Qatar Airways

Letenky na Maledivy? Qatar Airways!

Katarské aerolinky Qatar Airways už nám nějaký ten pátek létají z Prahy a my tak máme další možnost, jak se pohodlně dostat na Maledivy, na Srí Lanku nebo do dalších destinací s možností krátkého stopoveru v Doha. V době Covidí maji Qatar Airways jedny z nejlepších spojů na Maledivy a také velmi flexibilní podmínky.

Aktuálně létá Qatar Airways z Prahy na Maledivy a zpět 3x v týdnu, a to ve středu, v pátek a v neděli. Od 1. února 2021 budou Qatar Airways z Prahy létat 4x v týdnu, a to v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli.

Z Prahy do Dohy v Kataru airbusem A320 nebo Boeingem 787-8 Dreamliner

21. srpna 2017 zahájila letecká společnost Qatar Airways pravidelnou linku z Prahy do Doha, která létá denně. Na ranní lince (odlety kolem 8:30 h.) létá airbus A320 s kapacitou 144 míst, z toho se 132 v economy class (ekonomické třídě) a s 12 v business class (business třídě). 

 

28. října 2018 na této trase začalo, také denně (odpoledne kolem 16 h.), létat jedno z momentálně nejmodernějších letadel na světě, a to boeing 787-8 Dreamliner s kapacitou 132 cestujících. B787-7 má jak Economy, tak business class. 

 

Pokud poletíte z Doha, z mezinárodního letiště Hamad International Airport, do Prahy v A320, na letišti Václava Havla v Ruzyni přistanete kolem 7 h. ranní a s B787-7 Dreamlander kolem půlnoci. 

Z Doha na Maledivy Boeingem

Letů z Doha (DOH) na Maledivy (MLE) je hned několik. Buď přímé, které trvají cca 5 h. s nejkratší čekací dobou na letišti v Doze, při cestě na Maledivy cca 2 h. 50 min. a při zpáteční cestě z Malediv do Dohy cca 3 h. V případě, že v Doze máte na přestup delší časový úsek, je možné využít služby salónků nebo letištního hotelu zmíněných níže. 

Letový řád je pouze orientační a může se změnit dle letního nebo zimního období. Aktuální letový řád vždy naleznete na webu aerolinií nebo u prodejců letenek.

Qatar Airways, Maledivy, Covid-19.jpg

Hamad International Airport v Doha 

Na mezinárodním letišti Hamad International Airport, které nabízí WIFI zcela zdarma, najdete nemalý výběr obchodů s různým sortimentem, kaváren a restaurací, a to jak s arabskou, tak mezinárodní kuchyní, salónků, relaxačních míst, která zahrnují např. lehátka v Quite Rooms, lázně Be Ralax Spa nebo, pokud jste rádi aktivní, fitko s bazénem The Vitality Wellbeing & Fitness Centre, spací kabinky Sleep'n Fly a letištní hotel Oryx Airport Hotel

V případě, že v Doze máte na přestup delší časový úsek, neváhala bych využít služeb některého ze salónků, který lze za zvýhodněnou cenu zarezervovat a zakoupit při nákupu letenky přímo na webu Qatar Airways anebo letištního hotelu Oryx Airport Hotel. Podmínky tranzitního hotelu zdarmaMapy letiště Hamad International Airport

Kompletní info o Kataru na Visit Qatar a co vidět a zažít v Kataru? To najdete na Discover Qatar!

Qatar Airways jsou aktuálně nejlepšími aerolinkami na světě, co se týká covid-19 opatření. Získaly 5* od Skytrax. Ani letiště Hamad není pozadu.

Víza do Kataru / Qataru

A jak je to s vízy? Od 9. srpna 2017 byla pro občany 80 zemí zrušena vízová povinnost. Vízum bude uděleno zdarma, a to na letišti při průchodu imigračním oddělením. K udělení víza potřebujete zpáteční letenku a platný pas nejméně šest měsíců po návratu. Občané České a Slovenské republiky a dalších 31 zemí již nyní mohou v Kataru strávit až 90 dní. Do 9. 7. 2017 mohli občané České republiky cestovat do Kataru také, ale s větším omezením. Vízum se rovněž udělovalo při příletu na letišti, ale bylo zpoplatněné, jednorázové a pobyt byl možný pouze na 30 dní. Žadatel o vízum musel splnit ještě dalších pár podmínek. Pro druhou skupinu 47 států platí bezvízový pobyt pouze na 30 dní.

