Resorty na lokálech na Maledivách (1).jpg

Maledivy: "Resort" na obydleném lokálním ostrově 

Nově a díkybohu velmi pomalu vznikajícím trendem je na Maledivách výstavba rádoby resortů na obydlených ostrovech. Jeden z prvních takových resortů byla Equator Village na ostrově Gan na Addu atolu aneb Seenu atolu, druhým The Barefoot Eco Hotel na ostrově Hanimadhoo na Haa Dhaalu atolu a třetím Fiyavalhu Maldives na ostrově Mandhoo na Alif Dhaal atolu aneb jižním Ari atolu. Hotely resortního typu je zatím možné najít pouze na třech zmíněných obydlených ostrovech a atolech. Na těchto třech hotelech resortního typu je také k dostání alkohol. The Barefoot ECO a Fiyavalhu Maldives má vlastní safari lodě které kotví u ostrovů. Equator Village má jako jediný hotel na obydleném ostrově licenci prodávat alkohol. Jedná se o pozůstatek po Britech, kteří zde kdysi měli vojenskou základnu a hotel sloužil jejich rodinám k relaxaci. Hotely resortního typu jsou vhodné pro ty, kteří chtějí dovolenou strávit na obydleném ostrově, ale ne v penzionu nebo hotelu, ale nechtějí trávit dovolenou na klasických resortech nebo nechtějí kombinovat více ostrovů, např. pobyt na obydleném ostrově a poté pár nocí na klasickém resortuMnoho projektů tohoto typu již v minulosti zkrachovalo a nebylo dokončeno. Jeden příklad je možné najít na nádherném ostrově Vashafaru na Haa Alif atolu. V budoucnu je v plánu "resort" také na obydleném ostrově Kelaa na Haa Alif atolu. Koncept resortů na obydlených ostrovech mi přijde poměrně zvláštní. Mnoho starších 3* resortů má podobné ceny jako tyto "resorty" na obydlených ostrovech. 

Haa Dhaalu atol

Jižní Ari Atol / Alif Dhaal atol 

Addu atol / Seenu atol 

Dovolená na "resortech" na obydlených ostrovech na Maledivách

Dovolenou na hotelech resortního typu na obydlených ostrovech zpracováváme formou individuálních nabídek tzv. na míru. Jednoduše nám e-mailem zašlete poptávku s vaším rozpočtem a my pro vás najdeme ten nejvhodnější "resort" na obydleném ostrově nebo jiné vhodné ubytování, na které bude rozpočet dostačující.

© Informace a fotografie použité na této stránce o "resortech" na lokálech

Většina informací použitých na této stránce pochází z vlastních zkušeností, které na Maledivách sbírám již od roku 2009. Mé informace jsou doplněné oficiálními informacemi od maledivských hoteliérů a personálu hotelů resortního typu. Fotografie použité na této stránce jsou částečně mé vlastní, a to z mých pobytů a života na Maledivách a částečně oficiální fotografie ubytovacích kapacit, který jsou určeny k jejich propagaci.

Vše, co o ubytování na Maledivách musíte vědět před vysněnou dovolenou