top of page
Dhaalu atol, Dhaalu Atoll, Nilandhe Atholhu Dhekunuburi na Maledivách

Dhaalu atol aneb Nilandhe Atholhu Dhekunuburi na Maledivách

Dhaalu atol aneb Nilandhe Atholhu Dhekunuburi je větší přírodní atol, který zahrnuje 44 ostrovů, z nichž je 7 obydlených a na 10 jsou resorty. Ostatní ostrovy jsou neobydlené nebo slouží jako farmářské.

 

Dhaalu atol aneb Dhaalu Atoll je oficiálně registrován jako Nilandhe Atholhu Dhekunuburi. Říká se mu také jižní Nilandhe atol (Southern Nilandhe Atoll) nebo Nilande atol (Nilande Atoll South). Administrativní název tohoto atolu odpovídá názvu přírodního atolu, který se táhne 23 km od východu na západ a 38 km od severu k jihu. Hlavním městem atolu je na jeho jihu obydlený ostrov Kudahuvadhoo, kde se nachází také vnitrostátní letiště Dhaalu Airport, jež je domovem skvělé a naší oblíbené maledivské letecké společnosti Manta Air.

 

Pokud hledáte živé korály a bohatý podmořský život najdete jej právě na Dhaalu atolu, kde jsem zažila zatím jedno z nejhezčích šnorchlování.

 

Nádherný korálový útes nabízí obydlený ostrov Rinbudhoo, kde je sice možné najít pár penzionů, ale fungují záhadně, lépe řečeno spíše nefungují.

 

Milovníci menších romantických ostrůvků si nesmí nechat ujít návštěvu mého oblíbeného resortu Sun Siyam Vilu Reef nebo jeho sesterský, částečně upravený ostrov Sun Siyam Iru Veli. Ujít si nesmíte nechat ani resort Angsana Velavaru se samostatně stojícími vodními vilami, které jsou na Maledivách raritou. Kdo miluje Premium All Inclusive, přijde si na své v resortech Riu Atoll a Riu Palace Maldivas. Ostrovem plným zábavy pro rodiny s dětmi i dospělé je resort Kandima Maldives.

 

Téměř dokonalý menší přírodní ostrov s nádherným živým korálovým útesem a mnoha druhy různých podmořských kreatůrek je luxusní italský resort Baglioni Maldives, který je naší srdcovkou nebo luxusní resort St. Regis Vommuli, který patří k TOP 15 nejluxusnějším resortům na Maledivách.

 

Třešničkou na dortu je luxusní resort Niyama Private Islands s podmořskou restaurací a nočním klubem Subsix, kde si na své přijdou jak páry, tak rodiny, ale také i surfaři.

 

Dhaalu atol není jenom rájem pro milovníky potápění, freedivingu a šnorchlování, ale také milovníku Skydivingu.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Dhaalu atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Dhaalu atol jsem navštívila opravdu mnohokrát a v budoucnu jej ještě mnohokrát navštívím. Jedná se o můj oblíbený atol. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page