Cestovní průvodce Sharjah / Šardžá, Spojené arabské Emiráty

Cestovní průvodce: Sharjah / Šardžá, Spojené arabské Emiráty

Sharjah (Šardžá) se nachází v sousedství Dubaje a jeho stejnojmenné hlavní město je třetím nejlidnatějším městem SAE. Jedná se o nejkonzervativnějším emirát ze všech. Je nutné zde dodržovat veškeré předpisy a pravidla, včetně oblékání. V tomto emirátu je přísně zakázán také alkohol.

 

Sharjah je přezdíván „Perlou arabského zálivu“ a je považován za kulturní centrum Emirátů. Centrum města je soustředěno kolem jezera Khalid Lake, na jehož březích a v jeho okolí najdete zde jednu z nejkrásnějších mešit Al Noor na ulici Al Buhaira Corniche, mešitu krále Faisala, muzeum islámské civilizace, Sharjah Heritage Museum, Sharjah Calligraphy Museum, Al Hisn Fort Museum, galerie, parky, ruské kolo „Eye of the Emirates“ a moderní i staré město s tradičním arabským trhem Souk Al Arsah a trh Souk Al Markazi (známý také jako "Blue Souk" nebo "Central Market“) s koberci, šperky a různými řemesly.

 

V Sharjah jsou poměrně hezké pláže s šedým až skoro bílým pískem. Maledivy to ale nejsou.

 

V případě, že jste ubytovaní v Dubaji je možné se do Sharjah vydat na celodenní výlet, který máme v nabídce anebo zde strávit rovnou pár nocí.

 

Úvodní fotografie je pouze ilustrační a pochází z Dubaje. Detailního průvodce emirátem Sharjah zde naleznete již brzy.