Maledivy: Fauna aneb Místní zvířátka

Na Maledivách žije mnoho suchozemský, ale hlavně mořských potvůrek. Oceán obývá přes 900 druhů ryb a dalších mořských živočichů.

Najdeme tu skoro všechny druhy žraloků, kromě žraloka bílého. Maledivských žraloků se bát nemusíte, jsou vegetariáni. Tedy v případě, že je budete respektovat a neubližovat jim. Pokud jste někdy žraloka ochutnali, maledivští žraloci to poznají a kamarádit se s vámi nebudou. Dále tu nejdeme v určitých sezónách a lokalitách najdeme žraloka obrovského, kosatky, velryby, delfíny (vyskytují se všude) a jejich příbuzné, manty, rejnoky, různé druhy želv a mnoho dalších živočichů. Některé ryby, jako například Perutýn, jsou jedovaté a některé potvory dokonce koušou. Potkat se tu dají i jedovatí mořští hadi.

Podmořské potvůrky doporučujeme respektovat. Oceán je jejich domov, ne váš! Na nic v oceánu nesahejte nebo se potvůrky naštvou a kousnou vás do zadnice. Představte si, že se 5 m kolos žraloka obrovského naštve a plácne vás ocasem za to, že jste na něho sáhli. No nechtěla bych. Želvy, pokud zrovna nebudou mít svoji náladu vás mohou kousnout a věřte, že jejich kousnutí bolí. Bolet vás může i žahnutí od medúzy, které se tu většinou vyskytují pouze v dešťové sezónně. Bolet může také píchnutí určitým druhem mořských hvězdic. Pokud budete živočichy respektovat, nic vám neudělají, a to ani velmi přátelští žraloci. 

V tomto tropickém ráji se nevyskytují jedovatí pozemští hadi a ani smrtelně jedovatí pavouci, tedy kromě občasných domácích mazlíčků. Na malé pavoučky narazíte skoro všude, ti velcí pavouci jsou z 99% schovaní a zalezlí v korunách stromů nebo v palmách. Mezi lidi moc nechodí. Osobně jsem jednou narazila na Nanugati, což je maledivská užovka (shodou okolností zrovna u nás na Fehendhoo, při stavbě našeho penzionu Atholhu Residence a v moři pak 2krát na vlnožila užovkového, který je jedovatý. Vždy se od jakékoliv zvěře držím v dostatečné vzdálenosti, tedy kromě žraloků. 

Neustále tu uvidíte létat kaloně (netopíry) a také poskakovat malé roztomilé gekonky (ještěrky) a chameleonky. Narazíte tu také na kuřata, zajíce, volavky, vrány (někdy je jejich krákání otravné) a další různé druhy ptáků. Myšounům se na Maledivách také líbí, speciálně na ostrovech, kde se něco pěstuje. Ostrov Thoddoo a Fuvahmulah je myšounů plný. Uvidíte-li myšku nebo krysu, nelekejte se.

Na ostrovech nechybí ani hmyz, a to mouchy a otravní komáři, kteří se v některých lokalitách během dešťového období, vyskytují poměrně extrémně. V suchém období tu najdete také velké množství vážek. Snad nejodpornějším a nejotravnějším hmyzem, tedy kromě much a komárů jsou také místní kurafi (maledivština), což jsou šváby. Narazit na ně můžete i v 5* luxusních resortech, a to přesto, že jsou pravidelně deratizovány. Osobně jsem s nimi nejednou sváděla lítý boj.

Psy na Maledivách, kromě letiště, kdy jsou ve službách policie, nenajdete. Místní náboženství psy nepovoluje. Za to tu ale spatříte čičinty, a to na obydlených lokálních ostrovech.

Na plážích uvidíte malé akční kraby různých druhů.

Podrobněji o fauně již brzy. 

 

Maledivská flora.

Bělení, úmrtí, růst korálů a tráva
Bělení, úmrtí, růst korálů a mořská tráva na Maledivách.
Poptávka dovolené
Dovolená se šnorchlováním a potápěním na míru
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP