top of page
Jižní Male atol na Maledivách, South Male Atoll, Maledivy

Jižní Male atol aneb South Male Atoll na Maledivách

Jižní Male atol aneb South Male Atoll na Maledivách je jižní částí přírodního Kaafu atolu, který zahrnuje 3 obydlené ostrovy, mnoho přírodních i umělých ostrovů, na kterých jsou vybudované resorty, mezi něž patří i opravdu luxusní resorty, uměle vytvořenou Marinu a pár industriálních ostrovů. Jižní Male atol, na které je možné se dostat lodí, je jedním z nejturističtějších atolů, který doporučujeme na krátké pobyty aneb stopovery nebo do kombinací ostrovů.

Jižní Male atol aneb South Male Atoll na Maledivách

Na jižním Male atolu z obydlených ostrovů najdeme slavné Maafushi, kde byl v roce 2010 postaven první penzion a kde začal cestovní ruch na obydlené ostrovy. Stejně tak i Maafushi má přisypáno a modifikováno. Hned vedle ostrova se nachází nové obří Maafushi, které čeká na výstavbu. Sousedním ostrovem je hustě obydlený přírodní ostrov Gulhi nebo ještě hustěji obydlený a zastavěný ostrov Guraidhoo, který byl rovněž dosypán. Jak Maafushi, tak Guraidhoo jsou uměle dosypány a čekají na další výstavbu.

 

Na jižním Male atolu, pokud jste milovníci toho největšího luxusu, doporučím navštívit sice umělý, ale dokonalý luxusní resort Waldorf Astoria Ithaafushi. Dalšími resorty na jižním Male atolu jsou Ozen Life Maadhoo s podmořskou restaurací M6m, nedaleko něhož se nachází souostroví třech ostrovů s resorty, z nichž jeden je přírodní, a to Sun Siyam Olhuveli. Nádhernou lagunu v níž je často vidět opravdu mnoho delfínů má cenově dostupný resort Rihiveli.

© Informace a fotografie použité na této stránce o jižním Male atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce o jižním Male atolu jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Jižní Male atol jsem navštívila nesčetněkrát a navštěvuji jej pravidelně. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page