top of page
Lhaviyani atol aneb Faadhippolhu na Maledivách

Lhaviyani atol aneb Faadhippolhu Atholhu na Maledivách

Lhaviyani atol / Lhaviyani Atoll aneb Faadhippolhu zahrnuje celkem 54 ostrovů, z nichž je 6 obydlených, 33 neobydlených a na 10 jsou resorty.

 

Ani na Lhaviyani atolu není žádný z obydlených ostrovů nikterak zajímavý. Za zmínku stojí nezisková mořská záchranná stanice Naifaru Juvenile na obydleném ostrově Naifaru, specializující se na záchranu mořských želv, kterou jsme navštívili.

 

Na Lhaviyani atolu převládají resorty, které vlastní Maledivci. Největší a nejznámější maledivskou hotelovou sítí je Crown & Champa Resorts, který tu provozuje několik resortů. Ten nejzajímavější je eko resort Kudadoo Private, jež celý funguje pouze na solární elektřinu a dále jeho sesterský resort Hurawalhi Maldives s podmořskou restaurací 5,8 Undersea, kterou jsem osobně navštívila. Dalším skvělým sesterským resortem je Komandoo s krásným korálovým útesem a panenskou přírodou, který je pouze pro dospělé. Dva krásné ostrovy s ohromnou lagunou na vás čekají na Jawakara Islands. Pro milovníky želv je dokonalý resort Kuredu.

Na Lhaviyani atolu dále zaujme eco resort Kanuhura by Six Senses. Skvělé pokrmy nabízí Le Méridien Maldives.

Máte-li rádi romantiku na menší ostrově, pak musíte navštívit můj oblíbený maledivský resort Fushifaru Maldives, který je průkopníkem maledivských tradic a kultury cestovního ruchu na resortech. Osobně již opravdu dlouho známe majitele a kompletní vedení. Pokud zatoužíte po přespání pod širým nebem, Fushifaru Maldives vlastní sandbank aneb písečnou mělčinu, která je vzdálená pár minut lodí od resortu, a kde je možné tento zážitek uskutečnit. Fushifaru se nachází v sousedství nejznámějších potápěčských lokalit na světě jednou z nichž je Fushifaru Thila a také spot, kde se často vyskytují manty.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Lhaviyani atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Lhaviyani atol jsem navštívila nesčetněkrát. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page