda bude pokračovat do resortu, hotelu nebo penzionu a bude izolován tam anebo do izolace stanovené vládou. Je možné, že lodě a hotely a penziony na obydlených ostrovech cestovatele, kteří jsou pozitivní odmítnou a tito cestovatelé budou muset pokračovat do státem provozovaných izolací. Cestovatelé, kteří čekají na výsledky testu budou ubytování v tranzitních ubytovacích kapacitách (Male nebo HulhuMale).

- Povinný sociální distance 1 m a rouška nebo respirátor. Mytí rukou, dezinfekce rukou a hygiena.  

- Všichni návštěvníci Malediv si musí povinně nainstalovat aplikaci pro sledování kontaktů „Trace Ekee“ při příjezdu nebo před příjezdem do země.

Vyzvednutí zavazadel

- U pásů je nutné dodržovat sociální distanc 1 m.

 

Vyzvednutí cestovatelů na letišti

- Všichni cestující jsou povinni na letišti potkat zástupce cestovních kanceláří a agentur, resortů, hotelů nebo penzionů a vyplnit s nimi jednoduchý formulář o pobytu a kontakty.

 

Doprava a cestování mezi ostrovy

- Cestování mezi obydlenými ostrovy nebo mezi obydlenými ostrovy a resorty zatím není povoleno. Je možné, že se opatření uvolní 1. září 2020. Vše se ale může změnit. Osobně si myslím, že bude cestování mezi ostrovy obnoveno až před začátkem sezóny po novém roce.

- Jakákoliv doprava musí být zajištěna pouze prostřednictvím cestovních kanceláří a agentur, resortů, hotelů a penzionů!!!

- V dopravních prostředcích je vyžadován sociální distance 1 m, dezinfekce rukou a rouška nebo respirátor.

- Cestovatelé pozitivní na COVID-19 musí být do cílové destinace převezeni soukromým transferem, který jsou povinni sami uhradit.

 

Výlety na ostrovy a exkurze a aktivity

- Stále je zakázáno cestování mezi ostrovy a kombinace ostrovů. Tzn. výlety z obydlených ostrovů na resorty a z resortů na obydlené ostrovy jsou zakázány. Zakázaná je také návštěva hlavního města Male nebo přilehlých městských ostrovů Hulhumale a Vilingili.

Ubytovací kapacity

Tranzitní hotely a penziony v Male, na Hulhumale a Hulhule (letiště)

- V případě nutnosti pobytu v tranzitním hotelu nebo penzionu v Male, na Hulhumale nebo v Hulhule nesmí host vycházet z hotelu a musí zůstat pouze v prostorách hotelu dokud není dopraven zpět na letiště ke svému odletu. Na procházku po ostrově nebo na výlet do Male a okolí až do odvolání nesmíte!

- Restaurace a další příslušenství tranzitních hotelů a penzionů mohou využívat pouze tranzitní hosté.

- Pozor! K ubytování tranzitních hostů zatím dostalo povolení jenom 10 penzionů a hotelů. Seznam níže. 

Resorty

- Check-in: Všichni cestovatelé musí dodržovat pokyny personálu.

- Všechny ubytovací kapacity musí dodržovat státem vydaná nařízení.

- Jsou vyžadovány vysoká hygienická opatření, sociální distance a nošení roušek nebo respirátorů.

- Každá ubytovací kapacita musí mít vyhrazený prostor pro izolaci pozitivních cestovatelů.

- V případě pozitivity během pobytu je nutné následovat pokyny personálu.

- Check-out: Všichni cestovatelé musí dodržovat pokyny personálu.

Hotely a penziony na obydlených lokálních ostrovech

- Otevření penzionů a hotelů na obydlených ostrovech je zatím ve hvězdách. Obydlené ostrovy měly být původně otevřeny 1. srpna 2020, ale maledivská vláda se rozhodla jejich otevření odložit. 15. srpna 2020 by mělo být publikované nové datum. Osobně si myslím, že se otevření posune na 1. září nebo na 1. října 2020. Je ale možné, že to bude i déle. O této skutečnosti maledivská vláda aktuálně jedná.  Vše bude záležet na dalším vývoji Coviďáka.

- Check-in: Všichni cestovatelé musí dodržovat pokyny personálu.

- Všechny ubytovací kapacity musí dodržovat státem vydaná nařízení.

- Jsou vyžadovány vysoká hygienická opatření, sociální distance a nošení roušek nebo respirátorů.

- Musí být zapisovány informace o navštívených místech, jako např. restaurace, obchody atd.

- Každá ubytovací kapacita musí mít vyhrazený prostor pro izolaci pozitivních cestovatelů.

- V případě pozitivity během pobytu je nutné následovat pokyny personálu.

- Check-out: Všichni cestovatelé musí dodržovat pokyny personálu.

Potápěčské a turistické lodě, jachty a katamarány

- Hosté lodí musí být po příletu hned eskortování na loď a čas do odletu také musí strávit na lodi. 

- Výlety a exkurze na obydlené ostrovy, resorty nebo na městské ostrovy nejsou možné.

 

Letiště a odlet z Malediv

- Před vstupem na letiště bude všem měřena tělesná teplota. 

- Nově je nutné být na letišti už 4 hodiny před odletem!!! 

- Znovu se online vyplňuje "zdravotní karta". Jedná se o pár info o cestujících a o tom, kde jste se v posledních dnech skutečně pohybovali. Není to nic složitého. 

PCR Test na mezinárodním letišti Velana International Airport

- V případě potřeby je možné nechat si na letišti Velana udělat PCR testy. Výsledky trvají 24 až 48 hodin. Testy se posílají do třech různých nemocnic a ceny testů se pohybují od 490 do 2 000 MVR. Některé resorty postupně zavádí PCR testy, a to buď zdarma nebo za poplatek přímo na resortech a vy tak nemusíte nikam cestovat. Detailnější informace poskytujeme pouze našim klientům. 

Úmrtí klienta s Coviďákem na Maledivách

- V případě, že klient s Coviďákem na Maledivách zemře v době vládních opatření, jeho tělo bude pohřbeno na hřbitově na městském ostrově Hulhumale bez možnosti repatriace zpět do vlasti. Troška černého humoru. Napadá mě spousta pozitiv. Kdo může říct: "Letím na hřbitov na Maledivy." Standardně je pohřbívání cizinců na Maledivách zakázáno. I já si kdysi přála být jednou pohřbená na Maledivách, než jsem zjistila, že to není možné.

 

Uvolnění nařízených opatření

- Uvolnění nařízených opatření by mělo proběhnout 1. září 2020. Vše bude záležet na vývoji situace. Zatím to na to nevypadá.

- Otevření resortů, marín, lodí a ubytovacích kapacit na neobydlených ostrovech (resorty): 15. července 2020

- Otevření hotelů a penzionů na obydlených ostrovech: 1. srpna 2020. Termín bude pravděpodobně změněn na pozdější! Osobně tipuji říjen 2020.

KOMPLETNÍ PRŮVODCE OPATŘENÍ NA MALEDIVÁCH V ANGLICKÉM JAZYCE

Jak říkám již od května 2020, kdy se ještě nic nevědělo a nebylo potvrzené, pokud nejste miliardář s private jetemna Maledivy doporučuji cestovat až od září nebo října 2020, kdy již bude otevřena většina ubytovacích kapacit, létat většina spojů a budou se uvolňovat přísná opatření.

Seznam postupně se otevírajících resortů

Od 15. července nebo během července 2020

 • Constance Halaveli

 • Banyan Tree Vabbinfaru

 • Angsana Ihuru

 • Angsana Velavaru (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Grand Park Kodhipparu Maldives

 • Furaveri Island Resort & Spa 

 • Fihalhohi Island Resort

 • Noku Maldives

 • Cocoon Maldives

 • You & Me by Cocoon Maldives (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Lily Beach Resort & Spa (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Four Seasons Resort Maldives at Landaa Giraavaru (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Four Seasons Resort Maldives at Kuda Huraa (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Four Seasons Private Island Maldives at Voavah

 • Taj Coral Reef Resort & Spa

 • Taj Exotica Maldives Resort & Spa

 • The Residence Maldives at Dhigurah

 • SAii Lagoon Maldives

 • Hard Rock Hotel Maldives

 • LUX* North Male Atoll Resort & Villas (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Soneva Fushi (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Soneva Jani

