Resorty na lokálech na Maledivách (1).jpg

Maledivy: "Resort" na obydleném lokálním ostrově 

Nově vznikajícím trendem je na Maledivách výstavba "resortů" na obydlených ostrovech. Jeden z prvních takových hotelů resortního typu byl Equator Village na ostrově Gan na Addu atolu aneb Seenu atolu, druhým The Barefoot Eco Hotel na ostrově Hanimadhoo na Haa Dhaalu atolu a třetím Fiyavalhu Maldives na ostrově Mandhoo na Alif Dhaal atolu aneb jižním Ari atolu, který je domovem žraloka obrovského. Hotely resortního typu je zatím možné najít pouze na třech zmíněných obydlených ostrovech a atolech. Na těchto třech hotelech resortního typu je také k dostání alkohol. The Barefoot ECO a Fiyavalhu Maldives má vlastní safari lodě které kotví u ostrovů, kde si drink můžete užít po celý den nebo jen tak při západu slunce. Equator Village má jako jediný hotel na obydleném ostrově licenci prodávat alkohol přímo v komplexu. Jedná se o pozůstatek po Britech, kteří zde kdysi měli vojenskou základnu a hotel sloužil jejich rodinám k relaxaci. Koncept "resortů" na obydlených ostrovech je pro Maledivy zvláštní, nicméně se jedná o jakýsi kompromis, kdy chcete být ubytován v pěkném ubytování resortního typu a zažít i nějaké to dobrodružství s místními. Hotely resortního typu na lokálních ostrovech jsou tedy vhodné pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit na obydleném ostrově, ale ne v penzionu nebo hotelu, ale nechtějí trávit dovolenou na klasických resortech nebo nechtějí kombinovat více ostrovů, např. pobyt na obydleném ostrově a poté pár nocí na klasickém resortu. Několik projektů tohoto typu již v minulosti bohužel zkrachovalo a nebylo dokončeno. Jeden příklad je možné najít na nádherném ostrově Vashafaru na Haa Alif atolu. Resort by měl být brzy převzat novými investory a dokončen. V budoucnu je v plánu "resort" také na obydleném ostrově Kelaa na Haa Alif atolu. Cenově jsou tyto "resorty" dražší než penziony a hotely na obydlených ostrovech, ale zároveň trošku levnější než starší 3* resorty.

Haa Dhaalu atol

Jižní Ari Atol / Alif Dhaal atol 

Addu atol / Seenu atol 

Dovolená na "resortech" na obydlených ostrovech na Maledivách

Dovolenou na hotelech resortního typu na obydlených ostrovech zpracováváme formou individuálních nabídek tzv. na míru. Jednoduše nám e-mailem zašlete poptávku s vaším rozpočtem a my pro vás najdeme ten nejvhodnější "resort" na obydleném ostrově nebo jiné vhodné ubytování, na které bude rozpočet dostačující.

© Informace a fotografie použité na této stránce o "resortech" na lokálech

Většina informací použitých na této stránce pochází z vlastních zkušeností, které na Maledivách sbírám již od roku 2009. Mé informace jsou doplněné oficiálními informacemi od maledivských hoteliérů a personálu hotelů resortního typu. Fotografie použité na této stránce jsou částečně mé vlastní, a to z mých pobytů a života na Maledivách a částečně oficiální fotografie ubytovacích kapacit, který jsou určeny k jejich propagaci.

Vše, co o ubytování na Maledivách musíte vědět před vysněnou dovolenou