top of page
Časový posun na Maledivách, Maledivy časový posun

Maledivy: Časový posun aneb Jaký je čas v ráji

Na internetu můžete najít spoustu informací o časovém posunu na Maledivách, ale žádné z nich nejsou konkrétní, úplné anebo tak úplně pravdivé. Pojďme si tedy záhadu s časovým posunem na Maledivách vysvětlit. Časový posun na Maledivách ve vztahu k Evropě záleží na měnícím se evropském letním a zimním čase a také na vedení resortů.

Časový posun na Maledivách vzhledem k Evropě

Standardní časový posun vzhledem k Evropě je na Maledivách během evropského léta 3 hodiny a v zimním čase 4 hodiny. Tento časový posun se vztahuje k hlavnímu městu Male, ke všem obydleném ostrovům, v pár vybraným resortům a k safari lodím a jachtám. 

Časový posun na vybraných resortech na Maledivách

Vybrané resorty mají ještě o 1 hodinu více od času, který je v hlavním městě Male, a to znamená, že v evropském létě je standardně časový posun 4 hodiny a v evropské zimě, hlavní maledivské sezóně, o 5 hodin více.

 

Například luxusní resort Finolhu, který se nachází na Baa atolu, má dokonce o 2 hodiny více, než je standardní čas v Male, a to znamená, že v evropském létě tu bude časový posun 5 hodin a v evropském zimě dokonce 6 hodin.

 

Vrtá vám hlavou, proč to resorty dělají a říkáte si, že je to pěkný chaos?! No popravdě to chaos je. Já osobně nemám tyto časové posuny ráda, protože mě to při inspekcích neustále mate. Resorty tento časový posun stanovily z jednoho prostého důvodu, a to, aby svým hostům prodloužily den. Na Maledivách, jelikož leží u rovníku, a na rovníku jsou kratší dny než u nás, se stmívá mezi 18 až 19 hodinou, a tak se vedení některých resortů rozhodlo bojovat s časem a dny svým hostům tak prodloužit.

Jaký čas budete používat během vysněné dovolené, vám vždy sdělí personál příslušných resortů při přihlašování se k pobytu.

Každopádně, co bude v Česku a na Slovensku přítomnost, pro vás už bude na Maledivách historie.

Jet Lag aneb Pásmová nemoc

Pokud trpíte na jet lag aneb pásmovou nemoc, nejlepší je pár dní před dovolenou na Maledivách začít chodit spát dříve a vstávat dříve, aby váš organismus neměl takový šok. Při návratu z Malediv je zase dobré snažit se chodit spát každý den o půl hodiny nebo o hodinu déle, až se vrátíte na čas, ve který usínáte běžně. Na usínání je skvělý meduňkový čajík.

© Informace a fotografie použité na této stránce o časovém posunu na Maledivách

Veškeré informace použité na této stránce o časovém posunu na Maledivách pochází z mých vlastních zkušeností, které v destinaci čerpám již od roku 2009. Všechny fotografie použité na této stránce o časovém posunu na Maledivách jsou mé vlastní, pořízené během mých pobytů a života na Maledivách.

bottom of page