Elektrický proud, zásuvky, redukce, Maledivy

Maledivy: Elektrický proud, zásuvky a redukce

Celostátní rozvod elektřiny na Maledivách neexistuje, proto má každý ostrov svůj vlastní naftový generátor. Napětí občas kolísá a je v rozmezí 220 V až 240 V.

 

Zásuvky jsou britského typu a je k nim tedy potřeba redukce. Většinou jsou redukce k dispozici na recepci nebo na pokoji, ale vlastní redukcí nic nepokazíte. Některé nové resorty, hotely i penziony již mají zásuvky takového typu, že do nich strčíte i naše dvoukolíkové zásuvky anebo USB kabely.

 

My v OWH máme vlastní trik, který je prověřen letitou praxí. Postačí vám pomerančové dřívko na manikúru, tenká plastová tyčka anebo manikúrové nůžky. Jednoduše zasunete konec zásuvky (dva kolíky) do zástrčky, samozřejmě musí být v poloze OFF, do vrchní dírky vsunete pomerančové dřívko nebo plastovou tyčku, jde to i s klíčem, maličko s předmětem v horní dírce zakverláte, tím uvolníte pojistku a rázem je zásuvka v zástrčce. Poté tento komponent vyjmete, zapnete do polohy ON a už to "frčí." Tento způsob je na vlastí nebezpečí. Když se zabijete nebo něco rozbijete, riziko nesete sami. Raději si kupte redukci.