top of page

Nejkrásnější slunné dny na Thinadhoo a pobyt v hotelu Plumeria Boutique


Plumeria Maldives, Boutique, Thinadhoo, Vaavu atol, Maledivy

Klient: Zdeněk, Jiřina & Sára, Opavsko, Termín: Březen 2017, Lokace: Plumeria Maldives at Thinadhoo, Vaavu atol

Zdeněk nám napsal: "Dobrý den Lucko, chceme vám poděkovat za skvělý tip na náš pobyt na Maledivách, který jste nám připravila na míru. Nepotrpíme si na hlučná místa, takže ostrov Thinadhoo splnil přesně naše očekávání.

Nikdo z personálu ale nebyl schopen nám říct, jak vlastně velký tento malý ostrov je... snad okolo 800x200 m...? Zajímavé pro nás taky bylo, že všichni krajané, které jsme tam potkali, znali vaše jméno B-).

Možná jsme měli jen mimořádnou dávku štěstí, ale na cestě z Prahy přes Dubaj a Colombo do Male, následně rychlolodí na ostrov Thinadhoo a poté i zpět až do Ostravy nás nepotkala žádná komplikace, vše fungovalo podle předchozí domluvy, všechny vytipované spoje vycházely na minuty přesně.

V první dekádě března jsme na ostrově prožili jen ty nejkrásnější slunné dny bez jediné přeháňky. Byla jsem překvapená, že v této vzdálené destinaci jsme potkali poměrně dost českých párů i rodin, takže jsme byli vděční i za kamarádku, kterou si našla dcera (druhá rodina byla vděčná neméně zase za tu naši holku :-D).

Docela mě překvapil celkem benevolentní přístup k oblékání žen, domnívala jsem se, že to bude mnohem přísnější. Nikdy jsem nezaznamenala, že by se někdo z personálu pohoršoval nad tričkem na ramínka, nebyl problém jít do jídelny nebo jinde v kraťasech nebo minisukni. Nevím, jestli je to takhle na všech ostrovech...?

Ano, generátor vedle hotelu je skutečně slyšet, až bude technicky odhlučněn, bude jen dobře, takže na balkóně jsem nevysedávala nijak dlouho, nicméně za zavřenými balkónovými dveřmi mě až tolik nerušil, alespoň ne více, než klimatizace.

Hotel je opravdu vkusně zařízen, personál 2x denně donáší pro každou osobu na pokoji půllitrovou láhev vody. Škoda, že jsem dopředu nevěděla, že v recepci dostaneme i modré froté osušky na pláž. Přece jen takovéto věci zaberou v kufru dost místa a je příjemné to vědět, pokud je nemusím s sebou brát.

Velmi jsem litovala pouze toho, že jsme neměli s sebou podvodní foťák, protože přece jen ta největší krása tohoto ostrůvku se skrývá pod hladinou v podobě nepřeberného množství rybek všech barev a tvarů. Večerní šnorhlování se žraloky bylo nezapomenutelné."

Zdeněk s Jiřinou & Sára

OWH odpovídá: "Moc Vám děkuji za recenzi. Jsme rádi, že se Vám na Thinadhoo líbilo a že jste byli spokojeni. Délka ostrova: 0,630 km (0,391 mil) a Šířka ostrova: 0,200 km (0,124 mil). Tak to jsem jedině ráda, že znají. :-) Stejně tak i místní.

Co se týká oblékání, tak to takhle moc benevolentní všude není a proto jsme tu já, která ví o všech ostrovech, kam ano a kam ne.

Bohužel, generátory jsou všude. Někde dál od obydlené části a někde zase blíž. Na Thinadhoo by ale brzy měla být protihluková zeď, která by měla hluk minimalizovat. Z mé osobní zkušenosti, jak píšete, není hluk z generátoru v pokoji horší, než hluk z klimatizace.

O ručnících je napsáno na webu. :-) Ručníky jak klasické, tak plážové, jsou na Maledivách standardem v každém penzionu, hotelu či resortu i lodi. Podvodní foťák je jak se říká "must" neboli nutnost. Ještě jednou děkujeme a bude nám potěšením i příště.


bottom of page