Dhigufaru Island Resort & Spa 4*


Dhigufaru Island Resort 4*

je nový, menší luxusní resort, který byl oficiálně otevřen 15. srpna 2016. Na resortu jsem strávila pár krásných dní. Já osobně jsem se do tohoto malého kousku ráje zamilovala, a to nejenom kvůli tomu, že se nachází na Baa atolu, ale také kvůli výborné kuchyni, krásně laguně, pláži i korálovému útesu a dostatku soukromí.

Foto z inspekce jsou zatím dostupné pouze v kalkulaci a nabídce. Online budou dostupné již brzy. Všechny použité fotografie v tomto popisu resortu jsou oficiální fotografie resortu.

Pohodlně se usaďte a pojďte se se mnou vydat na prohlídku ostrovem.

Ostrov Dhigufaru leží na severní hranici nádherného Baa atolu, ve kterém se nachází známý útes Hanifaru Bay, který je znám jako biosférická rezervace a je zapsán v památkách UNESCO. Útes je domovem mantám, žraloku obrovskému a dalším mořským živočichům.

Dhigufaru znamená „dlouhý útes“, jímž je, včetně nádherné obrovské laguny s křišťálově průzračnou vodou, ostrov obklopen. Okolí je plné krásných neobydlených ostrovů a mělčin, kde se budete cítit jako Robinson Crusoe.

Ostrov má pouhých 35 000 metrů čtverečních, měří cca 420 m na délku a cca 150 m na šířku a nachází se zde pouze 40 vil. Únik do přírody, klidu, pohody, relaxace duše i těla, je tak zaručen. V podstatě je to skoro privátní ostrov, na kterém si vychutnáte pocit soukromí. I přesto, že je ostrov tak malý, je jeho každá část naprosto jedinečná.

Doprava na ostrov. Jak už již bylo zmíněno, ostrov se nachází v Baa atolu a je zde na výběr ze dvou možností dopravy a to buď hydroplánem a nebo vnitrostátním letem a po té hotelovou rychlo lodí.

Z mezinárodního letiště Male trvá cesta hydroplánem něco kolem 40 minut. Hydroplány však mohou létat pouze v hodinách od 6 h ráno do 18 h. večer. Přiletíte-li později, musíte přespat v Male nebo na Hulhumale a na resort se dostanete až druhý den.

Druhou možností je let vnitrostátním letadlem. Cesta z mezinárodního letiště v Male na ostrov Dharavadhoo přibližně 20 minut a po té je to, z ostrova Dharavandhoo na Dhigufaru, dalších 30 minut rychlo lodí.

Detailnější informace o dopravě na Maledivách naleznete ZDE.

Holhuashi pavilon. Jakmile přiletíte na ostrov, Vaše první krůčky budou po delším molu směřovat k Holhuashi. V pavilonu se nachází recepce a také relaxační zóna a malé občerstvení, třeba např. zmrzlina a chlazené nápoje, které si budete moci vychutnat mezi hlavními stravovacími časy. Občerstvení je otevřeno po celý den.

Boaku. Na východní straně ostrova je pláž zvaná „Boaku“, která má tvar zátoky, která tvoří přírodní bazén. Je to fantastické místo, kde si můžete vychutnat východ slunce, ale také bezpečná pláž, kde si můžou hrát i Vaše děti.

Veli. Západní strana ostrova se nazývá Veli a vychutnat si zde můžete nádherný západ slunce.

Aanu Sandrock. Podél severního okraje ostrova se táhne menší skála Aanu, která ostrovu poskytuje přirozenou ochranu.

Ubytování

Na ostrově je pouhých 40 vil, které jsou situovány kolem celého ostrova a je tak krásně využit celý ostrov.

Beach Villa – Plážová vila. 30 plážových vil je situováno skoro po celém ostrově a táhnou se od Boaku až po Veli. Každá vila má velice pohodlný vstup do moře. Z vil, které se nachází na Boaku si vychutnáte krásný východ slunce a z těch na Veli naopak zase západ slunce. Každá z vil má vlastní verandu s vlastní zahrádkou a také výhled do nádherné laguny. Koupelny jsou otevřené, což je pro resorty na Maledivách typické a naleznete zde také venkovní sprchu. Každá z vil má celkem 49 m2.