 • Rahaa Resort

 • Cinnamon Dhonveli Maldives

 • Cinnamon Hakuraa Huraa Maldives

 • Cinnamon Velifushi

 • Amaya Kuda Rah

 • Velaa Private Island Maldives (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Paradise Island Resort & Spa

 • Kudafushi Resort and Spa

 • Six Senses Laamu 

 • Olhuveli Beach & Spa (V provozu i během uzavření Malediv)

 • Ayada Maldives

 • Oblu By Atmosphere at Helengeli (V provozu i během uzavření Malediv) 

 • Oblu Select by Atmosphere at Sangeli

 • Ozen by Atmosphere at Maadhoo 

 • Amilla Fushi Maldives

 • Ellaidhoo Maldives By Cinnamon

 • Gangehi Island Resort

 • Mercure Maldives Kooddoo

 • One & Only Reethi Rah, Maldives

 • Iti Maafushivaru (Twin Island Resort)

 • Dhiggiri Tourist Resort

 • Raddison Blue Resort

 • Varu Island Resort

 • Adaaran Prestige Vadoo

 • Vakkaru Maldives

 

Od 1. srpna nebo během srpna 2020

 • Cheval Blanc Randheli

 • Joali Maldives

 • Robinson Club Noonu

 • Centara Ras Fushi

 • Centara Grand Island Resort & Spa

 • Emerald Maldives Resort & Spa

 • Mercure Maldives Kooddoo Resort

 • One&Only Reethi Rah

 • Dusit Thani Maldives

 • LUX* South Ari Atoll Resort & Villas

 • Bandos

 • Coco Bodu Hithi

 • Coco Palm Dhuni Kolhu

 • Equator Village Maldives

 • Six Senses Laamu

 • Sun Island Resort & Spa

 • Waldorf Astoria Ithaafushi

 • Sun Aqua Iru Veli

 • The Sun Siyam Iru Fushi

 • Biyadhoo Island Resort

 • Nika Island Resort

 • Mercure Maldives Kooddoo

 

Od 1. září nebo během září 2020

 • Vilamendhoo

 • Meeru

 • Kuredu

 • Innahura

 • Komandhoo

 • Veligandu

 • Kagi

 • Hurawalhi

 • Kudadoo Private

 • Kandima Maldives

 • Hideaway Beach Resort & Spa Maldives

 • Gili Lankanfushi Maldives

 • Kagi Maldives Spa Island

 • Filitheyo Island Resort

 • Pullman Maldives Maamutaa

 • Amari Havodda Maldives

 • Constance Moofushi Maldives

 • Holiday Inn Resort Kandooma Maldives

 • Embudu Village

 • Summer Island Maldives

 • Mirihi Island Resort

 • Dhigufaru Island Resort

 • Sun Island

 

Od 1. října 2020

 • The Westin Maldives Miriandhoo Resort

 • ROBINSON Club Maldives

 • Outrigger Konotta Maldives

 • Rihiveli The Dream

 • Kurumba Maldives

 • Velassaru Maldives

 • Kuramathi Maldives

 • Kandolhu Maldives

 • Dhigali Maldives

 • Faarufushi Maldives

 • Seaside Finolhu

 • Fushifaru Maldives

 • Medhufushi Island Resort

 • The Residence Maldives at Falhumaafushi

 • The St. Regis Maldives Vommuli Resort

 • JA Manafaru

 • Kanuhura Maldives

 • W Maldives

 • Baglioni Resort Maldives

 • Amilla Fushi Maldives Resort and Residences

 • Ozen Reserve Vittaveli

 • The Sun Siyam Iru Fushi

 • Sun Aqua Vilu Reef

 • Reethi Faru

 • Baros

 • Angaga Island Resort & Spa

 • Dreamland The Unique Sea & Lake Resort Spa

 • Safari Island Maldives

 • Royal Island

 • Anantara Kihavah Villas

 • Raffles at Meradhoo

 • Naladhu Private Island

Od 1. listopadu nebo během listopadu 2020

 • Fun Island

 

Resort Holiday Island bude otevřen až během roku 2021, jelikož tu aktuálně probíhá velká rekonstrukce. Datum otevření ještě není znám.