Zavazadlový limit aerolinek Qatar Airways

Zavazadlový limit je na těchto linkách v ekonomické třídě 30 kg velké zavazadlo plus 7 kg kabinové zavazadlo. V business class (business třídě)  je zavazadlový limit stanoven na 40 kg plus 7 kg kabinové zavazadlo. Stejně tak na vás čeká i zábava na letu tak, jak ji známe od konkurenčních aerolinií.

Cena zpáteční letenky z Prahy na Maledivy s Qatar Airways

Cena za zpáteční letenku z Prahy na Maledivy (bez stopover), s přestupem v Doha, se pro jednu osobu pohybuje od 16 000 Kč do 22 000 Kč. Aktuální ceny se vždy dozvíte v nabídce aerolinek, rezervačních systémů nebo v případě cestování s námi, také od nás. Vše záleží jen a jen na vás a vašich časových a finančních možnostech. 

Kombinovaný trip Srí Lanka, Maledivy a stopover v Doha

Další možností je let z Dohy na Maledivy se stopem v Kolombu na Srí Lance. Let je samozřejmě delší, a to mě přivádí k myšlence, udělat si parádní poznávačně-relaxační round trip Praha – Doha (2 noci stop) – Srí Lanka (malá či velká poznávačka, 5 a více nocí), - Male (pobyt alespoň na 5 nocí a více) – Doha (stop na 2 noci může být i zde, záleží na vás zda si ho dáte před anebo po) – Praha. Lety přes Srí Lanku jsou operovány ve spolupráci se SríLankan Airlines

 

Odlety z Dohy do Prahy se dále pak dají ještě naplánovat přes další evropská letiště, čímž jsou na letišti v Doze kratší čekací doby a letenky bývají levnější.

Časy letů jsou přizpůsobeny pro, co nejrychlejší přestup do cílové destinace. V případě delšího čekání na letišti ale zoufat nemusíte, aerolinie nabízí prohlídky města a hotel při opravdu dlouhém čekání zdarma. 

Stejně tak, jako máme možnost udělat stopover v sousedních Spojených arabských emirátech (Dubaj) na 1 – 2 noci, je možné si naplánovat stop i v Kataru a řádně ho prozkoumat.

Cestovní sada Covid-19 v ekonomy, Qatar Airways

Aktuální Coviďácké cestování s Qatar Airways 

Aktuální cestování s Qatar Airways je bohužel omezeno některými opatřeními. Při check-in nafasujete cestovní sadičku, která obsahuje chirurgické rukavice, roušku / ústenku a dezinfekci. V Economy třídě musíte mít roušku a štít nasazené celou dobu mimo stravování, a to i děti mladší 2 let. V Bussines třídě je toto opatření mírnější.

Osekaný je také servis. Deky a polštáře již na denních letech nejsou standardem a jsou na vyžádání od letušek, které na sobě mají ochranné obleky. Pokrmy jsou jednotlivě zabalené a ne tak hezky servírované jako dříve. Papírová menu nejsou k dispozici. Co se servíruje vám sdělí palubní personál. Sluchátka je dobré mít vlastní.

Na mezinárodním letišti Hamad v Kataru se měří teplota a provádí další potřebná opatření. Zaměstnanci nosí speciální přilby, které vás kompletně projedou. Po letišti jezdí roboti, kteří vše dezinfikují. Trošku Sci-Fi.

 

PCR testy pro nás zatím při přestupu nejsou potřeba. Jsou ale země odkud ano.

Kompletní informace o aktuálním opatření při cestování s Qatar Airways.

Osobně mám letenky od QA na únor až březen 2021 již zakoupeny, a to jsem byla 10 let věrná Emirates. I změna letů už u mě proběhla. Letecké řády se mění doslova za pochodu. Pokud vám termín, na který byly vystaveny nové letenky nevyhovuje, nejjednodušší cesta je najít si na QA webu termín, který vám vyhovuje, zavolat na rezervace, na tel. +420 296 181 810, pozor voláte do Polska a hovor bude probíhat v angličtině, a požádat o přerezervování na vámi vybraný termín. Operátorka nebo operátor se bude snažit nabídnout, co nejlepší možné spojení. Osobně jsem prověřila dne 26. 10. 2020. Vše proběhlo velice hladce a rychle.

Qatar Airways a Coviďák. POZOR! Nezapomeňte si nastudovat, jaká opatření a omezení je nutné dodržovat v případě přestupu v Kataru! Při přestupu v Kataru zatím PCR testy nejsou potřeba. Na celou sezónu se Qatar Airways jeví jako nejlepší spojení na Maledivy. Aktuálně, až do konce roku 2020 nabízí jak cenově výhodné letenky, tak možnost přerezervování zdarma. V případě, že vám QA změní let, posune o den nebo dva, nepanikařte, aktuálně je to naprosto běžné a ještě chvilku se to dít bude, a to u všech aerolinií. Aktuálně prostě žijeme v období, kdy prostě musíme být flexibilní. Vše o letenkách a letech s Qatar Airways.

Rezervace, nákup a přerezervace letenek od Qatar Airways

Rezervace a nákup letenek je možný prostřednictvím oficiálního webu www.qatarairways.com nebo mobilní aplikace, která je na rozdíl od webové stránky opravdu velmi rychlá nebo přes náš affiliate program, pokud byste nás rádi podpořili anebo přes naši cestovku v rámci vaší dovolené. Qatar Airways má nyní jak web, tak apku částečně v českém jazyce.

Na celou sezónu 2020 / 2021 se Qatar Airways jeví jako jedno z nejlepších spojení na Maledivy. Aktuálně, až do konce roku 2020 nabízí jak cenově výhodné letenky, tak možnost přerezervování zdarma. QA nyní plní letadla nejenom cestujícími, ale také cargem, což je poměrně velká jistota, že let nebude zrušen. Pokud budete flexibilní, a přizpůsobíte se odletům z Prahy, které jsou zatím 3x týdně, zpáteční letenka z Prahy na Maledivy, i v sezóně, se dá koupit kolem 17 500 Kč až 18 000 Kč, což je super. Dříve platilo, že lety o víkendu jsou nejdražší, ale aktuálně tomu tak není! Od 1. února 2021 budou Qatar Airways z Prahy létat 4x v týdnu, a to v pondělí, středu, pátek a neděli.

 

V případě, že vám QA změní let, posune o den nebo dva, nepanikařte, v Době Covidí, co se jen tak nevidí, je to naprosto běžné a ještě chvilku se to dít bude, a to u všech aerolinií. Aktuálně prostě žijeme v období, kdy prostě musíme být flexibilní.

 

Jak už jsem zmínila, osobně mám letenky od QA na únor až březen 2021 již zakoupeny, a to jsem byla 10 let věrná Emirates. I změna letů už u mě proběhla. Letecké řády se mění doslova za pochodu. Pokud vám termín, na který byly vystaveny nové letenky nevyhovuje, nejjednodušší cesta je najít si na QA webu termín, který vám vyhovuje, zavolat na rezervace, na tel. +420 296 184 765 (cestovní kanceláře a koncoví klienti) nebo +420 296 184 766 (členové věrnostního programu Privilege Club), pozor voláte do Polska a hovor bude probíhat v angličtině, a požádat o přerezervování na vámi vybraný termín. Operátorka nebo operátor se bude snažit nabídnout, co nejlepší možné spojení. Provozní doba call centra je od pondělí do soboty od 8:00 do 18 h. a v neděli od 9:00 do 17:00 h. Osobně jsem prověřila již 2x a vše proběhlo velice hladce a rychle.

Proč doporučuji letět na Maledivy s Qatar Airways?

Osobně s Qatar Airways zatím nemám zkušenosti, 10 let jsem na Maledivy létala pouze z Emirates, ale naši klienti, kteří mají zkušenosti se všemi arabskými aerolinkami říkají, že jsou Qatar Airways jedny z nejlepších aerolinek na trhu. Osobně zatím mohu hodnotit pouze z fotografií, ale také z přístupu personálu leteckých společností. Moji první zkušenost s Qatar Airways vyzkouším již brzy, a to v únoru a březnu 2021 při mé další cestě na Maledivy. Letenku za velmi výhodných podmínek jsem si zakoupila 5. října 2020. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o Qatar Airways

Informace použité na této stránce jsou oficiální informace od letecké společnosti Qatar Airways, které jsou doplněné mými vlastními zkušenostmi. Fotografie použité na této stránce jsou oficiální fotografie aerolinek a mé vlastní.

Informace o letenkách na Maledivy, letištích a doplňkových službách