Z Prahy na Maledivy s Qatar Airways

Katarské aerolinky Qatar Airways už nám nějaký ten pátek létají z Prahy a my tak máme další možnost, jak se pohodlně dostat na Maledivy anebo na Srí Lanku s možností krátkého stopoveru v Doha.

Letenky na Maledivy od Qatar Airways

21. srpna 2017 zahájila letecká společnost Qatar Airways pravidelnou linku z Prahy do Doha, která létá denně. Na ranní lince (odlety kolem 8:30 h.) létá airbus A320 s kapacitou 144 míst, z toho se 132 v economy class (ekonomické třídě) a s 12 v business class (business třídě). 

 

28. října 2018 na této trase začalo, také denně (odpoledne kolem 16 h.), létat jedno z momentálně nejmodernějších letadel na světě, a to boeing 787-8 Dreamliner s kapacitou 132 cestujících. B787-7 má jak Economy, tak business class. 

 

Pokud poletíte z Doha, z mezinárodního letiště Hamad International Airport, do Prahy v A320, na letišti Václava Havla v Ruzyni přistanete kolem 7 h. ranní a s B787-7 Dreamlander kolem půlnoci. 

Letů z Doha (DOH) na Maledivy (MLE) je hned několik. Buď přímé, které trvají cca 5 h. s nejkratší čekací dobou na letišti v Doze, při cestě na Maledivy cca 2 h. 50 min. a při zpáteční cestě z Malediv do Dohy cca 3 h. 

V případě, že v Doze máte na přestup delší časový úsek, je možné využít služeb letištního hotelu Oryx Airport Hotel přímo na mezinárodním letišti Hamad.

 

Letový řád je pouze orientační a může se změnit dle letního nebo zimního období. Aktuální letový řád vždy naleznete na webu aerolinií nebo u prodejců letenek.

Zavazadlový limit aerolinek Qatar Airways

Zavazadlový limit je na těchto linkách v ekonomické třídě 30 kg velké zavazadlo plus 7 kg kabinové zavazadlo. V business class (business třídě)  je zavazadlový limit stanoven na 40 kg plus 7 kg kabinové zavazadlo. Stejně tak na vás čeká i zábava na letu tak, jak ji známe od konkurenčních aerolinií.

Cena zpáteční letenky z Prahy na Maledivy s Qatar Airways

Cena za zpáteční letenku z Prahy na Maledivy (bez stopover), s přestupem v Doha, se pro jednu osobu pohybuje od 17 000 Kč do 22 000 Kč. Aktuální ceny se vždy dozvíte v nabídce aerolinek, rezervačních systémů nebo v případě cestování s námi, také od nás. Vše záleží jen a jen na vás a vašich časových a finančních možnostech. 

Kombinovaný trip Srí Lanka a Maledivy a stopover v Doha

Další možností je let s Dohy na Maledivy se stopem v Colombu na Srí Lance. Let je samozřejmě delší, a to mě přivádí k myšlence, udělat si parádní poznávačně-relaxační round trip Praha – Doha (2 noci stop) – Srí Lanka (malá či velká poznávačka, 5 a více nocí), - Male (pobyt alespoň na 5 nocí a více) – Doha (stop na 2 noci může být i zde, záleží na vás zda si ho dáte před anebo po) – Praha. Lety přes Srí Lanku jsou operovány ve spolupráci se SríLankan Airlines

 

Odlety z Dohy do Prahy se dále pak dají ještě naplánovat přes další evropská letiště, čímž jsou na letišti v Doze kratší čekací doby a letenky bývají levnější.

Časy letů jsou přizpůsobeny pro, co nejrychlejší přestup do vaší cílové destinace. V případě delšího čekání na letišti ale zoufat nemusíte, aerolinie nabízí prohlídky města a hotel při opravdu dlouhém čekání zdarma. 

Stejně tak, jako máme možnost udělat stopover v sousedních Spojených arabských emirátech (Dubaj) na 1 – 2 noci, je možné si naplánovat stop i v Kataru a řádně ho prozkoumat.

 

Qatar Airways nabízí neuvěřitelné speciální nabídky. Pokud si stop uděláte v období od 1. května do 30. září, dostanete od aerolinek ubytování zdarma. Cóóóže? Ano, čtete dobře. A co proto musíte udělat? Jednoduše si zakoupit letenku ve zmíněném termínu a nabídku zarezervovat.

V případě cestování s jinými aeroliniemi než s Qatarem máte nárok na balíček +QATAR ULTIMATE, který obsahuje 2 noci, pro 2 osoby, ve 4 nebo 5 hvězdičkových hotelech za pouhých 50 USD. Cestujete-li s Qatar Airways ekonomickou třídou, máte nárok na balíček +QATAR PREMIUM, který obsahuje 2 noci, pro 2 osoby, ve 4 hvězdičkových hotelech a to zcela zdarma. Cestujete-li s Qatar Airways v business nebo první třídě, máte nárok na balíček +QATAR LUXURY, který obsahuje 2 noci, pro 2 osoby, v 5 hvězdičkových hotelech a to zcela zdarma. Balíčky  jsou časově omezené.

Víza do Kataru / Qataru

A jak je to s vízy? 9. srpna 2017, byla zástupci katarského ministerstva vnitra, ministerstva turistiky a státních aerolinek Qatar Airways, vydána tisková zpráva, že Katar s okamžitou platností ruší vízovou povinnost pro občany 80 zemí. Vízum bude uděleno zdarma a to na letišti při průchodu imigračním oddělením. K udělení víza potřebujete zpáteční letenku a platný pas nejméně šest měsíců po návratu. Občané České a Slovenské republiky a dalších 31 zemí již nyní mohou v Kataru strávit až 90 dní. Do 9. 7. 2017 mohli občané České republiky cestovat do Kataru také, ale s větším omezením. Vízum se rovněž udělovalo při příletu na letišti, ale bylo zpoplatněné, jednorázové a pobyt byl možný pouze na 30 dní. Žadatel o vízum musel splnit ještě dalších pár podmínek. Pro druhou skupinu 47 států platí bezvízový pobyt pouze na 30 dní.

Proč letenky od Qatar Airways doporučujeme

Osobně s Qatar Airways zatím nemám zkušenosti, ale naši klienti, kteří mají zkušenosti se všemi arabskými aerolinkami říkají, že jsou Qatar jedny z nejlepších aerolinek na trhu.

Rezervace a nákup letenek od Qatar Airways

Rezervace a nákup letenek je možný prostřednictvím oficiálního webu www.qatarairways.com, kde také vždy najdete aktuální informace anebo přes nás.

 

© Fotografie použitá u článku je oficiální fotografie aerolinek Qatar Airways. 

Informace o letenkách na Maledivy, letištích a doplňkových službách

Letenky na Maledivy
Letenky na Maledivy
Show More
  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a info@otherwayholiday.com

Kompletní kontakty a informace

Koncese

 

Pojistka a Garanční fond

Smluvní podmínky a Formuláře

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP