top of page

Pravé nefalšované Maledivy, dovolenka na ostrovoch Dhifffushi a Dhigurah


Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy

Klient: Eva, Slovensko, Termín: Prosinec 2016, Lokace: White Sand Beach at Dhiffushi, TME Retreats at Dhigurah, Hulhumale

Eva nám napsala: "Dobrý deň, počula som, že niektorí o Maledivách hovoria, že je tam nuda. V takom prípade asi nemali dobre zorganizovanú dovolenku. Pretože napríklad ja som sa na dovolenke zorganizovanej s pomocou Other Way Holiday, ani minútu nenudila.

Za 10 dní som prešla tri lokálne ostrovy, na dvoch z nich, Dhiffushi a Dhigurah, som strávila 4 noci, na poslednom Hulhumale jednu noc pred odletom. Prvé dva spomínané sú mega. Jednoducho pecka, ak ste vodný a plážový živel, a chcete navyše okúsiť pravé nefalšované Maledivy so všetkými krásami aj chybičkami, tak tieto dva ostrovy určite nevynechajte.

Na odporúčanie agentúry som si ich zvolila aj ja, zabezpečené som mala príjemné a čisté ubytovanie, na ostrove Dhigurah by som ubytovanie označila pokojne za taký vyšší štandard, na penziónoch v Dhiffushi to bol bezproblémový stredný štandard so všetkým, na čo ste si zvykli napríklad v chorvátskych apartmánoch - čiže pohostinnosť domácich, čistá útulná izba so všetkým potrebným vrátane klimatizácie, 30 metrov od bikini pláže, ktorá bola dokonca prekvapivo čistá, pretože personál ubytovacích zariadení sa o ňu príkladne staral.

Hoci som na dovolenku šla sama, ani chvíľu som sa osamelo necítila. Spoločnosť mi robili ďalší turisti, ktorých tu však nebolo veľa, takže pláž pôsobila dennodenne až poloprázdnym dojmom (čo mi mimoriadne vyhovovalo!), a tiež milí chalani od domácich, ktorí ma vytiahli na šialený výlet rýchloloďou k sandbanku a neustále sa mi prihovárali a vyzvedali, ako sa tam v Európe máme :)

Prvý raz v živote som šnorchlovala, pretože ja osobne som skôr plážový povaľač, než športový typ. Bolo to geniálne a odteraz šnorchlujem povinne všade, kam pôjdem :)

Na Dhigurah ma zasa čakala pomerne divoká džungľa, dlhočizná prekrásna pustá pláž, na ktorej som strávila jeden celý deň úplne SAMA (áno, to je to, prečo som sem šla!) a ostrov zakončený tým najgýčovejším pieskovým chodníčkom, aký poznáte z reklám.

Nemožno samozrejme poprieť, že na lokálnych ostrovoch sa stretnete s množstvom odpadkov, ale to je vec, s ktorou som ja osobne rátala a aj napriek tomu to sú tie najkrajšie pláže, aké som kedy videla. V blízkosti hotelov sa snažia domáci upratovať, ale povedzme si narovinu, toľkoročné neustále znečisťovanie oceánov si vyberá na Maledivách svoju daň.

Samozrejme, zúčastnila som sa výpravy za žralokom obrovským - a bola úspešná :) Žralok si pokojne plával pod nami, masou ľudí šnorchlujúcich alebo potápajúcich sa s fotoaparátmi v rukách :) Nezabudnuteľný zážitok.

O náhodnom stretnutí s rojmi delfínov či malých žralokov a vodných korytnačiek ani nehovoriac. Bolo pre mňa veľkou cťou zažiť tieto živočíchy v ich prirodzenom prostredí - žiaden aquapark nikdy nebude tomuto siahať ani po päty.

Na záver ešte veta k hlavnému mestu - hneď prvý deň som sa tam nechtiac stratila a stihol ma oklamať taxikár, čo bola však moja vina, lebo som vedela, že sa nemám nechať obabrať, no nemala som čas a náladu sa s ním hádať. Na toto treba dávať bacha, hlavné mesto je naozaj šialene chaotické a taxikári skúšajú a skúšajú.... Našťastie sa všetko dobre skončilo a ja som po polhodine adrenalínu konečne našla hotel, kde si zložím veci, kým mi príde trajekt. Bez tejto služby, ktorú mi tiež zabezpečila agentúra, by som musela asi 6 hodín tráviť niekde na ulici vystavená zvedavým pohľadom domácich. Male sa mi nezdalo vyslovene nebezpečné mesto, avšak ako osamelá žena blondýna bez šatky som tam nechcela veľmi pútať pozornosť. Bol to trocha stresujúci úvod dovolenky, ale všetko ostatné klapalo na jednotku. Ďakujem :) Verím, že sa sem ešte niekedy v živote vrátim.

Príjemný deň prajem, Eva

OWH odpovídá: "Moc děkujeme za recenzi a jsme moc rádi, že jste si Maledivy užila."

bottom of page