top of page

Skvělé snídaně a Spa na Amilla Fushi na Baa atolu na Maledivách


Amilla Fushi, Baa atol, Maledivy

Klient: David s rodinou (5 osob)

Termín: Listopad 2021

Lokalita: 2 Bedroom Beach Pool Villa na luxusním resortu Amilla Fushi na Baa atolu na Maledivách


David nám napsal: "Dobrý den, Lucie, omlouvám se, ale neměl jsem moc čas se věnovat volnočasovým aktivitám, což recenze Amilla Fushi prostě byla. Tak předně Happy New Year, a ať máte tento rok trošku klidnější. Teď se budu tvářit přechytře, ale potom, co jsem strávil s rodinou 5 týdnů mimo ČR a mimo místní životní lifestyle, mohu s klidným svědomím říct, že práce počká nebo lze dělat jinak. A jde to. Pár slov k Amilla Fushi, ať je to co nejvíc věcné.


Příjezd – klasika, imigrační, hned po kufrech Váš asistent, check in na hydroplán, pak minivanem do lounge a za chvíli se letělo. Orientačně jsme v loungi strávili 30 minut.


Lokalita ostrova/hotelu – kratší let hydroplánem, řekl bych, že lepší leteckou společností. Hezký lounge, snad i hezčí letadlo. Přistání na mole, z mola lodí k hotelu. Ostrůvek opravdu malinký, měli jsme jednu z nejhezčích vil. Ty over sea (měli jsme ji půjčenou na půl dne při odletu), to fakt není nic pro rodinu s dětma.


Přivítání – zástupce managera hotelu, taková milá paní (zapomněl jsem jméno), dostali jsme přidělenou služebnou a ta nám vše ukázala. Co je opravdu nevýhoda – byla to Ruska, s velkým zaměřením na ruskou klientelu. Neumím to asi úplně správně popsat, ale asi jsme si nesedli úplně. Snažila se, vždy to vše nějak zařídila, ale myslím, že by byla radši, kdybychom byli z Ruska. Vrcholem byl přivítací dopis v ruštině. Poslední 4 dny nás měla jiná holka, také Ruska, ale mnohem mladší, a ta si s náma moc dobře rozuměla. Rozumím, že s tímto asi nic udělat neumíte. Jinak tedy to extra testování – upřímně nic moc. Nerozumím proč to museli u nás dělat. Pochopím u Rusů, ale proč my? Máme očko, testy…grrr…..


Ubytko – krásná, double bedroom vila, což je vlastně single bedroom vila krát dva. Pro naši karavanu až až. Krásné koupelny, krásný bazén (který vlastně nebyl ani moc teplý, což byla škoda a vlastně celkem minus). Krásná terasa, vše ve vile fungovalo. Moc se nám líbilo, jak ostatní vily nebyly hned vedle nás. Prostě jsme měli fakt super soukromí. Jinak 2x denně úklid, příprava na spaní, no prostě tak jak to má být.


Pláže a vstup do moře – upřímně celkem bída s nouzí. Spousta korálů, velké kameny, nic moc pro děti. Alespoň tedy ta pláž u vily. Na druhé straně to bylo trošku lepší, ale Sun Siyam má rozhodně lepší pláž. Ty kameny/korály jsou fakt špatný pro děti. A i pro mne.


Stravování – snídaně – ohromné, skvělé, super start dne. Umí i snídani do vily. Paráda.

– obědy – v dedikovaných dvou restauracích, dalo se vybrat, za 13 dní toho máte až až. Pokaždé bylo možné se ucpat velmi dobrou pizzou.

– večeře – je trošku zavádějící mluvit o 7mi restauracích. Večer totiž fungují vždy a pouze 3 restaurace. Do každé je potřeba mít rezervaci, a mít to s týdenním plánem dopředu. Což je trošku nic moc, když nevíte kde Vám bude/nebude chutnat. Samozřejmě to jde různě měnit. Top restaurací vyhlašujeme indickou. Tak dobré maso a omáčky, no ještě teď to mám na jazyku.

– ostatní – pití, zmrzky, alko, všeho bylo dost. Potvrzuji, že Full board je super řešení. To all in je zbytečné. Zvláště s malýma prckama.


Aktivity, SPA – všeho dost, v super kvalitě. Zkusili jsme několikrát fitko, kadeřníka, holky byly na mani-pedi, fakt pohoda. Asi není potřeba nic víc.


Odlet – všichni dostali balíček na cestu jako vzpomínku na Amillu, děti dostali batůžek a plyšáka (to už při příjezdu, strašně milé, pořád to měli u sebe) a lodí a následně hydroplánem jsme opustili ostrov. Pršelo, foukalo, nic moc…po příletu do Male, už taková ta super klasika od Vás, kluci nás vodili kam potřebovali, pomohli s baťohama a taškama, a dovedli nás k check inu. Dostali něco do kapsy.


Termín – párkát pršelo, pár večerů to bylo i na mikinu. Až si vzpomenu na jméno manažera hotelu, tak Vám ho řeknu, a tento dotyčný mi říkal, že jsme přijeli přesně v období, kdy se mění roční období. A to prostě někdy prší. A nám pršelo 3-4 a dva/tři dny byly úplně bez slunce. Což teda bylo nic moc.


All in all, lepší než Sun Siyam, hezčí a větší vila, asi lepší servis, lepší jídlo. Opravdu nám chutnalo více. Určitě kvitujeme kratší let.


Tak snad jsem na nic nezapomněl. Netuším jestli Vám to nějak pomůže, ale takto to v kostce vidím já. Klidně bychom jeli zpět, ale ta pláž mne trápí…. David"


Lucie aneb other way holiday odpovídá: "Dobrý den Davide, moc moc moc děkuji za perfektní feedback. Málokdo si dá práci a takhle podrobně mi to vypíše. Moc si toho vážím. Měli jste ohromné štěstí na free upgrade na privátní hydroplán / business class. Bylo to z důvodu velké vytíženosti klasických hydroplánů. O pláži jsem říkala a o počasí taky. 😉 Příště hold ne na poslední chvíli, ale včas, aby bylo z čeho vybírat. Nabídka na další dovču u se chystá. ;-) Jsme rádi, že jste náš stálý klient. ♥"

Comments


bottom of page