top of page
Meemu atol aneb Mulaku Atholhu na Maledivách

Meemu atol aneb Mulaku Atholhu na Maledivách

Meemu atol aneb Mulaku Atholhu také patří k méně obydleným atolům a zahrnuje 33 ostrovů, z nichž je 8 obydlených a na 4 jsou resorty. Ostatní ostrovy jsou neobydlené. Meemu atol (Meemu Atoll) je oficiálně registrován jako Mulaku Atholhu, ale říkáme se mu také Mulak Atoll nebo Mulakatolhu.

 

Meemu atol je vhodný pro nenáročné surfaře, potápěče nebo rybáře. Z obydlených ostrovů za návštěvu stojí pouze obydlený ostrov Mulah, kde je možné najít pár obyčejných penzionů. Přímo u ostrova Mulah se nachází známý surf spot Mulah Surf Break. Ostatní ostrovy jsou dost obydlené nebo jej lemují koberce mořské trávy.

 

Na obydleném ostrově Kolhufushi nebyly nalezeny žádné pozůstatky Buddhismu, ale zato tu mají mešitu velké historické hodnoty. U jihovýchodního útesu Kolhuvaariyaafushi se nachází lodní vrak Kalhuohfummi z roku 1573. Loď patřila Muhammadu Thakurufaanu Al Auzama, kapitánovi a králi Malediv v letech 1573-1585. Je považován za hrdinu národa, protože vyhnal Portugalce, kteří vládli Maledivám v letech 1558-1573. Jeho vítězství se každoročně slaví jako Qaumee Dhuvas (National Day), který je v kalendáři pokaždé v jiný den a měsíc.

 

Z resortů tu najdeme Cinnamon Hakuraa Huraa, Madifushi Private Island a Medhufushi Island Resort.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Meemu atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Meemu atol jsem v minulosti navštívila. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page