top of page

Business Trip pro Accu Earth na Addu / Seenu atol, ostrovy Hithaadhoo a Hulhumeedhoo


Gan International Airport, Addu City, Maledivy

Klient: Accu Earth, Lukáš Agh, Česko/Slovensko, Termín: Listopad 2016, Lokace: Alimas at Hithadhoo, Charming Holiday Lodge at Hulhumeedhoo - Addu City.

Lukáš nám napsal: "Dobrý deň, pracovné povinnosti ma zaviali na Maledivy, konkrétne do Addu City, najjužnejšieho atolu nachádzajúceho sa na južnej pologuli.

Túto príležitosť som mohol využiť najmä vďaka Lucii, ktorá vybavila sponzora a business víza, čo vôbec nebolo jednoduché. Po dlhých týzňoch administratívy som koncom Októbra pristál na letisku v Male.

Tam ma už čakal Mohamed, ktorý ma zobral do hlavného mesta, povozil na skútri po meste (intenzívny zážitok), vybavili sme mobil, výhodne zamenili peniaze a dopriali si maledivské raňajky - Mas Huni (tuniak, kokos a chilli, ktoré by som jedol stále). Po jedle nasledovala miestna obdoba žuvačky "areca nuts". Treba skúsiť, no na pravidelnú konzumáciu to nie je nakoľko WHO klasifikuje areku ako karcinogén. Tento zvyk žuvania je však tak bežný ako pitie vody.

Prvý čerstvý kokos a prelet na Gan airport. Tam ma už čaka Hussain a vezie na ubytovanie po najdlhšom úseku asfaltu na Maledivách. Cestu postavili ešte Briti, ktorí mali na ostrove Gan vojenskú záklaňu.

Ďalší čerstvý kokos, vybavovanie skútra a začiatok práce. Ráno presun na ostrov Hulhumeedhoo s rýchloloďou Launch, ubytovanie v guest house a opäť čerstvý kokos - toho sa nedá presítiť :)

Aminath z guesthousu ma odvezie kam potrebujem, po pár hodinách príde po mňa a odvezie do rezortu Canareef. Tak konečne zažívam tie Maledivy z fotiek. Prítomní sú najmä turisti z Ázie, zopár Európanov no inak celkom prázdno. Tento umelý svet pre západných turistov na mňa dojem nerobí a po práci idem s Ismaelom do miestnej kaviarne a prejsť sa po lokálnom ostrove.

Západ slnka na opustenej pláži, večera v podobe kothu roshi, zapiť mango džúsom a dobru noc. Ani to pivo nechýba...Ďalší presun na Hithadhoo, kokos, vlastný skúter a degustácia miestnej kuchyne počas pracovných dní.

V piatok pred odletom mám chvíľu voľna, ktorú využívam na šnorchlovanie a rybárčenie. Dosť si to vážim, lebo v piatok sa toho moc nerobí. Shareef ma však berie na loď a na obed.

S celou rodinkou z Alimas Guest Housu idem na letisko, kde si dopriavame poslednú kávičku a šup ho domov.

Ďakujem Lucia, za vybavenie všetkého potrebného a odporúčania práve Alimas Guest House a Charming Holiday Lodge. Úžasní domáci, ktorí boli ochotní, priateľskí a nápomocní.

Ďakujem, že som za tak krátku dobu mohol ochutnať kúsok pravého maledivského života. Nabudúce oblúkom okolo rezortov a priamo na lokálne ostrovy. Pekný deň"

Lukáš

OWH odpovídá: "Moc děkujeme za recenzi a jsme moc rádi, že jste si pracovní pobyt na Maledivách užil. Musím říct, že obstarat business víza a obeslat a dostat povolení od všech potřebných úřadů, včetně ministerstva, pro Vaši práci vážně nebylo jednoduché. Kdybych na Maledivách neměla kontakty, které mám, nedalo by se to."

Poznámka: Lukáš na letišti vyměřoval jaké si body a sbíral informace, které jsou potřebné do airbusů a pro piloty letadel pro bezpečné přistání na letišti. Pracuje pro společnost Accu Earth, která plnila zakázku pro francouzskou společnost Airbus Defence and Space. Jak jsem již zmínila, nebylo to jednoduché, ale jsem na sebe hrdá, že jsem mohla být nápomocna při tomto projektu!

Pro společnost Accu Earth jsme zařizovali již dvě zakázky a to tuto, v listopadu 2016 a v lednu 2018.

bottom of page