Recenze | Maledivy s Lucií I / 2016


Klient: Jakub & Michaela, Praha, Termín: Listopad/Prosinec 2016, Lokace: Serene Sky - Thoddoo, Tesoro View - Rasdhoo, Gunbaru Inn - Ukulhas, Plumeria Maldives, Sea View - Thinadhoo, Vaavu atol, Projekt: Poznávací okruh I - Maledivy s Lucií aneb Maledivy s česky hovořícím průvodcem

Jakub & Míša nám napsali: "Ahoj Lucko! Recenzi posíláme s malým zpožděním, jelikož jsme museli všechno pořádně vstřebat. :-)) Kdyby mi někdo před rokem řekl, že budu o Vánocích šnorchlovat na nejlepších lokacích světa, a to přímo na Maledivách, tak bych mu to opravdu nevěřil. :-)) Dovolená byla jedním slovem úžasná.

Původní plán jet na resort jsme zamítli a shodli jsme se na tom, že chceme poznat spíše místní kulturu a zažít Maledivy trochu "jinak". Chtěli jsme vidět zvyklosti, životní styl a to, co ve většině případů běžný turista neuvidí.

Jako první z ostrovů, který jsme na našem putování "Maledivy s Lucií" navštívili, byl ostrov Thoddoo. Nezapomenu ten okamžik, kdy jsme poprvé uviděli pláž. Ten jemný bílý písek a křištálově tyrkysová voda, tomu říkáme ráj! Překvapili nás milí a přátelští lidé, dechberoucí plantáže papáji a rozlehlost samotného ostrova. Při cestě na pláž jsme si občas připadali jako Robinson na opuštěném ostrově. :-))

Další zastávkou byl ostrov Rasdhoo, který je úplným opakem Thoddoo. Rasdhoo je určen především na šnorchlování, potápění a výlety na okolní sandbank a deserted island. A nejlepší zážitek? Samozřejmě sandbank! Nezapomenu ten pocit, kdy jsme běhali po kolena ve vodě uprostřed oceánu při západu slunce. Barbecue na opuštěném ostrově už byla třešnička na dortu:))

Po pár dnech jsme se přesunuli na ostrov Ukulhas. Ten nás fascinoval nádhernou nekonečnou pláží a dechberoucí vodou, jež vystřídala snad všechny odstíny modré. Jestli někdo hledá místo na fotky jako z katalogu, tak je na správném místě.

Jeden by řekl, že jsou všechny ostrovy stejné, ale není tomu tak. Každý je specifický a svým způsobem jedinečný. Zážitku máme načerpáno nesčetně. Ať už rybolov s místními rybáři při západu slunce, šnorchlování na těch nejlepších lokacích, objevování korálů po boku přátelské karety, pozorování mant a žraloků či popíjení koktejlů ve společnosti místních bubeníků.

Poslední zastávkou okruhu s Lucií bylo Hulhulmale a hlavní město Male, do kterého jsme se jeli podívat především na místní trhy s rybami a ovocem, které jsou opravdovým zážitkem. A jelikož nám bylo 10 dnů málo, tak jsme si pobyt prodloužili o dalších pár nocí na Thinadhoo - Plumerii. Jestli někdo neví kam, tak právě tady!

Po skvělé cestě rychlolodí nás přivítal velmi přátelský personál, provedl nás celým ostrovem, navnadil na potápění a nespočet možných aktivit v okolí a ukázal nám pokoje.

Volili jsme Plumeria Sea View s výhledem na oceán. Ráno člověk otevře oči a kouká přímo na tu nádheru a palmy... to se povedlo! :-)) O jídle netřeba diskutovat, jelikož šéfkuchař Johny umí a umí opravdu skvěle. Večeře na pláži byly více než boží. Obsluha 10/10, tak skvělý tým se jen tak nevidí.

Pláž nádherná a cesta džunglí na pláž ohromující! Lehátek na pláži bylo dostatek a nikdy jsme neleželi na písku. Pláž nebyla přeplněná, vždy cca 20 turistů. Šnorchlování z pláže je více než skvělé, a to i přes silné proudy (na jedné straně člověk nastoupí a na konci útesu vystoupí, alespoň se nenadře. :-))

A nejvíce adrenalinový zážitek z celé dovolené? Bezesporu noční šnorchlování se žraloky! Nikdy bych neřekl, že budeme plavat po boku 15-20 žraloků větších než my, ale stálo to za to! (vidět páření žraloků pokládáme za malý bonus :-))

A jelikož jsme byli přece na Maledivách, tak by byla chyba nejít se potápět, že ano? První ponor v životě byl boží. José, jakožto manažer diving centra a instruktor, je člověk na správném místě a pokud jste pod jeho vedením, tak nemusíte mít z ničeho, ale opravdu z ničeho strach. A jestli vás potápění neláká, tak vás milá a přátelská Magda vezme na opuštěný sandbank!

A abych nezapomněl, we won a crab race!

A nezapomeňme, že jediná věc, která udělá člověka bohatšího, je cestování! Takže neváhejte a cestujte!

PS: Lucka odvádí skvělou práci a již teď víme, že to nebyly první a ani poslední Maledivy. :-))

Jakub a Michaela.

OWH, Lucie odpovídá: "Moc děkuji za krásnou recenzi. Jsme moc ráda, že se vám cestování se mnou líbilo a bude mě potěšením kdykoliv příště. Moc jsem si to s vámi užila. Byli jste moc fajn!!! I sprostě mluvit jsme vás naučily.;-)

Každopádně je divný, že i vy jste vyhráli crab race, páč hotel je většinou plný, na crab race chodí všichni hosté a vždycky vyhrají naši klienti... Že by mě Ti malí mrštní krabíci taky znali... :-D"

Krásný příběh a spoustu společných fotek ze stejného okruhu naleznete ZDE.

#MaledivysLucií #Maledivysprůvodcem #poznávacíokruh #Thoddoo #SereneSky #GunbaruInn #Ukulhas #Rasdhoo #PlumeriaTreeIslandView #PlumeriaMaldives #Thinadhoo

 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP