top of page

Poznání pravých Malediv na ostrově Dhiffushi


Sand Bank - mělčina - Maledivy

Klient: Katka, Martin a Terezka (3 roky), Pardubicko, Termín: Leden 2018, Lokace: White Sand Beach & Bibee at Dhiffushi

Katka nám napsala: "Dobrý den, Lucie, zasílám dojmy z naší dovolené (možná až moc podrobné:-)).

S Vámi jako cestovní agenturou jsme byli velice spokojeni - nabídka sestavená na míru našim požadavkům, výborný itinerář, který nám velice pomohl a usnadnil orientaci v Male i na ostrově. Líbily se nám např. i tipy na místní speciality, které manžel s radostí ochutnával.

Dhiffushi, severní Male atol, Maledivy

První dvě noci jsme strávili v penzionu White Sand Beach. Vybavení pokoje bylo vyhovující, ocenili jsme zejména velikost postele, na kterou jsme se vešli všichni a přistýlka nakonec nebyla potřeba. Jen koupelna byla trošku "ošuntělá" a olepená od slané vody. Menší chybičkou na komfortu (se kterou jsme ale dle itineráře předem počítali) byl noční hlučný provoz centrály na výrobu elektřiny. Jídla servírovaná místní kuchyní nám chutnala. Menší nedostatky v ubytování však byly plně nahrazeny službami, které poskytovali hoši z White Sand Beach, zejména Lúcio Redey (pro nás Hassan :-)), kterého jsme si oblíbili. Jeho starost o nás, neustále dobrá nálada a to, že tu pro nás a naše dotazy vždy byl, i když jsme už ve White Sand Beach nebydleli, byl opravdu nadstandard nad naše očekávání. Takže jsme jeho služby (výlety na piknik island, delfíny, šnorchlování se želvami, sand bank) využívali, i přestože jsme většinu pobytu strávili v Bibee. Za to se nám odvděčil pozváním na výbornou večeři den před odjezdem. Krom služeb z tradiční nabídky, které White Sand Beach poskytuje (výše zmíněné výlety), nám také zprostředkoval private boat v den odjezdu za velmi příznivou cenu (necelých 170 dolarů), což bylo super.

Dhiffushi, severní Male atol, Maledivy

Zbylý pobyt jsme strávili v Bibee. Ubytování zde se nám líbilo více než ve White Sand Beach - větší pokoj, modernější vybavení, nehlučnost centrály, pokoj byl každý den výborně uklizen. Menším minusem byl trošku zápach odpadu v koupelně. Kuchyně v tomto penzionu byla také dobrá, jen snídaně byly každý den stejné (výjimkou byly dvě maledivské snídaně). Personál byl i zde velmi ochotný s čímkoliv pomoci.

Počasí nám vyšlo, dovolená proběhla bez větších zádrhelů (menší vadou na kráse byly jen střevní potíže naší Terezky, ale alespoň jsme poznali úroveň místního zdravotnictví).

Okouzlila nás barva oceánu a podmořský život, bílé písčité pláže (jen přímo v Dhiffushi bylo občas ve vodě trošku více trávy a voda byla zkalená - právě tam budovali kanalizaci a vypouštěly do vody poblíž pláže vyčerpanou vodu z výkopu - asi 4 dny). Moc se nám líbila i přívětivost místních lidí. Až bude Terezka starší, určitě bychom se chtěli na Maledivy vrátit a procestovat více ostrovů, protože je to opravdový ráj.

Sand Bank - mělčina - Maledivy

Jako dopravu na Maledivy můžeme doporučit Qatar airlines díky vynikající úrovni služeb, návaznosti i délce letu a celkem přijatelné ceně.

Děkujeme za možnost poznat Maledivy, opravdu jsme si dovolenou užili. V nejbližší budoucnosti bychom rádi navštívili také jiné lokality (Bali, Srí lanka, Seychely, Thajsko) - myslíte, že se na Vás můžeme obrátit s prosbou o pomoc při zprostředkování další krásné dovolené? S pozdravem"

Katka, Martin a Terezka

OWH odpovídá: "Děkujeme za recenzi a krásné fotky. Jsme moc rádi, že vám na Maledivách líbilo a že jste si to užili. Bude nám potěšením i kdykoliv v budoucnu. České a místní partnery máme v mnoha asijských destinacích (Bali, Srí lanka, Indonesie a také Thajsko...), na Seychelách a také v Karibiku (Mexiko, Dominikánská republika a Jamajka). Qatar airlines také rádi doporučujeme."

bottom of page