top of page
Gaafu Dhaal, Gaafu Dhaalu Atoll, Huvadhu Atoll,  Huvadhu Atholhu Dhekunuburi na Maledivách

Gaafu Dhaal atol aneb Huvadhu Atholhu Dhekunuburi na Maledivách

Gaafu Dhaalu atol aneb Huvadhu Atholhu Dhekunuburi je správní obvod jižní části přírodního atolu Huvadhu a zahrnuje 124 ostrovů, z nichž je 9 obydlených a na 3 jsou resorty. Další ostrovy slouží ke stejnému účelu jako ostrovy Gaafu Alif atolu.

 

Gaafu Dhaal (Gaafu Dhaalu Atoll nebo Southern Huvadhu Atoll) je oficiálně registrován jako Huvadhu Atholhu Dhekunuburi a nachází se v jižní části přírodního atolu Huvadhu (Huvadu).

 

Hlavním městem Gaafu Dhaal atolu je hustě obydlený ostrov Thinadhoo, dříve známé také jako Havaru Thinadhu. Z obydlených ostrovů za návštěvu nestojí žádný. Stejně tak jako na severní části přírodního atolu Huvadhu jsou všechny ostrovy hustě obydlené a laguny obrostlé mořskou trávou.

 

Když dovolenou na Gaafu Dhaalu, tak rozhodně na resortech, na krásném ostrůvku Konotta, který má dokonalý korálový útes, kde aktuálně probíhá rekonstrukce, nejenom surfaři si zamilují Ayada Maldives a milovníci laguny i šnorchlu zase NH Collection Havodda.

Huvadu atol, Huvadhu Atoll nebo Huvadhoo Atoll

Huvadhu atol aneb Huvadhu Atoll je druhým největším přírodním atolem na Maledivách a atolem s nejvíce ostrovy na světě. Jedná se o poslední nadrovníkový atol Malediv, který je vyhlášený potápěčskými a surfařskými lokalitami. Jak šnorchlování, tak potápění je tu neuvěřitelné. Huvadhoo atol se administrativně dělí na zmíněný Gaafu Alif atol a Gaafu Dhaalu atol, který jsem již navštívila. Přírodní atol Huvadhu byl na dva zmíněné administrativní atoly rozdělen 8. února 1962. Administrativní hranice atolů leží mezi mořskými kanály Footukandu a Vaarulu Kandu.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Gaafu Dhaal atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Gaafu Dhaal atol jsem navštívila a zažila tu opravdu nádherné šnorchlování na několika korálových útesech.  Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page