top of page

Pohádková dovolená na Sun Island Resort & Spa s zastávkou na Hulhumale


Centrální park na městském ostrově Hulhumale na severním Male atolu na Maledivách.

Klient: Ivana a spol. (dámská jízda), Střední Čechy, Termín: Březen 2019, Lokace: H78 na Hulhumale na severním Male atolu a Sun Island Resort & Spa na Alif Dhaal atolu

Ivana nám napsala: "Dobré odpoledne Luci, ještě pořád tak trochu rozdýcháváme návrat do kruté reality. :-D Dovolená byla jedním slovem pohádková, ani nevím, kde začít.

Cesta tam i zpět, až na prodloužení čekací doby na letišti Istanbul - Malé ze strany Turkish airlines, proběhla úplně hladce. Aerolinky můžeme jen doporučit.

Na letišti v Malé jsme byly o chvilinku dřív, než zástupkyně hotelu h78, ale bylo to opravdu jen v řádu pár minut. Doprava a ubytování proběhlo naprosto hladce. Vše bylo připraveno pro tři. V hotelu jsme si dávaly i večeři a byla fakt hodně luxusní. Všechny tři jsme se nechaly pohostit tamní kořeněnou kuchyní a nic lepšího jsme nemohly dostat. Neuvěřitelně jsme si pochutnaly na tuňákovém a kuřecím kari a mashuni. Zřejmě jsme byly za exoty, protože si nás i kuchaři po jednom přišli okouknout, jak se tím vynikajícím ostrým jídlem cpeme, ani nemrkneme. :-D

I náš výlet do Malé se povedl. Náš taxíkář nám nabídl, že nás v Malé za malý příplatek provede. Využily jsme toho a bylo to super. Nikde jsme se nezdržovaly čtením mapy. :-)

Jen nás taxík z Hulhumale do Malé nedovezl za max. 5 dolarů, jak jsme měly uvedeno v itineráři, ale za 10. Tuto cenu nám poté potvrdil jak zaměstnanec hotelu, tak delegátka. Tak možná informujte i další cestovatele. ;-) :-D

Jelikož jsme měly namířeno na resort, dolary za rufie jsme nesměňovaly. V Malé na Fruit marketu, jsme s tím neměly žádný problém, takže jsme si s nadšením nakoupily vynikající kokosové tyčinky. I při nákupu suvenýrů bylo vše v pohodě. Bohužel jsme ale narazily v Enzi obchodě na Hulhumale, když jsme chtěly nakoupit zásoby tuňáka. Že neakceptují dolary byla i novinka pro delegátku Annu, která nám řekla, že tam normálně za dolary nakupovala. Z toho jsem byla velice zklamaná, protože tuňáka mají na Maledivách opravdu vynikajícího.

Sun Island Resort & Spa na Alif Dhaal atolu na Maledivách

Přesun z Hulhumale na resort byl taky v pohodě. Připadaly jsme si dost VIP. :-) :-). V letadle asi deset lidí.....loďka na resort byla v tuto ranní dobu jen pro nás. :-D Takže kolem deváté ráno jsme už pobíhaly po pláži.

Na resortu s námi zacházeli jako s princeznami. Ráno uklizeno, ustláno, večer rozestláno......vynikající jídlo, modré nebe a teplý oceán. Prostě parádička! Vypravily jsme se na šnorchlování rychlolodí, takže jsme viděly znovu mantu (jinak jsme se chodily dívat na manty k it. restauraci), měly jsme štěstí na žraloka obřího a krásně jsme si zašnorchlovaly i se želvami. Absolvovaly jsme i sunset fishing...... Přivezly jsem si neskutečně moc zážitků a fotek. :-D

Delegátka Anna byla OK, vždy k dispozici a připravena řešit problémy. Jelikož jsme se anglicky celkem domluvily, třetí lehátko a židli na pláž jsme si zvládly vykomunikovat samy..... ;-)

Prostě služby resortu, delegáta i vaše byly perfektní. Nestalo se, že by něco nebylo připravené nebo o nás někdo nevěděl. OWH nám zajistila krásnou dovolenou, na kterou budeme vzpomínat do té doby, než odletíme na další maledivskou výpravu! :-) A že už od posledního odpoledne na Sun Islandu plány máme!! Ještě jednou děkujeme za nezapomenutelný týden v tropech. S pozdravem"

Ivana, Naďa a Gabča

PS: Ubytko v požadované řadě bungalovů klaplo perfektně a tuňákový steak v restauraci na ostrově byl L U X U S N Í! :-)

OWH, Lucie odpovídá: "Dobrý den Ivano, Naďo a Gabčo, moc děkuji za perfektní feedback. Jsem opravdu moc moc moc ráda, že se líbilo a že se na Maledivy chcete vrátit. Taxík 5 USD stál, než se ustálily ceny po otevření mostu. V březnu 2019 jsem po návratu z Malediv aktualizovala itineráře, doplňovala nové informace a zřejmě jsem to zapomněla opravit na 10 USD. Malá a bezvýznamná chybička se občas vloudí. Moc se za to omlouvám.

Je divné, že vám nechtěli vzít USD v obchodě s tuňáky, protože i já tu normálně v USD nakupuji, když už nemám rufky. Je ale pravdou, že oficiální maledivskou měnou jsou maledivské rufie, takže na neakceptování USD mají nárok.

Velmi rádi pro vás dovču připravíme i příště. Naši stálí klienti u nás mají malé slevičky. Přeji vám, ať se daří a budeme se těšit na příště."

Comentários


bottom of page