Koronavirus (Coronavirus) SARS-CoV-2 a COVID-19 na Maledivách aktuálně 

Denně nebo dle změn přinášíme aktualizované informace o výskytu koronaviru SARS-COV-2 a onemocnění COVID-19 na Maledivách, a to již od 30. ledna 2020. Byli jsme první, kdo o výskytu koronaviru SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19 na Maledivách začal informovat českou a slovenskou veřejnost, a i nadále v tom pokračujeme. Informace o koronaviru a vše kolem něho pochází z maledivských oficiálních vládních zdrojů, z vlastní zkušenosti a také z reálné situace, která na Maledivách opravdu je, a kterou bedlivě sleduji já i moji maledivští kolegové působící nejenom v cestovním ruchu. Jedna z našich českých kolegyň cestování na Maledivy v době Covidí prověřila osobně v listopadu 2020. Já osobně se na Maledivy přesunuji v půlce února 2021. Tentokrát pouze na měsíc, a to vzhledem k omezenému cestování mezi ostrovy. Aktuální informace máme ze všech koutů Malediv.

 

Pozor! Za informace uvedené níže nás nikdo neplatí! Jsou poskytnuté zcela zdarma. Neustále aktualizovat stránku stojí dost času a úsilí, které ale nejsou zdarma. Čas je drahý! I vás za vaši práci někdo platí! Proto prosím ty, kteří cestují s jinými společnostmi než s tou naší, aby pozorně četli sepsané níže, nebo své dotazy směřovali na ty společnosti, kterých jsou klienti, a kterým za informace a péči zaplatili. Děkuji, Lucie.

Aktualizováno: 21. 1. 2021

Aktuální informace z Malediv a znovuotevření maledivských hranic

Oficiální otevření maledivských hranic pro běžné smrtelníky / turisty proběhlo 15. července 2020. Od tohoto data cestovní ruch na Maledivách s různými, ale ne nijak drastickými opatřeními funguje.

Aktuálně je situace na Maledivách příznivá a mírná!!! Dle aktuálních opatření na Maledivách je riziko nákazou minimální. Bohužel a z nepochopitelných důvodů, i přes tuto skutečnost Maledivy stále nejsou na seznamu EU jako bezpečná, ale ani nebezpečná destinace. Mnoho států je ale na seznam postupně přidává, včetně Švýcarska nebo Velké Británie. Ministerstvo zahraničních věcí cestování na Maledivy nezakazuje, ale ani nedoporučuje. Jsou pro ně neutrální. Prý, že EU předpisy a spoustu bla bla bla. Dle mého názoru se bojí, že by cokoliv museli řešit na dálku z Nového Dillí, kde je nejbližší ambasáda, což nemuseli ani na jaře 2020. Na aktuálním seznamu zelených zemí jsou asijské země, které zdaleka nejsou tak bezpečné jako Maledivy. I přes všechny tyto skutečnosti byli Češi mezi prvními hosty Malediv dne 15. července 2020. Zákaz vycestování z České republiky je protiústavní. Nikdo vám vycestování nemůže zakázat. Aerolinky se k rušení spojů na Maledivy rozhodně nechystají. Od července vše funguje. Naopak lety začínají přidávat. Od února 2021 bude jak Qatar Airways, tak Emirates z Prahy na Maledivy létat 4x v týdnu. Aktuálně je ten nejlepší čas, zmizet právě na Maledivy!

Maledivy mají certifikát bezpečné destinace z hlediska hygienických procesů a potenciálního rizika nákazy, který v září 2020 vydala Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO). Koncept jeden ostrov jeden resort je naprosto unikátní a v případě výskytu Covid-19 jednoduše zvladatelný. To samé se týká obydlených ostrovů. Maledivy jsou aktuálně jednou z nejbezpečnějších destinací! 

 

Maledivy dne 27. listopadu 2020 získaly 1. místo ve známé soutěži World Travel Awards a staly se tak nejlepší destinací na světě v roce 2020! 

Utečte z přísného, skoro totalitního režimu a z Coviďákem „zamořené“ Evropy na Maledivy, kde je epidemiologická situace v pohodě. Jsou přijata komplexní hygienická opatření k zajištění vaší bezpečnosti během cesty i během pobytu na Maledivách. Užijte si maximálně tropického podnebí a čerstvého mořského vzduchu ve vašich plicích. Načerpejte tolik pro naše tělo potřebný vitamín D a omega-3 mastné kyseliny. Čerstvý tuňák a další mořské potvůrky čekají jenom a jenom na vás, a to nejenom na talíři. Kam chodí slunce, nechodí lékař! Představte si, jak si užíváte v tom nádherně prohřátém tyrkysově modrém moři a pozorujete rybky, jak vesele skotačí v tom obřím akváriu, jak se vaše nožky lehce boří do vyhřátého bílého písku, jak vás sluníčko lechtá svými paprsky nejenom ve tváři, a jak si při západu slunce užíváte romantiku se svou drahou polovičkou a drinkem v ruce… Nádhera, že?! Letíte s námi na Maledivy?!

POZOR! Ráda bych upozornila, že pokud opravdu plánujete dovolenou na Maledivách v sezóně 2021 (leden až duben), rozhodně nenechávejte rezervace na poslední chvíli. Vánoce a Silvestr byly velice rychle a z 99% vyprodané. Letenky z Prahy na Maledivy jsou velice omezené! Všichni jsou v přerezervaci flexibilní. O peníze nepřijdete. I přes Coviďáka platí stále stejné pravidlo, a to že MALEDIVY jsou unikátní a prostě NEJSOU A NIKDY NEBUDOU LAST MINUTE DESTINACÍ. Ostrovy prostě nejsou nafukovací a zájem o dovolenou v našem tropickém ráji je obrovský.

Od 1. července 2020 již nemusí mít cestovní pas po návratu z Malediv platnost dalších 6 měsíců, ale stačí pouze jeden měsíc (30 dnů). Oficiální info. Pozor ale, při cestování přes Emiráty, Katar a další země musíte mít pas platný min. dalších 6 měsíců od data vstupu, což znamená, že tato novinka z Malediv pro běžné smrtelníky postrádá smysl. Platí tedy, že pas musí mít platnost po návratu z Malediv min. 6 měsíců.

 

Od 10. září 2020 musí mít všichni turisté při přistání na Maledivách negativní PCR testy, které, od 13. října 2020 nesmí být starší než 96 hodin. Test musí být v angličtině a mít požadované náležitosti. Formulář nebo test je nutný mít i při návratu do ČR. Více info níže. 

27. září 2020 byl maledivskou vládou představen nový věrnostní program Maldives Border Miles Loyalty Program.  

8. října 2020 představila maledivská pojišťovna Allied Inbound ve spolupráci s maledivským Ministerstvem cestovního ruchu nové pojištění pro turisty, kteří budou pozitivní během dovolené na Maledivách. Aplikovat je možné online. Doporučujeme využít!