Seznam aktuálně otevřených tranzitních hotelů a penzionů

Male

Maagiri

Hotel Jen

Beehive

Unima Grand

Hulhumale

H78 

Noomoo

Crystal Beach Inn

Season Holidays (náš partnerský)

Awsome Suite

Hulhule

Hulhule Island Hotel

Ceny dovolené na Maledivách po Covid-19 a zadání poptávek

Aktuálně nám z ubytovacích kapacit postupně přichází nabídky a nové platební a storno podmínky, které jsou  do konce roku 2020 mnohem mírnější než v předchozích letech. Ceny ale nebudou výrazně nižší, než jaké jsme znaly z předchozích let, jednoduše to vzhledem k nákladům a dovozu potravin na Maledivy nelze. Naopak se na Maledivách ceny potravin atd. zdražují, jako tomu je u nás. Většinu speciálních nabídek očekáváme během července, srpna a září. 

 

Od 1. července 2020 již znovu přijímáme poptávky a rezervace. Ubytovací kapacity se pomalu probouzí k životu. 

Opakuji, pokud nejste miliardář s vlastním private jetem, doporučuji plánovat dovolenou na Maledivy až od října 2020, a to z důvodů obnovení leteckých spojů a otevření všech ubytovacích kapacit. 

Koronavirus SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19 na Maledivách aktuálně 🤒🤧😷

Od 25. 5. 2020 je možné sledovat aktuální stav Coviďáka v přehledném online grafu na webu Ministerstva zdravotnictví Malediv.

 

Vzhledem k této skutečnosti již denně nebudu na náš web a ani na sociální sítě tyto informace přidávat a spamovat tak vaše zdi. Denní aktualizace případů od počátku Coviďáka jsem lehce promázla a níže nechala pouze důležité, užitečné a zajímavé.

24. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 116 (68 cizinců (většina Bangladéšané) a 48 místních, kteří se vrátili z ciziny nebo žiji v lokalitě Male); Nové případy za posledních 24 h.: -; Podezření: 2; Aktivní případy: 102 + 2 Italové mimo Maledivy; V karanténě: 1 546; Izolováno: 188; V nemocnici: 1; Plně uzdraveno: 16; Zemřelo: 0

21. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 82 (44 cizinců (většina Bangladéšané) a 38 místních, kteří se vrátili z ciziny nebo žiji v lokalitě Male); Nové případy za posledních 24 h.: -; Aktivní případy: 64 + 2 Italové mimo Maledivy; V karanténě: 1 145; Izolováno: 114; V nemocnici: 1; Plně uzdraveno: 16; Zemřelo: 0

19. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 51 (19 cizinců a 32 místních, kteří se vrátili z ciziny nebo žiji v lokalitě Male); Nové případy za posledních 24 h.: 7; Aktivní případy: 34 + 2 Italové mimo Maledivy; V karanténě: 1 081; Izolováno: 75; V nemocnici: 1; Plně uzdraveno: 16; Zemřelo: 0

17. 4. 2020

Byla vyhlášena 14 denní karanténa v oblasti Male', a to hlavního města Male' a městských ostrovů Hulhumale' a Villimale (Villingili) a industriálního ostrova a skládky Thilafushi a spustilo se masovější testování.

15. 4. 2020

Byl potvrzen první případ onemocnění COVID-19 v hlavním městě Male, a to u místního obyvatele. Trasováním se zjistil pacient 0, který neměl ani ponětí, že je nakažen, protože neměl žádné příznaky. Pacient 0 je místní delegát. Než jsem z Malediv odlétala, říkala jsem jim, že to někdo z delegátů roznese do Male, na Hulhumale a dál, aniž by o tom věděl. Maledivci se mě smáli. Zase došlo na má slova. Osobně si myslím, že jsem se v minulých měsících s COVID-19 už setkala, a to nejenom na Maledivách. 

11. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 19 (15 cizinců a 4 místní, kteří se vrátili z ciziny); Nové případy za posledních 24 h.: 0; Aktivní případy: 4 (z toho 2 Italové mimo Maledivy); V karanténě: 867; Izolováno: 11; V nemocnici: aktuální informace nejsou dostupné; Plně uzdraveno: 13; Zemřelo: 0

Na Maledivách se aktuálně nachází velké množství milionářů a miliardářů, kteří sem připluli na svých luxusních jachtách anebo přiletěli v soukromých letadlech. Některé resorty jsou pronajaty na jeden až tři měsíce jako dočasné luxusní domovy. Během totálního uzavření hranic na Maledivách dobrovolně zůstalo kolem 500 turistů.

1. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 19 (15 cizinců a 4 místní, kteří se vrátili z ciziny); Nové případy za posledních 24 h.: 1; Aktivní případy: 4 + 2 Italové mimo Maledivy); V karanténě: 862; Izolováno: 15; V nemocnici: aktuální informace nejsou dostupné; Plně uzdraveno: 13; Zemřelo: 0

29. 3. 2020 - VYJÁDŘENÍ CA & CK OTHER WAY HOLIDAY K AKTUÁLNÍ SITUACI

Na internetu se začaly rojit články o uzavřených cestovkách, nekomunikaci s klienty a podobně. CA & CK other way holiday není takovou cestovkou!!! Nejsme ani členem žádné asociace, jedeme si na vlastní triko a svým vlastním stylem! S našimi klienty jednáme na rovinu a staráme se o ně, ať se děje cokoliv. Na telefonu a e-mailu jsme neustále. Na nikoho jsme se nevykašlali a i nadále řešíme přerezervace termínů a další věci s tímto spojené. O všechny naše klienty bylo postaráno a všichni se v pořádku vrátili domů. Já sama jsem na Maledivách zůstala do té doby, než odletěl náš polední klient, a to do 21. 3. 2020. Prosím, neházejte všechny CA & CK do jednoho pytle!!! Je velký rozdíl mezi malou rodinnou a specializovanou CA & CK, která svou práci dělá, byť sice také pro zisk (něco jíst musíme), ale s láskou a péči a rozdíl mezi obří CA & CK, která svou práci dělá pouze pro zisk a více na kvantitu než na kvalitu! Jsme tu pro vás neustále a budeme se snažit přežít a být tu i po COVID-19. "COVID-19 nás snad nedostane!" Resorty, hotely i penziony na Maledivách jsou aktuálně uzavřené a komunikace s nimi je tak velmi obtížná.

27. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 14 + 2 italští turisté, co nepočkali na výsledky a odletěli dřív, než byly výsledky. Chudáci ti v letadle.; Nové případy za posledních 24 h.: 1; V karanténě: 737; Izolováno: 18; V nemocnici: 3; Plně uzdraveno: 9; Zemřelo: 0

Počínaje dneškem bylo udělování turistických víz na příletu pozastaveno. Maledivy jsou pro nové přílety dočasně uzavřeny. 

23. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 13; Nové případy za posledních 24 h.: 0; V karanténě: 496; Izolováno: 22; V nemocnici: 3; Plně uzdraveno: 5; Zemřelo: 0

20. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 13 (Zatím se jedná pouze o turisty, většina Italů a žádné Maledivce.); Nové případy za posledních 24 h.: 0; V karanténě: 153; Izolováno: 16; V nemocnici: 2

Dnes jsem se s našimi posledními klienty úspěšně zase "na chvilku" vrátila do Prahy. Mnoho resortů se dobrovolně zavírá, a to až do konce června 2020. Od zítra tu platí pro restaurace stejná pravidla jako v ČR.

17. 3. 2020

Celkem potvrzeno nakažených osob: 13 (Zatím se jedná pouze o turisty, většina Italů a žádné Maledivce.); Nové případy za posledních 24 h.: 0; V karanténě: 20; Izolováno: 12 ; V nemocnici: 3

Na mnoho resortech a občas i na obydlených ostrovech se střídavě objevují a testují osoby vykazující příznaky. Dnes byly na 14 dnů uzavřeny všechny penziony a hotely na obydlených lokálních ostrovech. Některé ubytovací kapacity zavřely samy od sebe. Vše se postupně uzavírá a bude uzavřeno mimo obchodů s potravinami a lékáren. Byl zakázán vstup turistů z mnoha dalších zemí. Vzhledem k tomu, že již máme zakázané cestování, a to jak z ČR, tak z SK, již není třeba denně podávat report. 

Osobně zatím zůstávám na Maledivách, a to nejméně do doby než odletí náš poslední klient (20. 3. 2020). Jak se říká: "Kapitán opouští loď jako poslední...". Doufám, že se mi podaří odletět.

Všem, a to i těm, co si dovolenou nezakoupili u nás, doporučuji dovolené přerezervovat na pozdější termíny. Každá sezóna na Maledivách má své kouzlo. Osobně si myslím, že by se to tu od druhé půlky dubna mohlo uklidnit. Každopádně mějte na mysli, že lidská hloupost je nebezpečnější než jakýkoliv virus. 


