top of page

Kombinace obydlených ostrovů Ukulhas a Thinadhoo byla perfektní


Ukulhas, Maledivy

Klient: Vladimír & Daniela, Praha, Termín: Listopad/Prosinec 2017, Lokace: Island Vista Inn at Ukulhas, Plumeria Maldives, Boutique at Thinadhoo

Vladimír nám napsal: "Dobrý den, zasíláme opožděnou recenzi na naši dovolenou na Maledivách. Na Maledivách jsme byli poprvé v roce 2014, byl to klasický pobyt v resortu Kuramathi. Byl to tehdy určitě větší luxus, ale pokud srovnáme, jaké zážitky v nás zanechala první dovolená a dovolená, kterou jste nám sestavili, vyhraje bezpochyby ta druhá! Příště bychom volili stejný typ dovolené.

Pobyt jsme absolvovali na přelomu listopadu/prosince, kdy se na Maledivách „měnilo počasí“ a trefili jsme zrovna dost deštivých dnů včetně cyklonu, který se na Maledivách objevil po dlouhé době. I v dešti ale bylo teplo a nakonec jsme užili i několik slunečných dnů.

Letěli jsme s Turkish Airlines, což byla podle nás dobrá volba v poměru kvalita/cena/doba strávená na cestě. Po příletu na Maledivy jsme nedostali „Departure card“, už není nutné ji vyplňovat. Tip s lokální SIM kartou byl super, využili jsme ji hlavně při komunikaci během pobytu na Ukulhasu. V Malé jsme čekali na odjezd v restauraci Sea House, vchod je boku Hulhumale Ferry Terminalu, musí se po schodech nahoru.

Ukulhas, Alif Alif atol, Maledivy

Pobyt na Ukulhas

Bydleli jsme v penzionu Island Vista Inn. Kromě lehkého zmatku při odjezdu z Malé jsme byli naprosto spokojeni jak s ubytováním, tak se stravou. Penzion je rodinného typu, vařil přímo majitel, k snídani byl fresh juice dle volby (výborný), káva/čaj a jídlo dle volby (klasická maledivská snídaně nebo míchaná vejce, džem, toasty atd.), v penzionu jsme párkrát i obědvali k výběru jídla jako k večeři. Majitel uměl velmi dobře anglicky a byl milý a vstřícný (včetně zájmu, zda nemáme nějaká omezení v jídle). Na Ukulhas jsme byli na obědě v restauraci Olhumathi (dobrá), výborná byla restau race RETRO ROYAL Cafe' & Restaurant, cenově si byly podobné. Navštívili jsme také kavárny Black Y Garden a SeaLaVie Cafe (tam mají preso, ale džusy ne tak dobré, jako na penzionu). Na Ukulhasu bylo super šnorchování, hodně želv, žraloci, Nemo fish, murény, fugu… korálový útes jako takový je bohužel mrtvý, zde navíc naprosto rozlámaný. Šnorchlovali jsme buď podle návodu od penzionu Gunbaru Inn nebo z kraje ostrova, kde je Olhumathi restaurant. Absolvovali jsme také výlet za mantami, bylo už horší počasí, ale mantu jsme nakonec viděli.

Thinadhoo, Vaavu atol, Maledivy

Pobyt na Thinadhoo

Transfer na Thinadhoo ovlivnil dobrodružný přejezd v rozbouřeném moři, ale byli jsme rádi, že jsme nemuseli přespávat v Malé a na ostrov se dostali. Bydleli jsme v Plumeria Boutique, s ubytováním jsme byli naprosto spokojeni. Přivítal nás slovensky hovořící delegát, který byl velmi ochotný. S personálem hotelu jsme byli velmi spokojeni, včetně např. stále dostupných osušek a domluvy v kolik hodin si přejeme uklidit pokoj. Jídlo (snídaně, večeře) bylo výborné, když se umoudřilo počasí, večeře organizovali na pláži. Nápoje nám přišly dost předražené, nedoporučujeme dát si „pivo“, je to v podstatě limonáda. Na obědy jsme chodili do Le Bois Cherry, nová restaurace přímo v přístavu, výborně tam vařili. V hotelu jsme neobědvali, jídla byla ve srovnání s restaurací v přístavu velmi drahá. Chodili jsme také do kavárny Green & Black Café, měli tam i preso. Večer jsme se chodili koukat na krmení žraloků a rejnoků (pokud nebyl odliv), který organizovali potápěči nebo chodili na molo, kde se dali pozorovat jak rybáři, tak žraloci, rejnoci... Šnorchlování bylo také super, šnorcholovali jsme většinou podél turistické pláže. Zde je korál také mrtvý, ale vlevo od pláže jsou zachovalé korálové zahrady. Sem tam je vidět kousíček živého korálu. Jeli jsme na výlet na šnorcholování se žraloky organizovaný hotelem, výlet byl nenáročný, zvládnou ho i neplavci (včetně čínských hostů, kteří byli s námi v hotelu) a stál za příležitost pohladit si žraloky.

Odlétali jsme s Malé až pozdě večer, hotel nám naštěstí naplánoval odjezd z hotelu až na odpoledne, mohli jsme zůstat ubytovaní až v podstatě do odjezdu, což bylo bezva. V Malé jsme proto nemuseli trávit celý den, prohlédli jsme náměstí a přilehlé trhy (kufry jsme nechali v restauraci Sea House, kde jsme večeřeli). S pozdravem

Vladimír & Daniela

OWH odpovídá: "Děkujeme za perfektní a podrobnou recenzi. JJ, právě v tomto období jsem na Maledivy doletěla také a cyklón byl fuj fuj. A právě v tomto období také zrušili Departure card a zůstala jenom Arrival. Je moc milé a to už jste několikátí klienti, kteří byli nejdříve na resortech, poměrně luxusních a později na obydlených ostrovech, že je obydlené ostrovy oslovily více. ♥ Korály jsou bohužel mrtvé všude na Maledivách. Vděčíme za to El Niňu a velmi teplému počasí. Letos, 2018, jsem zbystřila spoustu nových korálů. Rostou, tak snad zase nepřijde moc horké počasí.

bottom of page