top of page
Qatar Airways

Letenky na Maledivy? Qatar Airways!

Katarské aerolinky Qatar Airways už nám nějaký ten pátek létají z Prahy a my tak máme další možnost, jak se pohodlně dostat na Maledivy, na Srí Lanku, na Seychely nebo na Zanzibar či do dalších destinací s možností krátkého stopoveru v Doha. 

Qatar Airways jsou již po několikáte za sebou vyhlašeny jak nejlepší aerolinky na světě a mezinárodní letiště Hamad International Airport v Doha taktéž.

Aktuálně Qatar Airways z Prahy na Maledivy a zpět létají 5x v týdnu. V období FIFA pouze 3x v týdnu. 

Z Prahy do Dohy v Kataru Airbusem A320 nebo Boeingem 787-8 Dreamliner

21. srpna 2017 zahájila letecká společnost Qatar Airways pravidelnou linku z Prahy do Doha, která létala denně. Na ranní lince (odlety kolem 8:30 h.) létal airbus A320 s kapacitou 144 míst, z toho se 132 v economy class (ekonomické třídě) a s 12 v business class (business třídě). 

28. října 2018 na této trase začalo, také denně (odpoledne kolem 16 h.), létat jedno z momentálně nejmodernějších letadel na světě, a to boeing 787-8 Dreamliner s kapacitou 132 cestujících. B787-7 má jak economy, tak business class. Osobně jsem měla tu možnost vyzkoušet jak economy, tak business a mohu říct, že to byl opravdu nepřekonatelkný zážitek. 

 

Coviďák bohužel mnoho věcí v letectví změnil, a tak aktuálně z Prahy, z mezinárodního letiště Václava Havla / Ruzyně na mezinárodní letiště Hamad International Airport v Doha a zpět do Prahy létá jen menší airbus A320. Osobně jsem jej několikrát vyzkoušela, další cesty mě čekají v říjnu 2022, v únoru a březnu 2023, a mohu říct, že byť je letadlo o kapku menší, je stále komfortní a servis i v economy naprosto skvělý! 

Z Doha v Kataru do Male na Maledivy Boeingem

Letů z Doha (DOH) na Maledivy (MLE) je hned několik. Buď přímé, které trvají cca 5 h. s nejkratší čekací dobou na letišti v Doze, při cestě na Maledivy cca 2 h. 50 min. a při zpáteční cestě z Malediv do Dohy cca 3 h. V případě, že v Doze máte na přestup delší časový úsek, je možné využít služby salónků nebo letištního hotelu zmíněných níže. 

Opět platí stejné pravidlo jako před Coviďákem, a to, že čím dříve letenky zakoupíte, tím pro vás lépe. Nejenomže budete mít šanci na levnější tarify, ale také na výborná sedadla v letadlech. Například Qatar Airways, jelikož mají zapůjčená letadla od Cathay Pacific, Boeing 777-300er, mají v letadlech i premium economy. Zarezervovat se dá velice jednoduše, a tok tak, že si booknete klasickou economy a poté si ve správě rezevace uděláte seating / zarezervujete sedadla za příplatek. V případě premium economy se jedná o příplatek Comfort+ za 2 778 kč pro jednu osobu za jeden let. V případe tohoto upgradu budete mít více místa i o kapku lepší servis než je v economy třídě běžný. Sedadla premium economy se nachází v přední části letadla hned za business třídou. Osobně budu premium economy zkoušet v březnu 2023 cestou na Maledivy. Tak šťastný lov!

Letový řád je pouze orientační a může se změnit dle letního nebo zimního období. Aktuální letový řád vždy naleznete na webu aerolinií nebo u prodejců letenek.

Qatar Airways, Maledivy, Covid-19.jpg

Hamad International Airport v Doha - To letiště s tím obřím žlutým medvědem

Na mezinárodním letišti Hamad International Airport, které nabízí WIFI zcela zdarma, najdete nemalý výběr obchodů s různým sortimentem, kaváren a restaurací, a to jak s arabskou, tak mezinárodní kuchyní, salónků, relaxačních míst, která zahrnují např. lehátka v Quite Rooms, lázně Be Ralax Spa nebo, pokud jste rádi aktivní, fitko s bazénem The Vitality Wellbeing & Fitness Centre, spací kabinky Sleep'n Fly a letištní hotel Oryx Airport Hotel

V případě, že v Doze máte na přestup delší časový úsek, neváhala bych využít služeb některého ze salónků, který lze za zvýhodněnou cenu zarezervovat a zakoupit při nákupu letenky přímo na webu Qatar Airways anebo letištního hotelu Oryx Airport Hotel. Podmínky tranzitního hotelu zdarmaMapy letiště Hamad International Airport

Kompletní info o Kataru na Visit Qatar a co vidět a zažít v Kataru? To najdete na Discover Qatar!

Qatar Airways jsou aktuálně nejlepšími aerolinkami na světě, co se týká covid-19 opatření. Získaly 5* od Skytrax. Ani letiště Hamad není pozadu.