Koho už nebaví COVID-19 a rád by slyšel jiné zprávy, zase se nám tu objevili krokodýli. Za poslední týden 2 ks.  😁

13. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 9; Nové případy za posledních 24 h.: 1; V karanténě: 17; Izolováno: 14; V nemocnici: 2. V testování a domácí izolaci je 1 osoba, která přišla do styku s nakaženými. Jedná se o osobu z resortu a Six Senses Laamu. U osoby z resortu Anantara Dhigu se COVID-19 potvrdil. Dočasně uzavřeno, než budou výsledky testů: Sun Aqua Iru Veli a Oblu at Sangeli. Podezření se dnes objevilo i na našem obydleném ostrově Fehendhoo.

Milí klienti naší cestovky "other way holiday", COVID-19 je pandemie a to je tzv. vyšší moc. Na to nikdo nemohl být připraven, ani my jako cestovka a ani naši partneři. Všude vládne naprostý chaos a bezmoc. Naše klienty postupně dle priority kontaktujeme a vzniklou situaci řešíme. Prosíme vás o strpení. Děláme, co je v našich silách. Jsem ale přesvědčena, že s každým naším klientem nalezneme vyhovující řešení. Děkuji za pochopení a zdravím z Malediv, Lucie 

249 turistů dnes opustilo uzavřené resorty Kuredu, Sandies Bathala a Kuramathi. Turisté se pomalu vrací do svých domovů. Cestou na letiště je doprovázel policejní doprovod.

Ode dneška jsou preventivně dočasně pozastaveny všechny výlety, exkurze a aktivity a jsou uzavřeny také parky. Toto nařízení by mělo trvat 10 dní. 

12. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 8; Nové případy za posledních 24 hodin: 0; V karanténě: 16; Izolováno: 9; Hospitalizováno: 2; Podezření: 13 (z toho 10 Kuredu); Dočasně do odvolání uzavřeno: resorty Kuredu (9. 3. 2020), Sandies Bathala (10. 3. 2020) a Kuramathi (11. 3. 2020).; Dočasně uzavřeno, než budou výsledky testů: resorty Sun Aqua Iru Veli a Oblu at Sangeli.

Ode dneška na 30 dní byl také vyhlášen "State of Public Health Emergency". Není třeba panikařit, jedná se o opatření vlády, aby místní poslouchali, co ti nahoře říkají, jako např. dodržování hygieny apod. V případě State of Emergency může vláda, policie nebo armáda atd. provádět opatření, jako například uzavření ostrovů, umístění osob do izolace nebo karantény, nebo může zrušit veřejné akce atd. Jedná se o bezpečnostní opatření proti šíření viru obdobné vyhlášení nouzového stavu v ČR. 

11. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 8; V karanténě: 9; Izolováno: 15; Podezření: 2; Dočasně uzavřeno, než budou výsledky testů: One & Only Reethi Rah; Dočasně do odvolání uzavřeno: resorty Kuredu (9. 3. 2020), Sandies Bathala (10. 3. 2020) a Kuramathi (11. 3. 2020).

V tento den se konečně české Ministerstvo zahraničních věcí probudilo a na své stránky napsalo pár informací o stavu koronaviru a COVID-19 na Maledivách. Ostuda. 🙈

10. 3. 2020 - Dočasně pozastaveny lety mezi Maledivami a Bagladéší.

9. 3. 2020 - Potvrzeny 4 případy koronaviru. 2x resort Kuredu a 2x Sandies Bathala. Oba resorty jsou dočasně uzavřeny.  

8. 3. 2020 - Byly dočasně pozastaveny a zrušeny všechny lety mezi Maledivami a Itálií a exkurze z resortů na obydlené ostrovy.

3. 3. 2020 - Dočasně pozastaveny a zrušeny všechny lety mezi Maledivami a jižní Koreou.

 
7. 3. 2020 - Na Maledivách máme potvrzené 2 případy nákazou koronaviru a onemocněním COVID-19. 🤒🤧😷 Naštěstí se jedná o ostrovy, kam naše klienty neposíláme. Lidé z těchto ostrovů / resortů jsou pozorováni. Nakažení jsou izolováni a léčeni na ostrovech, které byly speciálně vyhrazené k tomuto účelu. 

Vážení klienti cizích / konkurenčních cestovek a solo cestovatelé, nejsme info koutek a ani nepracujeme pro Ministerstvo zahraničních věcí (I když bychom už po 11 letech působení na Maledivách mohli...). Pro informace o aktuálním stavu koronaviru na Maledivách a o tom, co máte dělat, si prosím pište tam, kde jste si dovolenou zakoupili. Kdybyste bývali cestovali s námi a ne s konkurencí, věděli byste vše. Jedině s "other way holiday" vždy budete mít aktuální informace okamžitě a z první ruky. Vždy víme víc, než ostatní. Cestuje se specialisty na Maledivy, ne s těmi, co si na ně jenom hrají! A že jich je... 😎

 

Dovoluji si také upozornit solo cestovate - Chytrolíny Největší, kteří na sociálních sítích šíří poplašné zprávy, že za tento čin hrozí vysoké tresty. Když něco nevím jistě, tak radši 🤐.

28. 2. 2020 - Dle aktuálních zpráv se koronavirus SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19 na Maledivách zatím nevyskytuje! 

26. 2. 2020 - Dočasně pozastaveny a zrušeny lety mezi Maledivami a Iránem.

1. 2. 2020 - Dva Maledivci, kteří se vrátili z Číny, a u kterých bylo podezření, že by mohli být koronavirem nakaženi, byli okamžitě izolování a testování. Nakažení koronavirem se neprokázalo. 

30. 1. 2020 - Přímá letecká linka Čína - Maledivy byla od 4. 2. 2020 dočasně až do odvolání zrušena. Všichni čínští turisté, kteří jsou na Maledivách na dovolené, jsou pečlivě sledování. Většina Číňanů své rezervace dovolené na Maledivách na doporučení vlády zrušila. Zatím se jedná se o více jak 13 000 rezervací. 

Před příletem na Maledivy se v letadle nebo na letišti Velana vyplňuje spolu s příletovou kartou také zdravotní karta. Jedná se o pár info o cestujících a o tom, v jakých destinacích se v posledních týdnech pohybovali. Není to nic složitého. 

Nejenom na letištích byla a jsou i nadále prováděna preventivní opatření. Na letištích probíhá velmi pečlivý screening všech cestujících. Na ostrovech se všem měří tělesná teplota.

Přerušené letecké spoje a uzávěrky ostrovů před dočasným uzavřením Malediv 

Dočasně byly přerušené letecké a další spoje mezi Maledivami a Čínou, jižní Koreou, Iránem, Itálií a Bangladéší. Postupně byly přerušeny spoje do celého světa. 

Statusy dočasného uzavření a znovu otevření obydlených ostrovů a resortů se měnily dle výsledků testů. Uzávěrka resortů většinou trvaly 14 dnů.  

Ostrovy, kde se objevilo podezření na onemocnění COVID-19, ale jednalo se o planý poplach, a to o klasickou rýmičku a kašílek z klimošky nebo o přehřátí ze sluníčka: resorty Summer Island, Vilamendhoo a One & Only Reethi Rah a obydlený ostrov Thinadhoo na Vaavu atolu. 

Pro izolaci byly a jsou vyhrazeny ostrovy Farukolhufushi (bývalý resort Club Faru, dnes součást druhé fáze Hulhumale) a Velidhu (Velidoo).

Karanténa se nacházela a dále nachází na bývalém resortu Vilivaru. Postupně přibývají nebo ubývají karantény na dalších ostrovech, většinou na starších resortech, které potřebují rekonstrukci jako sůl, a to na Hulhule (hotel HIH / Hulhule Island Hotel), Fun Island, Biyadhoo, Malahini Kuda Bandos, Dhiggiri, Emboodhoo Village,Varu by Atmosphere, Holiday Island a Royal Island.

 • other way holiday na FB
 • other way holidays na FB
 • Lucie Mohelníková na FB
 • other way holiday na Instagramu
 • other way holidays na Instagramu
 • other way holiday na Flickru
 • other way holiday na LinkedIn
 • other way holiday na Twitter
 • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a info@otherwayholiday.com

Kompletní kontakty a informace

Koncese

 

Pojistka a Garanční fond

Smluvní podmínky a Formuláře

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP