Maledivy: Lodě, jachty, plachetnice & katamarány

Než se o plavbu a dovolenou na jakékoliv lodi začnete zajímat, je nutné si o plavbách na lodích na Maledivách, něco málo říct, jelikož to není tak úplně jednoduché, jak si většina klientů myslí. 

Na Maledivách je aktuálně registrováno 132 lodí (leden 2021), které mohou provozovat živnost. other way holiday pracujeme pouze s pár vybranými a prověřenými loděmi různých kategorií od 3* do 5*, o kterých víme, že fungují na 100% a mohou zaručit jak kvalitu služeb, tak vše ostatní.

Co to znamená fungovat na 100%? Osobně jsem navštívila již velkou řádku safari lodí, jachet a katamaránů a vím jak vypadají ve skutečnosti a jak na webu. Vím také, že cena, služby a stav lodi neodpovídají nabízené kvalitě nebo, že je její majitel / provozovatel problémový a mnoho dalších faktorů. Některé lodě provozují cizinci, tedy nemaledivské cestovní kanceláře a nepřijímají klienty z jiných zemí, než je ta jejich. Toto pravidlo funguje i na některých resortech. Každopádně 100% služby nejsou zadarmo a poskytnout je umí pouze na luxusních 5* jachtách.

Plavby na lodích, jachtách, plachetnicích a katamaránech na Maledivách

Na Maledivách je možné vybrat si z několika druhů plaveb.


Nejprodávanějšími plavbami jsou plavby s potápěním, plavby se šnorchlováním a relaxem nebo plavby pro smíšené skupiny potápěčů a nepotápěčů, které velmi rádi zajišťujeme, plavby se surfováním nebo plavby s rybolovem.

Itineráře lodí, jachet, plachetnic a katamaránů na Maledivách

Většina lodí, speciálně ty potápěčské, nabízí plavby v podobě turnusů, a to na 7 nocí, od soboty do soboty. Plavby je možné připravit také na 10 nocí a více.

Menší lodě, luxusní jachty, katamarány či některé obyčejné lodě, které nejsou specializované jenom na potápění, ale také na okružní plavby různým programem je možné zajistit již od 4 nocí. Takto krátké plavby je možné kombinovat například s pobyty na resortech nebo obydlených ostrovech. Například: Plavba, která vás dopraví na cílový resort nebo obydlený ostrov. 

Itineráře a ceny všech lodí vždy obsahují plavbu, plnou penzi, dopravu na loď a zpět na letiště, aktivity (šnorchlování, potápění, surf nebo rybolov) výlety na obydlené a neobydlené ostrovy, na sandbanky aneb písečné mělčiny, tradiční maledivský rybolov a BBQ aneb grilovačku na neobydleném ostrově a další aktivity. Na lodích jsou vybavené bary, takže tu nechybí ani alkohol.

Služby posádky lodí, jachet, plachetnic a katamaránů na Maledivách

Posádka všech lodí se snaží splnit, vše, co vám na očích uvidí. Pozor, opět záleží na kategorii lodi. Je jasné, že na 3* či 4* nebude takový servis jako na luxusní 5*. Kvalitní servis, stojí peníze na celém světě. Na přání je možné zajistit také líbánky, svatbu na pláži nebo romantickou večeři.

Pronájem lodí, jachet, plachetnic a katamaránů na Maledivách

Jediné, co vám nikdo na Maledivách není schopen splnit a zajistit, ať jste klidně kapitán té největší zaoceánské lodi a máte "papíry" na kormidlování lodí na celém světě, že si loď, jachtu, plachetnici či katamarán, můžete sami pronajmout a kormidlovat ji. Vždy, i při soukromém pronájmu, nekompromisně dostanete loď s posádkou a kapitánem.

Důvod je prostý. Jelikož jsou Maledivy tvořeny z útesů a lagun a písek na mořském dni se stěhuje dle toho jaký je zrovna monzun, není to bezpečné. Ani samotní mořští vlci - velice zkušení maledivští kapitáni, to občas "nedají" a ztroskotají. Viděla jsem to na vlastní oči a ne jednou. Například nám ztroskotala loď s nákladem, kterou řídil ostřílený maledivský kapitán. Pokud ale opravdu toužíte po tom si loď na Maledivách zakormidlovat, tak vám skoro každý kapitán to kormidlo na pár minut v jeho dohledu rád půjčí.

Pokud jachtaříte, vlastníte plachetnici, jachtu, katamarán anebo prostě cokoliv, co plave, na Maledivy můžete doplout na vašem vlastním plavidle. Pro vstup do maledivských vod musíte mít povolení od maledivských úřadů a vaše první cesta musí být do Male na imigrační úřad atd. Již brzy bude možné tyto oficiality zajisti v nové marině u městského ostrova Hulhumale. Pokud budete mít vše vyřízené, na vlastní nebezpečí můžete maledivské vody brázdit jak chcete, dle zřízeného víza a maledivského zákona. Tato varianta je ale velmi riskantní. Lodě často ztroskotávají. 

Naše flotila partnerských lodí, jachet, plachetnic a katamaránů na Maledivách

Nejluxusnější lodí a zároveň plovoucím resortem je jachta Scuba Spa 5* s 19 kajutami pojme až 40 osob. Na této jachtě dlouhou dobu pracoval bratr mého maledivské partnera a přítele Siraaje. Informace tak máme z první ruky.

Našim hlavním partnerem je jedna z nejluxusnějších lodí na Maledivách, a to jachta Azalea 5*, jejíž majitel a skvělý dive instruktor je zároveň i můj dobrý přítel Shifaz. Azalea má 9 kajut a pojme až 20 osob. Nabízíme zajímaví ceny v kategorii luxusních lodí. Náš tip. Na této lodi jsem strávila několik večerů. Je na co vzpomínat.

Luxusní jachta Honor Legacy 5* má 9 kajut a pojme až 40 osob.

 

Luxusní jachta Dhaainkan'baa 5* má 7 kajut a pojme až  21 osob. Jachta patří stejné společnosti jako nádherný přírodní ostrov a resort Dhigufaru Maldives na Baa atolu. Osobně znám majitele této společnosti. I tuto jachtu jsem navštívila osobně.

Jachta Carpe Novo 4* má 12 kajut a pojme 22 osob. Jachta je specializovaná na potápění. Loď provozuje stejná společnost, která je zainteresovaná na skvělém a originálně designovaném  menším přírodním ostrově a resortu plném akce a zábavy na Raa atolu, The Standard Huruvalhi, který jsme osobně navštívili a patří mezi naše oblíbené. Známe také majitele.

Jachta Maldives Legend III / Ulua 4* má 11 kajut a pojme až 22 osob. Loď nabízí plavby všeho druhu. Na tuto loď máme zajímavé ceny na rok 2020 a 2021 a jedná se o náš tip. Provozovatele a majitele známe osobně již mnoho let.

Princess Rani 4* má 11 kajut a pojme až 22 osob. Loď vlastní velice dobrý přítel mého maledivského partnera a přítele Siraaje a je specializovaná na potápění. I na této lodi jsem párkrát byla.

Princess Dhonkamana 4* má 9 kajut a pojme až 22 osob. Loď je specializovaná na potápění a je partnerskou lodí lodě Princess Rani. 

Menší luxusní jachta Fascination Maldives 4* má 3 kajuty a pojme až 6 osob. Fascination Maldives je provozována mými přáteli, skvělým maledivským kapitánem Naseemem a jeho manželkou Maxine, Britkou, která vyrostla v Monaku, kde stále, střídavě s Maledivami žije. Fascination Maldives nabízí soukromé plavby všeho druhu. 

Výletní loď Yasawa Princess 3,5* má 28 kajut a pojme až 56 osob. Loď nabízí okružní plavby také bez potápění, buď na 7 nebo 14 nocí. Tuto loď je možné doplňovat jednotlivci. 

Loď Carpe Diem 3,5* a Carpe Vita 3,5* mají každá 10 kajut a každá pojme až 20 osob. Lodě jsou specializované na potápění a provozuje je stejná společnost, která je zainteresovaná na skvělém a originálně designovaném  menším přírodním ostrově a resortu plném akce a zábavy na Raa atolu, The Standard Huruvalhi, který jsme osobně navštívili a patří mezi naše oblíbené. Známe také majitele.

Jachtička Maldives Explorer 3,5* má 8 kajut a pojme až 22 osob. Loď nabízí všechny druhy plaveb. Náš tip. Provozovatele a majitele známe osobně již mnoho let.

Loď Maldives Legend I 3* má 11 kajut a pojme až 22 osob. Loď nabízí plavby všeho druhu. Zajímavé ceny a nabídky na 2021 a 2022. Provozovatele a majitele známe osobně již mnoho let.

Loď Maldives Legend II 3* má 12 kajut a pojme až 24 osob. Loď nabízí plavby všeho druhu. Zajímavé ceny a nabídky na 2021 a 2022. Provozovatele a majitele známe osobně již mnoho let.

Nádherná dřevěná plachetnice Felicity by Ensis 3* má 7 kajut a pojme až 15 osob. Loď patří známé maledivské společnosti zabývající se rybolovem, jejíž majitele známe osobně.

Katamarány KingFish 3* a SailFish 3* mají oba po 4 kajutách a oba pojmou po 8 osobách. Jsou perfektní pro rodiny nebo blízké přátele. Katamarány, které jsou dostupné na Maledivách, mají pouze 4 kabiny, což znamená, že ubytují 6 osob. Jedna kabina je vždy pro posádku. Plavba na katamaránu.

V nabídce máme několik dalších nových 4* a luxusních 5* lodí a jachet. 4* a 5* jachty na 7 nocí ale za 40 000 Kč se vším všudy na 1 osobu opravdu nekoupíte.

 

Pokud se vám námi vybrané, hlavně prověřené a nabízené lodě nelíbí, tak je nám to líto. Pokud budete po lodích pátrat sami, může se vám také stát a už se to opravdu několikrát stalo, že se necháte napálit, přiletíte na Maledivy a vaše loď a peníze nikde. V lepším případě, namísto vámi vybrané a zaplacené 4* super lodi, ten týden přežijete na 2* lodi s takovými službami, že budete chtít skočit přes palubu. A proč? V případě, že se některé lodě nenaplní alespoň min. počtem účastníků, zruší se a na rychlo se shání volná místa, a to kdekoliv... To je také důvod, proč pro plavby preferujeme skupiny, nikoliv jednotlivce.

Důkladně vybraná kolekce našich partnerských lodí na Maledivách

Prezentace dalších lodí právě připravujeme...

Podmínky rezervace lodí, jachet, plachetnic a katamaránů s naší cestovkou

Rezervace plaveb je s naší cestovkou možná pouze pro skupiny, pokud se nejedná o plavbu organizovanou jako poznávačku s Lucií v roli průvodce. Ať už se jedná o potápěčské nebo jakékoliv lodě, velice zřídka je možné na lodích ubytovat jednotlivce či pár. Vždy je lepší, když jste na lodi s partou přátel, než s lidmi, se kterými se neznáte a nemusí vám sednout. Z lodi jen tak neutečete. Naše pečlivě vybraná flotila obsahuje lodě různých velikostí a kvalit a na své si tu přijde každý. 

Nezoufejte ale, pokud jste jednotlivec nebo pár, můžeme vám také nabídnout potápění z obydlených ostrovů či resortů, kde na vás čekají kompletně vybavená potápěčská centra s profesionály jako na lodích. Jediný rozdíl je ten, že nebudete spát na lodi, ale na ostrově a prozkoumáte tak pouze jednu lokalitu s více potápěčskými místy. Pobyt také můžeme nakombinovat na více různých atolů a tak prozkoumáte podvodní svět Malediv tak, jako byste ho obepluli na lodi.

 

Naši vybraní partneři nabízí při obsazenosti větších lodí 1 až 2 osoby zdarma. V případě zájmu o jakoukoliv plavbu nás neváhejte kontaktovat. 

POZOR! Lodě je nutné vždy rezervovat včas, a to nejlépe rok dopředu. Dobré lodě bývají vyprodané rychle!

Poptávka plaveb na Maledivách a další speciální nabídky