Aktuálně je možné strávit dovolenou, až na pár výjimek, na všech resortech a na vybraných obydlených ostrovech. 

První obydlené ostrovy se turistům otevřely 15. října 2020. Pozor ale, ne všechny, otevírají se postupně. Od 15. prosince 2020 již mohou být otevřeny všechny penziony a hotely na obydlených ostrovech. Opět pozor, ubytovací kapacity se budou otevírat postupně. Aktuálně, v případě pobytu na obydlených ostrovech, je 72 hodin před odletem z Malediv nutné podstoupit PCR test, který si turista hradí sám. Ceny jsou různé, většinou kolem 100 USD. Na každém obydleném ostrově jsou vzorky odebírány v ubytovacích kapacitách, místních zdravotních střediscích nebo v nemocnici. Více info a seznam resortů, obydlených ostrovů a safari lodí a jejich znovuotevření najdete níže. 

Od 15. října 2020 je povolené také cestování mezi obydlenými ostrovy a obydlenými ostrovy a resorty. Pozor ale, vše zatím za speciálních podmínek. Pohyb se hlásí Ministerstvu cestovního ruchu. Přesun je možný v případě, že ani z jeden ostrovů nemá hlášený pozitivní případ a není v izolaci. Pokud by toto nastalo, přesun z ostrova na ostrov není možný a nejenže přijdete o peníze na ostrově, kam máte namířeno, ale může se stát, že na ostrově, na kterém jste, bude veškeré ubytování vyprodané a vy budete víte kde... Byť je kombinace ostrovů naším originálním produktem a naší specialitou, osobně doporučuji cestovat mezi ostrovy nejdříve od druhé poloviny roku 2021, až se vše ustálí nebo povolí restrikce.

Od 15. října 2020 jsou také opět povoleny celodenní nebo půldenní výlety z ostrova na ostrov (mimo lokality hlavního města Male) v případě, že ani jeden z ostrovů nemá pozitivní případ nebo nejsou v izolaci. PCR testy nejsou potřeba.

Od 23. října 2020 je povolené také split stay nebo-li kombinace plaveb a ostrovů. Opět za podmínek, které platí i u obydlených ostrovů a resortů.

Od 14. prosince 2020 jsou povolené pobyty delší než 48 hodin v lokalitě hlavního města Male (Male, Hulhumale a Villingili), vše ale podléhá přísným pravidlům, která jsou zmíněna níže.

Personál resortů, hotelů, penzionů i lodí je pravidelně testován a nosí roušky. Hosté mají roušky pouze do check-in a poté je odkládají a bezstarostně si užívají dovolenou.

I nadále je zakázáno cestovat na obydlené ostrovy veřejným trajektem aneb ferry. Využívají se sdílené soukromé rychlo lodě, které jezdí dle jízdních řádů a vnitrostátní lety. Turistům je taktéž zakázáno cestovat v okolí hlavního města taxíkem a autobusem

Nouzový stav byl prodloužen do 4. ledna 2020. Je zaveden kvůli hustému obydlení lokality hlavního města Male, kde žije polovina populace Malediv. Turista se do této hlavního města vůbec nedostane! Maledivci na obydlených ostrovech mají aktuálně zákaz vycházení v době od 22:00 do 5:00 h. ráno. Nedivím se, Maledivci totiž převážně žijí v noci, právě v lokalitě hlavního města Male.

Od 27. března do 14. července 2020 byly Maledivy dostupné pouze pro nejbohatší a na speciální povolení bylo povoleno pouze přistání private jetů a kotvení luxusních jachet. Po pouhých 3,5 měsících uzavření se maledivské hranice pro turisty znovu otevřely 15. července 2020. Dne 15. června 2020 došlo k uvolnění přísné karantény a začalo postupné rozvolňování. Proběhl také návrat zaměstnanců do resortů. Většina cizinců, kteří a Maledivách pracovali, byla propouštěna. Maledivská vláda se aktuálně snaží do práce na resortech zapojit více místních. Držím jim pěsti... 😂 

Číšník s rouškou, covid-19, Maledivy

Bezpečnostní a preventivní procesy proti COVID-19 na Maledivách aktuálně

Aktuální procedury a opatření dle aktualizovaného průvodce vydaného maledivskými úřady dne 28. září 2020. Původní průvodce z 23. června 2020 byl nahrazen.

Před příletem na Maledivy

Doporučujeme zakoupit Covid-19 pojištění od maledivské pojišťovny Allied Inbound, které kryje izolaci i lékařské ošetření v případě pozitivity během dovolené. Pojištění stojí doslova pár šupů. Aplikovat je možné online

- Od 10. září 2020 musí mít všichni turisté při přistání na Maledivách negativní PCR testy, které nejsou starší než 96 hodin. Na výsledku testu musím být uvedeno: název testu (PCR), adresa laboratoře, jméno a podpis laboranta, datum odběru, jméno a osobní údaje testovaného shodné s cestovním pasem, číslo pasu testovaného (Vyžadují letecké společnosti. Pas si s sebou musíte vzít na odběry, laborky si ho neumí vycucat z prstu.) a výsledek testu. Test musí být v angličtině a nahrán u online zdravotní karty o níž je psáno níže. Test nemusí podstoupit dítě mladší 1 roku. Oficiální dokument. Vzor testu dle MZV. Prohlášení o negativitě dle Qatar Airwaysother way holiday nespolupracuje s žádnou laboratoří, která testy provádí, neinkasuje za testy provizi a ani klientům PCR testy neproplácí nebo na ně nepřispívá. Důvod je prostý, naše klienty neoblubujeme marketingem. Ty cestovky, které na testy přispívají nebo je dokonce platí celé, mají částku započítanou v ceně zájezdu. Testy klient cestovky zaplatí tak jako tak. 

před odletem na Maledivy a nejpozději 24 h. před příletem na Maledivy, musí každý vyplnit online zdravotní kartu aneb Traveler Health Declaration Form. Tato zdravotní karta se online vyplňuje i 24 h. před odletem z Malediv zpět domů! V případě cestování s "other way holiday" vám s vyplněním karty rádi pomůžeme.

- K online zdravotní kartě je nutné nahrát výsledek PCR testu, jinak vám systém nevygeneruje QR kód, který po vás budou aerolinky požadovat již při odbavení například v Praze, Vídni atd.. Při check-in je nutné ukázat výsledek testu taktéž. 

Vím, mají to trošku nedořešené, ale prostě to tak je. QR kód musíte mít před nástupem do letadla, tedy při check-in, ale má platnost jen 24 hodin, navíc na Maledivách jsou aktuálně o 4 hodiny víc než v ČR, letadlo se může zpozdit... Z praxe již víme, že pokud kód o pár hodin propadl, tak to zatím nikdo z maledivského imigračního neřešil. Pokud nemáte chytrolína (chytrý telefoun), QR kód si vytiskněte. Online formuláře se dají vyplnit na resortech i v hotelech a penzionech. Počítače mají všude. Je možné, že to za vás mohou udělat také příbuzní v ČR, zaslat vám kód e-mailem a v ubytovacích zařízeních jednoduše poprosíte recepční o vytisknutí.  

