Maledivy: Lodě, jachty, plachetnice & katamarány

Než se o dovolenou na lodi začnete zajímat, je nutné si o plavbách na lodích, na Maledivách, něco málo říct, jelikož to není tak úplně jednoduché, jak si většina klientů myslí. 

 

Na Maledivách je aktuálně registrováno něco kolem 148 lodí (listopad 2018), které mohou provozovat živnost. My pracujeme pouze s pár prověřenými loděmi různých kategorií, od 3* do 5*, o kterých víme, že fungují na 100% a mohou zaručit jak kvalitu služeb, tak vše ostatní.

Co to znamená fungovat na 100%? Osobně jsem navštívila již velkou řádku safari lodí, jacht a katamaránů a vím jak vypadají ve skutečnosti a jak na webu. Vím také, že cena, služby a stav lodi neodpovídají nabízené kvalitě nebo, že je její majitel/provozovatel problémový a mnoho dalších faktorů. Některé lodě provozují cizinci a nemaledivské cestovní kanceláře a stejně tak nepřijímají klienty z jiných zemí, než je ta jejich. Toto pravidlo funguje i na některých resortech. 

Našimi hlavními partnery je jedna z nejluxusnějších lodí na Maledivách, a to jachta Azalea 5*, jejíž majitel je zároveň i můj dobrý přítel.

Dalšími partnery jsou lodě Honor Legacy, Virgo, Leo, Orion, Ensis - Felicity, Yasawa Princess (plavby bez potápění), Blue Horizon, Tropic Breeze a katamarány Sun Kissed, White Sand a Ocean Breeze Voyager. Katamarány, které jsou dostupné na Maledivách, mají pouze 4 kabiny, což znamená, že ubytují 6 osob. Jedna kabina je vždy pro posádku.

Na dotaz, pokud zrovna mají volno, jsem schopna zajistit Princess Rani a Princess Dhonkamana a pár dalších lodí. Smlouvy (kontrakty) máme přímo s majiteli lodí. Nepřekupujeme jako jiní.

Pokud se vám námi vybrané, hlavně prověřené a nabízené lodě nelíbí, tak je nám to líto. Pokud budete po lodích pátrat sami, může se vám také stát a už se to opravdu několikrát stalo, že se necháte napálit, přiletíte na Maledivy a vaše loď a peníze nikde. V lepším případě, namísto vámi vybrané a zaplacené 4* super lodi, ten týden přežijete na 2* lodi s takovými službami, že budete chtít skočit přes palubu. 

Skoro všechny luxusní lodě a jachty, tedy jejich posádka, je schopna splnit vše, co vám na očích uvidí. Od okružních plaveb, přes potápění, rybolov, surf až po vodní sporty a další.

Jediné, co vám nikdo na Maledivách není schopen splnit a zařídit, ať jste klidně kapitán té největší zaoceánské lodi a máte "papíry" na kormidlování lodí na celém světě, že si loď, jachtu, plachetnici či katamarán, můžete sami pronajmout a kormidlovat ji. Vždy, i při soukromém pronájmu, nekompromisně dostanete loď s posádkou a kapitánem.

Důvod je prostý. Jelikož jsou Maledivy tvořeny z útesů a lagun a písek na mořském dni se stěhuje dle toho jaký je zrovna monzun, není to bezpečné. Ani samotní mořští vlci - velice zkušení maledivští kapitáni, to občas "nedají" a ztroskotají. Viděla jsem to na vlastní oči a ne jednou. Například nám ztroskotala loď s nákladem, kterou řídil ostřílený maledivský kapitán. Pokud ale opravdu toužíte po tom si loď na Maledivách zakormidlovat, tak vám skoro každý kapitán to kormidlo na pár minut v jeho dohledu rád půjčí.

Pokud jachtaříte, vlastníte plachetnici, jachtu, katamarán anebo prostě cokoliv, co plave, na Maledivy můžete doplout na vašem vlastním plavidle. Pro vstup do maledivských vod musíte mít povolení od maledivských úřadů a vaše první cesta musí být do Male na imigrační úřad atd. (Již brzy bude postačit marina u Hulhumale.) Pokud budete mít vše vyřízené, na vlastní nebezpečí můžete maledivské vody brázdit jak chcete, dle zřízeného víza a maledivského zákona. Tato varianta je ale velmi riskantní. Skoro každý, kdo připlul s vlastní lodí nebo katamaránem, ztroskotal.

Většina lodí, speciálně ty potápěčské, nabízí turnusy od soboty do soboty. Plavby jsou určeny pouze pro skupiny potápěčů. Velice zřídka je možné na obyčejných potápěčských lodích ubytovat jednotlivce či pár. Proto také pro pobyty na potápěčských lodích preferujeme skupiny.  Nejenže se vám to vyplatí z hlediska ceny, ale také, že nebudete muset sdílet loď s jinými, pro vás neznámými, klienty. 

Pro rezervaci potápěčských lodí akceptujeme pouze skupiny minimálně 10 osob, tzn. naplnění 5 kajut nebo více. 

Nezoufejte ale, pokud jste jednotlivec nebo pár, můžeme vám také nabídnout potápění z obydlených ostrovů či resortů, kde na vás čekají kompletně vybavená potápěčská centra s profesionály jako na lodích. Jediný rozdíl je ten, že nebudete spát na lodi, ale na ostrově a prozkoumáte tak pouze jednu lokalitu s více potápěčskými místy. Pobyt také můžeme nakombinovat na více různých atolů a tak prozkoumáte podvodní svět Malediv tak, jako byste ho obepluli na lodi. Více informací.

Co se týká luxusních jachet, katamaránů či některých obyčejných lodí, které nejsou specializované jenom na potápění, ale také na okružní plavby, rybolov či surf, zde jsme schopni zařídit skoro cokoliv. Minimální počet nocí jsou většinou 4. Možnost kombinace pobytu např. Pár dní okružní plavby, pár dní na obydleném lokálním ostrově a třeba ještě pár dní na resortu.

Více info a ceny e-mailem nebo telefonicky. 

Maledivy a vše o nich
Vše o Maledivách aneb kompletní informace o mém malém tropickém ráji.
Speciální nabídky dovolené
Speciální nabídky ubytování, dalších služeb a naše zájezdy.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené dle přání a vašich finančních možností.
Show More
  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP