top of page
Alif Alif atol, Severní Ari atol, Ari Atholhu Uthuruburi na Maledivách

Alif Alif atol aneb Severní Ari atol aneb Ari Atholhu Uthuruburi na Maledivách

Alif Alif atol (Alifu Alifu Atoll) je oficiálně registrován jako Ari Atholhu Uthuruburi a jedná se o severní správní obvod přírodního Ari atolu nebo také severního Ari atolu (North Ari Atoll). Alif Alif atol zahrnuje 33 ostrovů, z nichž je 8 obydlených, 12 neobydlených a na 13 jsou resorty.

 

Alif Alif atol aneb severní Ari atol byl vytvořen 1. března 1984 kombinací severní části Ari atolu a malého atolu Rasdhukuramathi atolu (Rasdhukuramathi Atoll), který je znám také jako Rasdu atol nebo Ross atol, jež zahrnuje také obydlený ostrov Thoddoo.

 

Alif Alif atol aneb Severní Ari atol, který je součástí většiny potápěčských safari lodí a jachet, je již dnes hodně turistický.

Rasdu atol aneb Rasdhoo Atoll – Domov milovníků šnorchlování a žraloků kladivounů

Rasdu atol, který je domovem žraloků kladivounů, jsou ale bývají vidět velmi sporadicky, brzy ráno a ve velké hloubce, býval mým prvním domovem na Maledivách, a to konkrétně obydlený ostrov Rasdhoo, ze kterého pochází můj maledivský ex „manžel“ a bývalý partner Faarish. Rasdhoo je fajn do kombinace s farmářským obydleným ostrovem Thoddoo. Oba ostrovy jsou dnes již bohužel hodně turistické.

 

Na Rasdu atolu se nachází pouze dva resorty, a to větší Kuramathi s krásným sandbank, který patří do maledivského řetězce Universal Resorts a romantický Veligandu z maledivského řetězce Crown & Champa.

 

Mezi obydleným ostrovem Rasdhoo a resortem Veligandu je krásná laguna s neobydleným ostrovem Madivaru a písečnou mělčinou aneb sandbankem Madivaru Finolhu. V minulosti byly na Madivaru Finolhu 3 krásné palmy, dnes už to bohužel nejsou. Bývávaly doby, kdy jsem se tu na plážích rozvalovala sama samotinká, tedy s mým maledivský ex, dnes už tu bohužel v sezóně potkáte davy turistů, kteří sem jezdí šnorchlovat se želvami z obydlených ostrovů Thoddoo, Ukulhas, Mathiveri a dalších. Rovněž tu kotví a tráví několik nocí také hodně potápěčských safari lodí a jachet.

Alif Alif atol aneb Alifu Alifu Atoll aneb Severní Ari atol aneb North Male Atoll

Mnoho ostrovů na Alif Alif atolu aneb severním Ari atolu je obydlených již od dob budhistické éry Malediv. Obydlený ostrov Maalhos, jež je geografický nejzápadněji položeným ostrovem severního Ari atolu, byly nalezeny pozůstatky buddhismu, konkrétně pozůstatky Vadžrajány. Zajímavostí je, že místní z ostrova Maalhos jsou poměrně silně věřící. Na sousedním obydleném ostrově Himandhoo žije mnoho opravdu silně věřících, až extrémisticky a v minulosti tu byl dokonce objeven a zneškodněn výcvikový tábor teroristické skupiny Islámského státu.

 

Z obydlených ostrovů navštivte rybářský Ukulhas, který je už dnes ale bohužel hodně turistický nebo méně obydlené a méně turistický obydlený ostrov Feridhoo.

 

Z resortů, které se nachází na severním Ari atolu za zmínku stojí cenově dostupný Safari Island a luxusní menší romantické resorty Constance Halaveli, W Maldives a Kandolhu Island Maldives.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Alif Alif atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Na Alif Alif Alif atolu jsem strávila opravdu hodně času. Navštivuji jej pravidelně od roku 2011. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mých pobytů na tomto atolu.

bottom of page