Vybavení pokoje

velká manželská postel

toaletní stolek a stolička

psací stůl a židle

šatní skříň

klimatizace

trezor

minibar

telefon s přímou volbou

WIFI/Internet

LED TV se zvukovým systémem

rychlovarná konvice/kávovar

zahradní nábytek na verandě

plážová lehátka a slunečník

Vybavení koupelny

studená a teplá voda

2x umyvadlo

toaleta

vana

vnitřní sprcha

venkovní sprcha

fén

toaletní potřeby

župany

kvalitní ručníky, včetně plážových

lavice

Semi Water Villa – Polo vodní vila. 10 polo vodních vil se nachází na východní straně ostrova, na Aanu Sandrock a můžete si zde vychutnat, na své vlastní terase, nádherný východ slunce a také úžasný pohled do Dhigufaru laguny. Každá z vil má celkem 53 m2.

Vybavení pokoje

velká manželská postel

toaletní stolek a stolička

psací stůl a židle

šatní skříň

klimatizace

trezor

minibar

telefon s přímou volbou

WIFI/Internet

LED TV se zvukovým systémem

rychlovarná konvice/kávovar

zahradní nábytek na verandě

plážová lehátka a slunečník

Vybavení koupelny

studená a teplá voda

2x umyvadlo

toaleta

vana

vnitřní sprcha

venkovní sprcha

fén

toaletní potřeby

župany

kvalitní ručníky, včetně plážových

lavice

Dhigufaru nabízí 3 různé prostory určené pro stravování v závislosti na vaší náladě a také na náladě počasí. V restauracích naleznete množství různých kuchyní, včetně té tradiční a ani se speciální dietou nemá šéfkuchař problém. Jedním z nejkrásnějších zážitků je večeře při svíčkách, při západu slunce na pláži Veli, která pro vás také bude tím nejlepším kulinářským zážitkem.

Dhandifulhu Restaurant je hlavní restaurací a je navržena v šarmantním a jednouchém stylu s nádherným panoramatickým výhledem na oceán. Restaurace nabízí řadu chutí ze všech koutů světa. Jednou týdně je pro Vás připravena takzvaná maledivská noc, při která můžete ochutnat tradiční maledivskou kuchyni a zažít tradiční místní hudbu a zábavu. Vlastní bar nabízí široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů.

Athiri Resturant & Wine Cellar. Vinný sklípek je situován směrem k oceánu a rozprostírá se zde krásný výhled. Athiri nabízí unikátní jídelní lístek sestavný šéfkuchařem speciálně k vínům z celého světa, která vám představ a vybere profesionální sommelier. Úplně se tam vidím…

Thundi Pool Bar. Relax na pláži, u bazénu nebo v soukromí tří samostatných salonků s drinkem v ruce? Ano! Thundi Bar s bazénem Bageecha je ideálním místem, jak strávit den až do romantického západu slunce. V baru si můžete objednat exotické koktejly, různé druhy alkoholických i nealkoholických nápojů, včetně kávy a čaje a když Vás začne honit mlsná, dostanete zde i rychlovky ve stylu bistra. Bar má vlastní kuchyni.

Večeře při západu slunce na pláži Veli.

Lázně Funa Spa jsou tím pravím místem, kde oživíte své tělo i ducha. Po těch drincích u bazénu. Komplex lázní, velký 241 m2, nabízí kompletní péči o tělo, od kosmetiky přes masáže až po saunu.

Masážní prostory Cabanas jsou umístěny v zadní části lázní, uzavírá jej zahrada, tím pádem zde budete mít naprosté soukromí a budete se tak moc ponořit do naprosté relaxace. Lázně nabízí ohromné množství různých masáží a procedur včetně reflexologie, která je nejlepším způsobem, jak ulevit chodidlům po delších procházkách po pláži. Centrum používám různé metody reflexologie. Uspokojí tak přání a požadavky každého hosta. Pro masáži, si také můžete nechat udělat pedikúru či manikúru.

Máte-li rádi saunování a parní komoru, ne že by Maledivy nebyly sauna a parní komora samy o sobě, přijdete si zde také na své. Sauna a parní komora vám také pomohou dobít „baterky“ a znovu oživit své tělo a mysl.