Víza do Kataru / Qataru

A jak je to s vízy? Od 9. srpna 2017 byla pro občany 80 zemí zrušena vízová povinnost. Vízum bude uděleno zdarma, a to na letišti při průchodu imigračním oddělením. K udělení víza potřebujete zpáteční letenku a platný pas nejméně šest měsíců po návratu. Občané České a Slovenské republiky a dalších 31 zemí již nyní mohou v Kataru strávit až 90 dní. Do 9. 7. 2017 mohli občané České republiky cestovat do Kataru také, ale s větším omezením. Vízum se rovněž udělovalo při příletu na letišti, ale bylo zpoplatněné, jednorázové a pobyt byl možný pouze na 30 dní. Žadatel o vízum musel splnit ještě dalších pár podmínek. Pro druhou skupinu 47 států platí bezvízový pobyt pouze na 30 dní.

Zavazadlový limit aerolinek Qatar Airways

Zavazadlový limit je na těchto linkách v ekonomické třídě od 25 kg dle zakoupeného tarifu velké zavazadlo a 7 kg kabinové zavazadlo. V business class (business třídě) je zavazadlový limit stanoven na 40 kg plus 7 kg kabinové zavazadlo. Stejně tak na vás čeká i zábava na letu tak, jak ji známe od konkurenčních aerolinií.

Cena zpáteční letenky z Prahy na Maledivy s Qatar Airways

Cena za zpáteční letenku z Prahy na Maledivy (bez stopover), s přestupem v Doha, se pro jednu osobu pohybuje od 19 000 Kč do 26 000 Kč. Aktuální ceny se vždy dozvíte v nabídce aerolinek, rezervačních systémů nebo v případě cestování s námi, také od nás. Vše záleží jen a jen na vás a vašich časových a finančních možnostech. 

Cena zpáteční letenky z Vídně na Maledivy s Qatar Airways

Cena za zpáteční letenku z Vídně na Maledivy (bez stopover), s přestupem v Doha, se pro jednu osobu pohybuje od 19 000 Kč do 26 000 Kč. Aktuální ceny se vždy dozvíte v nabídce aerolinek, rezervačních systémů nebo v případě cestování s námi, také od nás. Vše záleží jen a jen na vás a vašich časových a finančních možnostech. 

Kombinovaný trip Srí Lanka, Maledivy a stopover v Doha

Další možností je let z Dohy na Maledivy se stopem v Kolombu na Srí Lance. Let je samozřejmě delší, a to mě přivádí k myšlence, udělat si parádní poznávačně-relaxační round trip Praha – Doha (2 noci stop) – Srí Lanka (malá či velká poznávačka, 5 a více nocí), - Male (pobyt alespoň na 5 nocí a více) – Doha (stop na 2 noci může být i zde, záleží na vás zda si ho dáte před anebo po) – Praha. Lety přes Srí Lanku jsou operovány ve spolupráci se SríLankan Airlines

 

Odlety z Dohy do Prahy se dále pak dají ještě naplánovat přes další evropská letiště, čímž jsou na letišti v Doze kratší čekací doby a letenky bývají levnější.

Časy letů jsou přizpůsobeny pro, co nejrychlejší přestup do cílové destinace. V případě delšího čekání na letišti ale zoufat nemusíte, aerolinie nabízí prohlídky města a hotel při opravdu dlouhém čekání zdarma. 

Stejně tak, jako máme možnost udělat stopover v sousedních Spojených arabských emirátech (Dubaj) na 1 – 2 noci, je možné si naplánovat stop i v Kataru a řádně ho prozkoumat.

Cestovní sada Covid-19 v ekonomy, Qatar Airways

Aktuální Coviďácké cestování s Qatar Airways 

Qatar Airways stále vyžadují roušky, ale nikdo je nijak moc neřeší. Akutalizováno: 17. 11. 2022

Rezervace, nákup a přerezervace letenek od Qatar Airways

Rezervace a nákup letenek je možný prostřednictvím oficiálního webu www.qatarairways.com nebo mobilní aplikace, která je na rozdíl od webové stránky opravdu velmi rychlá nebo přes náš affiliate program, pokud byste nás rádi podpořili anebo přes naši cestovku v rámci vaší dovolené. Qatar Airways má nyní jak web, tak apku částečně v českém jazyce.

Proč doporučuji letět na Maledivy s Qatar Airways?

Osobně s Qatar Airways zatím nemám zkušenosti, 10 let jsem na Maledivy létala pouze z Emirates, ale naši klienti, kteří mají zkušenosti se všemi arabskými aerolinkami říkají, že jsou Qatar Airways jedny z nejlepších aerolinek na trhu. Osobně zatím mohu hodnotit pouze z fotografií, ale také z přístupu personálu leteckých společností. Moji první zkušenost s Qatar Airways vyzkouším již brzy, a to v únoru a březnu 2021 při mé další cestě na Maledivy. Letenku za velmi výhodných podmínek jsem si zakoupila 5. října 2020. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o Qatar Airways

Informace použité na této stránce jsou oficiální informace od letecké společnosti Qatar Airways, které jsou doplněné mými vlastními zkušenostmi. Fotografie použité na této stránce jsou oficiální fotografie aerolinek a mé vlastní.

Informace o letenkách na Maledivy, letištích a doplňkových službách

bottom of page