Přílet a letiště

- V letadle nebo nebo na letišti Velana International Airport či jiném mezinárodním maledivském letišti už by se neměla vyplňovat příletová karta aneb Arrival Card. Tuto kartu nahradil online formulář Traveler Health Declaration From. Víza jsou stále na 30 dnů zdarma. 

- Všem cestovatelům je po příletu měřena tělesná teplota.

- Cestovatelům prokazujícím symptomy COVID-19 bude proveden PCR test. V případě cestování ve skupině, test podstoupí celá skupina. Budou prováděny také náhodné testy. V případě pozitivního testu si bude moc cestovatel vybrat, zda bude pokračovat do resortu, hotelu nebo penzionu a bude izolován tam anebo do izolace stanovené vládou. Je možné, že lodě a hotely a penziony na obydlených ostrovech cestovatele, kteří jsou pozitivní odmítnou a tito cestovatelé budou muset pokračovat do státem provozovaných izolací. Cestovatelé, kteří čekají na výsledky testu budou ubytování v tranzitních ubytovacích kapacitách (Male nebo HulhuMale).

- Povinný sociální distance 1 m a rouška nebo respirátor. Mytí rukou, dezinfekce rukou a hygiena.  

- Návštěvníkům Malediv se doporučuje nainstalovat aplikaci pro sledování kontaktů „Trace Ekee“ při příjezdu nebo před příjezdem do země.

Vyzvednutí zavazadel

- U pásů je nutné dodržovat sociální distanc 1 až 3 m.

 

Vyzvednutí cestovatelů na letišti

- Všichni cestující jsou povinni na letišti potkat zástupce cestovních kanceláří a agentur, resortů, hotelů nebo penzionů a vyplnit s nimi jednoduchý formulář o pobytu a kontakty.

Doprava na ostrovy

- Jakákoliv doprava musí být zajištěna pouze prostřednictvím ubytovacích kapacit, a to resortů, hotelů, penzionů a lodí!!!

- Cestování veřejným trajektem mezi obydlenými ostrovy je pro turisty zakázáno.

- V dopravních prostředcích je vyžadován sociální distance 1 m, dezinfekce rukou a rouška nebo respirátor.

- Cestovatelé pozitivní na COVID-19 musí být do cílové destinace převezeni soukromým transferem, který jsou povinni sami uhradit. 

Cestování mezi ostrovy

Od 15. října 2020 je povolené také cestování mezi obydlenými ostrovy a obydlenými ostrovy a resorty. Pozor ale, vše za speciálních podmínek. Při kombinaci obydlený ostrov a resort nebo resort a obydlený ostrov je před každým přesunem z ostrova na ostrova nutné podstoupit PCR testy, které si hradíte sami. V případě cestování jenom mezi obydlenými ostrovy nebo z resortu na resort testy být nemusí. Přesun je možný v případě, že ani z jeden ostrovů nemá hlášený pozitivní případ a není v izolaci. 

- Byť je kombinace ostrovů naším originálním produktem a naší specialitou, osobně doporučuji cestovat mezi ostrovy nejdříve od roku 2021, až se vše ustálí.

Výlety na ostrovy a exkurze a aktivity

-  Od 15. října jsou také opět povoleny celodenní nebo půldenní výlety z ostrova na ostrov (mimo lokality hlavního města Male a přilehlých ostrovů Hulhumale a Villingili) v případě, že ani jeden z ostrovů nemá pozitivní případ nebo nejsou v izolaci. PCR testy nejsou potřeba.

Ubytovací kapacity

Tranzitní hotely a penziony v Male, na Hulhumale a Hulhule (letiště)

Od 14. prosince 2020 je povoleno ubytovat se v lokalitě hlavního města Male na déle než 48 hodin.

- Restaurace a další příslušenství tranzitních hotelů a penzionů mohou využívat pouze tranzitní hosté.

- Turisté musí nosit roušky všude v penzionu nebo hotelu a také všude na veřejnosti.

- Turisté nesmí vstupovat do obydlí místních a musí dodržovat pravidla 3R
- Turistům není povolen vstup do obytných domů.

- Turisté mohou využívat veřejné kavárny, restaurace a obchody při dodržování pravidel 3R.
- Turisté mohou používat jakékoli taxi nebo jiná vozidla veřejné dopravy, pokud má vozidlo přepážku mezi prostorem pro řidiče a prostorem pro cestující.

- Šnorchlování, potápění, vodní sporty a výlety na písečné mělčiny (sand bank) jsou povoleny.
- Denní výlety / návštěvy jiných místních ostrovů a resortů nejsou povoleny.
- Návštěvy safari lodí, např. z důvodu večeře jsou povoleny za předpokladu, že loď obdržela souhlas s denní návštěvou ministerstva cestovního ruchu.

- Přesuny mezi lokalitou Male a obydlenými ostrovy nebo resorty či loděmi se musí hlásit Ministerstvu cestovního ruchu a musí u nich být dodržována stanovená pravidla. 

- Formulář musí být zaslán na Ministerstvo cestovního ruchu 48 hodin před plánovaným přesunem z ostrova na ostrov
- V případě, že v oblasti Male zůstáváte déle než 48 hodin, musíte před přesunem kamkoliv podstoupit PCR test. V případě, že bude test pozitivní, nesmíte se na ostrovy přesunout. 
- Pokud jste do lokality Male přijeli z resortu, obydlených ostrovů nebo z lodí, test mít nemusíte.

- Pokud je doba pobytu v lokalitě delší než než 48 hodin, musíte před odletem z Malediv podstoupit PCR test, který byl proveden nejpozději 72 hodin před odletem z Malediv. V případě, že bude test pozitivní, neletíte domů, ale do izolace.
- Výsledky PCR testu musí být nahrány do odjezdového formuláře.

V případě transitu, který trvá méně než 48 hodin, platí vše, jak bylo dosud, tedy nebudou vyžadovány PCR testy, pokud jste přicestovali z resortu nebo lodi. V případě, že jste přijeli z obydleného ostrova, testy vyžadovány budou. Plus, je možné opustit penzion nebo hotel a je nutné se řídit pravidly 3R. 

Resorty

- Check-in: Všichni cestovatelé musí dodržovat pokyny personálu.

- Všechny ubytovací kapacity musí dodržovat státem vydaná nařízení.

- Jsou vyžadovány vysoká hygienická opatření, sociální distance a nošení roušek nebo respirátorů.

- Každá ubytovací kapacita musí mít vyhrazený prostor pro izolaci pozitivních cestovatelů.

- V případě pozitivity během pobytu je nutné následovat pokyny personálu.

- Check-out: Všichni cestovatelé musí dodržovat pokyny personálu.

Hotely a penziony na obydlených lokálních ostrovech

- Vybrané obydlené ostrovy, penziony a hotely byly pro turisty otevřeny 15. října 2020. Pozor ale, neznamená to, že všechny. Otevření dalších obydlených ostrovů bude záležet na ostrovních starostech. 

- Check-in: Všichni cestovatelé musí dodržovat pokyny personálu.

- Všechny ubytovací kapacity musí dodržovat státem vydaná nařízení.

- Jsou vyžadovány vysoká hygienická opatření, sociální distance a nošení roušek nebo respirátorů.

- Musí být zapisovány informace o navštívených místech, jako např. restaurace, obchody atd.

- Každá ubytovací kapacita musí mít vyhrazený prostor pro izolaci pozitivních cestovatelů.

- V případě pozitivity během pobytu je nutné následovat pokyny personálu.

- Check-out: Všichni cestovatelé musí dodržovat pokyny personálu.

Potápěčské a turistické lodě, jachty a katamarány

- Hosté lodí musí být po příletu hned eskortování na loď a čas do odletu také musí strávit na lodi. 

- Výlety a exkurze na obydlené ostrovy, resorty nebo na městské ostrovy nejsou možné.

- Aktuálně je v provozu už poměrně velké množství lodí. Seznam na vyžádání.

Stravování

- Dočasně je všude přerušeno stravování formou bufetu. Bufety jsou sice připraveny, ale jídla servíruje personál. Hosté si nemohou pokrmy nabírat si osobně.

 

Letiště a odlet z Malediv

- Před vstupem na letiště bude všem měřena tělesná teplota. 

- Nově je nutné být na letišti už 4 hodiny před odletem!!! 

- Znovu se online vyplňuje "zdravotní karta". Jedná se o pár info o cestujících a o tom, kde jste se v posledních dnech skutečně pohybovali. Není to nic složitého. 

PCR test na mezinárodním letišti Velana International Airport

- V případě potřeby je možné nechat si na letišti Velana udělat PCR testy. Výsledky trvají 24 až 48 hodin. Testy se posílají do pěti různých nemocnic a ceny testů se pohybují od 490 do 2 000 MVR. Resorty postupně zavádí PCR testy, a to buď zdarma nebo za poplatek přímo na resortech a vy tak nemusíte nikam cestovat. To samé se týká obydlených ostrovů. Aby se obydlený ostrov mohl otevřít pro turisty, musí být možné si v místním zdravotním středisku test nechat udělat. Náklady na test hradí turista.

Úmrtí klienta s Coviďákem na Maledivách

- V případě, že klient s Coviďákem na Maledivách zemře v době vládních opatření, jeho tělo bude pohřbeno na hřbitově na městském ostrově Hulhumale bez možnosti repatriace zpět do vlasti. Troška černého humoru. Napadá mě spousta pozitiv. Kdo může říct: "Letím na hřbitov na Maledivy." Standardně je pohřbívání cizinců na Maledivách zakázáno. I já si kdysi přála být jednou pohřbená na Maledivách, než jsem zjistila, že to není možné.

- Osobně, než se vše ustálí, doporučuji cestování nejenom na Maledivy lidem zdravým nebo mladším 65 let. Každý z nás ví, jak na tom zdravotně je a nese zodpovědnost sám za sebe.

Uvolnění nařízených opatření

- Lehké uvolnění nařízených opatření proběhlo 28. září 2020. Další uvolnění proběhlo 15. října 2020. Vše záleží na vývoji situace.

- Otevření resortů, marín, lodí a ubytovacích kapacit na neobydlených ostrovech (resorty): 15. července 2020

- Otevření hotelů a penzionů na obydlených ostrovech: Mělo být původně 1. srpna 2020. Aktuálně 15. října 2020. 

- Další rozvolňování probíhá postupně. Např. od 16. prosince 2020 už mohou do resortu s negativním výsledkem PCR testu také místní obyvatelé.

KOMPLETNÍ PRŮVODCE OPATŘENÍ NA MALEDIVÁCH V ANGLICKÉM JAZYCE (Aktualizace 28. 9. 2020)

Některé resorty se v roce 2020 neotevřou. Některé slouží jako izolace, některé prochází rozsáhlou rekonstrukcí a některé prostě nemají na provoz. 

Izolace

Eriyadu (Otevření resortu a uvedení do běžného provozu jako resort je plánované na 15. ledna 2021.)

Fun Island

Velidhu / Velidhoo 

Rekonstrukce nebo Rebranding

Holiday Island na Alif Dhaal atol / Jižní Ari atol - Rekonstrukce. Plánované otevření v druhé půlce roku 2021.

Konotta na Gaafu Alifu atol - Rekonstrukce a Rebranding. Dříve Outrigger Konotta. Datum otevření ještě není známo.

Uzavřeno na neurčito

Shangri-La's Villingili Resort & Spa (Addu / Seenu atol)

Cana Reef / Herethere (Addu / Seenu atol) 

Vybrané obydlené ostrovy se otevřely 15. října 2020

Několik obydlených ostrovů se turistům otevřelo již 15. října 2020. Obydlené ostrovy se otevíraly postupně dle jednání s místními starosty a také maledivským Ministerstvem zdravotnictví a hygienou. Od 15. prosince 2020 je povoleno otevřít všechny ubytovací kapacity na obydlených ostrovech. Hotely i penziony musí získat příslušná povolení a řídit se příručkou o bezpečnosti.  

Obydlené ostrovy jsou aktuálně super, protože turistů je na obydlených ostrovech zatím minimum. Pobyty na obydlených ostrovech se řídí různými pravidly, která je nutné respektovat. Hotely a penziony na obydlených ostrovech mají dočasně omezený provoz některého příslušenství a služeb, jako například společné bazény nebo spa / lázně, a to kvůli hygienickým opatřením. Exkurze a aktivity ale fungují běžně, a to v režimu se zvýšenou hygienou.

Aktuálně, v případě pobytu na obydlených ostrovech, je 72 hodin před odletem z Malediv nutné podstoupit PCR test, který si turista hradí sám. Ceny jsou různé, většinou kolem 100 USD. Na každém obydleném ostrově jsou vzorky odebírány v místních zdravotních střediscích nebo v nemocnici.

SEZNAM POSTUPNĚ SE OTEVÍRAJÍCÍCH OBYDLENÝCH OSTROVŮ. Data otevření se mohou změnit. 

Náš TIP!

- Ostrov Dhigurah na Alif Dhaal atolu a hotel Dhiguveli Maldives 

- Ostrov Thinadhoo na Vaavu atolu a hotely Plumeria Maldives. Ostrov Thinadhoo má nejméně místních obyvatel. 

- Ostrov Fulhadhoo na Goidhoo atolu a penzion Village Hideaways.

- Ostrov Fodhdhoo na Noonu atolu a penzion Sabba Summer & Beach Suite.

