top of page

Kombinace obydlených ostrovů Fehendhoo a Thinadhoo


Fehendhoo, Baa atol, Maledivy

Klient: Denisa & Geir, Norsko, Termín: Srpen 2017, Lokace: Tropical Village at Fehendhoo & Plumeria Maldives at Thinadhoo, Vaavu atol

Denisa nám napsala: "Zdravím Lucie, není jednoduché napsat souvislý text po třech týdnech dovolené a prvním dnu v práci, ale budu se snažit.

Fehendhoo, Baa atol, Maledivy

Na Maledivy jsme přiletěli ráno kolem osmé. Po hodinovém čekaní ve frontě na vízum nás hned u východu popadl mladík s ceduli, na které stálo moje jméno a odvedl nás na vnitrostátní lety. Letělo nám to za 30 min. …to jsme si oddechli poprvé...“other way holiday funguje“…vyzvedli nás! Po krátkém letu jsme přistáli na Dharavandhoo, kde už nás převzali z Tropical Village a odvezli lodí na ostrov Fehendhoo.

Fehendhoo, Baa atol, Maledivy

Tropical Village na Fehendhoo je úžasný pro ty, kteří chtějí soukromí. Po prozkoumaní ostrova jsme zjistili, že bikiny pláž "okupuje" jeden starší pár z Italie a toť vše...byli jsme tam sami...tedy kromě pár místních obyvatel. Po úžasných pěti dnech jsme měli přejezd zpět do Male a dále na ostrov Thinadhoo.

Fehendhoo, Baa atol, Maledivy

Transport byl naplánoval rychlolodí. Zde mohu vřele doporučit připlatit si za letenky. Vzhledem ke špatnému počasí na moři jsme měli zpozdění přes dvě hodiny a o zážitcích z plavby se snad ani nebudu zmiňovat… Je až neuvěřitelné, že zajištěna následná doprava hotelu Plumeria na nás preř dvě hodiny čekala v přístavu v Male, přestože o nás neměli zadně zprávy a nemohli se nám dovolat... Už jsme se viděli jako bezdomovci někde na ulici v Male…tady jsme si oddechli podruhé...“other way holiday“ funguje…vyzvedli nás.

Thinadhoo, Vaavu atol, Maledivy

Po příjezdu na Plumerii už to byli "jen samá pozitiva a sociální jistoty"... Už to, že na Vás čeká v přístavu "slovensky hovořící delegát" je úžasné (zvláště pro Čechy žijící v zahraničí)... Že má Plumeria servis na úrovni resortu jsme se dočetli už na internetu, že je to pravda, jsme se přesvědčovali každý den. Úžasné jídlo, večere servírované na pláži s výhledem na třímetrové žraloky a rejnoky plácající se na mělčině a pojídající zbytky ryb z kuchyně, obři netopíři visící v korunách stromů, možnost vidět živé, tedy barevné korály plné ryb, přímo na bikiny pláži v metrové hloubce, možnost zašnorchlovat si se žraloky (pouze pro otrlé povahy), noční rybolov a spoustu dalších úžasných zážitků, na které se nezapomíná...to je Plumeria.

Thinadhoo, Vaavu atol, Maledivy

Odjížděli jsme po šesti nocích na Hulhumale, kde jsme měli poslední nocleh před odletem. Nastává poděkování a oddech číslo tři…na letišti nás převzal zaměstnanec Plumerie a zajistil nám odvoz do hotelu H78, který byl sice domluveny předem, ale jaksi nefungoval…čekal s námi, dokud nebylo jisté, že nás převezmou.

PS: Tady musím poděkovat slovenskému delegátovi, který nás doslova ukecal, ať neodjíždíme z Plumerie ráno v 7:30, ale lodí ve 13:30...díky Bohu jsme ho poslechli a užili si poslední dopoledne na pláži na Thinadhoo… Na Hulhumale nás čekalo jen asfaltové vedro, spousta lidí, motocyklů, aut a odpadky. Prostě letiště.

Thinadhoo, Vaavu atol, Maledivy

Ještě malé vysvětlení k větám typu "tady jsme si oddechli poprvé, podruhé, potřetí...“…psala jsem je proto, že ze spatné zkušenosti vím, jaké to je, když Vás smluvená a předem zaplacena hotelová doprava nechá stát na letišti v zemi, kde téměř nikdo nemluví anglicky a nefunguje Vám telefon a internet!!! (Poznámka „other way holiday“. Denisa má na mysli při cestování do jiných zemí a ne s námi.)

PS: Pozdravuje Vás indonéský kuchař Joni z Plumerie. Přišel za námi a že prý jestli jsem z té země co Lucie." S pozdravem

Denisa a Geir

Thinadhoo, Vaavu atol, Maledivy

OWH odpovídá: "Moc děkujeme za recenzi. Jsem ráda, že se vám na Fehendhoo a Thinadhoo líbilo. Přejezd z Fehendhoo na Thinadhoo, v ten den, kdy pomalu řádil "tajfun"... :-D, nebyl sranda, pravda. Měli jste ohromné štěstí, že Plumeria neměla ten den odpoledne jiné přílety, jinak by čekat nemohli. Když si představím, jak jsme se naháněli..., teď z toho mám srandu, ale v ten den to sranda nebyla. :-)

Jak jsme si psaly, na H78 poslední 2 roky ubytováváme skoro všechny naše klienty a odvoz vždy funguje. I já sama na hotelu, když jsem ve městě a byt ještě nemáme hotov, pobývám. Kdyby bylo něco špatně, nejsem tam. Tím že vás slovenský delegát ukecal, neodjíždět z Plumerie už ráno a že se posunul čas příjezdu na Hulhumale až na odpoledne, i když se informace volala na H78 večer předem, někde vznikl informační šum. Zřejmě noční směna nepředala info denní atd. Někdy se to stane. Hold nikdo není dokonalý. Každopádně ode mě dostali "huláka". Naštěstí vše ale dobře dopadlo. Doufám, že na Maledivách brzy přivítáme více norských klientů.

bottom of page