top of page

Krásné obydlené ostrovy Omadhoo a Dhigurah


Bikini pláž, Omadhoo, Maledivy

Klient: Veronika & Marek, Ostrava (CZ & SK) , Termín: Červenec 2018, Lokace: penzion Scuba Inn na Omadhoo & hotel TME Retreats na Dhigurah, Alif Dhaal atol

Veronika nám napsala: "Dobrý den Lucie, zrovna jsme se vrátili z týdenního pobytu na Maledivách. Musíme moc pochvalit other way holiday, vše proběhlo naprosto bez problémů. Naše kombinace byla Omadhoo a Dhigurah.

Po příletu jsme strávili několik hodin v Male, kde jsme vyplňovali čas do odjezdu Ferry. Male pro nás bylo trošku zklamání - špinavé a nehezké město.

Omadhoo, Maledivy

Pak už Omadhoo, kde bylo naprosto krásně. Skvělý personál Scuba Inn penzionu se o nás staral naprosto skvěle. Úžasný Naaphes a Alif. Opravdu můžeme jen chválit!!! Krásný, čistý ostrůvek, skvělé šnorchlování na bikini plazi (žraloci, rejnoci, želvy, chobotnice, rybičky...) hezké a čisté ubytováni.

Scuba Inn, Omadhoo, Maledivy

Dále jsme pokračovali na Dhigurah. Větší ostrov, víc turistický.Taky moc hezký ostrov, bohužel na plážích podél byly odpadky...velká škoda... Jinak TME Retreats hotel se službama klientovi se Scuba Inn nedá srovnat. Už při příjezdu nás u lodě nikdo nečekal a čekali jsme my. Pokoj hezký, ale...čistota koupelny byla povrchní a neprecizní. Večere výborné, snídaně bohužel slabší, chyběly vajíčka, pořád to samé (párky a fazole) žádný sýr nebo šunka. Můžete jíst toust s máslem nebo sladké pečivo. Jinak sand bank úžasný. Krásná a čistá pláž jediná nevýhoda byla, že to bylo docela daleko cca 1,5 km od hotelu. Na Dhigurahu jsme absolvovali dva výlety lodí (Manty a Žralok Obrovsky) naprosto úžasné!!!

Dhigurah, Maledivy

Celkově skvělá dovolená!!! Děkujeme Lucii za super doporučení na tyto dva ostrůvky. Je to skvělá kombinace - Omadhoo intimní ostrůvek skvělý na šnorchlování, málo turistů a úžasný Scuba Inn Penzion, pak Dhigurah velký, dlouhý ostrov, víc turistický, hezký sand bank, super na výlety, víc obchůdků a hezkých kaváren. Děkujeme!!! ❤️

Veronika a Marek

OWH odpovídá: "Moc děkujeme za krásnou recenzi. JJ, hlavní město Male, ostrov extrémů. Jak já říkám, pár hodin zde opravdu stačí. Jsem moc ráda, že se vám na Omadhoo a Scuba Inn líbilo, patří mezi mých 10 nejoblíbenějších ostrovů a menších rodinných penzionů. I Dhigurah a TME mezi ně patří. Sýr a šunka jsou na Maledivách velice drahou záležitostí a je možné se s nimi setkat z 99% pouze na resortech. Co se týká Dhigurah a pláží, tam je to bohužel neustálý boj. Personál safari lodí, které jezdí kolem a kotví blízko ostrova, hází odpadky do moře a ty pak plavou rovnou na Dhigurah. Místní proti tomu zkoušeli i petici, protože safari lodě musí odpadky vozit zpět na Male atol a poté na skládku Thilafushi, ale jelikož se za to platí, tak to hází do moře. Přitom jsou safari lodě určené především potápěčům, kteří by na čistotu oceánu měli dbát nejvíce, aby se měli pod hladinou na co koukat. Místní dělají 2x do měsíce úklid pláže podél skoro celého ostrova. Občas se přidají i turisté. Standardně decentně uklízí 1x týdně tak, jako na všech obydlených ostrovech. Ještě jednou děkuji za recenzi a třeba někdy příště na viděnou."

bottom of page