top of page

Hektická dovolená a cestování po obydlených ostrovech Dhiffushi, Gulhi a Hulhumale


Maledivy

Klient: Nikola, Morava, Termín: Březen 2015, Lokace: Dhiffushi, Gulhi a Rasdhoo

Nikola nám napsala: "Dobrý den, už jsem si několikrát říkala, že Vám napíši, ale stále jsem byla zahlcena prací. Co se týče dovolené, tak z Vaší strany vše proběhlo, dle instrukcí, které jsou mimochodem krásně detailně sepsané. Jediné, co se mírně lišilo byly ceny, které byly uvedeny na itineráři např. ferry, ale šlo jen o "drobné". Musím pochválit i ochotu delegáta, kterého máte pro resorty (poznala jsem ho podle fotky, kterou máte na webu), jelikož nám ochotně hned na letišti poradil, kam máme jít hledat loď do Male, když si pro nás nikdo z hotelu nepřišel. Pomohl spolucestujícímu i se zakoupením SIM karty (kterou stejně téměř nebylo třeba) a když nás později potkal ještě u letiště, tak se za námi stavil, jestli jsme vše našli.

Ubytování bylo bez problémů. Myslím si, že pro Vás bude plus, když si napíšete na web nebo pak do nabídek, v kterých hotelech je voda po celý den zdarma při plné penzi (nebo i polopenzi). My jsme měli vlastně po celý pobyt chlazenou vodu zdarma, stačilo si jen říci a je to super, když se o to člověk nemusí starat.

Hlavní město Male' - prošli jsme, vše jsme stihli. Co se týče Dhiffushi - škoda, že u bikini beach není reef, bylo to tam takové "mrtvé". Ubytování bylo dobré, klidné. Jeden den po večeři jsme se dokonce dozvěděli od majitele a jeho kamaráda i zajímavé věci z běžného života tamních lidí. Jeden den jsme se odvážili přešnorchlovat na Meeru Island Resort - nikdo si nás tam vůbec nevšiml, hosté žádné poznávací pásky neměli, tak jsme se tam pár hodin procházeli u bungalovů a šnorchlovali u útesů. Tam bylo více živo.

Villingili - na tento ostrov jsme jeli, aby jsme "zabili" čas. Prošli jsme jen část ostrova, udělali nějaké fotky, ale jinak tu nebylo co vidět.

Gulhi je už co se týče života lidí i podvodního života zajímavější. Útes je tam krásný, je tam opravdu co vidět. Hotel Tropic Tree je pěkný, strava dobrá. Dokonce nám předvedli i BoduBeru, takže super kulturní vložka. Z Gulhi jsme pluli i na šnorchlování v okolí, tak jsme viděli i sand bank (z vody). Potkali jsme tu i jiné Čechy, kteří nedbali na doporučený oděv a s místními údajně žádný problém neměli. Větší výstřih, holá ramena ani krátká sukně, prý nebyl problém, místní maximálně koukali do země.

Poslední den jsme byli na Hulhumale v Shell Breeze - tento hotel mě nenadchl. Myslím si, že i když je tento ostrov tranzitní a je tam hodně nepořádek, tak by se zaměstnanci mohli více snažit udržovat pořádek hlavně na recepci, která je vizitkou hotelu (i když na to místní zrovna nejsou). Brala jsem to opravdu tak, že je tento ostrov čistě jen na přespání před odletem a ne na několikadenní pobyt, což také máte v informacích psané.

Během prvních tří dnů jsem byla strašně spálená, že mi nic nepomohlo (ani krém s faktorem 50 ani panthenol). Určitě bych si pobyt užila více bez bolestí. :-D

Ráda bych se na Maledivy určitě ještě někdy podívala, ovšem už se určitě lépe připravím na to podnebí. :-D Pro příště bych určitě volila delší pobyty (3 dny na jeden ostrov je málo) a také je to vše celkem honička. Člověk si pořádně neodpočine. Za 8 dní pobytu jsme vlastně stihli navštívit 7 ostrovů, takže to bylo docela náročné. Hulhule (letiště), Male, Dhiffushi, Meeru Island Resort, Villingili, Gulhi, Hulhumale.

Chtěla bych Vám poděkovat za zprostředkování ubytování na Maledivách a bezproblémové dovolené, kterou jsem měla již několik let vysněnou. Celkem mě dovolená vyšla i s letenkou od Aeroflotu na cca 25 000 Kč s plnou penzí, dopravou, vodou, šnorchlováním a nějakým dalším občerstvením mimo plnou penzí, což je super cena. Mějte se krásně."

Nikola

OWH odpovídá: "Moc děkujeme za vyčerpávající e-mail. Jsme rádi, že jste měla krásný pobyt a nezapomenutelné zážitky. Budeme se těšit i příště."

Comments


bottom of page