Cestovní průvodce Ras Al Khaimah / RAK, Spojené arabské emiráty

Cestovní průvodce: Ras Al Khaimah / RAK, Spojené arabské emiráty

Ras al Khaimah (Rás al-Chajma) je čtvrtým největším emirátem, jehož hlavní město nese stejné jméno. Část Ras al Khaimah je pokryta pouští a část pohořím, které je místy zalesněné. Panuje zde příjemné podnebí.

 

Najdete tu muzeum RAK National Museum, vodní park Ice Land Water Park nebo Dreamland Aquapark, Marjan Island, park pro děti Sagr Park, pro milovník golfu je zde Al Hamra Golf Club a pro milovníky vysokohorských túr je tu hora Jebel Al Mebrah a pro milovníky adrealinu a horolezectví je tu připraven zážitek Via Ferrata anebo lanovka Jebel Jais.

 

Za Al Hamra Golf Club se nachází další z mála prodejen lihovin Al Hamra Cellar. Nezapomínejte na pravidla konzumace.

Dovolená v tomto emirátu vyjde na poměrně rozumné peníze, aktivity jsou zde ale omezené. Velké české i zahraniční cestovky z emirátu dělají druhý Egypt s tím rozdílem, že vás tu nečeká riziko atentátů a podobně. 

 

Z tohoto emirátu, respektive od společnosti RAK Ceramics pochází obklady, dlažba, sanita a vodovodní baterie, které najdete v našem bývalém penzionu Atholhu Residence na Maledivách. RAK Ceramics jsou největší výrobci obkladů a dlažby na světě. Jejich výrobky můžete zakoupit také v České republice. Vzorkové prodejny se nachází v Praze a dalších českých městech. 

 

Úvodní fotografie je pouze ilustrační a pochází z Dubaje. Detailního průvodce emirátem RAK zde naleznete již brzy.