top of page
Faafu atol aneb Nilandhee Atholhu Uthuruburi na Maledivách

Faafu atol aneb Nilandhee Atholhu Uthuruburi na Maledivách

Faafu atol aneb Nilandhee Atholhu Uthuruburi je menší přírodní atol s 19 ostrovy, z nichž je 5 obydlených, 10 neobydlených a na 2 jsou resorty a 2 ostrovy na výstavbu resortů čekají. Ostatní ostrovy jsou neobydlené.

 

Faafu atol (Faafu Atoll) je oficiálně registrován jako Nilandhee Atholhu Uthuruburi nebo také Northern Nilandhoo Atoll nebo Nilande Atoll North.

 

Faafu atol je turisticky méně známý. Z obydlených ostrovů není pro návštěvu zajímavý žádný, nicméně obyčejné penziony se tu najít dají.

 

Dnes neobydlený ostrov Himithi byl původně obydlen. Místní byli přemístěni na jiné ostrovy kvůli sociálnímu zázemí. Himithi je nádherný přírodní ostrov s dlouhou pláží, sandbankem aneb pícečnou mělčinou a dokonalou obří lagunou. Resort bych si tu dokázala představit.

 

Na Faafu atolu je v provozu jenom jeden resort, a to poměrně hodně starý a cenově dostupný resort Filitheyo s pěkným korálovým útesem. Soukromý ostrov Maafushi, původně The Rania Experience byl uzavřen.

 

Čas od času se tu vyskytuje i žralok obrovský (Whale Shark) a sezónně také manty.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Faafu atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Faafu atol je jedním z posledních atolů, které jsem zatím osobně nenavštívila, ale několikrát jsem jej přelétala hydroplánem. Návštěva je v plánu. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page