top of page
Severní Male atol, North Male atol, Maledivy

Severná Male atol aneb North Male atol na Maledivách

Severní Male atol aneb North Male Atoll na Maledivách je severní částí přírodního Kaafu atolu, kde najdeme 8 obydlených ostrovů vč. těch uměle vybudovaných či modifikovaných, mnoho přírodních i uměle vytvořených ostrovů s resorty, několik industriálních ostrovů, rybí továrny nebo třídírnu odpadů Thilafushi. Severní Male atol je prvním atolem, kde začal v roce 1972 cestovní ruch na resortu Kurumba. Nyní je Severní Male atol aneb North Male Atoll nejvíce turistickým atolem na Maledivách, který doporučujeme zejména ke kratším pobytům, například pro stopovery nebo do poznávací dovolené a kombinací ostrovů.

Severní Male atol aneb North Male Atoll na Maledivách

Je velmi obtížné říct, který z obydlených ostrovů je nejhezčí, protože jsou všechny opravdu hodně zalidněné a zastavěné a nenajdeme tu ani pěkné pláže a ani přírodu. Kdysi bývával pěkný obydlený ostrov Dhiffushi. Ostatní obydlené ostrovy severního Male atolu, které jsou Thulusdhoo, Himmafushi či Huraa jsou hodně hustě obydlené a jejich plocha, která čeká na další výstavbu, byla rovněž dosypána.

 

Z resortů na severním Male atolu za zmínku stojí např. cenově dostupný resort Villa Nautica (Paradise Island), kde se 5. prosince 2009 začal psát můj maledivský příběh, Meeru, Summer Island nebo Eriyadu.

 

Z luxusních resortů je dokonalost sama pro tu nejnáročnější klientelu resort One & Only Reethi Rah nebo moderní tech luxusní resort Patina Maldives s dokonalými spa a jeho sousedé na Fari Islands a luxusní eco resort Gili Lankanfushi s největší vodní vilou na světě, kde jsem strávila opravdu krásné chvíle. Romantiku zažijete na menším resortu Baros Maldives a Huvafen Fushi s podmořskými Spa Huvafen, kde jsem zažila perfektní masáž.

 

Zanesou-li vás vlny do hlavního města Male, prokličkujte mezi auty a motorkami, navštivte místní trh s rybami, zeleninou a ovocem, prohlédněte si nejstarší mešitu na Maledivách Hukuru Miskiy (Friday Mosque) vybudovanou z korálu, velkou páteční mešitu se zlatou kopulí Grand Friday Mosque, prezidentský palác Mulee'aage, který vypadá, jako kdyby byl vystřižen z Mrazíka či bývalý Sultan Park a v něm národní muzeum.

 

Ani obydlený městský ostrov Hulhumale, který byl mezi prvními umělými ostrovy, není k zahození. Ostrov Hulhumale lemuje 2 km dlouhá pláž, podél které je mnoho penzionů, hotelů a restaurací. Na tomto ostrově jsem nějakou dobu žila a pravidelně, když musím být ve městě, tu i nadále nocuji.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Severním Male atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce o severním Male atolu jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Severní Male atol jsem navštívila nesčetněkrát a navštěvuji jej pravidelně. V minulosti jsem tu i delší dobu žila. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page