top of page
Qatar Airways

Letenky na Maledivy? Qatar Airways!

Katarské aerolinky Qatar Airways už nám nějaký ten pátek létají z Prahy a my tak máme další možnost, jak se pohodlně dostat na Maledivy, na Srí Lanku, na Seychely nebo na Zanzibar či do dalších destinací s možností krátkého stopoveru v Doha. 

Qatar Airways jsou již po několikáte za sebou vyhlašeny jak nejlepší aerolinky na světě a mezinárodní letiště Hamad International Airport v Doha taktéž.

Aktuálně Qatar Airways z Prahy na Maledivy a zpět létají 5x v týdnu. V období FIFA pouze 3x v týdnu. 

Z Prahy do Dohy v Kataru Airbusem A320 nebo Boeingem 787-8 Dreamliner

21. srpna 2017 zahájila letecká společnost Qatar Airways pravidelnou linku z Prahy do Doha, která létala denně. Na ranní lince (odlety kolem 8:30 h.) létal airbus A320 s kapacitou 144 míst, z toho se 132 v economy class (ekonomické třídě) a s 12 v business class (business třídě). 

28. října 2018 na této trase začalo, také denně (odpoledne kolem 16 h.), létat jedno z momentálně nejmodernějších letadel na světě, a to boeing 787-8 Dreamliner s kapacitou 132 cestujících. B787-7 má jak economy, tak business class. Osobně jsem měla tu možnost vyzkoušet jak economy, tak business a mohu říct, že to byl opravdu nepřekonatelkný zážitek. 

 

Coviďák bohužel mnoho věcí v letectví změnil, a tak aktuálně z Prahy, z mezinárodního letiště Václava Havla / Ruzyně na mezinárodní letiště Hamad International Airport v Doha a zpět do Prahy létá jen menší airbus A320. Osobně jsem jej několikrát vyzkoušela, další cesty mě čekají v říjnu 2022, v únoru a březnu 2023, a mohu říct, že byť je letadlo o kapku menší, je stále kom