V lázních Funa Spa se zrelaxujete a také se zde můžete připravit na večer plný romantiky se svým milým nebo milou.

Rekreační centrum Kakuni se nachází nedaleko Thundi baru, ze kterého se do centra dostanete po speciálním dřevěném molu. Budova je částečně postavena nad mořem, tudíž si tak při různých aktivitách můžete vychutnat krásný pohled na lagunu. Najdete zde posilovnu, billiard, karaoke a salónek, kde můžete relaxovat.

Dětský koutek Baraveli Kids Club je místem, kde své děti můžete v klidu zanechat zdejším chůvám a třeba si odpočinout na pláži a nebo ve Funa Spa. Profesionálně vyškolený personál se o děti postará tak, jako by byly jejich vlastní. Pro děti různých věkových kategorií je zde připraven opravdu rozsáhlý program. Seznámí se zde nejen s přírodou a ostrovem, ale přiučí se zde dalším užitečným dovednostem. Baraveli je vybaveno knihami, hračkami, hřištěm a také speciálně navrženým bazénem pro děti.

Exkurze a aktivity

Jak již bylo zmíněno, Dhigufaru se nachází v jedné z nejznámějších lokalitách na Baa atolu, v němž se nachází barierový útes Hanifaru bay, který je zapsán v památkách UNESCO, kde s naším profesionálním týmem PADI potápěčů můžete pozorovat manty, žraloka obrovského, spoustu různobarevných ryb a další mořská stvoření. Resort má také vlastní centrum vodních sportů a pořádá mnoho různých exkurzí.

Potápěčská škola a centrum Fulhangi je kompletně profesionálně vybavené PADI potápěčské centrum, ve které si na své přijdou jak profíci, tak začátečníci. Centrum nabízí možnost potápění, dále pak certifikovaných potápěčských kurzů jak pro dospělé, tak pro děti a vzdělávací programy o podmořském životě.

Centrum vodních sportů Fulhangi je opět kompletně vybavené centrum vodních sportů a opět si zde na své přijdou jak profíci, tak začátečníci. Centrum nabízí jak motorizované, tak nemotorizované vodní sporty, dále pak plavby na jachtě, šnorchlování a další aktivity jako je rybolov, pozorování delfínů, výlety na obydlené i neobydlené ostrovy a mnoho dalšího.

Příslušenství:

kanoe/kajak

windsurf

fun tubes

jízda na banánu

vodní lyžování

wake board

kite surf

jet ski/vodní skútr

flyboard

katamarán

Rybolov. Centrum dále nabízí tři různé druhy rybolovu a to jak typický rybolov při západu slunce, který je vhodný jak pro amatéry i celou rodinu, tak sportovní rybolov a nebo také typický rybolov pro Maledivy a to na živou návnadu. Více o rybolovu na Maledivách ZDE.

Návštěva obydleného lokálního ostrova. Když už budete unavení z lenošení na pláži, můžete vyrazit na návštěvu obydleného ostrova, kde žijí místní a cestou se zastavit na neobydleném ostrově nebo písečně mělčině, tzv. sand bank, na piknik.

Pozorování delfínů. Milujete-li delfíny i zde si přijdete na své, vydáte-li se na plavbu s pozorováním těchto úžasných savců.

Flotila

K resortu patří i velká lodní flotila. Každé centrum a aktivita má svou vlastní krásnou loď a o té největší a nejluxusnější ani nemluvím. K resortu Dhigufaru patří také luxusní jachta Daainkan’baa, na které si také můžete zpříjemnit den. Větším skupinám je možný pobyt na Maledivách nakombinovat tak, že na ostrov nepoletí ani hydroplánem a ani letadlem, ale jednoduše na této luxusní jachtě popluje. Představte si to, 2 – 3 denní plavba na luxusní jachtě a po té několik fantastických dnů na nádherném resortu. Poptávky na info@otherwayholiday.com.

#Dhigufaru #Baaatol #luxusnídovolená #Dhaainkanbaa

  • other way holiday
  • other way holidays
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holidays
  • other way holiday
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holiday
  • other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP