top of page
Thaa atol, Kolhumadulu Atholhu na Maledivách na Maledivách

Thaa atol aneb Kolhumadulu Atholhu na Maledivách

Thaa atol aneb Kolhumadulu Atholhu je více obydlený, ale minimálně turistický s mnoha nádhernými sandbanky aneb písečnými mělčinami, který zahrnuje 62 ostrovů, z nichž je 12 opravdu hodně obydlených, 2 industriální, 42 nádherných neobydlených, na 1 je vystavěn resort a na 2 ostrovech se resorty staví. Další 3 ostrovy na výstavbu resortu čekají.

 

Thaa atol (Thaa Atoll) je oficiálně registrován jako Kolhumadulu. Přírodní atol nese stejné jméno od dob vlády krále Koimala, který poprvé spojil všechny atoly Malediv do království.

 

Ostrov Funaddu slouží jako industriální a nachází se tu továrna na zpracování ryb. Farmářským obydleným ostrovem je například Kandoodhoo. Na obydlených ostrovech, které na Thaa atolu nejsou nikterak zajímavé, zatím nejsou žádné penziony a ani hotely pro turisty.

 

Jediným zatím otevřeným resortem je luxusní resort Como Maalifushi, kde se natáčela jedna z epizod seriálu německé televize ZDF, Das Traumschiff: Malediven / Thaa Atoll aneb Loď snů, která měla premiéru 4. dubna 2021.

 

Hned v sousedství je rozestavěný resort Gran Melia Huravee, který by měl být hotov do konce roku 2024.

 

Sezónně je na tomto atolu možné spatřit žraloka obrovského (whale shark) a manty.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Thaa atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Thaa atol je jedním z posledních atolů, které jsem zatím nenavštívila, ale mnohokrát jsem nad ním letěla vnistrostáním letem. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page