- Ostrov Omadhoo na Alif Dhaal atolu a penzion Scuba Inn

- Ostrov Vashafaru na Haa Alifu atolu a penzion Blue Coral

Aktuálně se nám uvolnily 2 pokoje na okruh VI v únoru 2021, který je dokonalý pro milovníky šnorchlování.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA POZNÁVACÍHO OKRUHU S LUCIÍÍ NA ÚNOR / BŘEZEN 2021 - Pozor, zbývá volný 1 poslední pokoj!

Před cestou na Maledivy již od ledna 2020 z vlastní zkušenosti doporučujeme

Před cestou je dobré pořídit si respirátor. Dalším vhodným pomocníkem při cestování je antibakteriální gel a vlhčené ubrousky. Doporučujeme také vhodné cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu nebo pobytu. 

Tip od Lucie, jak si posílit imunitu: Hýbat se a nesedět doma (Pohyb může být i sex, ale jak v září 2020 na svém Twittru říkal ten Prymula, tak jenom s vlastním partnerem.😂 Za mě klidně i s milencem nebo milenkou.), alergikům doporučím 3x denně používat nosní sprej s mořskou vodou, jíst zdravě (Hodně ovoce, zeleniny, olivový olej, nejlépe čerstvé ryby, med, zázvor, kurkuma, moringa...) a hodně vitamínu D, což znamená zaletět si třeba na Maledivy. 😉 Kam chodí slunce, nechodí lékař! Hlavně myslet pozitivně a používat vlastní rozum. Mě osobně se Coviďák bojí, nejenom český, ale i zahraniční, a to jsem celoroční alergička a mám i nějaké to kilo navíc! Pokud se vám z roušky maskné (název pro akné z roušek), doporučuji používat mýdlo a kosmetiku s bahnem a solí z Mrtvého moře. Funguje nejlépe.

Obnovené letecké spoje na Maledivy

Od července 2020 se postupně obnovují letecké spoje nejenom z Prahy na Maledivy, ale také z Německa, Rakouska, Švýcarska a dalších států. Vše se ale bude postupně vracet do normálu. Qatar, Emirates a Turkish z Prahy na Maledivy zatím létají 3x v týdnu. 

Qatar Airways z Prahy na Maledivy létají od července 2020. Aktuálně 3x týdně. Lety by se měly postupně navyšovat. Některé lety mohou být kombinované s leteckou společností Lufthansa. Dle posledních informací (23. 10. 2020) přímo od QA vím, že se lety zatím rušit nechystají. Lety jsou poměrně hodně vytěžovány také cargo dopravou, což je plus. Pokud budete flexibilní, a přizpůsobíte se odletům z Prahy, které jsou, jak již bylo zmíněno, 3x týdně, zpáteční letenka z Prahy na Maledivy, i v sezóně, se dá aktuálně koupit kolem 17 500 Kč až 18 000 Kč, což je super. Dříve platilo, že lety o víkendu jsou nejdražší, ale aktuálně tomu tak není! Qatar Airways a Coviďák. POZOR! Nezapomeňte si nastudovat, jaká opatření a omezení je nutné dodržovat v případě přestupu v Kataru! Při přestupu v Kataru zatím PCR testy nejsou potřeba. Na celou sezónu se Qatar Airways jeví jako nejlepší spojení na Maledivy. Aktuálně, až do konce roku 2020 nabízí jak cenově výhodné letenky, tak možnost přerezervování zdarma. V případě, že vám QA změní let, posune o den nebo dva, nepanikařte, aktuálně je to naprosto běžné a ještě chvilku se to dít bude, a to u všech aerolinií. Aktuálně prostě žijeme v období, kdy prostě musíme být flexibilní. Osobně mám letenky od QA na únor až březen 2021 již zakoupeny, a to jsem byla 10 let věrná Emirates. I změna letů už u mě proběhla. Letecké řády se mění doslova za pochodu. Pokud vám termín, na který byly vystaveny nové letenky nevyhovuje, nejjednodušší cesta je najít si na QA webu termín, který vám vyhovuje, zavolat na rezervace, na tel. +420 296 181 810, pozor voláte do Polska a hovor bude probíhat v angličtině, a požádat o přerezervování na vámi vybraný termín. Operátorka nebo operátor se bude snažit nabídnout, co nejlepší možné spojení. Osobně jsem prověřila dne 26. 10. 2020. Vše proběhlo velice hladce a rychle. Od 1. února 2021 budou Qatar Airways z Prahy létat 4x v týdnu.

Emirates z Prahy na Maledivy začínají létat od srpna 2020. Některé lety budou kombinované s leteckou společností Fly Dubai. Aktuálně 3x týdně. Na sezónu bude letů přibývat. POZOR! Všechny osoby starší 12 let, které cestují z ČR do Dubaje nebo na Maledivy a v Dubaji pouze přestupují, musí mít negativní osvědčení na COVID-19. Testy musí být provedeny maximálně 96 hodin před odletem. Osoby, které letí z Malediv do Prahy a přestupují v Dubaji dle aktuálních informací test mít při přestupu nemusí. Pokud, se ale plánujete ubytovat v letištním hotelu Dubai International Airport Hotel, PCR test mít musíte a hradíte si jeji sami. Podmínky vstupu do Dubaje a tranzitu / při přestupu v Dubaji. 
 

Turkish Airlines z Prahy na Maledivy létají od července 2020. I Turkish Airlines se aktuálně jeví jako dobrý spoj na Maledivy a nabízí až do konce roku možnost přerezervování na jiný termín zdarma. POZOR! Od 30. prosince 2020 je při tranzitu / přestupu v Istambulu vyžadován PCR test, který nesmí být starší než 72 hodin. Nezapomeňte si nastudovat, jaká opatření a omezení je nutné dodržovat v případě přestupu v Istambulu!

Mezinárodní organizace letecké dopravy IATA (The International Air Transport Association) 8. října 2020 publikovala článek a data o riziku nákazy a přenosu Coviďáka při cestování letadlem. Procentuálně je riziko prý stejné jako zasažení bleskem. Od začátku roku 2020 do září 2020 přepravily letecké společnosti po celém světě 1,2 miliardy pasažérů, přičemž došlo k přenosu nákazy pouze u 44 cestujících a stalo se tak před zavedením roušek během letů!!! Tento fakt vychází ze studie, kterou si nechalo udělat několik výrobců letadel a organizace mezinárodní letecké dopravy IATA. Tak tomu říkám "pořádná pandemie"!!! Celý článek a data.

Návrat z Malediv do České republiky

Nezapomeňte, že při návratu do ČR stále platí různá omezení a opatření! Ministerstvo zdravotnictví dne 30. června 2020 vydalo nové ochranné opatření, které stanovuje podmínky pro vstup osob na území České republiky s účinností od 1. července 2020. 

