top of page
Kaafu atol aneb Male' Atolhu na Maledivách

Kaafu atol aneb Male atol aneb Male' Atolhu na Maledivách

Kaafu atol aneb Male Atholhu se skládá ze dvou samostatných atolů a dále se dělí na severní Male atol a jižní Male atol. Pod Kaafu atol spadá také přírodní atol Gaafaru na severu atolu, na němž se nachází pouze jeden jediný přírodní ostrov, který byl rozšířen dosypáním písku, a to obydlený ostrov Gaafaru.

 

Kaafu atol zahrnuje 88 přírodních ostrovů a kolem 50 umělých ostrovů, na kterých jsou vybudovány nebo se budují resorty, jejichž boom přišel v roce 2015. Na Kaafu atolu je 12 obydlených ostrovů, 29 neobydlených ostrovů, 58 ostrovů s resorty, a to jak přírodními, tak uměle vytvořenými nasypáním písku a pár industriálních ostrovů, které zahrnují rybí továrny nebo třídírnu odpadů Thilafushi, která je z většiny rovněž vybudována na umělých ostrovech.

 

Kaafu atol je nejvíce turistický atol na Maledivách. Obydlené ostrovy Kaafu atolu jsou vhodné tak maximálně pro batůžkáře, kteří hledají levné ubytování, surfaře nebo ty, co mají rádi masovou turistiku. Osobně doporučuji se vyhnout všem obydleným ostrovům na Kaafu atolu a resortům, které jsou příliš blízko hlavního města Male. Kaafu atol doporučuji pouze v případě kratších stopoverů, například při pobytu 1 až 3 nocí. Velice často tu potkáte indický, arabský a asijský trh, který na Maledivy létá na víkend či prodloužený víkend, jelikož to na Maledivy mají „kousek“. Pokud z Male nechcete letět dále na ostrovy vnitrostátním letem nebo hydroplánem a trváte na rychlo lodi, vyberte si ostrovy na Kaafu atolu takové, které jsou, co nejdále hlavnímu městu Male.

Detailně o severním a jižním Male atolu na Maledivách

© Informace a fotografie použité na této stránce o Kaafu atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce o Kaafu atolu jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Kaafu atol jsem navštívila nesčetněkrát a navštěvuji jej pravidelně. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page