top of page

TOP dovolená na obydlených ostrovech Omadhoo a Dhigurah


Bikini pláž, Omadhoo, Maledivy

Klient: Kryštof & Lucie, Praha, Termín: Červenec 2018, Lokace: penzion Scuba Inn na Omadhoo & hotel TME Retreats na Dhigurah, Alif Dhaal atol

Kryštof nám napsal: "Dobrý den, Lucko, popravdě - nikdy jsem neviděl podrobněji a přesněji zpracované veškeré dokumenty, viz. "Užitečné informace” a "po příletu na Maledivy.." na 8 stránek. Od prvního mailu před odjezdem, po návrat domů nemám jedinou věc, která by jen náznakem byla negativní. Vyčerpal bych všechna superlativa, kdybych měl popisovat všechno zvlášť. Všechno bylo TOP!

Transfery, Vámi doporučené lokality, samotná místa, komunikace s Guest Housy, personál, aktivity, Maledivy obecně. Zároveň jediné s čím jste v prospektech neměla pravdu je, že Maledivčani jsou nedochvilní. Kamkoliv jsme přijeli, už tam čekali, na obou ostrovech vše bylo 5 minut před smluveným časem, logistika, smluvené aktivity, jídlo, jakákoliv dohoda a párkrát jsem se styděl, že jsme to byli my, kteří se zdrželi :).

Musím upozornit, že nemám rád cestovky. Jsme mladý pár, já cestuju od svých teenage let na vlastní triko po celém světě a nikdy bych s žádnou cestovkou nikam nejel. Kromě té Vaší! Oblast v Indickém oceánu neznám a jsem super rád, že jste byla náš “guide” při poznávání Malediv. This was really the other way holiday :).

Omadhoo je překrásný zapomenutý ostrov, kde žijí pouze vstřícní místní obyvatelé. Veškerá komunikace a kompletní služby Guest housu jsou na tamní prosté poměry na špičkové úrovni. Místní lidé o sobě říkají a hlavně všechno dělají tak, že vás neberou jako hosty, ale jako součást rodiny. Pralesy palem, bílé pískové pláže a blankytně modré průzračné moře je na samostatný článek. Zavřete oči, představte si ty nejhezčí ostrůvky co jste kdy viděli na fotkách, přimyslete si vychlazený kokos každý den, rybaření a potápění v korálových útesech a dostáváte představu o ostrově Omadhoo, jen hodinu vzdáleného rychlo lodí od hlavního města Male.

Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy

Necelou hodinu je vzdálený ostrov Dhigurah, připomínající tvar kapky. Na jeho konci, po projití nedotčeného pralesa budete unešeni nekonečnou lagunou bílého písku, která se ztrácí do širého oceánu. Zde si člověk přijde jako opravdový trosečník. Místo je jedním ze světových unikátů pro podmořskou faunu. Můžete se potápět s přístroji, nebo šnorchlovat mezi žraloky, želvami, nebo hejnem mant. Jestli chcete vypnout, zregenerovat, nebo si jen tak užít dovolenou, na kterou nikdy v životě nezapomenete, Dhigurah je právě to místo, které hledáte.

Díky za všechno! KEEP DOING THIS - YOU ARE MAKING THIS WORLD A BETTER PLACE!!! WELL WELL WELL DONE LUCIE ! GREAT JOB ! THANK YOU!!!

Kryštof & Lucie

OWH odpovídá: "Moc děkujeme za krásnou recenzi, při jejíž čtení mě vyhrkly slzy do očí. Ani nedokážu vyjádřit, co pro mě znamená věta "Keep doing this - you are making this world a better place..." Jsem opravdu moc ráda, že se vám na Omadhoo a Scuba Inn líbilo, patří mezi mých 10 nejoblíbenějších ostrovů a menších rodinných penzionů. I Dhigurah a TME mezi ně patří.

K té nedochvilnosti: Nejenže na ně na chudáky ječím už několik let od rána do večera, aby všude byli včas, ale hlavně pracuji s těmi partnery, kde vím, že to vše bude fungovat tak, jak má. Občas se na příletu na Maledivy stane, že na letišti není včas hotelové auto nebo loď, protože uvízly v zácpě, někdy zase kyksne motor lodi nebo auta a podobně. Vždy je lepší dopředu informovat, že se to může stát. Zavedla jsem takové pravidlo, že když někdo na schůzku se mnou přijde pozdě, tak musí zaplatit útratu v restauraci nebo kavárně...

Ještě jednou děkuji za recenzi a třeba někdy příště na viděnou u nás na Atholhu Residence."

Comments


bottom of page