 

Po návratu z Malediv platí povinnost před vstupem na území ČR oznámit tuto skutečnost příslušné krajské hygienické stanici vyplněním elektronického Příjezdového formuláře, předložit oznámení hraniční nebo pobytové kontrole a do 5 dnů od vstupu na území ČR se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na SARS CoV-2. Výsledek testu je pak nutné oznámit dané hygienické stanici. Výjimku z testování mají osoby mladší 5 let. Kompletní informace o vstupu do ČR platné od 1. července 2020.

Otestovat je možné se nechat i na letišti Václava Havla. Návštěvníci letiště mohou využít odběrové místo ve spojovací chodbě mezi Terminálem 1. Otevřeno je denně od 4:00 hodin ráno do půlnoci. Další dvě místa se nacházejí v neveřejné části obou letištních terminálů před pasovou kontrolou, která jsou otevřená dle aktuální potřeby. Cena za PCR test na koronavirus je 1 750 korun. Výsledek testovaný dostane prostřednictvím e-mailu maximálně do 12 hodin od odběru vzorku. K dispozici je také služba expresního testování, kdy jsou výsledky testovanému sděleny do 3 hodin. Cena rychlotestu je 7 500 Kč.

 

PCR testy, které byly provedeny na Maledivách nebo v jakémkoliv jiném státě, který není členem EU, nejsou v ČR akceptovány a slouží pouze pro účely cesty, např. při přestupu jsou-li vyžadovány. JJ, vydělávat se musí! PCR testy pro potřebu zpáteční cesty zajišťují všechny resorty, hotely a penziony na obydlených ostrovech i safari lodě. Testy se pohybují od 100 USD výše. Některé resorty je provádí zdarma. 

Testy na COVID-19 nehradí žádná pojišťovna a ani stát a bude si jej muset uhradit sami. Cestovní pojištění a léčebné výlohy spojené s COVID-19 nově nabízí naše partnerská pojišťovna ERV Evropská pojišťovna nebo další pojišťovny. 

Návrat z Malediv na Slovensko

Návrat z Malediv či jiné země na Slovensko je podobný jako při vstupu do Česka. Před vstupem na Slovensko je také nutné vyplnit elektronický příjezdový formulář, a to Formulár na vyhľadanie cestujúceho v súvislosti s ochranou verejného zdravia (Public Health Passenger Locator Form). Další povinnosti, jako jsou PCR testy nebo karanténa naleznete na oficiálním webu slovenského Ministerstva zahraničních věcí.

Ceny dovolené na Maledivách během Covid-19, platby, storna a zadání poptávek

First Minute nabídky aneb Early Birds

Aktuálně "máme skladem" speciální nabídky na různé resorty. Některé resorty také nabízí nové platební a storno podmínky, které jsou do konce roku 2020 nebo během sezóny 2021 mnohem mírnější než v předchozích letech. VYBRANÉ AKTUÁLNÍ NABÍDKY.

Ceny resortů

Ceny resortů ale nejsou výrazně nižší, než jaké jsme znaly z předchozích let, jednoduše to vzhledem k nákladům a dovozu potravin na Maledivy nelze.

Rezervace, zálohy a platby

Při uzavření smlouvy a rezervaci se u nás aktuálně neplatí žádné zálohy. ZADÁNÍ POPTÁVKY. Dovolenou zaplatíte až zhruba měsíc před dovolenou. 

Storno dovolené

Storno podmínky jsou aktuálně velice mírné než jaké bylo v minulých letech. Většina resortů, hotelů i penzionů má zrušení zdarma anebo se storno poplatky platí až při zrušení dovolené méně, než týden před jejím začátkem. V případě zrušení dovolené méně než týden před odletem, např. z důvodu pozitivního testu nebo z jiných důvodů, kdy již většina resortů a dalších ubytovacích kapacit účtuje storno poplatky, je možné dovolenou zdarma přerezerovat na kdykoliv jindy, a to ZDARMA.

Proč na Maledivy cestovat zrovna s námi nebo s konkurencí, a nerezervovat přes online rezervační platformy?

Protože jsme specialisté na Maledivy a máme je procestované křížem krážem, podáváme vám čerstvé a kompletní informace jako první, nelžeme, ale hlavně jsme ti, kteří vám v případě problémů okamžitě poskytnou pomoc, což automatizovaný systém s minimální lidskou podporou, kam se jednoduše nedovoláte, zkrátka ne!!!

other way holiday je jak cestovní agenturou, tak cestovní kanceláří. Povinnou pojistku proti úpadku máme sjednanou až do října 2021! Jsme tak jedna z mála cestovek, která aktuálně může prodávat zájezdy.

Koronavirus SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19 na Maledivách aktuálně 🤒🤧😷

Od 25. 5. 2020 je možné sledovat aktuální stav Coviďáka v přehledném online grafu na webu Ministerstva zdravotnictví Malediv

 

Vzhledem k této skutečnosti již denně nebudu na náš web a ani na sociální sítě tyto informace přidávat a spamovat tak vaše zdi. Denní aktualizace případů od počátku Coviďáka jsem lehce promázla a níže nechala pouze důležité, užitečné a zajímavé.

24. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 116 (68 cizinců (většina Bangladéšané) a 48 místních, kteří se vrátili z ciziny nebo žiji v lokalitě Male); Nové případy za posledních 24 h.: -; Podezření: 2; Aktivní případy: 102 + 2 Italové mimo Maledivy; V karanténě: 1 546; Izolováno: 188; V nemocnici: 1; Plně uzdraveno: 16; Zemřelo: 0

21. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 82 (44 cizinců (většina Bangladéšané) a 38 místních, kteří se vrátili z ciziny nebo žiji v lokalitě Male); Nové případy za posledních 24 h.: -; Aktivní případy: 64 + 2 Italové mimo Maledivy; V karanténě: 1 145; Izolováno: 114; V nemocnici: 1; Plně uzdraveno: 16; Zemřelo: 0

19. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 51 (19 cizinců a 32 místních, kteří se vrátili z ciziny nebo žiji v lokalitě Male); Nové případy za posledních 24 h.: 7; Aktivní případy: 34 + 2 Italové mimo Maledivy; V karanténě: 1 081; Izolováno: 75; V nemocnici: 1; Plně uzdraveno: 16; Zemřelo: 0

17. 4. 2020

Byla vyhlášena 14 denní karanténa v oblasti Male', a to hlavního města Male' a městských ostrovů Hulhumale' a Villimale (Villingili) a industriálního ostrova a skládky Thilafushi a spustilo se masovější testování.

15. 4. 2020

Byl potvrzen první případ onemocnění COVID-19 v hlavním městě Male, a to u místního obyvatele. Trasováním se zjistil pacient 0, který neměl ani ponětí, že je nakažen, protože neměl žádné příznaky. Pacient 0 je místní delegát. Než jsem z Malediv odlétala, říkala jsem jim, že to někdo z delegátů roznese do Male, na Hulhumale a dál, aniž by o tom věděl. Maledivci se mě smáli. Zase došlo na má slova. Osobně si myslím, že jsem se v minulých měsících s COVID-19 už setkala, a to nejenom na Maledivách. 

11. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 19 (15 cizinců a 4 místní, kteří se vrátili z ciziny); Nové případy za posledních 24 h.: 0; Aktivní případy: 4 (z toho 2 Italové mimo Maledivy); V karanténě: 867; Izolováno: 11; V nemocnici: aktuální informace nejsou dostupné; Plně uzdraveno: 13; Zemřelo: 0

Na Maledivách se aktuálně nachází velké množství milionářů a miliardářů, kteří sem připluli na svých luxusních jachtách anebo přiletěli v soukromých letadlech. Některé resorty jsou pronajaty na jeden až tři měsíce jako dočasné luxusní domovy. Během totálního uzavření hranic na Maledivách dobrovolně zůstalo kolem 500 turistů.

1. 4. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 19 (15 cizinců a 4 místní, kteří se vrátili z ciziny); Nové případy za posledních 24 h.: 1; Aktivní případy: 4 + 2 Italové mimo Maledivy); V karanténě: 862; Izolováno: 15; V nemocnici: aktuální informace nejsou dostupné; Plně uzdraveno: 13; Zemřelo: 0

29. 3. 2020 - VYJÁDŘENÍ CA & CK OTHER WAY HOLIDAY K AKTUÁLNÍ SITUACI

Na internetu se začaly rojit články o uzavřených cestovkách, nekomunikaci s klienty a podobně. CA & CK other way holiday není takovou cestovkou!!! Nejsme ani členem žádné asociace, jedeme si na vlastní triko a svým vlastním stylem! S našimi klienty jednáme na rovinu a staráme se o ně, ať se děje cokoliv. Na telefonu a e-mailu jsme neustále. Na nikoho jsme se nevykašlali a i nadále řešíme přerezervace termínů a další věci s tímto spojené. O všechny naše klienty bylo postaráno a všichni se v pořádku vrátili domů. Já sama jsem na Maledivách zůstala do té doby, než odletěl náš polední klient, a to do 21. 3. 2020. Prosím, neházejte všechny CA & CK do jednoho pytle!!! Je velký rozdíl mezi malou rodinnou a specializovanou CA & CK, která svou práci dělá, byť sice také pro zisk (něco jíst musíme), ale s láskou a péči a rozdíl mezi obří CA & CK, která svou práci dělá pouze pro zisk a více na kvantitu než na kvalitu! Jsme tu pro vás neustále a budeme se snažit přežít a být tu i po COVID-19. "COVID-19 nás snad nedostane!" Resorty, hotely i penziony na Maledivách jsou aktuálně uzavřené a komunikace s nimi je tak velmi obtížná.

27. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 14 + 2 italští turisté, co nepočkali na výsledky a odletěli dřív, než byly výsledky. Chudáci ti v letadle.; Nové případy za posledních 24 h.: 1; V karanténě: 737; Izolováno: 18; V nemocnici: 3; Plně uzdraveno: 9; Zemřelo: 0

Počínaje dneškem bylo udělování turistických víz na příletu pozastaveno. Maledivy jsou pro nové přílety dočasně uzavřeny. 

23. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 13; Nové případy za posledních 24 h.: 0; V karanténě: 496; Izolováno: 22; V nemocnici: 3; Plně uzdraveno: 5; Zemřelo: 0

20. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 13 (Zatím se jedná pouze o turisty, většina Italů a žádné Maledivce.); Nové případy za posledních 24 h.: 0; V karanténě: 153; Izolováno: 16; V nemocnici: 2

Dnes jsem se s našimi posledními klienty úspěšně zase "na chvilku" vrátila do Prahy. Mnoho resortů se dobrovolně zavírá, a to až do konce června 2020. Od zítra tu platí pro restaurace stejná pravidla jako v ČR.

17. 3. 2020

Celkem potvrzeno nakažených osob: 13 (Zatím se jedná pouze o turisty, většina Italů a žádné Maledivce.); Nové případy za posledních 24 h.: 0; V karanténě: 20; Izolováno: 12 ; V nemocnici: 3

Na mnoho resortech a občas i na obydlených ostrovech se střídavě objevují a testují osoby vykazující příznaky. Dnes byly na 14 dnů uzavřeny všechny penziony a hotely na obydlených lokálních ostrovech. Některé ubytovací kapacity zavřely samy od sebe. Vše se postupně uzavírá a bude uzavřeno mimo obchodů s potravinami a lékáren. Byl zakázán vstup turistů z mnoha dalších zemí. Vzhledem k tomu, že již máme zakázané cestování, a to jak z ČR, tak z SK, již není třeba denně podávat report. 

Osobně zatím zůstávám na Maledivách, a to nejméně do doby než odletí náš poslední klient (20. 3. 2020). Jak se říká: "Kapitán opouští loď jako poslední...". Doufám, že se mi podaří odletět.

Všem, a to i těm, co si dovolenou nezakoupili u nás, doporučuji dovolené přerezervovat na pozdější termíny. Každá sezóna na Maledivách má své kouzlo. Osobně si myslím, že by se to tu od druhé půlky dubna mohlo uklidnit. Každopádně mějte na mysli, že lidská hloupost je nebezpečnější než jakýkoliv virus. 


Koho už nebaví COVID-19 a rád by slyšel jiné zprávy, zase se nám tu objevili krokodýli. Za poslední týden 2 ks. 😁

13. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 9; Nové případy za posledních 24 h.: 1; V karanténě: 17; Izolováno: 14; V nemocnici: 2. V testování a domácí izolaci je 1 osoba, která přišla do styku s nakaženými. Jedná se o osobu z resortu a Six Senses Laamu. U osoby z resortu Anantara Dhigu se COVID-19 potvrdil. Dočasně uzavřeno, než budou výsledky testů: Sun Aqua Iru Veli a Oblu at Sangeli. Podezření se dnes objevilo i na našem obydleném ostrově Fehendhoo.

Milí klienti naší cestovky "other way holiday", COVID-19 je pandemie a to je tzv. vyšší moc. Na to nikdo nemohl být připraven, ani my jako cestovka a ani naši partneři. Všude vládne naprostý chaos a bezmoc. Naše klienty postupně dle priority kontaktujeme a vzniklou situaci řešíme. Prosíme vás o strpení. Děláme, co je v našich silách. Jsem ale přesvědčena, že s každým naším klientem nalezneme vyhovující řešení. Děkuji za pochopení a zdravím z Malediv, Lucie 

249 turistů dnes opustilo uzavřené resorty Kuredu, Sandies Bathala a Kuramathi. Turisté se pomalu vrací do svých domovů. Cestou na letiště je doprovázel policejní doprovod.

Ode dneška jsou preventivně dočasně pozastaveny všechny výlety, exkurze a aktivity a jsou uzavřeny také parky. Toto nařízení by mělo trvat 10 dní. 

12. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 8; Nové případy za posledních 24 hodin: 0; V karanténě: 16; Izolováno: 9; Hospitalizováno: 2; Podezření: 13 (z toho 10 Kuredu); Dočasně do odvolání uzavřeno: resorty Kuredu (9. 3. 2020), Sandies Bathala (10. 3. 2020) a Kuramathi (11. 3. 2020).; Dočasně uzavřeno, než budou výsledky testů: resorty Sun Aqua Iru Veli a Oblu at Sangeli.

Ode dneška na 30 dní byl také vyhlášen "State of Public Health Emergency". Není třeba panikařit, jedná se o opatření vlády, aby místní poslouchali, co ti nahoře říkají, jako např. dodržování hygieny apod. V případě State of Emergency může vláda, policie nebo armáda atd. provádět opatření, jako například uzavření ostrovů, umístění osob do izolace nebo karantény, nebo může zrušit veřejné akce atd. Jedná se o bezpečnostní opatření proti šíření viru obdobné vyhlášení nouzového stavu v ČR. 

11. 3. 2020 

Celkem potvrzeno nakažených osob: 8; V karanténě: 9; Izolováno: 15; Podezření: 2; Dočasně uzavřeno, než budou výsledky testů: One & Only Reethi Rah; Dočasně do odvolání uzavřeno: resorty Kuredu (9. 3. 2020), Sandies Bathala (10. 3. 2020) a Kuramathi (11. 3. 2020).

V tento den se konečně české Ministerstvo zahraničních věcí probudilo a na své stránky napsalo pár informací o stavu koronaviru a COVID-19 na Maledivách. Ostuda. 🙈

10. 3. 2020 - Dočasně pozastaveny lety mezi Maledivami a Bagladéší.

9. 3. 2020 - Potvrzeny 4 případy koronaviru. 2x resort Kuredu a 2x Sandies Bathala. Oba resorty jsou dočasně uzavřeny.  

8. 3. 2020 - Byly dočasně pozastaveny a zrušeny všechny lety mezi Maledivami a Itálií a exkurze z resortů na obydlené ostrovy.

3. 3. 2020 - Dočasně pozastaveny a zrušeny všechny lety mezi Maledivami a jižní Koreou.

Dočasně byly přerušené letecké a další spoje mezi Maledivami a Čínou, jižní Koreou, Iránem, Itálií a Bangladéší. Postupně byly přerušeny spoje do celého světa. 

 
7. 3. 2020 - Na Maledivách máme potvrzené 2 případy nákazou koronaviru a onemocněním COVID-19. 🤒🤧😷 Naštěstí se jedná o ostrovy, kam naše klienty neposíláme. Lidé z těchto ostrovů / resortů jsou pozorováni. Nakažení jsou izolováni a léčeni na ostrovech, které byly speciálně vyhrazené k tomuto účelu. 

Vážení klienti cizích / konkurenčních cestovek a solo cestovatelé, nejsme info koutek a ani nepracujeme pro Ministerstvo zahraničních věcí (I když bychom už po 11 letech působení na Maledivách mohli...). Pro informace o aktuálním stavu koronaviru na Maledivách a o tom, co máte dělat, si prosím pište tam, kde jste si dovolenou zakoupili. Kdybyste bývali cestovali s námi a ne s konkurencí, věděli byste vše. Jedině s "other way holiday" vždy budete mít aktuální informace okamžitě a z první ruky. Vždy víme víc, než ostatní. Cestuje se specialisty na Maledivy, ne s těmi, co si na ně jenom hrají! A že jich je... 😎

 

Dovoluji si také upozornit solo cestovate - Chytrolíny Největší, kteří na sociálních sítích šíří poplašné zprávy, že za tento čin hrozí vysoké tresty. Když něco nevím jistě, tak radši 🤐.

28. 2. 2020 - Dle aktuálních zpráv se koronavirus SARS-CoV-2 a onemocnění COVID-19 na Maledivách zatím nevyskytuje! 

26. 2. 2020 - Dočasně pozastaveny a zrušeny lety mezi Maledivami a Iránem.

1. 2. 2020 - Dva Maledivci, kteří se vrátili z Číny, a u kterých bylo podezření, že by mohli být koronavirem nakaženi, byli okamžitě izolování a testování. Nakažení koronavirem se neprokázalo. 

30. 1. 2020 - Přímá letecká linka Čína - Maledivy byla od 4. 2. 2020 dočasně až do odvolání zrušena. Všichni čínští turisté, kteří jsou na Maledivách na dovolené, jsou pečlivě sledování. Většina Číňanů své rezervace dovolené na Maledivách na doporučení vlády zrušila. Zatím se jedná se o více jak 13 000 rezervací. 

Před příletem na Maledivy se v letadle nebo na letišti Velana vyplňuje spolu s příletovou kartou také zdravotní karta. Jedná se o pár info o cestujících a o tom, v jakých destinacích se v posledních týdnech pohybovali. Není to nic složitého. 

Nejenom na letištích byla a jsou i nadále prováděna preventivní opatření. Na letištích probíhá velmi pečlivý screening všech cestujících. Na ostrovech se všem měří tělesná teplota.

Statusy dočasného uzavření a znovu otevření obydlených ostrovů a resortů se měnily dle výsledků testů. Uzávěrky resortů většinou trvaly 14 dnů.  

Pro izolaci jsou vyhrazeny ostrovy Farukolhufushi (bývalý resort Club Faru, dnes součást druhé fáze Hulhumale) a Velidhu (Velidoo).

Karanténa se nacházela nachází na bývalém resortu Vilivaru. Postupně přibývají nebo ubývají karantény na dalších ostrovech, většinou na starších resortech, které potřebují rekonstrukci jako sůl, a to na Hulhule (hotel HIH / Hulhule Island Hotel), Fun Island, Biyadhoo, Malahini Kuda Bandos, Dhiggiri, Emboodhoo Village,Varu by Atmosphere, Holiday Island a Royal Island.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Coviďákovi

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od maledivských kolegů pracujících nejenom v cestovním ruchu a mými vlastními zkušenostmi. Fotografie použité na této stránce, mimo Maldives Border Miles a aktuálních fotografií s rouškami, jsou mé vlastní, a to z mých pobytů na Maledivách. Aktuální fotografie s rouškami jsou fotografie od našich partnerů, se snahou přiblížit aktuální situaci na Maledivách a jsou určené pouze pro naši potřebu nebo naše partnery.

Dovolená na Maledivách v koronakrizi

Telefonické a osobní konzultace
Telefonické a osobní konzultace s Lucií.
Maldives Border Miles
Maldives Border Miles Loyalty Program
Show More
Aktuální nabídky 2020 / 2021
Aktuální nabídka dovolené na Maledivách v roce 2020 a 2021.
Speciální nabídky
Speciální nabídky dovolené na Maledivách.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené.
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP