top of page
Gaafu Alif atol, Gaafu Alifu Atoll,  Huvadhu Atholhu Uthuruburi na Maledivách

Gaafu Alif atol aneb Huvadhu Atholhu Uthuruburi na Maledivách

Gaafu Alif atol (Gaafu Alifu Atoll) aneb Huvadhu Atholhu Uthuruburi je správní obvod severní části přírodního atolu Huvadhu a zahrnuje 81 ostrovů, z nichž je 9 obydlených a na 6 jsou resorty. Ostatní ostrovy jsou neobydlené nebo slouží jako farmářské či industriální ostrovy nebo jsou vyhrazené pro výstavbu resortů.

 

Z obydlených ostrovů za návštěvu nestojí žádný. Všechny obydlené ostrovy jsou hustě obydlené a lemuje je mořská tráva.

 

Z resortů mohu vřele doporučit Park Hyatt Hadahaa, který má krásný korálový útes. Dokonalý luxus a extra vybudované vodní vily najdete v luxusním a mém oblíbeném resortu Raffles Meradhoo, který patří k TOP 15 nejluxusnějších resortů na Maledivách. Pro milovníky All Inclusive je tu Pullman Maamutaa Maldives se dvěma podmořskými a vodními vilkami Aqua Villas.

 

Zajímavý koncept mixu industriálního ostrova s letištěm a resortem zajisté potěší milovníky rybolovu. Na ostrově Kooddoo najdeme státní rybí továrnu a resort Mercure Kooddoo.  

 

Gaafu Alif atol je perfektní pro milovníky potápění, freedivingu a šnorchlování.

Huvadu atol, Huvadhu Atoll nebo Huvadhoo Atoll

Huvadhu atol aneb Huvadhu Atoll je druhým největším přírodním atolem na Maledivách a atolem s nejvíce ostrovy na světě. Jedná se o poslední nadrovníkový atol Malediv, který je vyhlášený potápěčskými a surfařskými lokalitami. Jak šnorchlování, tak potápění je tu neuvěřitelné. Huvadhoo atol se administrativně dělí na zmíněný Gaafu Alif atol a Gaafu Dhaalu atol, který jsem již navštívila. Přírodní atol Huvadhu byl na dva zmíněné administrativní atoly rozdělen 8. února 1962. Administrativní hranice atolů leží mezi mořskými kanály Footukandu a Vaarulu Kandu.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Gaafu Alif atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Gaafu Alif atol je jedním z posledních atolů, které jsem zatím nenavštívila, ale mnohokrát jsem nad ním letěla vnistrostáním letem. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page